Skocz do zawartości
stokrotka

Kupujemy tuner TV

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczymy jesli mi sie kiedys uda to poprawnie skonfigurowac :)

 

Edit: Prawa Murphiego jednak dzialaja - 20 minut babrania sie w ustawieniach tunera by odkryc , ze soft asusa defaultowo robi mute'a na wszystkie wejscia dzwieku :D

 

Kilka screen capturow z tunera:

 

kablowka - warszawski aster

post-11500-1233954049_thumb.jpgpost-11500-1233954073_thumb.jpg

post-11500-1233954086_thumb.jpgpost-11500-1233954110_thumb.jpg

post-11500-1233954122_thumb.jpgpost-11500-1233954141_thumb.jpg

 

konsola ps2 po wejściu z komponenta:

post-11500-1233954214_thumb.jpgpost-11500-1233954257_thumb.jpgpost-11500-1233954285_thumb.jpg

 

Czy wszystkie tunery daja efekt lekkiego ghostingu ?

post-11500-1233954238_thumb.jpg

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Compro E650F, potwierdzam, iż jako jeden z nielicznych działa on bez zarzutu w konfiguracji Vista x64 i 4GB ramu

 

no i przynajmniej Compro aktualizuje swoje sterowniki, a oprogramowanie nadaje się do użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

E , mialem compro E500F i nie powiem aby ich soft wybijal sie z "tlumu" , zwlaszcza radiowy. Dla mnie dramat. Interfejs DTV tez nie jest wspanialy , daleko bardziej preferuje PVRa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zamierzam kupić sobie analogowy tuner TV pod PCI albo PCI Expres x1 (ale chyba odpuszcze sobie ze względu na cene) znalazłem coś takiego -> http://www.allegro.pl/item554988308_tuner_...dia_center.html

miał ktoś do czynienia z takim tunerem i co o nim sądzicie ? będe go używał głównie do oglądania TV pod windowsem XP ,raczej nie będe nic nagrywał

Edytowane przez cabis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

???

 

Znaczy te co do odtwarzania filmow uzywam ?

Czy jakies ustawienia z tunera ?

 

Bo ja tylko wrzucilem soft z plytki , a do filmow mam pakiet CCCP.

Dzieks , u mnie na XP jak i Viscie przy sofcie z plyty , z www i CCCP przestawia mi sie PALD na PALB. Sprawdzalem 3 tunery Leadteka na 2 kompach i na kazdym to samo...

 

Witam,

zamierzam kupić sobie analogowy tuner TV pod PCI albo PCI Expres x1 (ale chyba odpuszcze sobie ze względu na cene) znalazłem coś takiego -> http://www.allegro.pl/item554988308_tuner_...dia_center.html

miał ktoś do czynienia z takim tunerem i co o nim sądzicie ? będe go używał głównie do oglądania TV pod windowsem XP ,raczej nie będe nic nagrywał

Zdala od no name na czesciach Philipsa. To ta sama kategoria co odtwarzacze mp3 na nich. Softu pewnie w ogole pod to nie da sie dostac , ryzyk fizyk i nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

pytanko jak każde który ? :) http://allegro.pl/4365_tunery_tv.html?order=t&view=gtext

 

ale UWAGA mam inne wymagania.. :) tuner musi dobrze zbierać TV naziemną analogową... to WSZYSTKO nie musi nagrywać nie musi miec pilota itp... ważne aby w miare czysto odbierał TV

 

na USB ewentualnie na PCI jednak na USB wygodniejsze....

 

zastosowanie.... CarPC czyli komputer w aucie... mam go już prawie zmontowanego... płyty ITX Atom 1.6 1G RAM etc... system XP + oprogramowanie Centrafuse według nich polecanych TUNER to: http://www.fluxmedia.net/supportedhardware.aspx#amfmradio

 

są wyszczególnione różne modele

 

HQCT (High Quality Car Tuner)

