Skocz do zawartości

R_O_D

Stały użytkownik
  • Postów

    32
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez R_O_D

  1. 100mhz fsb to normalne przy pierwszym uruchomieniu kompa, wymianie procesora, resecie biosu itp (normlane przynajmniej na moim Epoxie). Ustaw pamieci synchronicznie z fsb (100%), daj fsb na 133 i bedziesz mial 266 DDR. Chyba, ze masz procesor na 166mhz (nie napisales) a pamieci chcesz miec 266 to wtedy masz problem bo nforce2 nie radzi sobie z asynchronicznym taktowaniem pamieci. Dopoki pamieci beda nadazac za fsb synchronicznie to nie powinienes miec problemow.
  2. Rzeczywiscie szanse sa wieksze jesli kosci sa specjalnie selekcjonowane do duala jednak nie jest to konieczne. W twoim przypadku najlepiej zeby dokupic druga taka sama kosc pamieci, chociaz jesli juz takich nie dostaniesz mozesz smialo sprobowac inna, dobrze by bylo zeby obie mialy mozliwosc pracy przy tej samej czestotliwosci i timingach (choc i to nie jest koniecznoscia) Dla potwierdzenia, obecnie mam 2 x 512MB pracujace w dualu cl2-2-3-8 przy fsb 202mhz. Jedna kosc to Twinmos PC3200 (cl2,5) druga OCZ PC2700 (cl2) - działaja bez zarzutu :)
  3. Pewnie stało sie to co napisales w temacie.... Mialem podobny przypadek ze starym Geforcem 256DDR creative - brak zasilania na zlaczu wiatraczka. Nie znam przyczyny wiem tylko, ze dlugo nie uzywalem wiatraczka bo korzystalem z WC na grafie, pozniej jak chcialem sprzedac grafe okazalo sie ze wiatraczek podlaczony do karty nie dziala... pozostalo obnizyc cene i podlaczyc witraczek do PSU :)
  4. R_O_D

