Skocz do zawartości
Paool

Debian - jajko 2.4 nie wykrylo karty sieciowej

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec po kolei:

 

dzis zabralem sie za ambitniejsza dystrybucje - padlo na debiana :) pierwszy install, taki rozpoznawczy i walnelo jajko 2.2 bodajze (system plikow ext2 jak zobaczylem to stwierdzilem ze cos jest nie tak...) no ale wszystko dzialalo (wlacznie z internetem a on musi dzialac bo mam tylko 1cd a reszte pakietow chce dociagnac aptem). ale sprobowalem zainstalowac jeszcze raz z jajkiem 2.4. wszystko ladnie poszlo tylko probuje sciagnac cos aptem - i zonk - z zadnym repozytorium sie nie polaczy. przypomnialo mi sie ze nawet przy instalacji nie pytalo o ustawienia sieci...

 

jak i jaki zaladowac modul (bo chyba o to chodzi) zebym mial polaczenie ze swiatem? :)

 

karte sieciowa mam zintegrowana, VIA Compatable Fast Ethernet Adapter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to standardowe jądro z distro to większość modułów masz ładowaną na starcie.

Jedyne co mogę poradzić to samodzielna kompilacja jądra. W 2.6 powinny być stery na 99%. W 2.4 pewnie też ale głowy nie dam.

Kiedyś też musiałem poradzić sobie z sieciówką VIA i poradziłem sobie :)

Ale nie pamiętam jak i na Mandarynce :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem juz nieaktualny, wrzucilem spowrotem 2.2 bo w sumie wlasnie stwierdzilem ze i tak bede sam kompilowal ;)problem juz nieaktualny, wrzucilem spowrotem 2.2 bo w sumie wlasnie stwierdzilem ze i tak bede sam kompilowal ;)problem juz nieaktualny, wrzucilem spowrotem 2.2 bo w sumie wlasnie stwierdzilem ze i tak bede sam kompilowal ;)problem juz nieaktualny, wrzucilem spowrotem 2.2 bo w sumie wlasnie stwierdzilem ze i tak bede sam kompilowal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...