Skocz do zawartości
stokrotka

Kupujemy tuner TV

Rekomendowane odpowiedzi

<<sorry, zalożyłem obok identyczny temat, teraz dopiero zauważylem że jest taki, więc się doklejam>>

 

Witam

 

Zbieram się do zakupu tunera tv jak w temacie. Budżet ok 250 zł (300 to szczyt). Problem jest taki że nie chce wtopić, żeby się okazało że nie obsługuje DVB mpeg4,a do tego żeby się okazało że nie działa pod linuxem, który jest moim głównym systemem od jakiegoś czasu.

 

Mam na oku x3mtv hu2200 albo Asus my cinema u3000. Pierwszy ma tę zaletę, że na 100% obsługuje DVB-T, format MPEG4, więc będzie ładnie działał w polskich warunkach. Z drugiej strony nie udało mi się znaleźć wzmianki żeby działało na linuksie. Za to Asus działa niemal na 100% na linuksie (w nowych kernelach wszystko jest już ponoć zintegrowane pod niego), ale nigdzie nie znalazlem literalnie napisane że śmiga z DVB-T mpeg4 (w ogóle mało jest informacji z którymi formatami współpracuje).

 

A może jakiś inny tuner hybrydowy w przystępnej cenie? Bardzo proszę o pomoc, bo kupić coś głupiego bardzo łatwo, a potem już tylko allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegos czasu rozwazam zakup tunera TV na PCI albo ostatecznie na pci-e x1 - Widze ze jakias nowa firma sie pojawila Compro - tak patrze na model T500F - ktos pisal ze ich oprogramowanie nie jest najwyzszych lotow - dobrze by bylo aby tuner mial dvb-t

Rozdzialka monitora na jakim bedzie wyswietlana tv to 1680x1050 , system windows xp moze jak wyjdzie 7 i cena bedzie ok to zakupie i 7 :) ale tymczasem siedze na xp

Przejzalem pare modeli i juz sam nie wiem

Cena max 400 zł brutto

EDIT

Kupilem DTV 2000H i niestety porazka nie wszystkie kanaly daja sie ustawic szumia przelaczalem pomiedzy systemami nic

Ustawilem Chiny to sie polepszylo ale co z tego jak z 51 kanalow zostalo mi 8 ;/

Soft PVR1 nie wykrywa karty .. chris TV wywala blad cos da sie z ta karta zrobic czy mam ja oddac :) albo wyrzucic .. siedze na google dobre 2 dni po pray.... ma ktos ta karte ..i doszedl z nia do ladu

Pozdrawiam

Edytowane przez GURU500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam;)

 

Ja mam troche inny problem.

 

Od paru dni posiadam Avertv volar black hd. Wszystko zainstalowane podłaczone ale... No właśnie.

 

Brak sygnału. Może ktoś pomóc ? Naprowadzić co ew zrobić? Dodam że dioda nie świeci.

Edytowane przez aazmath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam;)

 

Ja mam troche inny problem.

 

Od paru dni posiadam Avertv volar black hd. Wszystko zainstalowane podłaczone ale... No właśnie.

 

Brak sygnału. Może ktoś pomóc ? Naprowadzić co ew zrobić? Dodam że dioda nie świeci.

Na początek zacznij od ustawienia anteny w odpowiednim miejscu i kierunku tak aby dioda się zapaliła.

Powinieneś znaleść wcześniej informację o częstotliwości nadawania/transpondera w swojej okolicy.

Tu jest wymieniony program dobrze nadający się do ustawienia anteny DVB-T:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=272046

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra no wiec wyglada to tak że po kilku dniach kombinowania z anteną dalej nic. Dioda nawet nie migneła ani razu.

 

I teraz zaczynam miec wątpliwosci czy w ogole jest ona sprawna. Niby po podłaczeniu do kompa reakcja była że nowy sprzet wszystko sie zaistalowalo jak pisałem wyżej a sygnału dalej ni ma

 

co robić :(

 

Chociaż mysle że problemem możę też być to że mieszkam w mały przygranicznym miescie. Pisałeś coś o czestotliwosciach nadawania a gdzie tego szukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra no wiec wyglada to tak że po kilku dniach kombinowania z anteną dalej nic. Dioda nawet nie migneła ani razu.

