A mnie wkurza jak ktoś cwaniaka struga! Pewnie, że na VIA da się kręcić tylko potem na forum pojawiawią się topiki w stylu: "czemu dysk mi nie działa", bo tacy jak ty podpusczaja początkujących.
Jeśli tobie sie udało przysmarzyć PCI na 50 MHz to nie znaczy, że każde urządzeine to przeżyje. Przy okazji: czym mierzyłeś?, bo SandaProfesional bynajmniej profejonalnym narzędziem do tych rzeczy nie jest :lol:
Na płytach z VIA należy dokładnie znać możliwości płyty tzn. przy jakiej częstotliwości załączają się kolejne dzielniki. Inaczej jest duże prawdopodobieństwo utraty danych a nawet dysku.
Ankiety nie mówią jakie PCI jest dopuszczalne a jakie nie. Można założyć, że 10% odchylenie jest bezpieczne, jakkolwiek starsze karty muzyczne potrafiły protestować juz przy 35 MHz!