Jump to content

Prog

Stały użytkownik
 • Posts

  1440
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Prog

 1. Prostą rzecz. Mam serwer SVN w domu za routerem. Do niego dostaję się przez HTTP, przy okazji mam wiele innych usług, które ciężko byłoby wymieniać. Mam podpięty dynamiczny DNS i przez ten adres dostaję się do usług postawionych na domowym serwerze. Dostęp do usług muszę mieć zarówno w sieci wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Odpada od razu tunelowanie, bo nie chcę się w to bawić. Taka prosta funkcja powinna działać "normalnie", przynajmniej w moim mniemaniu.
 2. Parę dni temu kupiłem router TP-Link TD-W8960N, którego zwróciłem do sklepu, dlaczego? Opcja Virtual Server działa tylko przy wejściu przez WAN, a po LAN nie działa. W moim poprzednim routerze Pentagram Cerberus ADSL VS działał zarówno po WAN, jak i po LAN. Stąd moje pytanie, czy nadal routery Pentagrama mają routing, jak w starych modelach, czy też jak w TP-Linku tylko po interfejsie WAN? Może znacie jakieś inne routery realizujące tak routing, jak opisałem? Router musi obsługiwać 20Mb - dlatego zmieniłem poprzedni router, który z tą prędkością już sobie nie radził.
 3. Dzisiaj przyszła do mnie kierownica, którą zakupiłem na allegro. Miała być w 100% sprawna, a jednak. Po podłączeniu całego zestawu z dwóch diod na kierownicy tylko lewa się świeci, prawa zawsze jest wyłączona. Lewa dioda mruga cały czas - nie świeci jednostajnie, tak jakby przygasała. Zasilacz sprawdzałem podaje prąd taki jak jest na nim napisane, więc to raczej nie on. Macie jakieś pomysły?
 4. Prog

  Gta 4

  Zainstalowałem patcha 1.0.2 i GTA chodzi o wiele lepiej. Także mi ten patch wiele poprawił.
 5. Myślałem, że jak sie za to zabierasz to potrafisz już korzystać z Google. Na przykład: http://www.webmasterworld.com/forum92/3555.htm
 6. NIe ma problemu, żeby tak zrobić. Poszukaj coś sobie o wyrażeniach regularnych i htaccess.
 7. Ja też wrzucę "trzy grosze" od siebie. Programista to zawód dość specyficzny. Jeżeli chodzi o jego wymagania, to tak naprawdę języki programowania to raczej już efekt końcowy pewnego procesu przygotowawczego aplikacji/strony internetowej/itp. Najbardziej liczy się pomysł i ogólny zarys jego realizacji. Algorytmy pomagają tylko w uproszczeniu rozwiązania danego problemu. Stąd moja rada, aby próbować sobie samemu zadawać zadania programistyczne. Nie zaszkodzi także porozwiązywać parę zadań algorytmicznych, wtedy zobaczycie do czego tak naprawdę są potrzebne języki programowania. Wtedy wyjdzie na jaw ile czasu zajmuje przygotowania się do rozwiązania zadania, samo jego rozwiązanie oraz implementacja. To da ogólny zarys, jak praca wygląda, ale nie do końca. Warto tez zajrzeć do ofert pracy, tak jak zaproponował traktor. Takie przeglądanie da ogólny zarys, jakich umiejętności wymagają pracodawcy. Tak, czy siak dopiero pracując zobaczycie, co to znaczy dogadanie się ze zleceniodawcą - często kolega z pracy - potem samo wdrażanie swojego rozwiązania (czytaj miliony pytań, jak coś działa i dlaczego tak), potem jeszcze przychodzą poprawki typu: "przecież mówiłeś, że tego miało nie być? No... tak, ale teraz to w sumie by mi się przydało.". Tak to już jest. W każdym razie nie mówicie, że "nie macie czasu", "brak wam chęci, umiejętności" tylko zabrać się do roboty. Wymyślcie coś, co możecie sobie napisać tak na próbę. Fajnie też by było, jakby taka aplikacja komuś się przydała, wtedy możecie wejść w świat testowania i robienia poprawek, które czasem doprowadzają do gruntownych zmian całej realizacji projektu. Dlatego łapcie wiatr w żagle i do przodu. Powodzenia.
 8. Prog

