Skocz do zawartości

zleczasy

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

zleczasy's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

  • First Post Rare
  • Week One Done
  • One Month Later Rare
  • Conversation Starter Rare

Recent Badges

0

Reputacja

  1. Zaczęła pracować oddzielna karta graficzna po zainstalowaniu tych sterowników Adrenalin 19.4.3 ale funkcja działa tylko w odtwarzaczy PotPlayer i gdy w ustawieniach karty graficznej dodam profil wysokiej wydajności do innego odtwarzacza to sie nie chce odtwarzać najwyżej sam głos i VLC ma nam w profilu kłóteczkę że się go nie da zmienić. Gdy się w Vmware Workstation w ustawieniach karty graficznej doda emulator do profili na wysoką wydajność i w ustawieniach Vmware Workstation ustawi akcelerację sprzętową 3D to słychać głos uruchamianego wirtualnego Windowsa albo innego wirtualnego systemu ale ekran jest cały czas czarny i dopiero wtedy się wyświetla wirtualny system gdy się wyłączy wysoką wydajność czyli oddzielną kartę graficzną. Też jest taki problem że jak leci film wysokiej jakości w PotPlayer i oddzielna karta graficzna jest obciążona na 11% i zintegrowana na ponad 12% to procesor prawie na 100% dlatego przez procesor i tak film muli i trzeba film skonwerterować na niższy format.
  2. https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=20002964#20002964 Co wtedy gdyby ktoś sobie kupił do gier najnowszego laptopa ze zintegrowaną kartą graficzną i oddzielną która by była warta połowę ceny całego laptopa i by były kompatybilne z takim laptopem tylko najnowsze sterowniki karty graficznej to czy by musiał coś wymyślić żeby stare weszły? Teraz jest moda na granie w gry na laptopach to dlaczego wycofali w najnowszych sterownikach taką opcję przełączanie karty graficznej ze zintegrowaną i dlaczego gracze się nie buntują i to ogólnie jest bardzo mało znany problem jak w praktyce bardzo potrzeba mocy obliczeniowej z osobnej karty graficznej?
  3. Używam laptopa Typ procesora - QuadCore AMD A8-7410, 2500 MHz (25 x 100) Nazwa płyty głównej - HP ProBook 455 G3 Mikroukład płyty głównej - AMD Avalon, AMD K16.3 Pamięć fizyczna - 3530 MB (DDR3 SDRAM) Typ BIOS'u - Compaq (04/15/2019) Dysk fizyczny - HGST HTS725050A7E630 (500 GB, 7200 RPM, SATA-III) Napęd dysków optycznych - hp HLDS DVDRW GUD1N Grafika Zintegrowane: AMD Radeon R5 Series (Beema) Osobna: PCI Express 2.0 x8: AMD Radeon 530 / R7 M340 (Meso) 2GB Gdy odtwarzam jakieś wideo w wysokiej rozdzielczości to z menedżera zadań (Ctrl+Shift+Esc) widać że procesor jest obciążony na prawie 100% i zintegrowana karta graficzna AMD Radeon R5 Series (Beema) z płytą głowną też na pawie 100% ale osobna karta graficzna R7 M340 (Meso) 2GB zawsze jest na 0% gdy nawet gdy się jakąś grę odpali albo film w wysokiej rozdzielczości. Sterowniki do płyty głównej i karty graficznej i Windows 10 64 bit i Bios od płyty głównej mam zaktualizowany do najnowszej wersji i w systemowym Menedżerze Urządzeń też jest dosłownie wszystko wszystko zainstalowane jak potrzeba. Patrzyłem w ustawieniach karty graficznej Catalyst Control Center ale tam są tylko opcje do ustawień kart graficznych i nie da się osobnej karty graficznej dołączyć wydajnościowo i jest zawsze na 0%. Zintegrowano karta graficzna AMD Radeon R5 Series (Beema) zabiera około 500 MB pamięci systemowej że jest wolne 3500 MB pamięci RAM ale wystarczy dokupić RAMu ale to już inna kwestia i inny temat. Zintegrowane karty graficzne dzielą pamięć RAM z płytą główna ale czy mają swój procesor graficzny czy megaherce też dzielą z procesorem? Windows 10 Pro 21H2 64 bit
×
×
  • Dodaj nową pozycję...