Jump to content

romek

Admin
 • Content Count

  6109
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

romek last won the day on April 12 2016

romek had the most liked content!

Community Reputation

56 Dobra

About romek

 • Rank
  Naczelny PurePC
 • Birthday 12/04/1984

Contact Methods

 • Strona WWW
  PurePC.pl

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa

Recent Profile Visitors

8804 profile views
 1. romek

  Battlefield 4

  Gra jak na razie mnie nie zachwyciła choć kilka nowych ficzerów zapowiada się ciekawie w pełnej odsłonie gry. Pożyjemy, zobaczymy.
 2. be quiet L8 CM działa na podzespołach HEC. Tu masz test pure power L8 630W (test). Tak ten zasilacz będzie cichy. Jak masz trochę wiedzy to możesz wymienić wentylator w swoim xfx bo faktycznie potrafi hałasować po dłuższym użytkowaniu. Pasywne zasilacze to drogie zabawki i do takiej konfiguracji nie polecam.
 3. Trochę się pogubiłem. Piszesz o modelach seasonic x-660 (test) i corsair ax650 (test) - podpowiem, te modele to to samo w środku, Różnice są ale znikome i obie jednostki będą pracowały cicho. be quiet dpp od 550 do 750 (test) pracują na projekcie FSP Aurum i bardzo dobrze sobie radzą + wentylator jak pisałem jest bardzo cichy. Jeśli jesteś spaczony na punkcie głośności (ja mam z tym problem) możesz kupić spokojnie też zasilacz pasywny do swojej konfiguracji.
 4. Dobra chyba czas przedstawić potwora od AMD, najmocniejszego HD 7990 - dwa jajka działające w CrossFireX. 13 278 punktów w 3D Mark 11, trochę słabszy w syntetyku od GTX 690 ale w innych aplikacjach potrafi utrzeć nosa. Zachęcam do odwiedzenia PurePC.pl, gdzie znajdziecie pierwszy w Polsce premierowy test HD 7990.
 5. W takim przypadku sam rozwiązałeś problem. Z twojego opisu wynika, że uszkodzony jest układ/termistor lub leży cały układ sterowania PWM. Zasilacz w takim przypadku kwalifikuje się moim zdaniem na gwarancję. W modelu ZT jak wielu innych zasilaczach tego typu występuje automatyczne sterowanie prędkością wentylatora, zależną od temperatury panującej w środku obudowy PSU. W czasie naszych testów modelu ZT nie wykryliśmy takiego problemu a obciążenie było 2-3 razy większe. Po zakończeniu obciążenia, wentylator zwalniał co oczywiście przekładało się na głośność całej jednostki.
 6. Tak na początku, nic nie da wyłączenie, resetowanie czy hibernacja komputera. W środku jest termistor, który decyduje jak szybko ma się kręcić wentylator i do czasu obniżenia temperatury w środku PSU będzie pracował na wyższych obrotach. Bardziej bym zadbał o dobrą wentylacje obudowy by obniżyć temperaturę w środku, wystarczą dwa wolnoobrotowe wentylatory i będzie kilka stopni mniej. Z tego co piszesz to zasilacz nie jest uszkodzony i nie wymaga naprawy. Kalkulatory mocy można często wywalić do kosza, do niczego się nie nadają :) Zajrzyj do porównania 25 zasilaczy, w którym również wystąpił model ZT o mocy 650W - LINK.
 7. Chętni, którzy ostatnio narzekali na brak testów i porównań SSD, zapraszam na główną stronę portalu. 27 jednostek o pojemności 120-128GB przetestowane - ogromna baza wiedzy, polecam przygotować sobie herbatę/kawę/piwo bo szybko z krzesła nie wstaniecie :) Co do wyników @norbik11wr średnie, albo dysk wcześniej był katowany albo coś go mocno przytyka. Za jakiś czas na portalu ukaże się publikacja na temat czy warto pchać ssd w notebooka z garścią porad.
 8. PurePC.pl - Wiemy, co się kręci!