  C++ Korekcja

  Jeszcze podaj Co to za błąd. Jego treść.
 9. Wystarczy, że będziesz miał otwarty zbiornik płynu hamulcowego. Wtedy wystarczy jakimś solidniejszym śrubokrętem wycisnąć tłoczki. Zmieniałem klocki w Suzuki GS 500. Nie miałem żadnych problemów. Polecam od razu wymienić cały płyn hamulcowy.
 10. Kilka wozów jeżdżących po Wrocławiu.
 11. Yamaha FZS 600 Fazer 2002 Więcej zdjęć: http://picasaweb.google.pl/root.proget/YamahaFZS600
 12. Nie chciałbym Cię od razu wysyłać do wyszukiwarki. Podam coś na przystawkę: T. Cormen "Wprowadzenie do algorytmów" Piotr Wróblewski "Algorytmy : struktury danych i techniki programowania" I jeszcz parę innych...
 13. Myślę, że przypadł by Ci do gustu Dell Vostro 1400, czy 1500. http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-...400.5160.0.html
 14. Dokładnie tak jak mówi PelzaK. Jednak skoro się tutaj o taki rzeczy pytasz to Ajax'a nie polecam, bo pewnie zaraz dodasz drugi temat pt. Jak to zrobić. Pozostań przy przeładowywaniu tego samego kodu (jakiś stały header wystarczy), albo ramki, które wyszły z mody (słusznie) już dobrych parę lat temu.
 15. Parę tygodni temu stałem z R8 na światłach we Wrocławiu. Gość się wkurzył (jakiś młody) bo wyjechałem na PP (naturalnie jechałem motorem) koło niego. Dał ostro gazu... muzyka dla moich uszu. Super brzmi.
 16. Pytasz mnie, jaką drogę wybrać. Na pewno nie taką. Nie masz się czym po prostu chwalić. Zaczynasz projekt od złej strony. Oo zobaczcie jakie "forumisko" założyłem i cześć... Musisz pokazać coś ciekawego, a nie oklepane pomysły. Chcesz, abyśmy się zarejestrowali? Zapracuj na to! A propos nazwy jeszcze. Nie wiem, czy wiesz w ogóle dlaczego się do tego przyczepili moi poprzednicy. Chodzi tutaj o bardzo prostą rzecz. Znajdujesz na Google (na którejś z kolei stronie, ale to już mało ważne) forum o nazwie m-flow, a szukałeś "forum komputerowe" - myśl - pewnie ktoś chciał wypozycjonować stonę o niczym bzdurnymi tagami... Ot cały problem. Nazwa to część sukcesu. Zatem musi być przemyślana, jak i cały projekt. A tego u Ciebie brakuje.
 17. To i to forum widzę, że już wypromowałeś... Nie tędy droga.
 18. Prog

  Galeriawc.pl

  Dokładnie. Dzięki temu strona była ciekawa, teraz jest może tylko przeciętna.
 19. Daj sobie na wstrzymanie. Liczyłeś na to, że wszyscy będą tutaj Cię zachwalali za sam pomysł. Myślisz, że wklejenie paru opisów do jakiegoś CMS'a + parę newsów wystarczy? Jeżeli tak to jesteś w błędzie. Wielu z nas stąd pracowało przy bardzo dużych serwisach i wie jak to wygląda od podszewki. Do czego trzeba przywiązywać uwagę. Do jakich "dupereli" przyczepiają się klienci i internauci. Człowieku ja w wypowiedziach moich przedmówców już widzę z 10 uwag jak poprawić twoją stronę. Jeżeli nie potrafisz ich wyczytać, to znaczy, ze konstruktywna krytyka jest w twoich oczach raczej niewidoczna. Każdy po kolei Ci podpowiada, że opisy, które popełniłeś są kiepskiej jakości. Jest mało opisane. Jeżeli twierdzisz, że to już wszystko, co da się napisać na temat tych efektów to gratulacje. Dalej - Wygląd - jak twierdzisz, że potrafisz edytować "skórki" to to pokaż na swojej stronie. Na razie tego nie widać. Jeszcze parę innych uwag się znajdzie... Do boju krótko mówiąc, a nie na miecze z gośćmi, którzy chcą Ci pokazać słabe strony projektu...
 20. Strona kiepska, ale cóż tu sie spodziewać po zwykłym CMS + prostym layu. Jak coś o grafice to też oprawa graficzna takiej strony powinna być na wysokim poziomie, a ja jak na nią wszedłem to od razu chciało mi się wyjść. Nic nie przyciąga uwagi. To menu z tematami głównymi wygląda jak na doczepkę, a to ono powinno być wyeksponowane. Brakuje jakiegoś fizycznego podejścia do tych efektów, albo jakiegokolwiek innego. Pomysł na stronkę przynajmniej oryginalny, co się chwali.
 21. Nie dziw się, że nikt Ci nie odpowiada. Bardzo dobra stronka: Najlepszy kurs dla programisty Turbo Pascal
 22. Dzięki za zabranie informacji w jedną całość.
 23. Jest oklepany i nic ciekawego sobą nie reprezentuje. Tyle. Wyżyny jego popularności już dawno minęły. Boo! Poszukaj, pełno jest porównań wszelakich hostingów. Na pewno znajdziesz coś dla siebie i swojego portalu.
 24. Po pierwsze umieszczanie tego typu informacji, tzn. jakiejkolwiek oferty usług, w formie forum dyskusyjnego jest błędem. Już na starcie zrażasz do siebie potencjalnego klienta, który jakimś cudem na 50 stronie googla znajdzie w końcu Ciebie. Musisz się wyróżniać już na "dzień dobry". Poza tym dołączam się do postów poprzedników. Nie możesz oferować królika z kapelusza, tzn. pisania czegokolwiek bez pokazania swoich osiągnięć, ponieważ wspomniana już wcześniej forma prezentacji nie jest trafna, co sugeruje nonszalancję, jak nie brak umiejętności. Poza tym błędy i jeszcze raz błędy! "Jomla"... itd.
 25. Aha... Nic szczególnego, zwykły skin i marne logo, co w połączeniu ze słaba treścią daje mizerny wizerunek całego forum.
×
×
 • Create New...