Skocz do zawartości

DaRoN

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    4913
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez DaRoN

  1. Pany, takich informacji potrzebowałem. Dziś w tym smutnyym jak <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span> mieście niestety lało, a nocna wyprawa do austrii i spowrotem nie przyczyniła się pozytywnie do chęci zwiedzania sklepów, toteż wybiorę się jutro do kilku pobliskich sklepów (a jest ich zaskakująco dużo w okolicy!) i pomęczę sprzedawców. myślę, że jak zwiedzę tak z 6 miejsc, to będę z tego mógł wynieść coś konstruktywnego na moje potrzeby.

    Moje preferencje, po Waszych słowach i tym co poczytałem w internetach lecą w stronę rowerów typu Cross, z oponą typu Conti Double Fighter (co jakby samo przez się mówi o podwójnej charakterystyce gumy :D)

     

    Powiem Wam tak, ciężko jest być dziś laikiem i iść do sklepu... W sumie ani to przyjemne, ani ciekawe.

  2. jest to jedna z opcji. tylko, moje laickie oko w tym momencie nie potrafi wyłapać róznic cross vs mtb. 

    jasne, różnią się wyglądem i w ogóle, ale z takiego "jezdnego" bądź "użytkowego" punktu widzenia?

  3. tak jak gdzieś wyżej ktoś pisał, mam podobnie: 50/50 asfalt/szuter-las

     

    błotka nie wiedzam, zjazdów nie robię, raczej rekreacyjne kulanie się po lesie, bezdrożach. czasami sie przez rzekę przejechało. od wielu lat nie siedziałem na rowerze, a skończyłem (mając już dużo za dużo lat i wysokości) na grandzie 24", topornym i ciężkim rowerze, na którym zrobiłem prawie 5kkm, z oponami dębicy, nonamowymi piastami, rafkami i innymi ośkami. sam go remontowałem i jeździł wyśmienicie mimo, z tego co się wdrażam osprzętu, który "nie powinien działać". ale kiedyś rynek był inny, i zdecydowanie mniejszy niż teraz, więc też nie ma co porównywać. 

    chodzi o to, że jak tak zwiedzam google, to teraz kupić rower to trzeba być ekspertem. dobrze, że sterowników na pendrive do niego nie dodają...

     

    nie jestem zamknięty na Krossa, jeśli to słabe wyroby to podejmę coś innego. nie jest to priorytet, ale miło gdyby był to wyrób polski. 

    bagażnika nie potrzebuję, sakiewka na telefon, klucze i dokumenty wystarczy. plus oczywiście bidon (montaż na dole ramy czy pod siodełkiem - nie ważne). SPD nie potrzebuję, mogą być zwykłe pedały.

    z tego co widzę to opony będą pierwszą rzeczą do zmiany, bo difoltowe szłalbe są konkretnie przesadzone na moje potrzeby i potrzebuję czegoś zdecydowanie bardziej uniwersalnego. 

     

    nie mam pojęcia też jaki rozmiar koła (mam 175cm) będzie odpowiedni - tu liczę na salon rowerowy no i Waszą pomoc. 

     

    na domiar złego, nie umiem sprecyzować wymagań jezdnych. jeździłem na w pełni sztywnym rowerze, więc dla mnie jazda z amorem będzie nowością. lubiłem jeździć szybko po asfalcie (bardzo szybko nawet) i potem wrzucić się na jakiś mały przełaj do lasu. w tym roku zwiedziłbym może jakieś góry do tego.

  4. ja przy 120Nm ustawionych na kluczu nigdy nie mam problemów z odkręceniem klasycznym kluczem L. może trzeba powiedzieć panom w "service", zeby klucz przestawili z wersji traktor na wersje pojazd osobowy?

     

    btw, właśnie wybieram się do Brna na Track Day! :D

    • Upvote 1
  5. Nie żartuj, za 1.9sdi to zaledwie 130 rocznie, a za 1,7sdi to całe trzy dychy :)

    Imo jak benzyna to Punto 1,2 ośmiozaworowe, nie ma łańcucha, ale koszty naprawy niskie i powinno się przyjemnie jeździć że względu na te 8 zaworów.

    wyciągasz daleko idące wnioski co do tej jednostki :)

    uszczelka pod głowicą z papieru, gnijąca jak potłuczona. ciągłe wycieki oleju, spalanie wręcz przerażające jak na 60 koni. muł do potęgi samochód niestety. 

    dochodzą do tego hamulce pożal się Boże 240mm niewentylowane z przodu, które nie potrafią zatrzymać samochodu z prędkości autostradowej (150km/h) bo puchną już przy 100...

    no i rdza... której na wierzchu nie widać a pod spodem otwiera dodatkowe wloty powietrza :)

    • Upvote 1
  6. nizej raczej juz nie bede schodził, jeżdżę często drogami, że i tak już z duszą na ramieniu. pierwszą mam zaraz po wyjeździe z pitstopu. fela jest 17 i do tego auta jest git. zależało mi, żeby była maksymalnie lekka. ta waży chyba coś koło 7,5kg za sztukę. dobra wentylacja jest na torze :)

  7. sobotnie siedzenie w internecie i widzę temat. za 15 dni będzie już 12 lat stażu na forum, przy czym ostatnie 3 lata dość uśpione. damn, jak to leci. 