 

I teraz zaczynam miec wątpliwosci czy w ogole jest ona sprawna. Niby po podłaczeniu do kompa reakcja była że nowy sprzet wszystko sie zaistalowalo jak pisałem wyżej a sygnału dalej ni ma

 

co robić :(

 

Chociaż mysle że problemem możę też być to że mieszkam w mały przygranicznym miescie. Pisałeś coś o czestotliwosciach nadawania a gdzie tego szukać?

Najlepiej sprawdzić u sąsiada mającego instalację antenową bo dołączona antenka nadaje się tylko do bardzo korzystnych

lokalizacji nadajnika. Miałem ten sam problem i podłączenie mocniejszej anteny oraz jej ustawienie pomogło.

Dołączona antenka łapie sygnał (ledwo) w miejscu gdzie w lini prostej od nadajnika jest kilka kilometrów i nie ma przeszków po drodze.

Przy pomocy ProgDVB można wybrać skanowanie transpondera i najlepiej znać częstotliwość transpondera.

Skanowanie przy pomocy dołączonego oprogramowania jest niwygodne do ustawienia anteny bo trwa bardzo długo.

Możliwość wyboru transpondera (czyli czestotliwości) skraca czas skanowania co jest bardzo istotne przy ustawianiu anteny.

Poszukaj w internecie jacy nadawcy są w okolicy, powinni mieć na swojej stronie numery kanałów- transponderów i częstotliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc wygląda to tak że tutaj w koło wszyscy na kablówce jadą. I sprawdzić nie bardzo.

 

Przejarzałem sobie allegro odnosnie anten i tak sie zastawiam czy coś takiego :

 

http://www.allegro.pl/item756407182_najmoc...vb_t_tv_fm.html by nie pomogło?

 

A jesli juz to czym sie kierować przy wyborze anteny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys rozmawialem z ludzmi , ktorzy prowadza biznesy RTV. Zapytalem sie ich odnosnie tych wszystkich anten pokojowych - do analogow w ogole nie ma sensu brac tego. W przypadku DVBT jest to loteria , a to akurat znam z wlasnego doswiadczenia. Mialem kiedys Gigabyte hybrydowego - antenka DVBT to cos jak mial kiedys Kasprzak , oblane jakims plastikiem - odbieralo to idealnie. Znajomy mieszkajacy pod Warszawa mial na nim rowniez dobry obraz , gdy ktos z jego rodziny na dokupionej antence DVBT pod to - tragiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A jesli juz to czym sie kierować przy wyborze anteny?

Nie wiedząc nic o mocy nadajnika, odległości, przeszkodach pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem nie można sensownie podpowiedzieć

jaka antena będzie wystarczająca. Najskuteczniejsze są zewnętrzne anteny kanałowe (na określone częstotliwości)

Być może wystarczy antena pokojowa zamiast miniaturki . Jeśli tuner jest do laptopa to warto sprawdzić czy da się coś złapać w innej lokalizacji,

przykładowo na zewnątrz budynku od strony nadajnika przy pomocy miniaturki z zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego monitora : http://www.allegro.pl/item799507356_nowy_w..._2ms_50k_1.html

 

do telewizji analogowej na antenie pokojowej <_<

 

Co polecacie w cenie do 150 zł?

Na pci tylko do oglodania tv ewentualnie czasem coś nagrać z tv - system XP

 

Pozdrawiam :rolleyes:

 

Chyba się nie doczekam odpowiedzi :damage_wall:

Edytowane przez adammar2610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję hybrydowego tunera zewnętrznego na USB, który potrafiłby odbierać zarówno telewizję z nadajników naziemnych, jak i satelitarnych. Do tego chciałbym kupić jakąś samochodową antenę satelitarną. Możecie coś polecić? Jaką kwotę muszę szykować na zestaw tuner + antena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...