RadioXtreme USB

D-Link DSB-R100

Silabs USB Radio

ADS Technologies FM Radio Recorder

Plus any radio devices supported by Radiator, 3rd Party Application

 

czy coś jest z tego do zdobycia w Polsce i czy polecacie... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Składam sobie w domu Media Center, i potrzebuję kupić jakąś kartę telewizyjną do 150-200 pln (tylko z F.V.). Koniecznie musi być możliwość nagrywania programów z tv na dysk (również podczas oglądania innego programu, ale to już chyba nie kwestia karty, tylko oprogramowania), przydatna byłaby też funkcja pip. Mam Cyfrowy Polsat, więc musi też współpracować z nim (nie znam się na tym, być może wszystkie będą współpracowały ). Bardzo mile widziane jest HD, bo będzie to wszystko podłączone do 46 calowego tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zdajesz sobie sprawę że na chwilę obecną posiadając dvb-c i tak nie odbierzesz sygnału z żadnej cyfrowej kablówki, gdyż oni wymagają własnych tunerów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja z kolei potrzebuję karty wyłącznie po to aby zgrać kasety VHS z jak najlepszą jakością (kasety z dzieciństwa). Może w przyszłości przyda się do oglądania tv na kompie ;) Karta może być na zewnętrzna/usb ale wolał bym wbudowaną (w sumie to sam nie wiem ;) ) Kwota nie gra roli (ważniejsze są wspomnienia ;) ) ale myślę że tak do 350 zł pomogli byście mi coś znaleść. Proszę o szybką pomoc bo czas ucieka a kasety "wietrzeją".

 

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

Jestem coraz poważniej zainteresowany kupnem tunera TV do swojego kompa (Radek 4850, E7200[kręcony], 3GB ramu). W tym bądź następnym tygodniu będę kupował monitor: LG 2343T-PF i właśnie pod ten monitor chcę zakupić kartę i od uzależnić się od TV starszych. Tuner będzie jak na razie działał na analogu, ale we wrześniu będę przechodził na DVB-T, gdyż jestem z warszawy i cyfryzacja TV ma wejść w ostateczne stadium, dlatego też tuner musi mieć analog oraz DVB-T. Znalazłem taki tuner, ale trudno jest znaleźć o nim jakieś recenzje bądź opinie, więc pytam Was:

 

http://sklep.sferis.pl/catalog/product/vie...ss/category/49/

 

jeśli nie ten, to polećcie jakiś inny, taki sam bądź lepszy w cenie max 200zł.

 

Pozdro dla wszystkich... ;P

 

PS: no i czy ktoś słyszał coś o firmie, która zrobiła ten Tunerek

Edytowane przez hermes32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hermes32 - ja od ok.6 miesięcy używam tunera Winfast PxDVR 3200 H i jestem z niego bardzo zadowolony. Obraz nienagannej jakości, funkcjonalny pilot (już ten czarny:), i świetnie działające oprogramowanie - jeśli kiedyś był z nim (z oprogramowaniem) problem, to w starych wersjach.. nowe spełniają moje oczekiwania.

Programy odbieram w DVB-T, nie trzeba czekać do września, skoro już teraz wszystko świetnie działa:)

Są też tańsze wersje tego tunera, bez sprzetowej kompresji mpeg2 ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hermes32 - ja od ok.6 miesięcy używam tunera Winfast PxDVR 3200 H i jestem z niego bardzo zadowolony. Obraz nienagannej jakości, funkcjonalny pilot (już ten czarny:), i świetnie działające oprogramowanie - jeśli kiedyś był z nim (z oprogramowaniem) problem, to w starych wersjach.. nowe spełniają moje oczekiwania.

Programy odbieram w DVB-T, nie trzeba czekać do września, skoro już teraz wszystko świetnie działa:)

Są też tańsze wersje tego tunera, bez sprzetowej kompresji mpeg2 ..

 

Duke666, sprzęt wygląda na spoko, ale niestety cena tego towaru jest dla mnie niedostępna. Przykładowy tuner który podałem kosztuje 160zł, a mam na to max 200zł, a więc na dobijanie do ceny 270zł (bo taki znalazłem najtańszy ten Winfast 3200) mnie nie stać...

Jestem zmuszony do szukania tańszej alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Hermes32 - ja od ok.6 miesięcy używam tunera Winfast PxDVR 3200 H i jestem z niego bardzo zadowolony. Obraz nienagannej jakości, funkcjonalny pilot (już ten czarny:), i świetnie działające oprogramowanie - jeśli kiedyś był z nim (z oprogramowaniem) problem, to w starych wersjach.. nowe spełniają moje oczekiwania.

