Skocz do zawartości

Mr.Pool...

Stały użytkownik
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Mr.Pool...

  1. Temat do zamknięcia Trzecia próba Hot Flash zakończyła się powodzeniem, załadowałem najnowszy dostępny bios i udało mi się sprawdzić czy chodzą na tej płycie procki copermine. Odpaliłem 650/100/1,65 v oraz 1000/100/1,7 v bez zabawy w wymuszenia napięć , płytka je wykryła i podała napięcie 1,77 v tyle tylko że tego drugiego wykryła na 968 MHz - może nie obsługuje mnoznika 10 . Pozdro
  2. Uffff - temat zamknięty , po raz 3 załadowałem HOT flash - teraz wersję najnowszą biosa 1.108 ta oryginalną , przekładam kostki odpalam i wstał :) zajebioza wręcz hehe "Czesio powiedział by Alleluja ...! Wielkie dzięki za pomoc !!!
  3. O ja pierdziu odezwała się płyta jak wsadziłem samego proca to puściła dwa długie sygnały chyba cos sie obudziła :) wyjąłęm ją całkiem odstawiłem na chwile i coś zaczeła gadac do mnie hehe :) ale to wszystko na co ją stać, jak wciskam pamiątke i procek to się nie odzywa, czy jest grafa czy jej nie ma bez znaczenia, ale jak wyjmne pamiatke to znow dwa dlugie dzwieki. Co jest ?
  4. Z fleshowałem ale nic nie pomogło :( Co jest do diaska? Przed zrobieniem pierwszego upgrade , wszysko śmigało jak należy komp startował i było ok. Po upg. Brak reakcji monitora plyta, wydaje jeden krótki sygnał. Po wyjęciu kostki i zrobieniu hot flesha na shuttl AK3-31, płyta przestała wydawać jakie kolwiek dzwięki. i uruchamia się pomijając przycisk powera. Czy to wina biosu ? Czy coś się mogło wydarzyć na płycie ? Dodam tylko że na A-trend bios ma wersje Award 4,61 a na Shuttl wersja to Award Phenix 6,0 czy da się przeprowadzić udany HOT flash ? Na te 2 hot flash wszystko zakończyło się sukcesem. Mam jeszcze pytanie: ja podmieniałem kostki w chwili wejścia do DOS-a przed odpaleniem flesha czy to prawidłowa kolejność ? Czy ktoś wie czy da sie jeszcze cos z tym zrobić? i jak sprawdzić czy poleciała płyta czy kostak biosu ?
  5. Ta niestety nie ciągła, co gorsza przed wyjęciem biosu płyta dawała znaki życia bo po starcie dawała jeden krótki dzwięk - monitor czarny. Po wyjęciu kostki i zrobieniu hot flesha na shuttl AK3-31, płyta przestała wydawać jakie kolwiek dzwięki. Zaznaczam że wcześniej wszystko śmigało jak trzeba. co się mogło stać ? Czy to wina biosu ? Czy coś się mogło wydarzyć na płycie ? Dodam tylko że na A-trend bios ma wersje 4,61 a na Shuttl wersja to 6,0 czy da się przeprowadzić udany HOT flash ? Czy ktoś wie czy da sie jeszcze cos z tym zrobić?
  6. aktórego flesha powinienem uzyc ? - UniFlash 1.38 Source Code - UniFlash 1.38 Executable Files Czym różnią się te dwa zestawy ?
  7. Kolobos mogłbyś odezwać sie do mnie na GG o to nr: 1063464 czekam :) A jeśli nie da rady na gg to prosze o podpowiedź. Hot flesha robiłem na tej płycie Shuttle AK31 v3.1 - Socket A, prosze mi powiedzieć czy zachowanie biosu spowodowane jest właśnie tym że to na tej płycie robiłem hot flasha i czy powinienem poszukac innej płyty ?? Czy też wystarczy uzyc uniflash ?
  8. Tak jak pisałem wcześniej biosy które są dostępne na necie są niekompatybilne to sa biosy o oznaczeniu -6220C-KZ lub -6220C-VH a ja potrzebuje -6220C-00 wielkość 256. Podczas próby załadowania tych biosów wyświetla mi się taki napis : - The program file's part number - - Does not match with your system ! - a czy ktoś się może orientuje czy można załadować do płyty bios z innej płyty tego samego producenta która oparta jest na tym samym chipsecie ?? czy warto popróbować ? i czym to może grozić ? Cholerka - ale kicha załadowałem biosa i mi komp nie chce wstać czy można jeszcze coś z tym zrobić czy już tylko kosz ? Cholernie mnie podkusiło i wgrałem ten modyfikowany - na szczęście juz wczesniej zrobiłem kopie starego biosu - czy czyta z dyskietki nie mam pojęcia wiem ze napiecie pojawia sie na dyskach. po zatym klawiatura nie dziala monit czarny Cholerka ! teraz to się chyba coś zrombało na maxa Płyta główna nie daje znaku życia, choć dyski startują - co się dzieje ? Jak załadowałem ten nowy bios to ekran był czarny ale płyta główna dawała znak życia - wydawałą jeden krótki dzwięk. Wyjąłem bios by przeprogramowac go na drugiej płycie zupełnie innej niż A-Trend, zapomniałem się i odpaliłem płytę bez biosu by wyjąc płytkę z CD (czy mogłem w ten sposób spalić płytę ?) Udało mi się wgrać stary bios na innej płycie, ale za pomocą polecenia /f . Po włożeniu Biosa na płytę A-Trend Kaplica całkowita. Nie wydaje żadnych dzwięków nawet jak wyjmnę grafę - dyski startują. Co się mogło stać ??
