Jump to content

Donner

Stały użytkownik
 • Posts

  69
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Donner

 1. W tym linku według którego robiłeś moda nie widzę dokładnego schematu gniazda procesora z zaznaczonym miejscem zwarcia. Natomiast link nr 2 jest do opisu zrobienia drutmoda dla chipsetu intala i napewno nie zadziała na ati x200 (jest tam opisane). Ja robiłem według tego opisu http://www.overclockers.com/tips1232/ i ludzie wypowiadający się w tym poście http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=202968

  też (poczytaj uważnie tam jest gość, który ma też taki sam procek co ty i wszystko działa). Bawiąc się wcześniej przed zrobieniem drutmoda systoolem udało mi sie stabilnie uzyskać FSB 117 MHz i więcej nie bo tak jak pisałeś robił się zwis. 133 MHz musi działać na tym chipsecie beż żadnego problemu, ponieważ w specyfikacji chipa jest obsługa FSB 133 Mhz i więcej. A co do twojego kolegi to niech poszuka w ustawieniach biosu nazwy układu PLL, u mnie gdzieś było napisane. Jeżeli ma tak jak piszesz laptopa LG to niech użyje kalwiszy Ctrl+Alt+F7 żeby wejść do biosu to odkryją się nowe opcje i tam niech poszuka nazwy PLL.

 2. Witam

  Do zrobienia mojej "prowizorycznej" podstawiki użyłem pleksy o grubości 5mm i dwóch watraków jeden 80x80 a drugi 50x50. Ustawione są na wprost najbardziej nagrzewających się miejsc w moim laptopie. Cała plekasa znajduje się na trzech aluminiowych listewkach. Do każdej listewki przymocowałem kawałki pianki aby było wszystko stabilniejsze. Cała konstrukcja jest połaczone ze sobą zapomocą kleju "na ciepło" i zasilana napięciem 5V uzyskanego ze starej ładowarki od siemensa. W najbliższym czasie będzie mała przebudowa. Budowa zajeła mi ok 2 godzin. Oto kilka fotek:

  Podstawka1.jpg

  Podstawka2.jpg

  Podstawka3.jpg

 3. Podstawka duzo daje, przy tych upałach temp. hdd wachała sie w granicy 40 - 42 C, a normalnie jest ok 35 - 37 C. W postawce umieściłem wiatrak centralnie na wprost dysku co daj nawet dobry wynik. Natomiast co do temp. cpu to nie wiem bo nie mogę porawnie odczytać, ale po kilku minutach pracy podstawki, spód laptopa jest chłodny. Jak zanajdę trochę czasu to przerobię ją troszke.

 4. Witam

  set2004 - Niestety po kolejnym rozebraniu laptopa musze stwierdzić, że nie uda mnie się dodać wentylatorka z rivy na chipset. jak sie okazało nie ma miejsca bo blaszka, która zanjduje się pod klawiaturą ma odstęp od całego układu chłodzenia ok 1-2 mm. Myślę, że jeśli uda mi sie gdziś dokupić układzik chłodzenia na sam procek to będzie super. Będe mógł wtedy zamontowac radiatorek z rivki na chipset. Póki co to wymienie paste na jakoś lepszę i będę szuakć układu chłodznia. Powodzenia

 5. Witam

  Myśle, że można zamontować jeśli jest trochę miejsca mały wiatraczek na druciakch, które przykręci się do mocowań głównego radiatora, chyba coś takiego zastosuje w moim laptopie. Bo z wymianą radiatora to może być kłopot ponieważ będzie ciężko znaleźć taki który będzie tylko sięgać do procesora. Wtedy można by umieścić na gpu radiatorek od tnt. Takie rozwiązanie powinno zdać egazamin.

 6. set2004 - Zrobiłem sobie narazie taką prowizoryczną podstawke z pleksy, z dwoma wiatraczkami. i jest nawt ok. Natomiast co do temp procka to trudno mi powiedzieć ile wynosi, poniważ od samego poczatku wskazuje mi 40 C i nic więcej sie nie rusza. Próbowalem juz różnymi programami i nic, albo nie obsługują , albo jest 40 C. Musze sobie kupić jakiś zewnętrzny miernik temp. i sprawdzić. Myślałem też o modyfikacji chłodzeni tylko chciałem podłaczyć wiatraczek taki jak był w starych grafikach typu riva tnt itp. tylko problem jest z zasilaniem, moze USB? Przez weekand coś pokombinuje.