    HyperX 3200 vs 3500

    skoro Kingston nie ma juz w sprzedazy pamieci na bh-5 to czy wiadomo na jakich kosciach sa obecne KHXy, ktos sprawdzał ?
  5. z tego co pamietam...kiedys robilem takie testy... na moim 8RDA+ 205Mhz cl2 odpowiadalo mniej wiecej 220Mhz cl2,5 - tylko ze to bylo w sandrze, jak to bylo w 3dmarku nie pamietam, ale bardziej oplacalo sie miec wiekszy fsb niz cl2 pod wrunkiem ze roznica byla wieksza niz kilka mhz tzn z chociaz z 10mhz , oczywiscie przy podobnym taktowaniu procesora.
  6. :? w takim razie nie mam bladego pojecia co to moze byc :? Co za czasy nastały... czlowiek nie moze spokojnie wydac kasy na RAMy bo nie wiadomo nawet czy beda chodzic wg specyfikacji podawanej przez producenta :evil:
  7. W twoim przypadku marcinsz0, mysle ze masz problem z plyta a konkretnie z tymi slotami w ktorych pamiec nie chodzi tak jak powinna, u mnie jest podobnie tylko ze slot 1 pociagnie ~207Mhz, slot3 ~220mhz a slot2 jakies 225Mhz, takie wyniki uzyskalem przynajmniej przy uzyciu posiadanego 512MB twinmosa na winbonach bh-5. Ten Mtec niestety nie chce chodzic(wlasciwie to nie chcial bo oddalem do sklepu, kaske zwrocili - rowni gosice) na 200MHz stabilinie wlasnie w tym najlepszym na mojej plycie slocie2... nawet nie chcialo mi sie sprawdzac w innych slotach... po godzinie testow na roznych ustawieniach stwierdzilem ze sie nie nadaje. Nie chce mi sie wierzyc, ze pamiec na Mtec-ach moglaby chodzic lepiej w slotach, ktore byly gorsze dla ramu na winbondach. Szkoda ze nie sprawdzilem... jednak malo prawdopodobne zeby kazdy slot lubil inaczej rozne pamieci :?
  8. Od jakiegos czasu mialem 1x512MB na kosciach winbond BH-5, wczoraj dokupilem druga sztuke 512 na kosciach Mtec 50D... totalna porażka :( o ile bh-5 chodza ponad 220 na cas 2,5 przy 2,7V na moim epox-ie 8RDA+ o tyle ten mtec prawie rozwalil mi winde (uszkodzony profile) po wejsciu przy cas2,5-2-3-8 na 2,6V przy fsb 190 !!! (dobrze ze obnizylem taktowanie fsb przed wlozeniem tej kosci) Na domiar zlego to wszystko bylo w SC jedynie z tym mtec-iem wlozonym w ten sam slot gdzie bh-5 chodzil najlepiej. W dualu tym bardziej ramy nie chodza razem na 200mhz nawet cas 2,5-3-3-8 przy 2,6V vdd@1,8V - miliony bledow w memtest do windy nwet nie probowalem wchodzic po porazce z fsb 190 przy takich ustawieniach fsb i napiecia winbondy bh-5 chodzily stabilnie na cas2-2-2-5... THAT SUCKS :( Na szczescie z uwagi na duzo nieprzychylnych opini o tych kosciach (okazalo sie ze uzasadnionych) dogadalem sie przed zakupem RAMu ze sprzedawca ze moge przetestowac czy w dualu beda chodzic z moimi a jak nie to moge wymienic lub oddac (sprzedali mi na dowod wplaty) Czy warto wymieniac na inne twinmosy mtec 50D z nadzieja ze te beda lepiej chodzic czy dac na luz i oddac, ewentualnie wymienic na inne. Jakie ? Widzialem, ze maja jeszcze kingstony na stanie. Co brac do tego kaprysnego Epoxa ?
  9. nie powiem ci czy warto... ale dam link miedzy innymi do vdimm moda http://www.motherboardfaqs.com/article.php?35.255 BTW ciezka sprawa z tym modem
  10. 1x512MB, BH-5 u mnie na 8RDA+ 224 MHz CAS 2,5-3-3-8 , 2.9V 205 MHz CAS 2-2-2-6 , 2.9V wstaja wyzej jednak juz niestabilnie
  11. Pod TYM adresem tom przetestowal PIV @ 4GHz podkrecony przy uzyciu Prometii. Niestety testy nie sa takie same, a benchamrki 3D nieporównywalne ze wzgledu na zastosowane rozne karty graficzne (Radeon 9700 - FX 5900 Ultra). Jednak kilka testow, w ktorych liczy sie przede wszystkim procesor da sie porownac. Generalnie A64 ma kilka procent przewagi nad PIV w większości testów. Mysle ze, wraz z ukazaniem sie Prescotta roznica pomiedzy wydajnoscia AMD i Intela będzie naprawde nieznaczna na korzyść jednego badz drugiego w zaleznosci od testow. Chyba że, AMD wymysli cos zeby uzyskac wiecej Mhz-ow ze swojego Młotka...
  12. IMHO test jest tendencynjy... Powinni również podłączyć PIV 3,2 pod tą samą Prometię i porównać wyniki po podkręceniu obu procesorów.
  13. Moze faktycznie masz racje... :oops: rzeczywiscie czytalem kiedys o tych 5 bitach ale wylecialo... PS tylko w takim razie po co malowanie(palenie) mostkow na procu w celu uzyskania wiekszych mnoznikow
  14. Tbred'y o mnozniku do 12,5 maja odblokowe mnozniki 12,5 i mniejsze, Tbred'y z mnoznikiem od 13 maja odblokowane mnozniki w górę.
  15. 8O Jest jeszcze taka mozliwosc, ze nikt na tym forum nie zna sie tak naprawde na konstrukcji blokow wodnych ... (bez urazy) a to cos co na pierwszy rzut oka wydaje sie nie miec podstaw do prawidlowego/wydajnego dzialania rzeczywiscie jest takie dobre :? :?: Jak zobaczylem ten blok to rowniez pomyslalem ze ktos zapomnial wywiercic 3-ej dziury.... Osobiście nie jestem w stanie zasymulować czy wyobrazić sobie co sie dzieje z woda ktora wpada do tego ślepego kanalu ? Ciekawe czy i w jaki sposob woda jest w stanie "odbic sie" od slepego końca i poplynac do wyjscia :?: A moze jednak rozwiazanie to wbrew pozorom jest przymyslane :?: W koncu geniealne pomysly przewaznie łamią ogolnie przyjete zasady :idea: Kto chce wydac 180 pln zeby przetestowac ten blok :) :?: :wink:
  16. Dokladnie ! Sam kiedys podlaczylem w taki sposob nagrzewnice (nie od zuka) i temperatury byly beznadziejne - nagrzewnica rowniez byla w znazcznej czesci zimna co wskazywalo ze jest w niej duzo powietrza, dodatkowo potrzasanie nagrzewnica w celu odpowietrzenia nic nie daje przy takim podlaczeniu bo woda plynie w dol a powietrze przeciwnie chce wydostac sie do gory. Jelsli masz nagrzewnice ustawiona pionowo musisz zmienic podlaczenie na In-dół, Out-góra przy układzie otwartym łatwo odpowietrzysz ją potrząsając. Jezeli nagrzewnica lezy w poziomie to sposob podlaczenia IMO nie powininien miec znaczenia.
  17. R_O_D