  9. Cholerka ! teraz to się chyba coś zrombało na maxa :( Płyta główna nie daje znaku życia, choć dyski startują - co się dzieje ? Jak załadowałem ten nowy bios to ekran był czarny ale płyta główna dawała znak życia - wydawałą jeden krótki dzwięk. Wyjąłem bios by przeprogramowac go na drugiej płycie zupełnie innej niż A-Trend, zapomniałem się i odpaliłem płytę bez biosu by wyjąc płytkę z CD (czy mogłem w ten sposób spalić płytę ?) Udało mi się wgrać stary bios na innej płycie, ale za pomocą polecenia /f . Po włożeniu Biosa na płytę A-Trend Kaplica całkowita. Nie wydaje żadnych dzwięków nawet jak wyjmnę grafę - dyski startują. Co się mogło stać ??
  10. Cholernie mnie podkusiło i wgrałem ten modyfikowany - na szczęście juz wczesniej zrobiłem kopie starego biosu :) - czy czyta z dyskietki nie mam pojęcia wiem ze napiecie pojawia sie na dyskach. po zatym klawiatura nie dziala monit czarny :( - co oznacza /py ?? wyczytałem że mozna wgrac za pomocą /QI
  11. Cholerka - ale kicha załadowałem biosa i mi komp nie chce wstać czy można jeszcze coś z tym zrobić czy już tylko kosz ? Proszę o szybką odpowiedz
  12. Cały problem w tym że te wszystkie biosy jakie ładowałem są do i440BX niestety nie kompatybilne z wersją która posiadam, próbowałem załadować już wszystkie biosy które sa dostępne na necie i guzik :(
  13. > Niby dlaczego? Sam bym chciał wiedzieć dlaczego, poprostu nie działa i już :( Tak jak pisałem wcześniej biosy które są dostępne na necie są niekompatybilne to sa biosy o oznaczeniu -6220C-KZ lub -6220C-VH a ja potrzebuje -6220C-00 wielkość 256. Podczas próby załadowania tych biosów wyświetla mi się taki napis : - The program file's part number - - Does not match with your system ! - a czy ktoś się może orientuje czy można załadować do płyty bios z innej płyty tego samego producenta która oparta jest na tym samym chipsecie ?? czy warto popróbować ? i czym to może grozić ?
  14. Mam starą płytkę A-Trend ATC-6220 - symbol biosu to i440BX-W977TF-ATC-6220C-00 wersja 1.104 WB jest to już nie spotykany typ biosu - te które są dostępne na sieci nie są kompatybilne. Zwracam się do wszystkich forumowiczów którzy mogli by mi pomóc, by przejrzeli swoje zasoby i sprawdzili czy nie mają gdzieś nowszego oprogramowania do tej płytki, a może mają w piwnicy samą płytę wiem że były modele które jako nowe miały bios w wersji 1.105. Druga prośba to czy ktoś miał okazję uruchamiać na tej płycie Pentium 3 700MHz i wyższe na slot 1 ? bez przejsciówki. Chcę kupić na nią Coppermine ale nie wiem czy mam szansę go na niej uruchomić.
  15. Te biosy tak jak np twój ma końcówkę 6220C-KZ a mój końcówkę 6220C-00 i jak próbuję załadować to wypisuje mi że jest zła wersja biosu, jak próbowałem załadować wersje 1.009 z końcówką 00 ale pojemności 128 to zgodność przepuścił ale wywalił że za mała obiętość i ie przeładował w sumie próbowałem załadować z 10 róznych biosów, ale żaden nie był zgodny z moim. Myślałem że może flasha ma złego więc wziąłem starszego i to samo - ale tak jak pisałem tą 109 przepuścił przez zgodność i już myślałem że zacznie ładować ale te flashe to mądre programy i jak jest jakaś niezgodność to nie ładują.
  16. Niestety żaden z tych biosów nie jest kompatybilny :( powtórzę więc prośbę: Mam starą płytkę A-Trend ATC-6220 - symbol biosu to i440BX-W977TF-ATC-6220C-00 wersja 1.104 WB jest to już nie spotykany typ biosu - te które są dostępne na sieci nie są kompatybilne. Zwracam się do wszystkich forumowiczów którzy mogli by mi pomóc, by przejrzeli swoje zasoby i sprawdzili czy nie mają gdzieś nowszego oprogramowania do tej płytki, a może mają w piwnicy samą płytę wiem że były modele które jako nowe miały bios w wersji 1.105. Druga prośba to czy ktoś miał okazję uruchamiać na tej płycie Pentium 3 700MHz i wyższe na slot 1 ? bez przejsciówki. Chcę kupić na nią Coppermine ale nie wiem czy mam szansę go na niej uruchomić.
