Jump to content

ParanoiK

Moderator
 • Posts

  8254
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ParanoiK

 1. Znalazłem takie coś: http://www.programvare.pl/microsoft-windows-10-professional-oem-esd-pl-p-52.html Legalne? ;-)
 2. ParanoiK

  Htpc

  Nie jest to jakaś zła propozycja, tylko dochodzi jeszcze ram, WiFi i wyprowadzenie anten...
 3. ParanoiK

  Htpc

  Mój sprzęt audio bardziej pamięta co to jest adapter niż hdmi ;-)
 4. ParanoiK

  Htpc

  Nie wiem czy dobrze patrzę, ale do niego trzeba dołożyć pamięć, kartę wifi, dźwiękową?
 5. ParanoiK

  Htpc

  Dajmy XBMC. Nvidia daje też swoje drivery własnościowe, z którymi nigdy nie miałem problemu. //UPD: To co, żadnych pomysłów? ;-) Najchętniej kupiłbym gotowe pudełko ;-)
 6. ParanoiK

  Htpc

  Odtwarzać może odtwarza, ale przewinąć filmu już się nie da. Nie mówiąc o budowaniu jakiejkolwiek biblioteki w xbmc, co pół roku zajmuje. Do tego pi obsługuje tylko 100mbit.
 7. Cicho żuju jeden ;-)
 8. Cicho, bo się dzieci dowiedzą ;-)
 9. ParanoiK

  Htpc

  Czołem misie kolorowe ;-) Jako, że nadszedł czas aby podmienić poczciwego raspberry pi na coś ciut mocniejszego, a ja wypadłem kilka lat temu z rynku, zwracam się do was z tym pytaniem ;-) Założenia: - HTPC do filmów, 1080p, DTSy, sresy, bajery, generalnie bez kompromisów i cięcia ;-) - filmy składowane na serwerze plików, więc Gigabit Ethernet + WiFi w standardzie n na wypasie - jako, że platforma będzie najprawdopodobniej działać pod linuksem, zatem zdecydowanie coś ze stajni nvidii niż AMD - jako taki dysk twardy nie jest potrzebny, mogę system postawić na pendrivie albo karcie SD - cena raczej nie gra roli, ale też bez kosmosu - mile widziany moduł CEC, ale i tak pewnie trzeba będzie dokupić pudełko od pulse eight. Co polecacie?
 10. Znając życie to by napisał aplikację zabijającą serwer ;]
 11. Za takie coś powiniem bić linijką po łapach. Może jednak lepsze jest select count(*) from tabela? Zliczanie powinno być wykonywane po stronie engine'u bazodanowego a nie po stronie aplikacji!
 12. Możesz sobie to zainstalować na ESXi który jest za friko. Generalnie na markowym serwerze nie powinno być problemów z kompatybilnością. Jaki tam chcesz mieć ruch? Jeśli chcesz tam wrzucać Exchange'a i serwer plików a do tego jeszcze jakiś DB Engine to musisz rozbudować zasoby dyskowe bo zdechniesz na IOPSach. IGI: jednak Exchange jest ciut wygodniejszy od rozwiązań darmowych, przy których jednak trzeba się narobić.
 13. E, IMO bramka sms to brnięcie w złym kierunku, chyba, że jakaś komercyjna z np. obsługą mydła (SOAP). Lepiej kupić jakąś tanią bramkę gsm lub kompatybilny stary telefon i kabel i do tego dołożyć oprogramowanie typu gammu. Bez problemu radzi sobie z wysyłaniem i odbieraniem sms'ów.
 14. Znaczy co? Bierzesz lirc'a, dowolnego pilota i do tego jakieś ustrojstwo do łapania irdy, igor's plug czy jakoś tak się to nazywało - zwykła czujka IR na RS'a. Podłączasz, uczysz lirc'a kodów z pilota (lub ściągasz mapę) i jedziesz ;-)
 15. http://dev.mysql.com/doc/refman/5.1/en/log-tables.html O to chodzi?
 16. ParanoiK

  Team Fortress 2

  Wczoraj wszedł nowy update do pyro, można się załamać, wszyscy się rzucili ;] A jak ktoś chce zagrać, to zapraszam w godzinach wieczornych na serwer neo lub fps-arena ;]
 17. NTFS wspiera na dyskach podłączanych przez USB lub eSATA. Z odczytem tych plików nie powinno być problemu. Na samym urządzeniu jest zastosowany inny system plików.
 18. QNAP TS-109 oferuje zadziwiająco dużo usług jak na tak małe urządzenie, wręcz tak dużo, że sam nie wiem od czego należałoby zacząć. Oferuje on, oprócz podstawowej funkcji wymiany plików po protokołach SMB, FTP, Apple Talk i NFS, możliwość ich przeglądania (i wgrywania) bezpośrednio z poziomu WWW dzięki usłudze Web File Manager. Z poziomu WWW dostajemy także Multimedia Station, dzięki któremu możemy opublikować nasze albumy ze zdjęciami (mankamentem jest tu długość generowania miniaturek zdjęć - dla zdjęcia 10MPix trwa to około minuty) i inne pliki multimedialne. Dalej dostajemy serwer iTunes, który działa bezbłędnie. QNAP automatycznie jest wykrywany w programie iTunes na komputerach w sieci lokalnej i można od razu przystąpić do odtwarzania muzyki bezpośrednio z dysku sieciowego. Do naszych zasobów możemy też dostać się z użyciem każdego playera DLNA za pomocą UPnP dzięki serwerowi TwonkyMedia. Zapraszam do przeczytania recenzji: QNAP TS-109
 19. Czasem można wyrwać ciekawe rzeczy tylko na M42. Poza tym można wykorzystać starą szklarnię na przykład od Zenita.
×
×
 • Create New...