    ogniwa Peltiera

    Po pierwsze straty zimna :) Nie chłodzisz samego procesora tylko siła rzeczy cały układ. Musisz miec krotkie weze i najlepiej zaizolowane zeby nie maronowac zimna. Dlugi czas potrzebny do schłodzenia litra wody wynikajacy z duzej pojemnosci cieplnej wody. Jesli nawet układ bedzie chłodzil wode potrzeba wielu minut zanim osiagnie ona ostateczna temperature. Potrzebana wieksza moc peltierow zeby uzyskac podobny efekt jak przy chlodzeniu samego CPU. Przy schlodzeniu wody ponizej temperatury otoczenia zachodzic bedzie zjawisko skraplania na wezach. Gdyby udało sie zejsc z woda do 0C (hipotetycznie) komnieczne stosowanie dodatkow do wody aby nie zamarzla. Pewnie sa jeszcze inne...
  18. R_O_D

    ogniwa Peltiera

    Przede wszystkim zauwaz, ze powiekszanie ilosci niezaleznych ukladow chlodzenia woda znacznie komplikuje ci sie caly system, dodatkowe metry rurek, wymienniki ciepla itp. Dwa uklady to moim zdaniem wystarczajaco duzo a moze nawet za duzo. Z iloscia peltierow rowniez nie mozesz przesadzac, gdybys chcial na przyklad chlodzic porzadnie wode za pomoca 6x89W peltierow + jakis zestaw wielkich blokow wlasnej produkcji staniesz przed powaznym problemem ZASILANIA tego wszystkiego. Zakladajac ze przy 14V jeden pelt pobiera 8A to potrzbujesz 48A zasilacza dal 6 takich ! Bagatelka jakies 700W ;) Nawet jezeli taki znajdziesz (co raczej nie jest latwe) to uwierz mi bedzie sporo kosztowal.... O rachunkach za prad nie wspomne :) Jesli ja mialbym tyle kasy to pomyslalbym a zakupie Prometii czy chocby Vapochilla. Dlatego lepszym w twoim przypadku byloby zakupienie bloku wodnego pod peltiery + 226Wpeltiera np. takiego jakie oferuje DD, mocny dedykowany zasilacz oczywiescie tez bylby potrzebny. Jesli juz chcesz kombinowac z peltierami jedynie "Peltier do CPU i do peltiera WC" - w miare malo skomplikowane i... stosunkowo niedrogie ? rozwiazanie ;) Poczytaj o kondensacji i sposobach zapobiegania oraz innych problemach jakie mozesz napotkac. Nie ma co ukrywac ze zabawa z peltierami jest znacznie bardziej skomplkowana niz czyste WC. Polecam artykuly na overclockers.com: http://www.overclockers.com/topiclist/inde...21.asp#PELTIERS
  19. R_O_D

    ogniwa Peltiera

    Jak dla mnie ten punkt dokladnie wyjasnia o co Viroos'owi chodzi. Uwagi typu CPC sie rozlutuje sa zupelnie nieprzemyslane, bo kolega Viroos moim zdaniem nie ma zamiaru chłodzic peltierow blokiem CPC :) zreszta zycze powodzenie w zamotowaniu 2 x 40x40 na jednym bloku CPC :P Jak slusznie Radoha zauwazyl chodzi Viroosowi o zewnetrzny uklad chlodzenia wody peltierami a nie peltira woda. ad 1. nie odpowiem ci bo nie pamietam, ktore wyjscia we wtyczce ATX trzeba zewrzec aby zasilacz odpalil, pamietam tylko ze jeden drut wystarczy, pomiedzy bodaj zielonym a ktoryms z szarych przewodow (a moze to byl jakis czarny ;) ) musialbys poszperacie w necie Ahhh tylko ze zwykly ATX rzeczywiscie ci sie spali, jakas 300-etka cedegena moze jedengo takiego pelta by przemeczyla ale dwa bez szans... Musisz miec dedykowany zasialcz przynajmniej 20A na 12-15V zeby poradzil sobie przez dluzszy czas z takimi ogniwami. ad 2. BA, radiatory musza byc i to napewno baardzo konkretne z wentylami, a wlasciwie to powinienes miec dwa niezalezne uklady chlodzenia wodnego. Jeden do chlodzenia goracej strony peltierow, drugi do przepompowania schlodzonej wody do CPC. Jesli chodzi o temerature... to jak niska temperature uzyskasz na stronie zimnej ogniwa zalezy od tego jak dobrze bedziesz w stanie schlodzic goraca. W idelanych warunkach mozesz uzyskac 60-70C roznicy miedzy strona goraca a zimna czyli jesli goraca schlodzisz do +30C mozesz liczyc ze zimna bedzie miala jakies -30C (bez obciazenia) jesli goraca bedzie cieplejsza, cieplejsza bedzie rowniez zimna. W kazdym razie peltiry musisz chlodzic !!! bo splona w DOSLOWNIE kilkanascie sekund. Na koniec moze to co najwazniejsze :) IMO 2 x 89W to za malo zeby schlodzic wode do temperatury, ktora zapewni dobre chlodzenie procesora, zapomnij o tym ze przy takim rozwiazaniu woda bedzie ponizej albo nawet zblizona temperatury otoczenia. Chyba ze masz Celerona 366 :) Jeszcze jedno. Przy takim rozwiazaniu potrzebujesz bardzo dobrej izolacji ukaldu przetaczajacego wode do bloku CPC , bo inaczej bedziesz chlodzil peltierami rowniez swoje mieszkanie (za posrednictwem wezy) :D Powodzenia
  20. R_O_D

