Skocz do zawartości
letrev

9550/9550XT vs TI4200/4600 ANKIETA NIE KŁÓTNIA

Co jest lepsze ? ( pod jakimkolwiek wzgledem )  

31 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co jest lepsze ? ( pod jakimkolwiek wzgledem )

    • 9550/9550XT
      119
    • TI4200/4600
      42


Rekomendowane odpowiedzi

Poniewaz jest tego w groma na forum i kazdy kluci sie przynajmniej w 3 topickach nasz mnie mysl zeby rozstrzygnac ten spor droga demokratyczna :]

Mianowicie BRON BOZE PISAC TU TO JEST LEPSZE OD TEGO piszcie tu najwyzej dlaczego zaglosowaliscie na ta karte ale bez odniesienia do 2 strony . . .

za jakis czas poprosze o zamkniecie tematu albo o zmiane ankiety na bardziej aktualny dylemat :]

 

to moze ja zaczne :

 

zaglosowalem na 9550 za jej potencjal OC i dobra cene oraz wsparcie dx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezla wydajnosc, wsparcie dx9.0, CENA, gwarancja(gb ma 36 miesięcy),już jest opracowany v-mod ;-) no i niezła zabawa z kręceniem, chlodzeniem itp za naprawde niewielkie pieniądze(acha jest obecnie tak tania,że przez jakis czas nie straci prawie nic na wartośći) i hl2 pewnie będzie zaj.. chodzić- w odróżnieniu do dooma3 optymalizowanego pod nv..... farcry też śmiga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezla wydajnosc, wsparcie dx9.0, CENA, gwarancja(gb ma 36 miesięcy),już jest opracowany v-mod ;-) no i niezła zabawa z kręceniem, chlodzeniem itp za naprawde niewielkie pieniądze(acha jest obecnie tak tania,że przez jakis czas nie straci prawie nic na wartośći) i hl2 pewnie będzie zaj.. chodzić- w odróżnieniu do dooma3 optymalizowanego pod nv..... farcry też śmiga

doom nie byl optymalizowany pod nv tylko pisany pod opengl'em

 

wiadomo na co głosowałem;]

powody:

-nv

-brak problemów ze sterami

-opengl który DZIAŁA NORMALNIE

-przepiękne OC kart;]

-najmocniejsza karta z dx8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo na co głosowałem;]

powody:

-nv

-brak problemów ze sterami

-opengl który DZIAŁA NORMALNIE

-przepiękne OC kart;]

-najmocniejsza karta z dx8

- nv to nie powód, no chyba że ktoś jest fanatykiem, a jak wiadomo fanatycy nie potrafią podejmować słusznych decyzji

- nVidia ma tak samo często problemy ze sterami jak ATi, tu nie ma reguły

- wyobraź sobie że na Radkach OpenGL też działa normalnie

- O/C Ti 4200/4600 nie może się równać z O/C radków 9550/9550XT - o tym wie chyba każdy

- co do tego że seria Ti4x00 jest najlepszą kartą DX8, zgadzam się, ale to za mało w erze kart DX9

 

Co jeszcze przemawia za radkami?

- za 280zł płynna gra w high detalach w HL2 (no może po O/C)

- doskonałej jakości TV-Out, o wiele lepszy niż w konkurencyjnych układach nVidii

- karty te bardzo mało sie grzeją, mój His9550 @455/266 jest chłodzony pasywnie

 

To argumenty nie do zbicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- nv to nie powód, no chyba że ktoś jest fanatykiem, a jak wiadomo fanatycy nie potrafią podejmować słusznych decyzji

- nVidia ma tak samo często problemy ze sterami jak ATi, tu nie ma reguły

- wyobraź sobie że na Radkach OpenGL też działa normalnie

- O/C Ti 4200/4600 nie może się równać z O/C radków 9550/9550XT - o tym wie chyba każdy

- co do tego że seria Ti4x00 jest najlepszą kartą DX8, zgadzam się, ale to za mało w erze kart DX9

