Jump to content

ParanoiK

Moderator
 • Posts

  8254
 • Joined

 • Last visited

About ParanoiK

 • Birthday 04/30/1983

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://paranoya.org/
 • GG
  63569

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Piaseczno
 • Zainteresowania
  *nix, telco, MSSQL, billing ;-)

Recent Profile Visitors

9873 profile views

ParanoiK's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

8

Reputation

 1. Znalazłem takie coś: http://www.programvare.pl/microsoft-windows-10-professional-oem-esd-pl-p-52.html Legalne? ;-)
 2. ParanoiK

  Htpc

  Nie jest to jakaś zła propozycja, tylko dochodzi jeszcze ram, WiFi i wyprowadzenie anten...
 3. ParanoiK

  Htpc

  Mój sprzęt audio bardziej pamięta co to jest adapter niż hdmi ;-)
 4. ParanoiK

  Htpc

  Nie wiem czy dobrze patrzę, ale do niego trzeba dołożyć pamięć, kartę wifi, dźwiękową?
 5. ParanoiK

  Htpc

  Dajmy XBMC. Nvidia daje też swoje drivery własnościowe, z którymi nigdy nie miałem problemu. //UPD: To co, żadnych pomysłów? ;-) Najchętniej kupiłbym gotowe pudełko ;-)
 6. ParanoiK

  Htpc

  Odtwarzać może odtwarza, ale przewinąć filmu już się nie da. Nie mówiąc o budowaniu jakiejkolwiek biblioteki w xbmc, co pół roku zajmuje. Do tego pi obsługuje tylko 100mbit.
 7. Cicho żuju jeden ;-)
 8. Cicho, bo się dzieci dowiedzą ;-)
 9. ParanoiK

  Htpc

  Czołem misie kolorowe ;-) Jako, że nadszedł czas aby podmienić poczciwego raspberry pi na coś ciut mocniejszego, a ja wypadłem kilka lat temu z rynku, zwracam się do was z tym pytaniem ;-) Założenia: - HTPC do filmów, 1080p, DTSy, sresy, bajery, generalnie bez kompromisów i cięcia ;-) - filmy składowane na serwerze plików, więc Gigabit Ethernet + WiFi w standardzie n na wypasie - jako, że platforma będzie najprawdopodobniej działać pod linuksem, zatem zdecydowanie coś ze stajni nvidii niż AMD - jako taki dysk twardy nie jest potrzebny, mogę system postawić na pendrivie albo karcie SD - cena raczej nie gra roli, ale też bez kosmosu - mile widziany moduł CEC, ale i tak pewnie trzeba będzie dokupić pudełko od pulse eight. Co polecacie?
 10. Znając życie to by napisał aplikację zabijającą serwer ;]
 11. Za takie coś powiniem bić linijką po łapach. Może jednak lepsze jest select count(*) from tabela? Zliczanie powinno być wykonywane po stronie engine'u bazodanowego a nie po stronie aplikacji!
 12. Możesz sobie to zainstalować na ESXi który jest za friko. Generalnie na markowym serwerze nie powinno być problemów z kompatybilnością. Jaki tam chcesz mieć ruch? Jeśli chcesz tam wrzucać Exchange'a i serwer plików a do tego jeszcze jakiś DB Engine to musisz rozbudować zasoby dyskowe bo zdechniesz na IOPSach. IGI: jednak Exchange jest ciut wygodniejszy od rozwiązań darmowych, przy których jednak trzeba się narobić.
×
×
 • Create New...