Jump to content

luk1999

Stały użytkownik
 • Posts

  2837
 • Joined

 • Last visited

About luk1999

 • Birthday 04/14/1982

Contact Methods

 • GG
  5612603

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Pabianice

Recent Profile Visitors

8299 profile views

luk1999's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Dedicated Rare
 • Week One Done

Recent Badges

34

Reputation

 1. Fajna płyta i procek. Przydałby się do tego jeszcze GF4 Ti albo chociaż FX5600/R9600. 🙂
 2. Te procki na dobrej płycie i na powietrzu robiły stabilnie 3,4 - 3,5 GHz (mówię tu o napięciach 1,4 V i więcej), czasem trochę więcej. Płyty nie masz najwyższych lotów, więc pewnie to też trochę wpływa na oc, ale zmiana na coś z wyższej półki FM1 też wiele nie pomoże.
 3. Podstawowa sprawa to ustalenie, co blokuje dalsze oc. Czy jest to proc, czy raczej ustawienia RAM. Na początek zmniejsz mnożnik i sprawdź, czy pójdziesz wyżej z HTT. Jeśli nie pomogło, to najpierw sprawdzenie różnych mnożników pamięci (np. o 1 w dół i timingi 9-9-9-24), później można sprawdzić tRFC dla wszystkich kanałów pamięci 160 ns i 300 ns. Jak pomogło, to podnosimy napięcie na CPU.
 4. Może ten wątek ci pomoże: http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?180905-SPD-Editor-for-DDR3-How-Where Możesz spróbować z Thaipoon Burnerem (starsze wersje można było użyć bez rejestracji, ale pamiętam, że działały poprawnie tylko na Win 32 bit). Poza tym:
 5. luk1999

  Auto Do 60k

  Warto się zorientować, co oznacza te 4 lata gwary. Czy np. jeśli samochód rozkraczy się w tym czasie na autostradzie, to czy dowiozą go do serwisu na swój koszt czy dostaniesz auto zastępcze, czy gwara obowiązuje poza Polską itp. Powiem szczerze, że gdybym nie musiał czekać ponad miesiąc dłużej na tę wersję z 1,6 L, to pewnie sam bym nią jeździł. Ogólnie fajne wyciszenie, ładne wnętrze, przyzwoite wyposażenie i silnik bez turbo, więc zawsze jedna rzecz mniej, która się może popsuć. ;)
 6. Tytuł zmieniony na dużo bardziej neutralny.
 7. luk1999

  Auto Do 60k

  Skoro boisz się, że coś padnie, to spytaj się jak wygląda możliwość przedłużenia gwarancji. W Oplu miałem możliwość przedłużenia do 5 lat (chyba max 100 kkm) z Assistance w całej UE. Jeśli to nie musi być niemieckie, to może nowe Megane z silnikiem 1,6? Sam się nad nim zastanawiałem, ale wtedy ten silnik nie był dostępny.
 8. Masakrator był zdecydowanie przesadzony, ale IMO to i tak bardziej udana premiera, niż pierwszych Phenomów II. Wtedy mieli bezpośrednią konkurencję w podobnej cenie (i5 750) i na dodatek trzeba było czekać na płyty i modele na DDR3. Biorąc pod uwagę, że wcześniejsze premiery były jeszcze słabsze (Phenom I, Bulldozer, Vishera), to chyba i tak najlepsza premiera AMD od czasów Athona 64. ;) Teraz pozostaje tylko czekać na modele 4C/8T i APU. Oby tam też mnożnik był odblokowany, bo (po małym szukaniu) mało która płyta oferuje oc przez BCLK,
 9. luk1999

  Auto Do 60k

  Niby proste i bezawaryjne, ale jak ci się trafi sztuka, która ma losowe problemy z odpalaniem, to będziesz się bujał od ASO do ASO (klik 1, klik 2), bo nikt nie wie, co z tym zrobić (łącznie z GM). Bywają problemy z losowo buczącym radiem (masakra, jak masz czujniki parkowania): klik, Niemiecka jakoś, co to drażni klasę wyższą. Do tego bagażnik też nie należy do największych. Jak weźmiesz koło dojazdowe, to odpada ci jeszcze dodatkowy "pojemnik" pod podłogą.
 10. Ktoś/gdzieś widział porównanie wydajności zegar w zegar Carrizo z K10? Chyba Athlon II X4 AM3 byłby najlepszym kandydatem do porównania. Udało mi się wyszperać coś takiego - porównanie przy 3 GHz dla Phenoma II (niestety, z DDR2). Ogólnie nie wygląda to wesoło - Carrizo zwykle trochę ustępuje staremu Phenomowi II.
 11. Możesz jeszcze pokombinować z innymi wersjami BIOS (starsze / nowsze). W niektórych płytach właśnie zmiana BIOS-u na starszy umożliwiała unlock... BTW, te procki chodzą na allegro po 25 zł, aż kusi żeby kupić 2-3 sztuki i pobawić się w unlock jak za starych, dobrych czasów. ;)
 12. Nie mogłeś tego opisać jakoś bardziej zwięźle? Naprawdę ciężko czyta się takie "wypracowanie" i pewnie niejeden odpuści po kilku linijkach. Rozumiem, że problem jest z tym, że urządzenia podpięte pod USB są zasilanie "losowo". Zachowanie jest podobne do sytuacji, gdy do pasywnego huba USB podłączy się kilka urządzeń, które łącznie przekraczają możliwości zasilania z 1 portu USB. Może masz problem z zasilaniem? Spróbuj podłączyć inny zasilacz lub skorzystaj z aktywnego huba USB (podłącz do niego wszystkie urządzenia i podłącz huba do jednego z portów na płycie).
 13. Dlatego, że parę razy spotkałem się z podobnymi problemami i dwa razy był to jednak zasilacz. Tym bardziej, że ten Chief od Sirteca ma pewnie więcej, niż 5 lat i różnie z nim może być. Chłodzenie to tak dla porządku - problemy z bootowaniem po wyłączeniu mogą (ale oczywiście nie muszą) wskazywać na zadziałanie wyłącznika termicznego proca. Nie znajdziesz takich wyłączników w BIOS-ie/UEFI. Jeśli chipset ma wyłącznik termiczny, to jest to pewnie proste rozwiązanie, bez możliwości wyłączania. Zawsze możesz skierować na mostek północny wentylator i sprawdzić, czy coś to pomoże. Możesz też przy okazji wymienić gluta pod radiatorem chipsetu.
 14. Przede wszystkim to zdejmij chłodzenie, wyczyść porządnie i zmień pastę. Jeśli to nie pomoże, to stawiałbym na zasilacz. Pożycz od kogoś inny i zobacz przez kilka dni, czy powtarza się to samo. Komp powinien być oczywiście niepodkręcony.
 15. W stresie CPU + GPU weźmie góra 200 W z 12 V. Cały zestaw pewnie zamknie się w okolicach 250 W (pełne obciążenie), oczywiście bez oc.
×
×
 • Create New...