1. nie jestem fanatykiem ale mialem 9100 z ktorym mialem ciągłe problemy, mialem 9550 ktore wogole mi sie nie odpaliło na mojej plycie;] przez tydzien mialem 9500@9700 i sranie z grami :( ati juz dziekuje;]

2. nigdy nie mialem problemow ze sterami od nv, i wątpie aby ktokolwiek mający nv je mial;]

to nie ati ze nowa gra=nowe stery :wink:

3. jak na radkach dziala opengl wykazano w doomie, przestaw farcry'a w opengl . na ati stracisz fpsy a na nv zyskasz

4.oc nie moze sie równac? a co jest w pierwszej wypowiedzi?;] ze nie ma byc porownan 1 do 2;]

5.ery dx9 jeszcze nie ma, tzn w sumie zaczęła sie dopiero z nadejsciem nowego medala;]

mówie o powaznym dx9 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem MSI 4ti4200/64 MB ram - mam R9550XT

 

zdecydowalem sie na R9550XT bo:

1. karta nowa

2. ma gwarancje

3. po lekkim OC w DX8 szybsza niz 4200 po lekkim OC

4. we wszystkich nowych grach przebija 4200/4600

5. ma DX9... ktore powoli staje sie standardem

6. ma 128 MB ram - wczesniej mialem 64

7. ma o wiele lepszej jakosci wyjscie TV

8. na moim lekkim OC - chodzi wyzej niz R9600pro - prawie R9600XT (wyniki takie jak R9600XT)

9. no i cena - wymienilem je praktycznie za free

10. moj MSI wyl strasznie, jakby go ze skory obdzierali - Zalman pomogl

11. R9550XT rev 2.0/Hynix 2,5 NS chodzi cichutko (tak jak Pentagram QC-80Cu na 1800 rpm)

12. cena - przygniata ;)

 

wg mnie 4Ti to byla fajna karta - jakies ... hm... 2 lata temu. Teraz jej blask jest ciut slabszy, choc sentyment pozostanie ... no i bedzie zawsze miala swoich zwolennikow/fanatykow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Ti4xxx. Komfort i płynność grania we wszystkie gry, brak obsługi DX 9 jest prawie niewidoczny (przynajmniej narazie),a w DX 8 nie ma sobie równych. Brak problemów ze sterami jak już było wspomniane. Karta nadal daje radę z nowymi grami mimo swojego "wieku".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam zadnej z tych kart ale oddaje swoj glos na Radeona. Wszyscy pisza ze DX 9.0 nie ma zadnego znaczenia jezeli chodzi o jakosc i wyglad grafiki a to jest kompletna bzdura:D Odpalcie sobie jakakolwiek gre na DX 8.0 a potem ta samo gre na DX 9.0 i porownajcie. Zobaczymy czy nie zobaczycie roznicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak sobie czytam i "myśle" jaki jest sens tej ankiety?

Przeciez wszyscy zdają sobie sprawe z tego, ze żadna z tych kart nie nadaje sie do gier w "full dx9"

Nie moge oddać głosu, bo dla mnie różnica między dx9 a dx8 w obecnych grach jest minimalna (IQ). Poprostu wole 60 fps dx8 niż 50fps(albo mniej w przypaku NV) dx9.

IMO lepsza będzie ankieta typu: W co chciałbyś zagrać na jednej z tych kart? Bo i na jednej i drugiej grać sie da.

Mam nadzieje że nic nie pochrzaniłem :))

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg ma racje i ja tez ! :D:D:D

I jeszcze dodam, ze w NV25 zadziwia mnie jego ponadczasowosc.

A ankieta wiadomo jaka bedzie.

90 % uzytkownikow forum ma ATi wiec takie ankiety sa bezcelowe i stronnicze.

 

Update.

Aha, zauwazylem dopiero, ze w ankiecie jest ti4600 !

A nie mowilem, ze za niedlugo sie doczekam porownan ti4200 z R9200 ?

Do takich kretynizmow brakuje tylko jeszcze...na oko...z 2 ankiety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90 % uzytkownikow forum ma ATi wiec takie ankiety sa bezcelowe i stronnicze.

