Jump to content

Search the Community

Showing results for tags 'corsair'.

  • Search By Tags

    Type tags separated by commas.
  • Search By Author

Content Type


Forums

  • Sprzęt i Podkręcanie
    • Podstawowe Zagadnienia
    • Co kupić?
    • Procesory
    • Płyty główne
    • Karty graficzne
    • Pamięci RAM
    • Dyski SSD, HDD, CD-ROM, DVD, Pendrive
    • Zasilacze, Obudowy, UPS
    • Monitory, Telewizory, Projektory
    • Klawiatury, Myszki, Kontrolery, Podkładki
    • Drukarki, Kopiarki, Skanery
    • Słuchawki, Głośniki, Odtwarzacze, Hi-Fi, Karty Dźwiękowe
    • Pozostałe komponenty
    • Pozostała Elektronika
    • Alternatywne Platformy
    • Ekstremalne Podkręcanie
  • Urządzenia mobilne
    • Laptopy, Tablety, 2w1
    • Smartfony, Tablety, Smartwatche, Opaski
  • Chłodzenie i Modyfikacje
    • Chłodzenie Powietrzem
    • Chłodzenie Wodne
    • Modyfikacje
  • Oprogramowanie
    • Centrum Bezpieczeństwa
    • Microsoft Windows
    • Oprogramowanie
    • Sterowniki, BIOS, UEFI
    • Linux, BSD, Unix i inne
    • Programowanie
  • Sieci Komputerowe i Internet
    • Sprzęt Sieciowy, Wi-Fi
    • Providerzy
  • Rozrywka
    • Gry
    • Konsole
  • Giełda
    • Sprzedam
    • Kupię
    • Zamienię
  • Inne
    • O PurePC
    • Nowości
    • Co kupić?
    • Ośla łączka
    • Motoryzacja
    • Sport
    • Kulinaria
    • Kultura
    • Fotografia, Grafika Cyfrowa
    • Prezentacje
  • Archiwum - Tylko do odczytu
    • Archiwum: sprzęt i podkręcanie
    • Archiwum: wydarzenia i kluby

Find results in...

Find results that contain...


Date Created

  • Start

    End


Last Updated

  • Start

    End


Filter by number of...