  Pozdrawiam

 7. set2004 - Miałem podobny przypadek z tym podkręceniem procka, udało mi sie go max podnieść programowo za pomocą systool do 1725MHz. Po przeczytaniu tego tematu postanowiłem zrobić drutmoda i się udało od czterech dni cieszę się procekiem 2 GHz. Jak narazie cały czas testuje jego zachowanie, póki co jest ok. Ale czasem jak pgram sobie w cs 1.6 to trochę mi sie nagrzewa od spodu. Szkoda że mój laptop ma połączone chłodzenie chipsetu z CPU, co wpływa niekorzystnie na temp. procka.

   

  Aha a co do pytania lucjana1948 to nie odblokowała sie niestety zakałdka Advanced CPU Setings w RighMark CPU Clock Utility .

  Pozdrawima

 8. Witam

  Bawiłem się kiedyś podkręcaniem mojego laptopa (opis poniżej) i udało sie dopiero coś zrobi programem Systool ( http://www.techpowerup.com/systool/ ) . Natomiast co do podkręcania to można poczyta coś wiecej w poscie http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...05&hl=BIOS&st=0

  tam jest wyajśnione jak rozpozna układ PLL do zmiany FSB i podkręcania za pomocą drutmoda.

  Pozdrawiam

 9. Witam

  Co do braku sterownika to bardzo dziwne, spróbuj zrobić aktualizację systemy może zainstaluje jakieś łatki. Natomiast Twoja temp. procka i hdd to noramle, przcież to wszystko jest zamknięte w małej obudowie. Obniżyć temp. procka mozna np. poprzez zmianę pasty pod na procesorze (poszukaj na forum dużo tego było) lecz to niestety wiąże sie z ingeręcja w samego laptopa. Możesz sie pobawić róznymi programam do "studzenia" cpu.

  Może się uda. Powodzenia

   

  Pozdrawiam

 10. Witam

   

  hehe Stąd Twoja prywatna wiadomość Phuong - Co do podkręcenia to w BIOSie nie ma takiej opcji jedynie w moim przypadku możliwa jest zmaina np timingów pamięci. Porgramowe podkręcenie wyjaśniałem w poście pod tym linkiem zobacz: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=170305&hl=BIOS

   

  Nagrywarka w moim laptopie jest Lg GSA 4082N DVD Super-Multi(DVD-R/RW, +R/RW, RAM) Dual Layer, co do prędkości max nie szukałem, dotychczas nagrywała wszystkie płytki i nie miałem z nią żadnego problemu. Co do nagrzewania to jest mały kołopot bo po kilku godzinnej pracy lub graniu szczególnie mocno nagrzwa się od spodu w centralnej części i jeżeli się przytrzyma dłużej ręke to nieco parzy. Jednak to ciepło nie jest odczuwalne na górnej cześci notbooka gdzie trzy ma się rece. Co do kary muzycznej to mogę pochwalić je działenie, ponieważ nawet generuje przyzwoity dźwięk, w połączeniu z głośnikami z 2.1 lub 5.1 dzięk jest ładnie odgrywany. Uważam, że jak na laptop tej klasy to karta muzyczna jest godna uznania. Np. po ostatnich aktualizacjach sterowników pojawiła sięopcja wyjsćia cyfrowego. Po jego wałczeniu gniazdo out świeci na czerowno :D ciekawe. he. Wentylator działa praktycznie cały czas w tym samym trybie, jedynie przy bardzo ale to bardzo duzym obciążeniu się włącza szybsze działanie lecz i tak nie słychać go, trzeba by się bardzo dobrze wsłuchać w otoczenie. Jako moja opinia co do tego sprzęciku jest pozytywna, ładne wykonanie, małe gabaryty jak na 15 nie jest grubu, matryca jest wszędzie doświetlona nie ma np w rogach ciemnych oszarów, ładna wydajność, można w wolnej chwili zagrać w jakąś gierkę np NFS Most Wanted ładnie chodzi na 640x480. Bateria trzyma katalogwe ok 2,5 godz nie np wystarcza w zupełności. Ogólnie fajny sprzęcik.

   

  Pozdrawiam

 11. Witam

  roodin - Próbowałem uruchomić z płyty recovery i nic. Potrzymam jeszcze trochę czasu laptopa bez bateri może uda się w ten sposób rozładowć. Gdzieś czytałme że trzeba potrzymać ok doby i wtedy powinny wrócić ustawienia standardowe, a jak nie to trzeba będzei niestety rozkręcić i poszukać na płycie jaekiś zworki czy coś.

  Szkoda że ciężko znaleźć jakieś skróty klawiszy do resetu biosu.

   

  ------------------------------------------------------ tak jakby ktoś się znalazło w tej samej sytuacji--------------------

  Udało mi sięw końcu pobudzić mojego lsptopika:) lecz niestety musiałem rozkręcić go. Zanlazłem baterię podtrzymująca BIOS. Po wyjęciu jej udało się ustawić stadardowe ustwienia.

   

  Dzięki za pomoc.

  Pozdrawiam

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.