Ja nie mam, powiem więcej zdecydowanie bardziej wolę nV ale w tym przypadku wybór jest oczywisty. Czas nie stoi w miejscu i czy to Ci się podoba czy nie ti4200/4600 to już przestarzałe gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Ti4200 GAINWARDA, mam szafirka 9550. W Farcry na TI można było zapomnieć o high detail, natomiast na radku śmiga, że aż miło. Różnica powalająca!!! W doomie 800x600 na TI4200 kiepsko grało się na high detail natomiast na radku gra chodzi płynnie:) To dla mnie wystarczające argumenty. Oczywiście Radek po OC(jednak jeszcze chłodzenie do zmiany + vmody:twisted: ). A jeżeli idzie o DX8 to 3dmark2001SE:

Geforce Ti4200 300/600 10100pkt

Radeon 9550 400/500 10300pkt (podrasowane timingi)

 

To mówi samo za siebie, pozdrawiam :D !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ma na ti4200 300/600 10k punktow to i mozna takie zdanie miec o niej :D

Taki wynik to ja robie z AAxQ z ustawieniami jakosci na najlepsza.

Jak pierdykniesz na tej karcie ponad 14k to wtedy postuj tutaj i mow o wydajnosci NV25.

Nie wspominam o ti4600 gdzie mozna w okolicach 22k pykac wyniki.

Czyli w dx8 ta karta nie ma sobie rownych w tym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ma na ti4200 300/600 10k punktow to i mozna takie zdanie miec o niej :D

Taki wynik to ja robie z AAxQ z ustawieniami jakosci na najlepsza.

Jak pierdykniesz na tej karcie ponad 14k to wtedy postuj tutaj i mow o wydajnosci NV25.

Nie wspominam o ti4600 gdzie mozna w okolicach 22k pykac wyniki.

Czyli w dx8 ta karta nie ma sobie rownych w tym przedziale cenowym.

Kaeres - daj spokój, mówimy o wydajności kart graficznych, a nie zestawów komputerowych !

 

Ja na 4ti 285/584 miałem 11100 pkt, na 9550Xt 11300.

 

Czemu na 4ti tak mało - ano ograniczeniem jest procesor i płyta główna. Wiadomo, że jakbym miał płytę na Nforce4, do tego jakiegoś A64 taktowanego na 2200 - 2300MHz, to pewnie bym i do 18000 dobił na 4ti, ale czego to dowodzi? że karta jest szybsza ?

 

IMO 3Dmark2001 nie jest tutaj wiarygodnym porównaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze ati:) poniewaz:

-nowa z gwarą

-niska cena

-dobry tv-out

-dobra wydajnosc po oc

-dzieki dx9 troche lepsza jakosc efektow itd.

 

A co do sterow to ja w swoim se@pro zmieniam tylko dlatego ze nowsze=raczej szybsze:)

A mialem Fx5600 i tez stery byly ok:)

 

 

Kazdy ma swoje zdanie ja uwazam ze pisze wmiare obiektywnie bo mialem nv i teraz ati(nie 9550 ale ati:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglosowalem na 4ti bo mam ta karte :D

Sluzy mi ona juz 2,5 roku i dalej moge na niej swobodnie pograc.

 

Jesli ktos tutaj pisze ze na Ati nie ma problemów ze sterownikami to chyba nie umie nawet wylaczyc komputera. Prawie codzienne dostaje na gadu wiadomosc. Ej niko czemu mi gra sie nie uruchamia, czemu mi wychodzi z gry, czemu mam paski na ekranie... Pytam jaka masz karte :D Radeona XXXX. i Wszystko jasne. To ze tutaj na forum wszyscy sie znaja na rzeczy i wiedza co i jak o nie znaczy ze taki laik który kupil komputer w hipermarkiecie ma wiedziec ze trzeba zainstalowac nowe catalysty albo omegi.

Ostatnio kumpel kupil radka 9250 zainstalowalismy stery z cd i sie system sypal jak szalony. Niewiem jak to mozliwe zeby producent karty dawal zwalone stery zdeka nie to dziwi.

