Jump to content

Outlander

Stały użytkownik
 • Posts

  1752
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  z nienacka!

Outlander's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

6

Reputation

 1. Podziel się wrażeniami. Warty swojej ceny czy raczej tak sobie?
 2. Mam tego dość! Asus trafi na nieodwoływalną czarną listę. Poprzednia ich płyta była 3 razy w serwisie, łącznie ponad 9 miesięcy! Było to dawno i myślałem że się poprawili więc dałem im szansę. Ale nie... Od czasu aktualizacji biosu do Wersja 4207 (2018/12/14) komputer w losowych momentach (dziś np trzy razy pod rząd, był i tydzień dobrze) zawiesza się całkowicie tj: gaśnie ekran, nie odpowiada klawiatura i myszka, czasem gaśnie podświetlenie klawiatury i myszki (prawdopodobnie wyłącza się USB), nie reaguje na przyciski resetu lub wyłączenia nawet przytrzymane przez 20 sekund. Aby go uruchomić ponownie trzeba wyłączyć wyłącznikiem zasilacza a następnie odczekać aż zgasną wszystkie diody na płycie, jeśli się spróbuje uruchomić wcześniej, nie wystartuje! Nie pomogło: resetowanie biosu ani cofnięcie do na której wcześniej działał prawidłowo aktualizacja biosu do nowszej wersji po czyszczeniu, wyjęciem baterii i ustawieniu domyślnych wymiana pamięci ram wymiana procesora wymiana zasilacza Wsparcie na stronie kazało wysłać płytę na serwis ale przez sprzedawcę bo bezpośrednio nie przyjmują (dzięki Komputronik za bezcelowe trzymanie jej u siebie przez tydzień!). Płyta spędziła ponad miesiąc w serwisie Asus i wróciła z opisem że jest dobra. Zawiesiła się tego samego dnia zaraz po instalacji. Dodajmy do tego: brak poprawnej obsługi pamięci, pomimo 2 lat poprawiania biosu. Nawet takich z listy zgodnych czy najlepszych Samsungów typ-B oświetlenie które przestało poprawnie działać 3 miesiące po kupieniu i absolutną niezdolność asusa do podania co zmienia w kolejnych wydaniach biosu Nigdy więcej.
 3. Jeżeli komuś nie działa (w ogóle się nie włącza) oświetlenie a próbował już aktualizacji programu sterującego i włączania/wyłączania w biosie to z dużym prawdopodobieństwem tak jak ja ma uszkodzony firmware. W internetach można znaleźć program do aktualizowania/zapisywania (link poniżej) w pakiecie z którym jest plik bin, niestety działa on tylko częściowo z tą płytą tzn zaczynają działać ledy na płycie ale nie działa sterowanie paskami. Aby to w pełni zadziałało potrzebny jest właściwy firmware. Prośba do dowolnego posiadacza tej płyty z działającą aurą: Ściągnij proszę program do aktualizowania/zapisywania firmware Aura: http://www.mediafire.com/file/xk898meivctutg1/aura_update_v01_c6h.zip uruchom z uprawnieniami admina polecenie które zapisze do pliku firmware aura_update.exe -s "working_x370_aura_fw.bin" udostępnij plik który powstanie Jak już będziemy mieli właściwy plik to wystarczy zmienić jeden przełącznik w poleceniu: aura_update.exe -p "working_x370_aura_fw.bin"
 4. Tak i nie. W referentach niema narzutu za wodotryski ale są zbudowane tak żeby tylko spełnić wymagania, np w sekcji zasilania.
 5. Seria GameRock teoretycznie ma mocniejszą sekcję zasilania: 8+2 vs 8
 6. W nVidia skaczą ze szczęścia, kolejne 3 miesiące monopolu... o ile nie będzie kolejnych opóźnień. Jaką 1080 kupić pod wodę? Tzn z dobrymi komponentami ale bez fikuśnego i drogiego chłodzenia.
 7. No i się doczekałem.... Jak można dopuścić do czegoś takiego?!?! Niech się walą, obejdę się bez freesync i biorę GF.
 8. Nie sprawdziłem dokładnie i dałem się nabrać na wielokrotnie odgrzewanego kotleta jakim okazał się R9 270, ten Frankenstein niema nawet wsparcia dla freesync. A czekam już baaaardzo długo.... No ale w końcu dotrzymują słowa i wypuszczają Vegę w Q2/2017. Nic to że ostatniego dnia, nic to że model którego nikt nigdy nie zobaczy na oczy, nic to że używalne modele będą kilka miesięcy później, ważne że mogli podpisać umowę z firmą która już ich raz wystawiła do wiatru w identycznej sytuacji. Wiwat Hynix, wiwat AMD a klienci to przecież i tak barany i kupią.....
 9. I znów robią z siebie idiotów. Ogłaszają kolejne 2 miesiące opóźnienia kilka dni po tym jak mija rok od wydania 1080 dla którego mają być konkurencją... "Radeon RX Vega Frontier Edition is not coming out until late June. AMD announced that the Frotnier Edition will be the first Vega based card they’re going to release and based on Raja’s statement, you’ll have to wait “a little while longer” for the gaming oriented Radeon RX Vega" 2 Jeszcze jedna taka radosna informacja to daruję sobie freesync i zagłosuję portfelem na konkurencję!
 10. Gdybyście raczyli przeczytać co jest pod linkiem który udostępnił piglet to wiedzieli byście że problemy z SMT wynikają z błędu w obsłudze procesora przez Windows a to powinno być szybko naprawione.
 11. ... i 1815 za 1700X. Ceny niezłe ale towar na zamówienie czyli bez gwarancji że taka cena będzie. A płyty nadal w śladowych ilościach.
 12. A przeczytałeś wszystko? To co piszą pokrywa się z tym co można zaobserwować/wywnioskować z aktualnych testów. Np.:
 13. Wygląda na to że nie obejdzie się bez chorób wieku dziecięcego. Skrajnie różne wyniki w BF1 (FHD, DX11) np.: w computerbase.de i tu, dziwne zachowanie SMT sugerują mocno niedopracowany bios. Poprawki biosu, sterowników i aplikacji powinny wyprostować sytuację. Wyraźnie widać różnicę pomiędzy aktualnymi silnikami a starszymi. Ponad cztero rdzeniowe intele to promil więc nie było po co optymalizować, teraz się to zmieni szczególnie po wyjściu bardziej budżetowych Zenów 6/12.
 14. Naprawdę chciałbym żebym jednak się pomylił ... https://www.computerbase.de/2017-03/amd-ryzen-1800x-1700x-1700-test/4/
×
×
 • Create New...