     

    Raptor, nigdzie jeszcze nie przyuważyłem Cię w RXie. 

  8. Siema! Daaawno mnie tu nie było, i co tu dużo mówić zmieniając zabawki wypadłem praktycznie całkowicie z obiegu chłodzeń komputerowych. Ostatnimi czasy jednak stwierdziłem, że w ramach wieczornych zimowych dłubanin mógłbym sobie złożyć chłodzenie wodne no i zacząłem coś tam przeglądać, coś czytać, oglądać projekty. Jakiś pomysł mam, ale potrzebuję Waszej pomocy, gdyż wiem, że producentów akcesoriów do WC jest teraz od groma i po prostu się w tym nie odnajduję.

     

    Zacznijmy jednak od podstaw, czyli jak to w zamierzeniu ma wyglądać:

    - obudowa to Chieftec Mesh LCX z oknem

    - podzespoły są już mniej ważne, ale najważniejsze, że mają być dwa bloki (jeden na początku - CPU), grafika przyjdzie później jak zmienię GTXa760 na coś rozsądnego.

     

    Obudowa wcale jakaś duża i pojemna nie jest. Mieści co prawda wszystko, ale szału jakiegoś nie ma. Stąd też moja decyzja - chłodnica będzie umieszczona na zewnątrz, na samej górze obudowy. Wentylatory ją chłodzące będą schowane w środku.

    To co zamierzam w przyszłości chłodzić (czyli GTX980 i i5 3570K @ 4,5GHz, chłodzony obecnie przez Ultra 120 rev.C) spokojnie zostanie pociągnięte przez chłodnicę dwu wentylatorową. To co wiec potrzebuję: 

     

    - blok na LGA 1155 i możliwie przyszłosciowy (kiedyś pewnie Skylake)

    - chłodnice pod dwa wentylatory. nie jestem pewny czy są takie, które oferują wyjścia kątowe i proste, ale gdyby sie miała koncepcja zmienić to fajnie by było mieć jednak pole manewru

    - pompkę wewnętrzną, ktora uciągnie EKWB na GTX980 i blok na CPU. maksymalnie cichą. 

    - rezerwuar - montowany albo na pompkę, albo obok (będzie tam gdzie są sloty na dyski twarde - te u mnie i tak wiszą tam gdzie 5,25 na tłumikach przez co są niesłyszalne). czy ktoś u nas robi takie rzeczy? 

    - oczywiście złączki i węże. kolejny temat rzeka. w akryl się bawić nie chcę. potrzebuję dobrych węży. 

    - ciecz, widziałem, że krzyczą sobie jak za woły czasami za płyny. oczywiscie żaden problem nalać prestona za 40PLN / 5L, ale może coś fajnie wyglądającego? widziałem gdzieś jakieś płyny, które wygladają jak mazia taka w środku.

    - przepływomierz, niekonieczny, ale mógłby się zdać.

     

    jeśli zaś chodzi o samą obudowę to potrzebowałbym wykonać nowe okno, wyprofilowane jak to, które jest obecnie (montowane od wewnątrz, od zewnątrz nie ma różnicy poziomow). czy u nas na forum ktoś się tym zajmuje? oczywiście najpierw dziura do wycięcia przeze mnie :)

     

    bardzo liczę na Waszą pomoc w tym temacie! pozdrawiam!

     

    PS. budżet - nie będzie to WC składane ad hoc, ze względu na brak czasu i już wykorzystany urlop :) także części będą kupowane raczej element po elemencie toteż bardziej zależy mi na jakości podzespołów.

  9. Siema. Mam już dość chłodzenia boxowego z Pentiuma G860 i potrzebuję czegoś wydajnego i cichego.

     

    Wymagania: mieści się w Midi Towera Chieftec Mesh oraz płytę ASRock Z77 Pro4. Chłodzi najlepiej jak potrafi (nie chcę zmieniać chłodzenia zaraz po tym jak kiedyś wpadnie i5, które będe chciał jednak coś bardziej pokręcić niż 150MHz, tak jak ten Pentium.

     

    Chciałem Prolimatecha Megahalemsa, ale okazuje się, że on się raczej średnio zmieści i jest problem co wziąc. Ultra 120 z allegro kosztuje CHORE pieniądze. coś innego, godnego polecenia?

  10. dosłownie przed chwilą na stronę wskoczyły nowe sterowniki (akurat się jakoś wklikałem w temat).

    sterowniki są z wczoraj, a ja w niedługim czasie zamierzam kartę zanabyć drogą kupna. czy ktoś może zweryfikować działanie owych sterowników na Windowsie 7 x64?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...