Jump to content

p3dzi0r

Stały użytkownik
 • Posts

  1446
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Skąd
  unknown Liczba postów: 1272

p3dzi0r's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

5

Reputation

 1. Zapewne zainstalowales win10 na tzw dynamicznym dysku, to jest dynamiczny system plikow dla windowsa. Linux ci tego nie zmodyfikuje. Musisz przekonwertowac na tzw dysk standardowy.
 2. p3dzi0r

  Szukam Gry!

  Warzone 2100 ? Ground Control ?
 3. A orientuje się ktoś jak z zawiasami ? niby jest cały aluminiowy więc zawiasy matrycy powinny być ok ? Grzanie ? hałas ?
 4. Kasa nie jest wielkim problemem, budżet do 3000zł, a wiadomo że chce dać najmniej ;) Jak lenovo wygląda pod względem gwarancji / awaryjności ?
 5. Witam Szukam laptopa do pracy do kwoty powiedzmy 2500 Wiadomo że chciałbym wszystk oco najlepsze ale tak dobrze to nie ma. Zastosowania - głównie programowanie (IDE), projektowanie - Altium i inne, czasami gry (raczej nic z najnowszych ;p) / Internet Teraz tak, jest jakaś kolosalna różnica w tych prockach odnosnie tych zastosowań ? i3-i5 ? bo i7 ze swoimi 4 rdzeniami napewno coś wnosi. Tutaj jest jakiś i7 http://allegro.pl/laptop-lenovo-g510-i7-4700mq-4gb-hd8750m-alu-377zl-i4425422775.html , pewnie poza prockiem nic ciekawego nie wnosi ale niech się ktoś wypowie. Matryca też ma dla nie znaczenie. Pozdrawiam
 6. 5000 netto + vat to etat czy samozatrudnienie ? Bo wasze "- Tryb pracy: Praca zdalna, cały etat" to oznacza 8 godzin pracy. Jeżeli coś innego niż etat to ta stawka jest po prostu śmieszna. Pozdrawiam
 7. http://allegro.pl/laptop-lenovo-g510-i7-4700mq-4gb-hd8750m-alu-377zl-i4384856545.html i7 ?
 8. Polecam ci na początek kurs na developers android com ;) , do ugryzienia api spokojnie ci starczy, jak będziesz się chciał zając gierkami to musisz wejść w open GL ES na androida.
 9. Jeżeli znasz adres to możesz spróbować się do niego dostać, chociaż wątpie aby ochrona pamięci na to pozwoliła. Wg mnie gdzieś musi być api które pozwoli ci odczytać te dane, trzeba poszukać dostępu do api ;)
 10. Mógł jeszcze postraszyć PIS'em. Przynajmniej byłoby tak swojsko.
 11. Jestem ciekaw co zrobią z nowakiem, który powsadzał swoich ludzi wszędzi gdzie się da. Zainteresujcie się co się dzieje z polską koleją ;) Pendolino to tylko czubek góry lodowej. Hehe, już ukręcają sprawie łeb. A prokuratura chce wszczać śledztwo przeciwko temu kto mógł podsłuchiwać :) Zastanawia mnie gdzie jest Pitera i afera dorszowa.
 12. Standardowo, nic się nie stało , a wogóle to mamy dobrobyt. Albo będzie kolejna komisja śledcza która ku zaskoczeniu wszystkich znowu nic nie odkryje.
 13. PIS może nie jest najlepszym wyjściem, ale kaczor miał jaja i podał się do dymisji. Tusk tego nie zrobi. Pierwszą rzeczą w kolejności powinny być okręgi jednomandatowe czy jak to się tam zwie, potem można rozliczać. Pozatym dla wszystkich którzy się kłócą co jest lepsze, PIS czy PO - wy tego kraju nie naprawicie, bo zostaliście doskonale wytresowani, kłócicie się między sobą i nigdy nie wyjdziecie na ulice aby zrobić porządek. Tylko ludzie niezmanipulowani, oraz nie walczący między sobą są w stanie coś zmienić, bo potrafią dostrzec coś więcej.
 14. Nie zrozum mnie źle, też jestem hobbystą i lubie się bawić w takie rzeczy. Po prostu ogniwa słoneczne mają kiepską sprawność , pewnie wiatrak lepszy. Mówię o samym ciągnięciu prądu ze słońca, ekonomicznie nieopłacalne. Ale ty tutaj masz jeszcze baterie ala UPS, więc jesteś przygotowany na brak prądu (ale przecież nie zawdzięczasz tego jednak bezpośrednio ogniwom, bo przecież możesz je równie dobrze ładować z sieci). Komentuje same ogniwa ;p. Pozdrawiam
 15. Cześć Ten regulator to jakiś inteligentny step down transformer ? Bo rozumiem że zawsze chcesz wyciągać 12V. Pozatym po ile my teraz mamy prąd - 60gr/Wh ? Kalkulacja daje nam że 350zł (twój koszt) to daje ~580 Kwh. Czyli przy 50W (zakładając że cały czas tyle mamy, tak naprawdę wiadomo że trzeba byłoby policzyć średnią z dnia) - to nam daje 11600 godzin pracy aby się zwróciło :) (483 dni) - średnio opłacalny biznes zważywszy że kalkulacja obejmuje dni całe (a w nocy słońce nie świeci ;p) , + fakt że ciągle mamy te 50W. Obliczenia oparte są na 50W a nie na 90W jak masz w poście ale zakładam że nigdy tyle nie wyciągasz. Ekonomicznie -do kitu, hobbystycznie -fajne cacko .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.