Jump to content

idiot13

Użytkownik
  • Posts

    3
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by idiot13

  1. Dzięki za informację i odpowiedź. Jeszcze dla pewności - jeżeli z Ubee zrobię mostek, to już nie może być urządzeniem do połączeń wireless, prawda? A co się stanie jeżeli do ubee podebnę archera, bez zmiany na bridge? Zacząłem czytać o mesh i to chyba będzie najlepsze rozwiązanie..
  2. Mhm, czyli muszę zakupić dwa routery - jeden na górze, a jeden na dole. A co zrobić, żeby te dwa routery miały taką samą nazwę ssid i hasła? Chodzi mi o to, aby się swobodnie przemieszczać z urządzeniami mobilnymi po całym domu, niezależnie od tego którą sieć "złapie". Np. żeby nie przerwało pobierania kiedy będę w kuchni, a potem przejdę z telefonem na 1 piętro, gdzie będzie inny router..
  3. Podepnę się pod wątek, bo wydaje mi się, że potrzebuje czegoś podobnego. Sytuacja wygląda tak: modem od Vectry Ubee - stoi na I piętrze, kablem z nim są połączone: tv, konsola; bezprzewodowo: laptop (5ghz). Jeden kabel lan wpięty do modemu idzie na poziom 0, gdzie podłączyłem go do drugiego tv. Obecnie ubee działa w trybie router, natomiast na poziomie 0 niemal nie ma mozliwości połączenia z WiFi (brak zasięgu). Chciałbym dołożyć na dole inny router (?), który zapewniłby mi stabilne polączenie bezprzewodowe z internetem oraz pozostawić podłączony kablem tv. Jak to powinienem skonfirgurować, co dokupić? Inna sprawa, to niski upload - zmieniłem kanały z auto na 7(2,4ghz) i 120(5ghz), ale niewiele to zmieniło. Jakieś sugestie w tym aspekcie? Kabel do ubee jest z potrójnego rozgałęźnika (jeden pozostaje pusty, a jeden idzie do tv), czy to może być przyczyna niskiego uploadu? Będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi i sugestię.
×
×
  • Create New...