Joined

  • Start

    End


Group


Strona WWW


GG


Jabber


Skype


Skąd


Zainteresowania

  1. Witam! Sprawa wygląda następująco: chce kupić komputer i nie chcę utopić pieniędzy, więc liczę na Waszą pomoc :) Sprzęt już wybrałem, chcę tylko upewnić się czy nic nie bedzie się ze sobą "gryzło" oraz czy w tym przedziale cenowym byłaby możliwość kupna czegoś lepszego lub zejść z ceny osiągając podobną wydajność? Konfiguracja, którą wybrałem to: - intel core i5-4440 BOX (zastanawiam się też nad 4570, czy warto do niego dopłacić?) - asus geforce gtx660 2gb ddr5 - gigabyte b85m-d3h lub asus b85m-g (która będzie lepsza?) - ram crucial ballistix 2x4gb ddr3 - zasilacz corsair vs450W - dysk seagate barracuda 1tb sata III - obudowa silientumPC gladius m40 Czy jest to dobra konfiguracja w tej cenie, czy cos byscie zmienili? Pozdrawiam
  2. Witam, w najbliższym czasie planuję zakup komputera, który będzie służył głównie do pracy - programy CAD, Revit, inne AUTODESKU, itp. Uprzedzę ewentualne pytania - wiem że karta graficzna którą zastosowałem nie posiada certyfikacji AUTODESKU, wiem że do tego typu pracy powinno się korzystać z kart z seri QUADRO, jest to celowa zamiana wynikająca z tego że kart GeForce są wydajniejsze przy planowanych przeze mnie działaniach. Z tego samego względu nie zdecydowałem się na stację roboczą. Tak się prezentuje sam zestaw: Płyta główna 536zł ASUS GRYPHON Z87 s1150 Z87 4DDR3 USB3 Procesor 741zł XEON E30-1220 v3 Pamięć 555zł CORSAIR CMZ16GX3M2A1600C10R Karta graficzna 663zł ASUS GeForce GTX 660 - i tu zastanawiam się jaka wersja będzie najlepsza? i zastanawiam się też czy może dam radę kupić GTX780 Dysk SSD 466zł PLEXTOR M5 PRO 2,5" 128GB, SATA III Napęd 63zł ASUS DRW-24F1ST Zasilacz 385zł CORSAIR RM 550W CP-9020053-EU Chłodzenie 98zł ARTIC COOLING FREEZER I11 Obudowa 299zł CORSAIR CARBIDE 330R Póki co razem jest ok. 3800zł Co sądzicie o tym zestawie? Co byście zmienili, dodali? A może coś ze sobą nie będzie dobrze współpracowało? Czekam na Wasze rady:)
  3. Mam mały problemik odnośnie wyboru procesora i płyty głównej mianowicie, jaki kolor dominuje teraz na rynku czerwony czy zielony Mój stary setup do rozbiórki zawsze coś można zarobić: q6600 g0 GTX 460 768 v1 Gigabyte EP45c 2x2GB 800MHZ Patriot Zasilacz OCZ 500W StealthXStream 2 Dysk 500gb Nagrywarka Części pogrubiona czcionka może da radę wsadzić do nowego sprzętu, zasilacz na gwarancji kupiony w zeszłym roku więc daje radę. Póki co składam nowy zestaw i wybrałem następujące części: Grafika : Gigabyte 7970(przywiązałem się do kart graficznych tego producenta ) (gdyż mogę dostać go za 1000zł no chyba że macie jakieś inne propozycje w tej cenie może gtx 760 / 670 ?) Zasilacz : OCZ ZT 650W (może coś innego polecacie) chyba że wystarczy mój stary OCZ 500w stealthxstream 2 (OC w przyszłości może wchodzić w grę więc nie wiem czy 500w wystarczy) Ram: 2x4 gb 1600mhz (Corsair 1600Mhz c9 a moze warto dolozyc do c8 50 zł ? ) Teraz co najlepiej będzie pasować w stosunku jakość cena odnośnie płyty głównej i procka. AMD proponuje 8350 za 800zł do tego płyta główna z najlepszymi recenzjami w stosunku jakość/cena to ASRock FX990 Extreme4 co daje sumę około 1400zł Intel oferuje i5 4670k + ASRock Z87 Extreme 4 co daje mniej więcej również 1400 zł I co tu teraz robić. Dzięki za wszelkie odpowiedzi
  4. Siema. Jaka jest różnica pomiędzy http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cp-9020048-eu-522539/ a http://www.morele.net/zasilacz-corsair-cp-9020060-eu-541539/ ?? Bo różnice dostrzegam w nazwie, na jednym konczy się "M" i też ceną, ale roznica wydajnosciowa? który lepszy?