  17. A nie próbowałeś uruchomić na niej procka na slot 1 , który miał conajmniej 700 MHz , bo nie wiem czy w ogole można na niej odpalić copermaina na slot ? Znasz może jeszcze kogoś kta ma lub miał taką płyę ?
  18. Podpowiedz mi co to jest to fcpga ? i czy próbowałeś puścić tego procka szybciej niż 100 MHz i czy odpalił czy jednak pamiątki nic powyżej 100 nie ruszyły ? koleś na giełdzie ostatnio próbował wystartować na mojej mobo 800/133/ ale zatrzymał się przed wejsciem do biosu. Stwierdził że płyta nie rozpoznaje Coppermine i że nic się nie da zrobić. Co do biosu to te biosy z tej strony nie są kompatybilne z moim biosem, mam prośbę sprawdź na dole ekranu podczas uruchamiania kompa (liczenie ramu) tam jest opis biosu który zaczyna się od daty a nasępnie -W977TF-ATC-6220C- ?? u mnie są tu 00 a co u ciebie ? Pozdro
  19. Niestety nie pomogło procek nie wystartował, brak sygnałów , dyski twarde starują ale to wszystko procek kaplica próbowałem na napięciach 1,8; 1,85 i 2,05v nic. Mam tylko prośbę może ktoś ma w swoich zbiorach nowszy bios do A-Trend 6220 nr biosu i440BX-W977TF-ATC-6220C-00; wielkość 256 ja mam wersję 1.104 szykam nowszego (ważna końcówka -6220C-00)
  20. Kupiłem na alegro proca p3 700 slot 1 o napieciu 1,65 v szyna 100, w opisie plytki 6220 napisali że obsługuje napięcie od 1,8 - 3,5 v. Procek nawet nie zaburczał. Nie wiem czy to wina procka(schajcowany proc mi sprzedano - kupiłem na Fvat<procek stan wizualny ocena mierna>) czy poprostu płyta nie obsługuje napięcia i procek nie startuje. Czy ktoś wie czy ta płyta obsługuje procki o niższych napięciach niż 1,8 , oraz czy ktoś może miał podobny zestawik i podkręcał(co się da z tego wycisnąć). Szukam do niej nowego biosu obecny to v. 1.104 o oznaczeniu C-00 pojemnośc 256 Oraz szukam kogoś kto by mi sprawdził tego procka mieszkam w łodzi, sprawdzenie u złomiarzy to koszt od 10 -30 pln a ja za niego dałem 32 zl.(jak by miał ktoś w piwnicypłytę na slot1 to teżbym się uśmiechnął) :sad:
  21. HEJ HEJ NIKT MI NIC NIE PODPOWIE ???????? JUŻ KUPIŁEM BLACHĘ MIEDZIANĄ, ALE NADAL NIE BARDZO WIEM CO MAM Z NIEJ ZACZĄĆ TWORZYĆ. PO RAZ CZWARTY NA PAŁĘ MI SIĘ NIE CHCE - uwaga "POTRZEBNE MATERIAŁY ZWIĄZANE Z BUDOWĄ RADIATORÓW !!!!!"
  22. Specjalnie napisałem, że przy otwartej obudowie bo przy zamkniętej oczywiście temperatura się podnosi i utrzymuje się w okolicy 43 C, ale jest nowy nius :) jak otworzyłem drzwi do pokoju i zrobiło się troszkę bardziej przewiewnie to temperaturka spadła do 35,5 C (przy otwartej obudowie) i najważniejsze temperatura w pokoju mierzona w dwu miejscach na dwóch różnych termometrach to 24 C ;) Pozdrawiam
  23. Wiecie chciałbym móc wypróbować jeden z wymienianych przez was Coolerów i porównać go z cackiem które sam zaprojektowałem i wykonałem mam Atlona 1600 + (1396 MHz) podkręcony po szynie (152) = 1900 + (1596 MHz) napięcie 1,7 temperatura przy otwartej obudowie około 38 C. Co wy na to ???? Pozdrawiam
  24. Fajny ten klocuszek ale nadal nie wiele wiem jak mam się zabrać do konstukcji kolejnego RADIATORKA, może jednak znajdzie się ktoś kto może coś podpowiedzieć. Bardzo by mi pomogły jakieś wzorki lub rady, które uwzględniają powierzchnię RADIATORA ,wysokość , kształt, odstępy między blaszkami, grubość i kształt blaszek, grubość podstawy, odległość zamocowania wiatraka... , do jego pózniejszej wydajności ?????????????? Dziękuję i pozdrawiam :)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...