Jump to content

Zenfist

Stały użytkownik
 • Posts

  1731
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Zenfist

 1. Obecnie na 2020 rok, z najlepszych cichych zasilaczy mamy tak Focus GX Corsair RMx be quiet Straight Power 11
 2. Wrzuciłem go z ciekawości na Sunmoonka swojego... @100% obciażenia
 3. Oszczędzisz sobie sporo czasu, będą mogli cześć po części posprawdzać co jest przyczyną.
 4. Zasilacz to budżetowa konstrukcja, ale po bezpiecznej stronie.
 5. Jeżeli szukasz dobrze wyciszonej budy do 350 to zerknij na te: Cooler Master Silencio 550 SilverStone Kublai KL05 Phanteks Eclipse P400 White Window Wiem, ta ostatnia z oknem ale jest bardzo dobrze wykonana.
 6. Jednym z powodów zawyżania mocy zasilaczy podawanej przez producentów kart graficznych jest historycznie zawyżana moc na tabliczkach znamionowych. Poza tym nie chcesz na co dzień, aby zasilacz pracować non stop na graniczy swoich możliwości. Złoty środek to max 50-70% obciążenia generowanego przez komputer w stosunku do mocy zasilacza. Jak chcesz możesz pobawić się tym: kalkulator mocy zasilacza
 7. True that. W ostateczności możesz szukać obudów nieposiadających fabrycznie zainstalowanych filtrów powietrza. Po zakupie dodasz je samemu. Jest obecnie sporo filtrów montowanych na magnes (np DEMCiflex). Łatwo je zdjąć do czyszczenia. W ten sposób będziesz miał do wyboru więcej obudów.
 8. Nie mogłem się powstrzymać, jedyna obudowa z HEPA https://proline.pl/?p=SST-MM01B
 9. Wyniki temperatur są podane dla 100% PWM. Nie zrozum mnie źle, RT to bardzo dobre chłodzenie. Ale da się spokojnie złożyć cichszy setup z dwóch takich wentylatorów obracających się wolniej.
 10. Zauważyłeś, że ten test nie zestawia głośności dla danego przepływy powietrza? Sadząc z twojego posta, to pewnie nie ;-) To jest porównanie dla 25%, 50% i 100% PWM. Nie ma zastawienia dla danego przepływu powietrza ;-)
 11. Wydajność ma niezłą, ale dwa wentylatory zawsze będą cichsze tłocząc tę samą ilość powietrza niż jeden. Dwie 140tki tłocząc 40CFM będą mogły pracować na niższych obrotach niż jedna 140tka generująca 40CFM o ciśnieniu statycznym nie wspominając.
 12. Z cichych i wydajnych coolerów możesz tez zerknąć na pół-pasywnego Arctic Freezer i32 Plus https://proline.pl/?p=ACFRE00026A (koszt około 160zł).
 13. Z powietrznego mogę po znajomości z PPC załatwić Ci lepszą ofertę na Cryorig, w teście który linkuje Orgiusz masz wydajność... ;)
 14. IMHO najlepiej dopracowana jest najnowsza rewizja Seasonic Platinum-660 P660 Moc Ci starczy, najważniejsza jest stabilność napięć, cicha praca i sprawność.
 15. Zerknij jeszcze sobie na Phanteks Enthoo Evolv Black
 16. Czy to nie jest tak że te nowe wentylatory mają mniejszy przepływ powietrza ze względu na niższe obroty? ;-) To że są większe nie oznacza koniecznie, że tłoczą więcej powietrza.
 17. Czy masz jakieś problemy ze stabilnością kompuera podczas grania, testowania SuperPI, Prime95?
 18. Zarówno Corsair AX jak i Seasonic Platinum mają 7 lat gwarancji. Pewnie daltego, że robi je Seasonic.
 19. Ten regulator działa na zasadzie "zmiany wentylatora" potem za pomocą kontrolera możesz sterować obrotami dokładniej. Samym przełącznikiem wybierasz dostępny zakres obrotów.
 20. Skończyłem właśnie tłumaczenie artu o nakładaniu past termoprzewodzących... Z wyników wychodzi jednoznacznie, że najlepszy jest "X" na IHSie :) http://proline.pl/?n=nakladanie-pasty-termoprzewodzacej-na-procesor-najlepsza-metoda
 21. Na dół i górę obudowy dałbym http://proline.pl/?p=SST+SST-LS01R Wentylatory z czerwonym podświetleniem: 120mm http://proline.pl/?p=SST+SST-FN121-P-RL 140mm http://proline.pl/?p=AER+EN55475 http://proline.pl/?p=EMX+UCTA14N-R Calość będzie wyglądała miodnie ;]
 22. Wegług mnie niezełym wyborem będzie najnowsza odsłona Enermax Magma w wersji Advanced: http://proline.pl/?p=EMX+UCMAA12A
 23. Wentylator na boku obududowy powinie wtłaczać powiertrze a nie wytłaczać. Wentylator wyciągający obowiązakowo pod zasilacz na tylną ścianę obudowy. Daj tez znać, czy masz wentylator na przednim panelu.
 24. Nie wiem skąd morele tak droga biorą seasonica. G-550 kosztuje znacznie mniej klik.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.