 

Co do podkrecania. Owszema kazda karte mozna podkrecic tylko pytanie ile taka karta bedzie pracowala:D Ci co podkrecaja grafy na maxa sie niedlugo dowiedza co to znaczy. Jak bedziecie co miesiac odsylali swoja grafe do servisu i czekali na reklamacje 2 miesiace to sie wam odniechce podkrecac vmodowac i h** wie co jeszcze. Sam krecilem i ten geforce w podpisie byl juz 2 razy w serwisie. Powiedzialem dziekuje... Na szczescie nie jestem taki glupi zeby wydac 100zl na chlodzenie karty graficznej.

 

Gwarancja? Co z tego ze macie 3 lata skoro 50% z was juz stracilo gwarancje przez vmoda albo zmiane biosu, chlodzenia....

 

Kazdy chwali to co ma taka jest prawda:D

Letrev czy ty jestes maniakiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ma na ti4200 300/600 10k punktow to i mozna takie zdanie miec o niej :D

Taki wynik to ja robie z AAxQ z ustawieniami jakosci na najlepsza.

Jak pierdykniesz na tej karcie ponad 14k to wtedy postuj tutaj i mow o wydajnosci NV25.

Nie wspominam o ti4600 gdzie mozna w okolicach 22k pykac wyniki.

Czyli w dx8 ta karta nie ma sobie rownych w tym przedziale cenowym.

Kaeres - daj spokój, mówimy o wydajności kart graficznych, a nie zestawów komputerowych !

 

Ja na 4ti 285/584 miałem 11100 pkt, na 9550Xt 11300.

 

Czemu na 4ti tak mało - ano ograniczeniem jest procesor i płyta główna. Wiadomo, że jakbym miał płytę na Nforce4, do tego jakiegoś A64 taktowanego na 2200 - 2300MHz, to pewnie bym i do 18000 dobił na 4ti, ale czego to dowodzi? że karta jest szybsza ?

 

IMO 3Dmark2001 nie jest tutaj wiarygodnym porównaniem.

No to rowniez sie nie popisales z wynikiem.

U mojego bratka na D1600 @ 2200Mhz wynik niewiele gorszy od mojego na THRT 2200Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz jest tego w groma na forum i kazdy kluci sie przynajmniej w 3 topickach nasz mnie mysl zeby rozstrzygnac ten spor droga demokratyczna :]

Mianowicie BRON BOZE PISAC TU TO JEST LEPSZE OD TEGO piszcie tu najwyzej dlaczego zaglosowaliscie na ta karte ale bez odniesienia do 2 strony . . .

za jakis czas poprosze o zamkniecie tematu albo o zmiane ankiety na bardziej aktualny dylemat :]

 

to moze ja zaczne :

 

zaglosowalem na 9550 za jej potencjal OC i dobra cene oraz wsparcie dx9

na chwile obecna nie ma najmniejszego sensu kupowac ti4200 gry wykorzystujace dobra ;]] dx 9.0 staja/staly sie juz standardem. Pkty w 3dmarq 2k1 to na dzien dzisiejszy tylko "chore" cyferki i niestety ale na ten test nie ma juz co zwracac uwagi no chyba ze gramy only w gry na dx 8.x wtedy ti4200 rzadzi. Sam ostatnio sprawdzalem konfrontacje miedzy ti4200 a r9550 od szafira w dx 8.0 ti42k rozgromil radka niestety w 9.0 polegl i to ti byl po o/c a 9550 non o/c nie mowie juz o filtrowaniu anizo ani anti aliasingu... Dlatego na dzien dzisiejszy nie pchalbym sie juz w ti4200 (chyba ze w dobrych pieniadzach) to rewelacyjne karty bo sam uzywam jej od ponad 2 lat ale niestety staja sie przezytkiem i giercowanie na dxie 9.0 nie jest juz przyjemnoscia a wrecz udreka. Do tego wszystkiego wiele modeli z rodziny 9550 (m.in. sapphire 4ns, gb 4ns) mozna zmodowac min na 9600 wiec mysle ze wybor jest prosty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze tutaj na forum wszyscy sie znaja na rzeczy i wiedza co i jak o nie znaczy ze taki laik który kupil komputer w hipermarkiecie ma wiedziec ze trzeba zainstalowac nowe catalysty albo omegi.

no ale to podstawa. Tak samo jak do NV. caly czas uzywalem 41.09, az do czasu Doom III. Nawet na forum pytalem czemu twarze wygladaja, jak by im wylac kubel kleju na gebe w tej grze. Otorz dopiero 61.77 daly rade. Tak wiec problem sterow to nie tylok problem radka. Na radziu instalujesz 4.10 lub 4.11 i jest spokoj.

