Skocz do zawartości

Thorg

Użytkownik
  • Postów

    7
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Contact Methods

  • Strona WWW
    http://ebooks.ms.strefa.pl
  • GG
    0

Osiągnięcia Thorg

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Eilure - mógłbyś mnie oświecić i powiedzieć skąd to wiesz? Czy może raczej powinniśmy Ci wierzyć tylko na słowo? Specyfikacje na stronach Intela często zawierają błędy (o czym przekonały się niektóre osoby kupujące P4 E, które miało chodzić na napięciu bliskim 1V). Poza tym CPUID string jest odczytywany specjalną instrukcją, której błędne użycie jest bardzo trudne ;). Zresztą samemu napisałem program sprawdzający te oznaczenia i wyszło mi to samo co pokazywał WCPUID, czyli F29 (9 - stepping, czyli według moich informacji D1). Wszystkie informacje odczytywane za pomocą CPUID są określane w etapie produkcji, więc raczej trudno, aby znalazł się tam gdzieś błąd (choć nie wykluczam tego). Tak czy inaczej taki błąd, w nieodpowiednim miejscu, to cała seria procków do wyrzucenia. PS. odczytałem także, że flaga informująca o obsłudze HT jest ustawiona na 1 (1 - włączony; chociaż to byłoby zbyt piękne, aby było prawdziwe)
  2. Mam takiego samego - na 100% jest na D1, C1 by się tak nie kręcił. A co do specyfikacji na stronach Intela, to nie pierwszy raz zdarza się, że mają błędy ;) Kręci się wyśmienicie, oto wyniki na standardowym boksowym chłodzeniu (dodatkowo ołpen łindoł kuling system - testy były w zimie; oczywiście bardzo niestabilny, Vcore w biosie ustawione na coś około 1,65V)
  3. Mam podobną sytuację z tym, że napięcie nie jest na obudowie a na grzejniku! (też się zdziwiłem ;)) Ktoś prawdopodobnie wziął fazę z gniazdka i zero z kaloryfera i myśli że tak można oszukać energetyke ;) a przy okazji odkłada nieliche napięcie na instalacji. No dobra, dość o mnie ;) Jeśli bolec uziemiający jest i spełnia swoje zadanie, to na obudowie nie powinno być napięcia. W jaki sposób mierzyłeś napięcie na obudowie? obudowa - kaloryfer czy może obudowa - przewód neutralny? Pozdrawiam
  4. Tak sobie myślę, że pasowało by się przywitać... A więc witam wszystkich bardzo serdecznie :) Dla Tweak.pl liczę od jakiegoś tygodnia, co prawda tylko na Celku 2@3GHz ale to zawsze coś :)) Pozdrawiam Piotr
  5. Taki poziom edukacji jest chyba wystarczający ;-> Jak widać na ch-kach po przekroczeniu pewnego napięcia prąd płynący przez diodę wzrasta lawinowo, zatem przy zbyt dużych wartościach napięcia prąd ten będzie bardzo duży. Paramatry przy jakich powinny pracować diody są w katalogach elementów elektronicznych i układ powinien był zbudowany tak, aby te parametry zostały zachowane. Jeśli chodzi o to, że dioda świeci jaśniej przy wyższych wartościach napięcia to jest to jak najbardziej normalne (płynie większy prąd i jasność diody jest większa), ale nie znaczy to, że należy podawać tak wysokie napięcia. W jaki sposób będą połączone diody w końcowym produkcie? (jakiś schemat byłby pomocny, można wtedy łatwo dobrać parametry elementów). Jeśli stanowi to jakiś problem - mogę pomóc (oczywiście w miarę możliwości)
  6. aaarghhh.... to Wy dajecie bezpośrednio 5V na diodki ? z tego co wiem i z tego co mnie uczono przez kilka lat powinno się zawsze dawać szeregowo rezystor, w innym wypadku prędziej czy później dioda będzie się mocno grzać i zapewne się spali :-/ W zależności od np. koloru dioda ciągnie ileś tam mA (nie mam pod ręką katalogu więc nie powiem dokładnie), a po przekroczeniu pewnej wartośc napięcia prąd płynący przez diodę znacznie wzrasta... Odpowiednią wartość rezystancji można bez problemu dobrać doświadczalnie. Chyba, że pomiędzy moleksem a nóżkami diodek faktycznie macie zamiar dać rezystory ograniczające prąd, ale nie zauważyłem tego na rysunkach.
  7. Witam Pozwolę włączyć się do dyskusji W mikroohmah? Czyżbym coś przeoczył? A może podasz ciąg w którym produkowane są rezystory o takich wartościach? Mikroohmy to wielkość porównywalna do oporu jaki stawia kilkumilimetrowa ścieżka miedziana! Ten fachowy sprzęt to zwykły multimetr, który można kupić w pierwszym lepszym sklepie elektronicznym. Czyli co? jak da zbyt duży rezystor to poprostu ograniczy prąd w danej gałęzi (chyba że coś podłączone jest równolegle pod ten rezystor - w co wątpię). A jeśli ktoś choć trochę się zna na elektronice, to sposób podany przez lukasrz może (aczkolwiek nie musi) pomóc i skoro ktoś musi "naprawiać" sprzęt w ten sposób to i tak bardziej sobie nie zaszkodzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...