    Ti200 + Peltier

    Dla Twojej orientacji Buzzy, moj Gainward Ti200 chłodzony peltierem 72W @ 13,8V mial okolo 20C - rdzen podkrecony do 280, temperatura byla mierzona czujnikiem przyklejonym po przeciwnej stronie karty na wysokosci rdzenia. Temperatura mierzona w tym samym miejscu przychlodzeniu powietrzem byla w okolicach 50C przy taktowaniu 240mhz. Oczywiscie peltier chlodzony wodą. IMO chlodzenie powietrzem takiego peltiera nic ci nie da, mozliwe nawet ze temperatura bedzie wyzsza niz przy stadardowym chlodzeniu powietrzem.
  21. alt-print screen potem wklejasz do jakiegos graficznego programiku, chocby Paint tylko nie zapisuj jako *.bmp bo modemowcy cie powiesza ;) a 12,5 x 150 spoko mozesz sprobowa
  22. Uwazam, ze twoim najwiekszym problemem sa slabe pamieci. Przy 166 fsb to prawdopobnie one nie wyrabiaja. Zmniejsz mnoznik do 10 i przetestuj czy hula przy fsb 166, jesli nie to na 99,9% RAMy. Jak masz mozliwosc zwieksz napiecie na pamiatkach. Poza tym do 150 mozesz spokojnie, bez obawy podniesc fsb, ramy powinny dac rade a pci przy dzielniku 4 to tylko 37,5Mhz czyli luz :)
  23. R_O_D

    CFD mosfets WB

    Nie widzilem tej blony 3M w akcji zatem trudno mi sie wypowiadac, jednak osobiscie obawialbym sie ze napiecia spowodowane przez pozginane węże moglyby odkleic blok od mosfetow. Pewnie macie to przetestowane, ale ja bym sie mocno zastanawial czy to wsadzic do mojego kompa.
  24. R_O_D

    CFD mosfets WB

    Również nie rozumiem dlaczego nastała tak wielka moda na robienie z komputera choinki. Komputer powinien być szybki, stabilny i możliwie cichy - poprostu nie dla mnie takie wodotryski :) Ale oczywiście wszystko je rzeczą gustu, skoro jest zapotrzebowanie na takie bajery trzeba je robić, w końcu Klient nasz(wasz) Pan ;) Przy okazji, mam nadzieję że te djody to rzeczywiście jest OPCJA przy zakupie bloku, bo w przy wyborze dodatków do Uriela rev2 w pozycji Iluminacja nie zauważyłem możliwości "BRAK" Dosyć narzekania ;) Robicie naprawdę wspaniałą robotę :!: wszystkie Wasze bloczki są super-bosko wykonane :) Pomysł na blok na mosfety również bardzo udany, pozostaje tylko opracowanie sposobu pewnego mocowania. Sam mam zamiar zakupić copperfielda na CPU i NB - czekam tylko aż decyzja dojrzeje ;)
  25. R_O_D

    WD 800JB problem...

    Jak ja kupilem WD 800JB to fdisk pokazywal mi ok. 14 GB, okazalo sie ze mialem wersje fdiska z bugiem, ktory widzial poprawnie tylko 64 GB a potem zaczynal liczyc pojemnosc HDD od nowa :) Sciagnalem poprawiona wersje fdisk i bylo ok. Mozliwe ze w Twoim przypadku to rowniez kwestia softu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...