Skocz do zawartości

lukow

Użytkownik
  • Postów

    6
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lukow

  1. lukow

    X800gt Uszkodzony Bios

    Mam kartę graficzną Sapphire X800GT 256MB AGP opartą o chip R420. Podczas programowania w/w karty nieprawidłowo zapisał się bios do pamięci. Układ bios to scalak ST o oznaczeniu 25P05VP. Mam wszystkie instrukcje producenta układu włącznie ze chematem programatora. Jest jakiś ratunek by zaprogramować układ bez wylutowywania z płytki? Ewentualnie jak można układ przywrócić do życia używając jakichkolwiek narzędzi programistycznych tudzież sprzętowych (mimo posiadania materiałów od w/w chipa jestem laikiem w sparawach elektronicznych, znaczy się nie czuję się dość na siłach by zaprogramować układ). P.S. metoda: odpalamy komputer na karcie PCI i programujemy X800GT na AGP nie działa, Atiflash oraz Flashrom nie wykrywają karty! (wcześniej rozpoznawały poprawnie). Sprawdzane na kilku komputerach - wszędzie to samo P.S.2 to wszystko jest spowodowane tym, że chciałem odblokować dodatkowe potoki na swojej karcie. Ani bios z XT/Pro nie pomógł, ani malowanie mostków (wpierw zdarłem lakier w miejscu przecięcia mostka).
  2. Mam dylemat :mur: w doborze karty AGP do komputera. Nie wiem co wybrać, ATI:9800PRO, X800GT czy NV:6600, 6600GT? A może 6800LE :?: Słyszałem, że 6600 i 6600GT są szybkie, jednakże nie tak bardzo by płynnie uciągnąć Shadery v 3, poza tym są z nimi czasem problemy związane z kompatybilnością z niektórymi płytami głównymi. Z drugiej strony ATI chyba do tej pory nie ma idealnych sterowników, do dnia dzisiejszego na moim Radeonie 9100 niektóre gry się wieszają, a w innych występują przekłamania grafiki. Jest na to metoda, do każdej gry inny sterownik, ale czy to ma sens? Planowałem zakupić 9800PRO, ale niektórzy podają, ze ten 6600 będzie lepszy, a najlepiej będzie wziąźć 6600GT (który winien być nazwany 6700). Poza tym 9800PRO wychodzi z rynku i moge się spodziewać, ze za rok nie będzie sporo warty, natomiast 6600, 6600GT raczej utrzyma wyższą cenę. Można także zakupić 6800LE i liczyć na cud podczas odblokowywania potoków, ale co to da jak zegary są wolne, a cena jest ciut za wysoka? Niektórzy podają, żeby kupić kartę z 256bitową szyną pamięci, inni z wysokimi zegarami, co wybrać by nie zgłupieć? :wacko: Ostatnie pytanie, czy 128MB na karcie to nie jest powiedzmy za mało, bo 256MB zaczyna być powoli standardem. Interesuje mnie kompromis między ceną a wydajnością, jeśli dodatkowe 100zł poprawi w zadowalającym stopniu płynnośc to je dorzucę. Co do ceny, 600zł wydam, nawet ciut więcej jeśli skok wydajnościowy będzie spory. Nie gram w 3D Marki, interesuje mnie rzeczywista wydajność, a nie ćwierć punkta markowego więcej. P.S. Jeszcze X800GT na AGP się nie pojawił, ale we wrześniu powinien już prawdopodobnie być. P.S.2 Komp: Athlon 2600, 768DDR, Radeon 9100.
  3. rzadko używam eMule, ale muszę go jakoś zkonfigurować 9na razie odblokowałem porty TCP4661, TCP4662, UDP4672, UDP4771 i mam Lowid :/ OK Znalazłem to w angielskojęzycznej instrukcji, moja niewiedza wcześniejsza wynikała z tego, że przeczytałem oryg. instrukcję pobieżnie, a następnie ściągnąłem wersję polską, w której nie ma w/w opcji wyjaśnionych Dzięki za tyle, a dlaczego w/w ruter jest kiepski? co byś w zamian proponował? Ja zakupiłem go ze względu na cenę - 170zł.
