Skocz do zawartości

uterlinazoe

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

uterlinazoe's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

  • First Post Rare
  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

1

Reputacja

  1. Udało się! 🙂 Dosyć przypadkiem... 🙂 Przejrzałem linki, które wkleiłeś - pierwszy znałem, ale przy zmianie APN na data i braku wykupionej usługi stałe ip - internet nie działa. Przejrzałem drugi link, gdzie usługę dynamiczny ip nie można wykupić, "ponieważ jest aktywna". Zmieniłem APN z internet, który miałem wcześniej, domyślnie, na ten sugerowany w regulaminie - "net". Zewnętrzne, publiczne IP, !bez nat! zostało przydzielone. Router ma to samo ip, które jest widoczne w internecie. Temat możemy zamknąć, dzięki wielkie za asystę oraz pomoc! 🙂
  2. Spróbowałem zrobić jak powyższe, przepiąłem całą sieć, na routerze wystawiłem port 1200, przekierowałem na NASa, który ma wystawiony serwis openvpn (i bezproblemowo z niego korzystałem), dyndns jest zaktualizowany... i niestety, gdy próbuję się połączyć z dyndns na porcie 1200, to niestety połączenie jest odrzucone 😞 Czy coś robię nie tak?
  3. Dzięki za odpowiedź i szczegółowe wytłumaczenie! Zaraz przetestuje czy powyższe się uda (trzymam kciuki :)) Nie rozumiem tylko dlaczego w sumie T-Mobile robi mapping adresów IP z puli w sieci internet do swojej podsieci, skoro potrzebują użyć taką samą ilość adresów ip? Chyba, że jest jakiś inny sposób, aby ten publiczny adres ip, który "mam", był mapowany na adres ip, który został przypisany do mojego routera?
  4. Cześć, Zakupiłem internet od T-Mobile "5G" - magenta biznes L. Całość działa na Huawei H155-381. Chciałbym na tym internecie uruchomić usługi (np. VPN), więc potrzebuję aby mój router był widoczny z internetu, czyli posiadać ip bezpośrednio w sieci internet. Konfiguracja routera pokazuje: Adres IP WAN: 100.99.144.112 Natomiast gdy wchodze na: https://www.whatismyip.com/ - pokazuje 188.147.101.84 Dla mnie jasne jest to, że znajduję się wewnątrz sieci wewnętrznej t-mobile, czyli za tzw. NAT. Składając reklamację (wielokrotnie), otrzymuję informację że mogę zakupić stały adres ip, a dynamiczny-zewnętrzny/publiczny adres ip już posiadam. Odpowiedź na reklamację o brak zewnętrznego/publicznego adresu ip: W jaki sposób mogę uzyskać publiczny adres ip? Czy mogę to zrobić po swojej stronie, bez pomocy ze strony usługodawcy - t-mobile? Dzięki!
  5. Ten hAP Lite patrzę to jakieś grosze, myślę że czemu nie 🙂 Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc! 🙂
  6. Blisko, lepiej nie wchodzić w szczegóły intencji 😛 Tak, odnośnie subskrypcji oczywiście, mogę też postawić serwer VPN w fizycznym miejscu, nie będzie z tym większego problemu. Super! Czyli nie powinienem się spodziewać żadnych utrudnień jeśli po prostu kupię najprostszy router z klientem VPN, nie będzie żadnych konfliktów z połączeniem itd. Leży u mnie gdzieś w szafie prehistoryczny Linksys WRT54GL, który ma OpenWRT. Czy będzie on wystarczający dla tego przypadku? Mikrotika coś kiedyś konfigurowałem - dowolny model? Dzięki!
  7. Chcę aby połączenie VPN z laptopa (serwer) nie wiedziało skąd się łączę i jaka jest lokalizacja laptopa; stąd też pomysł aby "zmienić lokalizację całej sieci".
  8. Cześć! Posiadam laptop, który ma prekonfigurowane połączenie z VPN (nie wiem czy jest to ipsec czy l2tp). Serwer VPN z którym łączę się widzi skąd przychodzi moje połączenie. Na tym komputerze mam b. ograniczone możliwości konfiguracji oraz zmian. Chciałbym aby serwer VPN do którego się łącze widział, że łączę się z innego miejsca niż rzeczywiście. Początkowo myślałem, że zakupie router z wbudowanym klientem VPN, połączę się nim do dowlnego internetu, a następnie cały ruch z tego routera będzie szyfrowane przez VPN (przykładowo połączony do serwera VPN w USA). Następnie, będąc w Polsce przy połączeniu w.w. laptopa do niniejszej sieci, serwer VPN z którym się łączy laptop będzie widział moją lokalizację jako USA, a nie Polska. Wyglądałoby to następująco: ROUTER (PL) -------- VPN1 (Serwer USA) --------- INTERNET podpinamy laptop i mamy: LAPTOP(PL) ------------ ROUTER (PL) -------- VPN1 (Serwer USA) --------- INTERNET; a następnie laptop próbuje nawiązać połączenie VPN z serwerem przykładowo w UK, który widzi LAPTOP(PL) jako będący w USA. Podczas poszukiwań routera znalazłem wiele "haseł", takich jak OpenVPN, VPN sprzętowy czy VPN Pass-Through, przez co zacząłem się zastanawiać czy powyższe rozwiązanie będzie działać. Czy powyższe jest możliwe do osiągnięcia? Na jakie parametry zwrócić uwagę? Co powinien mieć router do w.w. rozwiązania? Dzięki!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...