Jump to content

Lepek

Stały użytkownik
 • Posts

  94
 • Joined

 • Last visited

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://
 • GG
  3734635

Profile Information

 • Skąd
  Lublin

Lepek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

0

Reputation

 1. To na maszynie z debianem dajesz dwa interfejsy sieciowe, jeden do sieci wewnętrznej a drugi z NAT'em (do internetu) i robisz routing.
 2. W ustawieniach sieci wybierasz: - typ karty (wedle uznania, ja zawsze zostawiam domyślną) - podłączona do: sieci wewnętrznej - nazwa: wpisujesz nazwę sieci wewnętrznej (na wszystkich trzech maszynach musi być ta sama) Teraz na każdej z maszyn wirtualnych musisz ustawić odpowiednie adresowanie żeby maszyny się widziały.
 3. Mam w domu serwer na jakimś starym compaqu (p3 733mhz, ram 384mb, dysk ata 250gb, dwie karty sieciowe) z zainstalowanym centosem. Działa na tym serwer http z php, baza mysql, samba i rtorrent (bez interfejsu web, ssh w zupełności mi wystarcza) i jeszcze pare innych nie istotnych rzeczy. Działa to wszystko bez najmniejszego problemu. Według miernika taki zestaw pobiera średni 30wat. Komp który podałeś w linku będzie pobierał około 40-45wat.
 4. No to jutro przełączę tek nieszczęsnego upsa. Dzięki za odp.
 5. To znaczy z dwóch różnych upsów. Moja rozterka wynika z tego, że widziałem bardzo niemiłe efekty połączenia dwóch komputerów, podłączonych do dwóch różnych gniazdek zasilających, a połączonych jednym kvm (oba kompy i kvm poszły z dymem) z tym że tam były dwa różne źródła prądu. No i tutaj też mam jakby dwa komputery a właściwie zasilacze połączone ze sobą serwerem. Z drugiej strony źródłem zasilania są upsy a nie sieć elektryczna tak więc wydaje mi się że nic nie powinno się stać. Ale wolę się upewnić że będzie ok i dlatego powstał ten temat, może już ktoś robił podobną akcję?
 6. Oczywiście, że są to zasilacze redundantne i jeden pociągnie cały serwer. Martwi mnie tylko sytuacja w której dwa zasilacza w jednym serwerze są zasilane z dwóch różnych źródeł, czy nic się nie stanie, jakieś przepięcie czy cokolwiek innego. Przełączenie bez restartu po prostu ułatwi mi życie ale jeśli tak nie można to będzie restart, trudno. Poprzez przygotowania mam na myśli poinformowanie użytkowników, że im programy na których pracują (24h) nie będzie działał, nawet krótko ale nie będą. Jacy upierdliwi potrafią być użytkownicy to chyba nie muszę tłumaczyć.
 7. Oczywiście, że można zrobić restart tyle, że chcę tego uniknąć (za dużo przygotowań) bo na serwerze są dwie bazy oracle dość istotne dla funkcjonowania dużej jednostki. Dlatego pytam czy da radę bez restartu.
 8. Witam, mam taki problem. Muszę przełączyć działający serwer z jednego ups'a na inny nie wyłączając go. Serwer ma dwa zasilacze i tu moje pytanie: czym można odłączyć jeden zasilacz od upsa i podłączyć do innego upsa? Czy nie będzie żadnego spięcia w momenci gdy serwer będzie podłączony do dwóch różnych upsów?
 9. Lepek

  Fallout 3

  Czy można użyć stimpaka na innej osobie? Chcę trochę podleczyć protektora Casadina w Fort Indpendence bo lubię z nim handlować a za każdym razem jak się tam zjawiam to akurat jest atakowany przez żołnierzy Enklawy i już niewiele mu życia zostało.
 10. Lepek

  Fallout 2

  Jeśli przy tworzeniu postaci wybrałeś Fast Shot ( w wersji PL to się chyba nazywa Szybki cyngiel) to niezależnie od wybranej broni nie masz dokładnego celowania. Jeśli możesz dokładnie celować w części ciała włócznią to na 100% możesz też bronią. Po prostu klikasz prawym przyciskiem na broni aż się pojawi tryb z takim małym celownikiem w prawym dolnym rogu okienka broni. Ale pod warunkiem że nie wybrałeś Fast Shot.
 11. Hmm, mi w salonie powiedzieli, że i600 jest na stronie ale w magazynach go nigdzie nie ma i już nie będzie. Daj znać czy Ci go przyślą.
 12. Na i600 nie masz co liczyć, jest niedostępny a przynajmniej był jak podpisywałem umowę w play 2 tygodnie temu.
 13. A teraz otwórzcie kilka zakładek i zobaczcie zużycie pamięci :D
 14. Czy wy przypadkiem nie przesadzacie z tym przejmowaniem się ilością wydzielanego przez pompkę ciepła? Taka pompka cwu ciągnie jakieś 20-25W (w zależności od modelu). Nie mam pojęcia jaka jest ich sprawnośc, ale przyjmując że bedzie to jakieś 70% to w postaci ciepła taka pompka wydziela jakieś 6-7W, to czy przy prockach i kartach graficznych wydzielających po 70-80W jest czym się przejmowac?
 15. Jeśli chodzi o czy brac X3N czy tego NexXxoS'a XP to proponuję przeczytac to. Jak widac ten NexXoS jest bloczkiem strasznie restrykcyjnym i kiepsko się spisuje przy małych przepływach tak więc X3N, moim zdaniem, będzie lepszym rozwiązaniem.
×
×
 • Create New...