  4. Jak w temacie, czyli: zainstalowałem, skonfigurowałem i działa. Mam jednak pewne wątpliwości (oczywiście przeczytałem instrukcję angielskojęzyczną i polskojęzyczną): Firmware 3.06, hardware revision D1. 1. Home>WAN Aby sklonować adres MACowy karty sieciowej musiałem ustawić w "Dynamic IP Adress" wspomniany MAC, a następnie przestawić D-Linka na "Static IP Adress". Inaczej klonować adresów w tym urządzeniu nie umiem, liczę na pomoc od osób bardziej obeznanych z w/w sprzętem. 2. Home>DHCP DHCP Server Włączyłem przydział adresów, podając "lease time" jako 1 tydzień (maksymalna wartość). To znaczy, że po tygodniu odcięte zostaną adresy podane przeze mnie?. Ustawiłem karty sieciowe na "uzyskiwanie adresu IP automatycznie". Static DHCP Co to i po co? nie udało mi tego zmusić do współpracy (ustawiając to, ustawiałem: przypisałem adresy IP ręcznie (zgodne z wprowadzonymi w D-Linku DL-604), nastepnie ustawiłem "automatycznie uzyskaj adresy IP" także się nie powiodło. 3. Advanced>Virtual Server Rozumiem to jako dostęp z internetu poprzez określone porty do sieci LAN. Jednakże nie wiem po co jest ta opcja, jeśli dostęp z sieci do mojego komputera jest (mam zewn. IP), przynajmniej eMule, Azuresus i DC++ działają jak poprzednio (nie, nie ściągam piratów, w/w programy, a zwłaszcza Azureus pokazują mi jak się sprawują poszczególne porty). Funkcje mam wyłączoną. Special Application Nie rozumiem w/w opcji także. Taki np. Azureus czy GG używają wielu portów na raz. Funkcja wyłączona - Azureus i GG działa. Firewall Tutaj już leżę po całości. Nie wiem jak pokonfigurować w tej zakładce poszczególne porty/adresy itp. Jednakże bardzo zależałoby mi na usrtawieniu wspomnianych parametrów, a to z powodu braku oprogramowania typu firewall na jednym z komputerów w sieci. Funkcja wyłączona. Dynamic DNS Rozumiem, że to jest np. pod Neo+, aby ustawić stałe IP?. Funkcja wyłączona. DMZ (Demilitarized Zone) Strefa zdemilitaryzowana, aby komputer z konkretnym IP nie miał wyjścia na świat i vice versa. Funkcja wyłączona. 4. Tools>Misc Block WAN ping Nie wiem po co jest ta funkcja (interesują mnie konkrety, wiem co to jest WAN, co to jest ping; jednakże co daje aktywacja/deaktywacji w/w usługi i jakie może to miec konsekwencje). Domyślnie wyłączona. SPI mode Nie wiem (instrukcja nie wspomina nic o tym). Funkcja wyłączona. UPnP Setting Jak wyżej. Funkcja aktywna VPN Pass-Through Rozumiem, że to są Virtualne sieci prywatne, co ta funkcja jednak w moim przypadku może dać/zaszkodzić nie wiem. VPNów nie używam. Domyślnie włączone DoS protection Włączone, domyślam się że jest to odporność na Denial Of Services? 5. Status>Log Log Settings Ustawiłem, aby wysyłał e-maile alarmowe na mój adres e-mail (żaden mail nie doszedł). "Syslog server IP adress" podałem adres wolny w sieci, nie wiem czy dobrze. Mały update: Wrzuciłem firmware w wersji 3.05 beta2, wesja 3.06 zawieszała ruter
×
×
  • Dodaj nową pozycję...