 

Gwarancja? Co z tego ze macie 3 lata skoro 50% z was juz stracilo gwarancje przez vmoda albo zmiane biosu, chlodzenia....

no wybacz... ale zmiana biosu nie powoduje utraty gwarancji jesli:

1. przed oddaniem karty wgrasz oryginalny

2. jak sie karta nie uruchamia (bo sie spalila) to nikt nie sprawdzi jaki bios jest

 

Zgadzam sie ze przez VModa tracisz gware ... ale np na GByte mozesz zrobic moda olowkiem, a olowek ladnie zlazi (w sumie bez Vmoda karta biega na 400/500).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9550, bo:

*Ma nowszą technologię wykonania (0,13um) i mniej się grzeje nawet po ostrym O/C! Każdy się zgodzi

*Ma sprzętowe wsparcie dla DX9 - tu też każdy musi się zgodzić

*Ma większe szanse na dłuższe wsparcie producenta (sterowniki), bo jest młodsza

*Nadaje się dla użytkowników, którzy chłodzą kompa pasywnie i lubią ciszę (bez O/C, czego na 4200 i wyższych bez O/C nie da się zrobić) i nawet bez O/C jest dość wydjaną kartą.

*Na dobrych pamięciach uzyskujemy Radeona 9600PRO/XT, który to raczej hest rywalem FX5700Ultra/FX5900, niż 4200ti (nawet po O/C)

*4200ti to rywal dla Radeona 8500!

*Bo mam sentyment do Ati, ze względu na posiadane wcześniej:

Ati Rage PRO

Ati Rage 128

Ati Radeon 8500

Aha maiłem też GF2MX - bardzo dobra karta swego czasu :)

Raczej nie mialem problemów ze sterownikami, jak sobie poeksperymentowalem na poczatku z nimi i wykumalem, jak to wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO 3Dmark2001 nie jest tutaj wiarygodnym porównaniem.

Dokładnie, chciałbym aby zwolennicy 4ti pochwalili się swoimi wynikami w 3dm03 albo 05 :twisted: ;] bo te testy bardziej odzwierciedlają moziwości karty we wspólczesnych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

IMO 3Dmark2001 nie jest tutaj wiarygodnym porównaniem.

Dokładnie, chciałbym aby zwolennicy 4ti pochwalili się swoimi wynikami w 3dm03 albo 05 :twisted: ;] bo te testy bardziej odzwierciedlają moziwości karty we wspólczesnych grach.

Co to za glupie - przepraszam - ciach!lenie kotka za pomoca mlotka ?

 

Od kiedy to 3dm2k3 i 2k5 jest wyznacznikiem wydajnosci w dzisiejszych nawet na jnowszych grach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy to 3dm2k3 i 2k5 jest wyznacznikiem wydajnosci w dzisiejszych nawet na jnowszych grach ?

A od kiedy test oparty prawie w całości o DX7 jest wyznacznikiem do gier na silniku DX8 i DX9 ?

 

Kaeres - czy tego chcesz czy nie to w testach DX8 (tych które uruchamiają się na 4ti) w 3dmarku03 Radzio 9550Xt jest wydajniejszy od 4ti4600 ... cóż - technologia idzie do przodu i tyle, nie zmienisz tego

 

Dodatkowo 3Dmarkiem01 można sobie za przeproszenie obecnie tyłek podetrzeć. Ten mark nie testuje karty graficznej - a wydajność CAŁEGO komputera. w 03 nie masz aż tak dużych zależności.

 

co to za test katy graf, gdzie po zmianie płyty i procka wynik wzrasta o 3000-5000 pkt ? A przecież mówimy o wydajności KART Graf !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...