 9. slavOK - nieźle kręcony przebieg ;) Większość ludzi nie wie, że takie możliwości są by sprawdzić co się działo z samochodem wcześniej. By poprawić ci humor, dostałeś -% za dobre sprawowanie :) Takie sytuacje właśnie mi pokazują, że 5 razy sprawdź samochód nim go kupisz a na koniec 10 razy się zastanów czy go chcesz ;) Obym lepiej trafił przy kupnie swojego samochodu :)
 10. Ok wielkie dzięki dla wszystkich za garść porad i propozycji. Po przemyśleniach i sprawdzeniu za i przeciw trzeba od razu stwierdzić. Sonometr musi być sterowany z zewnątrz więc nie może cały być schowany w komorze ponieważ, nie będzie możliwości ustawienia parametrów testów i odczytania wskazań. Pomyślałem wycięciu w jednej z ścian otworu, który odpowiednio zabezpieczony (wygłuszony) pozwalał na wsunięcie sonometru do komory i odczytania wskazań. Sprawa druga to nie ma problemu, by pochylić dwie ściany by zapobiec odbiciom, można też zastosować ścianki wewnątrz z miękkiej pianki, które niwelowałyby odbicia i nakładanie się fali. Czyli sonometr nie będzie się widział z zasilaczem, na jej drodze mogą być dwie ścianki. To oczywiście propozycja do obgadania. Najlepiej i najszybciej mógłbym wykonać obudowę z płyty wiórowej, wykorzystywanej do budowania mebli. Mam trochę takiego materiału więc tylko pociąć, poskręcać i mamy gotową komorę. Oczywiście chciałem dać od wewnątrz dwie warstwy. Pierwsza warstwa (spodnia) to gruby filc przyklejony do płyty wiórowej. Druga warstwa (wierzchnia) to maty w piramidki rozbijające i pochłaniające fale. Czy jest w ogóle jakaś potrzeba by wyłożyć zewnętrzną ściankę jakimkolwiek materiałem pochłaniającym? Obudowa byłaby w kształcie skrzyni, tj. górna część była by w pełni podnoszona by mieć możliwość włożenia urządzenia, kontroli nad nim i ew. gaszenia na wypadek pożaru (oby nie). Testy wydajności nie będą odbywać się wyłącznie w skrzyni. Pomiar głośności to oddzielny test i ma trwać maksymalnie 15 minut dla testu małego obciążenia i kolejne 15 minut dla obciążenia pełnego naszą platformą. Każdy z pomiarów odbędzie się po kwadransie od rozpoczęcia testu. Normalne pomiary wykonujemy na oddzielnej maszynie, która nie jest cały czas kontrolowana więc w celach bezpieczeństwa wolę nie zostawiać zasilacza czy chłodzenia zamkniętego w szczelnej skrzyni na kilka godzin. Nadal się zastanawiam nad sposobem dostarczania zimnego powietrza do obudowy. Potrzeba trochę więcej informacji. Nie ma problemu by pomiary były wykonywane w nocy dla zniwelowania tła. Ta sama komora miała być wykorzystywana do testu głośności chłodzeń CPU (samo chłodzenie w komorze) jak i wentylatorów (12 i 14cm zamontowany w piance). Jak waszym zdaniem tu rozwiązać sprawę zniwelowania podmuchu i wyciągnąć tylko głośność wentylatorów?
 11. Dobry dzień, Jak już pewnie wiecie, przymierzam się dość mocno do zmiany metodologii pomiarowej zasilaczy na portalu PurePC.pl Znikną wyniki słupkowe, pojawią się nowe pomiary, urządzenia pomiarowe itd. Jedną z ważnych rzeczy w zasilaczu oprócz stabilności napięć jest jego głośność. Czas najwyższy zmierzyć tą wartość. Niedługo pojawi się u Nas wysokiej klasy sonometr badający dBA w zakresie poniżej <20dBA. Trzeba go używać w takim razie w wyciszonym wnętrzu, inaczej usłyszymy szum otoczenia a nie urządzenie... ... w takim razie czas najwyższy zbudować komorę bezechową, która odizoluje urządzenie od zewnętrznych bodźców. Co myślicie o takiej komorze o wymiarach 80x40x40cm, wyłożoną w środku filcem i pianką w romby 3cm. Obudowa będzie wykonana z grubej sklejki. Mniej więcej coś takiego: Sorry rysowane w Paint na touchpad więc proszę nie komentować wykonania bo na urlopie ciężko stacjonarkę i program graficzny;) Potrzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: 1. co z ciśnieniem w środku, urządzenie będzie w zamkniętej hermetycznie (no prawie) skrzyni, może przez to wzrosnąć ciśnienie w środku i przekłamać wynik. 