Skocz do zawartości
Pawel_Gawel

.....:::::Norton Ghost - Automatyzacja:::::.....

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem!!!

Chciałbym sobie zrobić taką płytkę (bootowalną) z obrazem ghosta, abym po wrzuceniu jej do CD-ROMU nie musiał nic robić, tzn.: komputer uruchamia się z tej płyty, sam uruchamia program ghosta i sam (bez mijej ingerencji odczytuje obraz z tej płyty.

 

Zrobiłem botowalną płytę, ale chciałbym aby system sam sprawdził do którego napędu włożyłem płytkę (bo mam dwa CD-ROMY). Dało by sie to zrobić robiąc odpowiednie wpisy w autoexecu, na przeszkodzi stoi to że gdy

komputer sprawdza czy mój obraz.gho znajduje sie na cdrom-1, a go tam nie ma to wywala mi błąd, że w cdrom1 nie ma płyty.

GDYBY KTOŚ WIEDZIAŁ JAK ZROBIĆ TAK ŻEBY NAWET JAK NIE MA PŁYTY W CDROMIE A JA SIE DO NIEGO ODWOŁAM SYSTEM NIE WYWALAŁ MI BŁĘDU TYPU: "CDROM NOT READY" (LUB COŚ PODOBNEGO).

 

Wiem jak to zrobić z jedny CDROMEM.

 

 

==> Autoexec.bat <==

mscdex.exe /D:CDROM /L:W

ghost.exe -clone,mode=prestore,src=w:Obraz.gho:1,dst=1:1 -sure -rb

 

To są dwie najważniejsze linijki w autoexecu.

w pierwszej określam że mój pierwszy CDROM będzie miał literkę W,

w drugiej każe ghostowi wczytać obraz właśnie z dysku W (W:Obraz.gho) do pierwszej partycji pierwszego dysku (czyli dysku C:),

-sure - ten przełącznik wyłącza wszystkie potwierdzenia jakie musiałbym wykonać normalnie, czyli np.(czy napewno chcesz to zrobić itd)

-rb - po wczytaniu obrazu system automatycznie sie zrestartuje:

 

 

:wink: [/code][/i]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile wiem to chyba nie da sie czegos takiego zrobic w autoexec/config.sys

 

mozesz pokombinowac z komendami menuitem= i if ale nie bedzie to proces automatyczny tzn nie sprawdzi czy czy jest dysk.poprostu wywali blad.

 

ale nie chce mi sie za bardzo tlumaczyc...najlepiej szukac na googlu...np. http://www.shiningstar.net/geek/html/multiconfig.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem cos podobnego, plik bat na dysku i jak chce odtworzyc obraz ghosta to pisze

gr i sam laduje ghosta i obraz, zaczyna odtwarzac ale raz trzeba mu potwierdzic ok.

 

Jak jestes zainteresowany tym to daj znac na email jak bede w domu to podesle:

zgf1@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...