Jump to content

idiot13

Użytkownik
 • Posts

  3
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by idiot13

 1. 22 minuty temu, Bonusso3 napisał:

  Inaczej, to co napisałem dotyczy jak zrobić bridge z routera Vectra.

  To jak sobie rozplanujesz sieć w domu to inna kwestia. Grunt że musisz mieć dodatkowy router, możesz sprawdzić tego Archera ale wątpię czy pokryje zasięgiem cały dom. No sorry, nie będę wróżył z kart, za mało informacji.

  Dzięki za informację i odpowiedź. Jeszcze dla pewności - jeżeli z Ubee zrobię mostek, to już nie może być urządzeniem do połączeń wireless, prawda?

  A co się stanie jeżeli do ubee podebnę archera, bez zmiany na bridge?

  Zacząłem czytać o mesh i to chyba będzie najlepsze rozwiązanie..

 2. 11 minut temu, Bonusso3 napisał:

  1. Wyłączasz fizycznie WiFi w routerze Vectra.

  2. W panelu Vectra ustawiasz tryb bridge, od tego momentu możesz podpiąć 3 urządzenia ponieważ Vectra mapuje je po MAC.

  3. Podpinasz drugi router kablem i ewentualnie robisz mostek po wifi z kolejnym routerem.

  Ogólnie jakkolwiek to zrobisz możesz podpiąć max 3 urządzenia do bridge.

  Mhm, czyli muszę zakupić dwa routery - jeden na górze, a jeden na dole. A co zrobić, żeby te dwa routery miały taką samą nazwę ssid i hasła? Chodzi mi o to, aby się swobodnie przemieszczać z urządzeniami mobilnymi po całym domu, niezależnie od tego którą sieć "złapie". Np. żeby nie przerwało pobierania kiedy będę w kuchni, a potem przejdę z telefonem na 1 piętro, gdzie będzie inny router..

 3. Podepnę się pod wątek, bo wydaje mi się, że potrzebuje czegoś podobnego. Sytuacja wygląda tak: modem od Vectry Ubee - stoi na I piętrze, kablem z nim są połączone: tv, konsola; bezprzewodowo: laptop (5ghz). Jeden kabel lan wpięty do modemu idzie na poziom 0, gdzie podłączyłem go do drugiego tv. Obecnie ubee działa w trybie router, natomiast na poziomie 0 niemal nie ma mozliwości połączenia z WiFi (brak zasięgu). Chciałbym dołożyć na dole inny router (?), który zapewniłby mi stabilne polączenie bezprzewodowe z internetem oraz pozostawić podłączony kablem tv. Jak to powinienem skonfirgurować, co dokupić?

  Inna sprawa, to niski upload - zmieniłem kanały z auto na 7(2,4ghz) i 120(5ghz), ale niewiele to zmieniło. Jakieś sugestie w tym aspekcie? Kabel do ubee jest z potrójnego rozgałęźnika (jeden pozostaje pusty, a jeden idzie do tv), czy to może być przyczyna niskiego uploadu?

  Będę wdzięczny za udzielenie odpowiedzi i sugestię.

×
×
 • Create New...