  5. Cześć Mam małe pytanie, który zasilacz lepiej wybrać ? Płyta główna Asus Maximus VI Extreme i karta graficzna ASUS GeForce GTX 780 Direct CU II OC ( jak się pojawi na rynku). Nie ukrywm że wszystko będzie chciał kręcić. Z góry dzięki za pomoc Pozdrawiam Dziemit
  6. Cześć, Nigdzie nie znalazłem takiej informacji na forum, proszę o pomoc w dobrze CPU. Posiadam płytę Asus Maximus VI Extreme i przymierzam się do kupna coolera CPU. Do płyty będę chciał wsadzić Corsair Vengeance Pro albo G.Skill TridentX oraz GTX 780 (ale co do karty graficznej to chyba nie ma większego znaczenia przy doborze). Od razu mówię że chłodzenie typu Corsair H55 itp. nie wchodzi w grę bo wszytko będzie montowane na stole Dimastecha i mogą być problemy z ustawieniem wężyków do chłodnicy (ale mogę się mylić). Procesor będzie kręcony. Moje pytanie jest takie, jaki mógłbym dobrać wydajny cooler, tak aby wszystko ładnie się komponowało (nie było kolizji rurek cieplnych coolera z radiatorami na płycie, pamięcią ram i płytą główną ) ? Z góry dziękuję za pomoc Dziemit
  7. Witam, chcę kupić pamięci do mojego komputera stacjonarnego 16GB. Aktualnie posiadam 4 x 2GB Good Ram, niestety 2 z nich już oddałem na gwarancję dlatego teraz pracuję na 4GB. Na start GoodRam odpada zraziłem się. Mój komputer poniżej.. W najbliższym czasie chcę kupić nowy procek Intela i płytę główną np. Płyta główna MSI Z77A-GD55 Dlatego fajnie jakby ramy, które kupię pasowały i były wpasowane do płyty. Budżet na RAM to tak +/- 400zł System Operacyjny Microsoft Windows 7 Professional 64-bit SP1 CPU AMD Athlon II X4 620 33 °C Technologia Propus 45nm RAM 4,00 GB 2-Kanałowy DDR3 (9-12-12-30) Płyta Główna ASRock M3A785GXH/128M (CPUSocket) 39 °C Grafika SyncMaster (1920x1080@60Hz) ATI Radeon HD 4800 Series 1GB (ATI AIB) Dysk Twardy 932GB SAMSUNG HD103SJ ATA Device (SATA) 37 °C Z tego co znalazłem: Pamięć GeIL GEV316GB1333C9DC Pamięć Corsair CMV16GX3M2A1333C9 GEIL DDR3 16GB (2x8GB) 1333MHz EVO CORSA 9-9-9-24 Pamięć Patriot PGD316G1333ELK
  8. Witam! Składam swój nowy komputer oparty o płytę główną ASUS Maximus V Formula/ThunderFX oraz procesor Intel Core i7-3770K. Chciałem zamontować chłodzenie wodne - konkretnie bloki EK na kartę, procesor i chipset (EK-FC690 GTX – Nickel; EK-Supremacy – Nickel; EK-FB KIT ASUS M5F – Nickel). Do całości "ładnie" pasowałby zestaw chłodzenia pamięci RAM (EK-RAM Dominator X4 - Nickel CSQ) - niestety jest pewien problem... Zestaw ten jest przeznaczony wyłacznie dla modułów RAM Corsair Dominator i Corsair Dominator GT . Przeglądam te pamięci, przeglądam listę zgodności RAMu jaką prezentuje ASUS i nie potrafię nic rozsądnego wybrać . Cena nie gra roli, może być 8 lub 16GB (właściwie komputer do gier więc 8GB powinno wystarczyć). Może ktoś z Was dobierał już te pamięci do tej płyty głównej i procesora - i może coś rozsądnego doradzić...
  9. Witam! Posiadam sprzęt jak w sygnaturce. Podkręciłem procesor do 3.8 GHz (190x20). Teraz chcę podkręcić pamięci. Mnożnik przy podkręcaniu procesora miałem ustawiony x3. Teraz zwiększyłem do x4 (1520 MHz) i bez zwiększania napięcia Memtest przeszły bez problemów. 1. Jedyne co mnie zastanawia to ich temperatura. Podczas Memtestu radiatorki pamięci są mocno ciepłe (trudno byłoby je trzymać palcami >10 sekund). Czy mogę kręcić dalej czy też powinienem się zatrzymać? Wszędzie w internecie pisze żeby "kontrolować temperaturę palcami". Tylko jaka ona ma być? 2. Jeżeli mogę kręcić to dać mnożnik x5 i dopiero potem timingi czy zostawić x4 i dawać timingi? Standardowe timingi to 9-9-9-24/
×
×
  • Create New...