Jump to content

Polar

Stały użytkownik
 • Posts

  1924
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Polar last won the day on May 20 2015

Polar had the most liked content!

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

11435 profile views

Polar's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Posting Machine Rare
 • Conversation Starter Rare
 • Week One Done Rare

Recent Badges

189

Reputation

 1. Wiem że te routery są uważane za lepsze (cholera wie dlaczego) i też miałem je na myśli. Ale bez wiedzy i pewności że potrafiłyby zrobić coś na czym mi zależało to kupować w ciemno raczej kiepski pomysł. Tego między innymi Asusa widziałem gdzieś na tytubie że ma taką możliwość blokowania https. A oprócz tego można tam wgrać alternatywny firmware z wtyczkami, wtedy to już inna bajka.
 2. Problem rozwiązany po zaopatrzenia się drogą kupna w router RT-AX86U Pro. Potrafi on chyba też blokować strony https bo LG C2 przestał powiadamiać o nowej aktualizacji, tak samo przeglądarki przestały otwierać te strony. To wszystko na firmware prodecenta bez potrzeby wgrywania wrt Melrina. Jest jedno ale, jeśli ruch przeglądarki przechodzi przez vpn na poziomie programu systemowego lub przez wtyczkę VPN w przeglądarce to zablokowana na routerze strona ulega wczytaniu. Tak samo jeśli ktoś ma na routerze zamontowany np openVPN to też chyba przepuści. Natomiast w każdym innym przypadku blokuje ulre http i https.
 3. Czy jest taki router? Chodzi mi o to żeby blokował domeny po nazwie lub części nazwy dla https. Mój obecny router asus ma firewalla i jest filtrowanie po http ale brakuje po https. Jeśli w ogóle jest to możliwe. Jeśli nie to jaki router który by to umożliwiał innym sposobem? Do czego to potrzebne? np do blokowania różnych urządzeń podłączonych do routera żeby im zablokować tylko możliwość sprawdzania aktualizacji, ale umożliwić korzystanie z internetu, np telewizor, konsola itp. Coś jak na dołączonym zdjęciu ale z możliwością blokowania też https:
 4. Ta nożycowa Cherry to bez wątpienia najlepszy obecnie dostępny "zamiennik" UltraX. Być może nawet lepszy od Ultra.
 5. Bardzo niski i cichy skok klawiszy ma Cougar Vantar niestety już niedostępna. Producent reklamuje następcę Vantar AX, niestety w naszym bantustanie jest jeszcze niedostępna a jestem na nią bardzo napalony bo piszę dużo (programowanie) i ma wg mnie najlepszy układ klawiszy typu US do pisania bezwzrokowego. Spróbowałbym z Cherry, mechanizm nożycowy, bardzo podobna do UltraX https://www.reichelt.com/pl/pl/klawiatura-usb-czarna-us-jk-8500eu-2-p268793.html?CCOUNTRY=470&LANGUAGE=pl&&r=1 Chyba sam zakupię. Update. Ok zakupiłem. Dokładnie taki layout jak na filmie US. Bardzo dobrze wykonana i bardzo ciężka. Klawiatura bardzo fajna. Przyciski multimedialne działają. Brak przycisku włączenia odtwarzacza muzyki. Jak ktoś chce mieć następcę Logitech UltraX Premium to warto kupić. Jest do niej bardzo podobna jakością i funkcjami.
 6. Temat z 2017 ale aktualny i dzisiaj po ostatnich poprawkach amerykańskiej korporacji nie działają modemy LTE tzn działają ale bardzo słabo. Czekamy na poprawki. Drukarki już poprawili chyba. https://mspoweruser.com/microsoft-investigating-issues-kb4556799-update/ https://www.bleepingcomputer.com/news/microsoft/latest-windows-10-updates-breaks-wireless-lte-connectivity/
 7. Właściwie to zastanawiam się nad 3 konstrukcjami 500GB. Który z nich będzie najchłodniejszy do Della e7270 ? 1. Adata 8200 pro 2. Silicon Power P34A80 3. Kingston A2000 4. ???
 8. czy ktoś posiada głośniki logitech z533 lub z537 (bluetooth) ? obecnie posiadam z333 i jak za niecałe 200zł to grają fajnie , ale przydałoby się coś z bluetooth, pytanie jak grają Z533 , teoretycznie to wyższy model od z333 ale wiadomo że różnie to bywa w tej klasie cenowej.
 9. Co w tym edifierach jest złego w muzyce ? Może one grają na tyle lepiej od z523 że wydaje się to dziwne :) ?
 10. To było już przerabiane wiele razy. Nie ma następcy są tylko bardziej lub mniej podobne klawiatury nożycowe. Na Logitech K750 pisze się zupełnie inaczej niż na UltraX wg mnie gorzej. To nie jest klawiatura do pisania bezwzrokowego bo zahacza się o kanty klawiszy przesuwając palce do góry. Macając ją kilka razy, to nawet nie wiem czy ona ma mechanizm scissors - wg mnie nie a na pewno tego nie czuć. Jeśli chodzi o płaskie klawisze.... tak już jest i nie ma na to wpływu, przerabiałem takie klawiatury Dell quiet key, KV-300H i parę innych i jak już wyżej napisałem nic lepszego od Cougar Vantar nie znalazłem, jest lepiej niż na UltraX po przyzwyczajeniu się. Bezprzewodowa.... ten filtr zawęża wszystko i nie ma takiej klawiatury. :)
 11. Też się nad nimi poważnie zastanawiałem ale wybrałem Vantara jest cichszy + do tego lepiej pracuje mechanizm nożycowy + lepsze nieblokowanie klawiszy, no ale cena 150 niestety. ~~ chodzi mi o KV-300H
 12. Od paru miesięcy posiadam klawiaturę Cougar Vantar z mechanizmem nożycowym i bardzo niskim skokiem i bardzo niskimi klawiszami. Wg mnie najlepsza klawiatura nożycowa (a jak dla mnie również i niemechaniczna) do gier i szybkiego pisania w jednym. Klawisze chodzą super cicho i precyzyjnie. Długo długo szukałem klawiatury która zastąpi Logitech UltraX Premium i to jest chyba jedyna alternatywa. Ma tylko jedną jedyną wadę nie można trwale wyłączyć podświetlenia tylko za każdym uruchomieniem komputera trzeba to robić , ale to jest zaledwie jedno przyciśnięcie klawiszy.
 13. Bo Anywhere 2 nie ma interpolacji na żadnej czułości. O kurde nie dopisało się do poprzedniego posta , sorry. :wisielec:
 14. Czy ktoś posiada nową mysz Logitech Mx Anywhere 2S ? Jest to ulepszona wersja Anywhere 2 - zwiększyli dpi do 4000 i ulepszyli baterię. Pytanie czy nowa wersja posiada interpolację ?
 15. A niech się tam leją jak głupi są to im się należy, go muslim go, warto by się zastanowić jak można na tym zarobić.
×
×
 • Create New...