2. by rozwiązać punkt pierwszy należałoby zrobić dziury w jednym z boków komory by mogłoby uchodzić ciepłe powietrze/ pobierać zimne lecz co w takim przypadku z wyeliminowaniem bodźców zewnętrznych? 3. wiem, że pomiary należy robić z odległości 1m od urządzenia lecz by wykazać różnice moim zdaniem 40-50cm w zupełności wystarczy, nie musimy potwierdzać wyników producentów, ważne by wykazać różnice prawda? Czekam na wasze komentarze i przemyślenia w tej sprawie. Ta sama komora będzie wykorzystywana przy testach wentylatorów i chłodzeń CPU by raz na zawsze zakończyć spekulacje co do danych podawanych przez producentów. Potrzebuje to zbudować na dniach więc działajmy Panowie i Panie. Osoby, które znacznie przyczynią się przy stworzeniu takiej komory postaram się nagrodzić małymi upominkami.
 12. By się zgadzało tylko gwarantem na dysk jest producent nie ja ;) Gwarancja zewnętrzna producenta, czyli wymiana przy uszkodzeniu ze strony produktu - wymiana na nową sztukę.
 13. Myślę, że sonometr przykładowo DT8852 (link) będzie wystarczający do naszych potrzeb. Trzeba sobie też zdać sprawę, że nie jesteśmy w krajach zachodnich, gdzie serwisy są wspierane przez producentów sprzętem wysokiej klasy. Przełóżmy to na Polskie realia, kupowanie czegoś za kilka-kilkanaście tysięcy mija się z sensownością lekko. Kto z Polskich redakcji posiada taki sprzęt?
 14. Obie sztuki miały takie same warunki i wysiadały bez chłodzenia po 90 minutach. Musiałem zastosować dodatkowe chłodzenie i przeprowadziłem ponownie wszystkie testy. Pierwszy i myślę, że ostatni raz trafiłem na taki test, kolejne zasilacze testowe nie powinny sprawić tyle zachodu. Nowa platforma testowa postawiona więc będzie i wyższe obciążenie oraz metodologia ulegnie zmianie. Jak śledzicie moje testy to zauważyliście pewnie, że wcześniej były dwie karty 4870, w Enermax i AZO była już jedna, właśnie ze względu na kompletne jej uszkodzenie podczas tego testu. Aha zapomniałem jeszcze napisać, że Oscyloskop również poszedł do krainy wiecznych sinusoid... ;/ Za ok 3 tygodnie kolejny test, chcecie zmian w metodologii, piszcie na PW do mnie. @tomazzi - pierwsza wersja arta była bardzo w ten deseń, ocena ok 1.5 ew. 2 - po uśmierceniu połowy sprzętu. Później jednak stwierdziłem, że jednak trochę dam więcej ale to i tak najniższa ocena za testowane u nas zasilacze. Nie było tu nacisku ze strony producenta, bo podczas pisania artykułu nie miałem z nim jakiegokolwiek kontaktu. Wiadomo, że trzeba się liczyć, że przy takich testach może pojawić się uszkodzenie platformy i nawet nie liczę, że ktoś zwróci mi za to pieniędze, to jest w PL nierealne ;) Tak jak pisałem wcześniej, jeśli chcesz by w nowych testach na nowej platformie coś zmienić to pisz na PW, testy są przecież dla Was. BTW - poszukuje właśnie sonometru w rozsądnej cenie i nowego multimetra bo coś widzę, że mój więcej niż lekko oberwał podczas tego uszkodzenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.