Odopwiedz mi na jedno - masz nowsza wersje PVR2? Bo watpie cos w to. Z tymi tunerami Leadteka sa problemy i to nawet z nowymi , mialem dwa hybrydowe i jeden analogowy. Na kazdym z nich notorycznie przelaczal sie typ dzwieku z palD na palB przez co kanaly tracily fonie , sterowniki najnowsze nie poprawialy tego , a i sam PVR2 tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej, odbieram w DVB-T i wszystko działa pięknie, analoga nawet nie chciało mi się odpalać (nie mam już takiej potrzeby:)..

Lecz wcześniej miałem DTV1800h i w analogu ten problem faktycznie występował.. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

W sumie zaryzykowalbym - ciekawosta na pcie , choc nie mialem i nie bawilem sie. Tania hybryda , o ile ma soft na ich www pod xp/viste to ok. Sam mam 150mce od hapejdza i chwae sobe za jakosc odbioru po analogu , ale co do nagrywania to nie wierze w wiecej jak 23-25 fpsy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie zaryzykowalbym - ciekawosta na pcie , choc nie mialem i nie bawilem sie. Tania hybryda , o ile ma soft na ich www pod xp/viste to ok. Sam mam 150mce od hapejdza i chwae sobe za jakosc odbioru po analogu , ale co do nagrywania to nie wierze w wiecej jak 23-25 fpsy :)

zacheciles mnie. 25fpsow to standard, wiec nie ma problemu

chyba zaryzykuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś juz miał doczynienia z AVerTV Studio 703 ?, interesuje mnie jakosć obrazu oraz wygląd całego programu, czy na przykład da sie zlikwidować ramkę wokół obrazu tak jak to ma miejsce w oprogramowaniu z Studio 303 ?. Czy są jakieś trzaski jak przełącza sie kanały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myślicie o tym:

http://promise.futari.pl/product_info.php?...ducts_id=367581

 

(gdyby link nie odpalał to model: TUNER X3MTV-HPE2100 HYBR/DVB-T MPEG 2/4 FM Express )

 

Ma służyć głównie pod analog z możliwością nagrywania, ale ma być przyszłościowy ;)

Czy ewentualnie w podobnej cenie możecie coś polecić ?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hermes32 - ja od ok.6 miesięcy używam tunera Winfast PxDVR 3200 H i jestem z niego bardzo zadowolony. Obraz nienagannej jakości, funkcjonalny pilot (już ten czarny:), i świetnie działające oprogramowanie - jeśli kiedyś był z nim (z oprogramowaniem) problem, to w starych wersjach.. nowe spełniają moje oczekiwania.

Programy odbieram w DVB-T, nie trzeba czekać do września, skoro już teraz wszystko świetnie działa:)

Są też tańsze wersje tego tunera, bez sprzetowej kompresji mpeg2 ..

Skoro i tak jedziesz na DVB-T (co z powodu jakości mnie nie dziwi) to po co kupowałeś model ze sprzętową kompresją (działa ona tylko na analogu ... przy cyfrze wszystko jest już skompresowane).

 

Panowie a co myślicie o tym:

3214552[/snapback]

Kilka screen capturow z tunera:
Analogowy PAL tak smętnie już wygląda - nic nie poradzisz. Z powodu marnej jakości kiedyś pozbyłem się analogowego tunera ... i dopiero teraz kiedy pojawiają się kanały DVB-T HD jest sens myśleć o TV godnej jakości. Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy jest ktoś posiadaczem albo słyszał coś na temat tych dwóch zewnętrznych tunerach TV? Chodzi mi o Compro VideoMate V300 oraz Leadtek Winfast PRO TV? Przeglądałem kilka róznych tunerów i wybrałem te dwa które są w miarę rozsądne z mojego punktu widzenia. Zależy mi na tym żeby bezproblemowo działały bez komputera na monitorze (obecnie 15" 4:3 a w planach około 22" pewnie 16:10 albo 16:9, ale to mniej chętnie) i dobrze działała opcja PIP [Picture in Picture]. Chodzi dokładniej o ustalanie położenia okienka, mile widziane również jego skalowanie. Full HD raczej nie będzie dla mnie przydatne bo chcąc wybrać monitor 16:10 automatycznie przecież rezygnuję z tej rozdzielczości.

 

Jeśli macie dla mnie jakieś propozycje innych modeli również chętnie zobaczę.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Pisz na Egieldzie , byl o nich temat tj. Compro vs Aver Box i ponoc Compro to tez dobra zabawka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...