Skocz do zawartości
zly_facet

co polecicie na HL2?

Rekomendowane odpowiedzi

Moj sprzet to:

intel celeron 2giga na gigabite

512 ram

geforce 4 mx

 

chcialbym do grudnia kupic sobie lepsza grafike i byc moze podkrecic procka. glownie chodzi mi o to zeby pograc w nowosci, czyli np HL2. Jaka grafike polecacie, i jakie ewentualne zmiany w sprzecie by nie miec z ta gra duzych problemow? Zaznaczam ze w tych sprawach nie jestem asem wiec prosilbym o prosty jezyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zly_facet rout ma racje, ten procesor straszna lipa pamiec podreczna wynosi 128kb :( do gier malo wydajny, to wyglada tak: w far cry na high gram 40fpsow elegancko, ale te fpsy wogle nie sa pewne bo raz dwa mozesz miec 5fpsow :/ . Radze Ci kupic Celeron D i Radeon 9550 . Celerona kupisz za 300zl a radeona za ok. 250zl Dla porownania Celeron zwykly ma pamiec podreczna 128kb, a Celeron D 256kb wiec juz jest dobrze a starego celerona sobie sprzedasz i bedzie spox. Tez zamierzam sobie wymienic procka ale kasy brak 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zly_facet jezeli chcialbys konfiguracje kompa aby Half - Life 2 chodzil plynnie tak jak w temacie, to mozesz sobie wymienic tylko karte graficzna to i tak dobrze bedzie bo Hl2 ogolnie ma male wymagania, moj kumpel ma Durona 1200mhz (pamiec podreczna 64kb) i mu chodzi plynnie, ale jezeli chcesz aby wszyzstkie gry plynnie chodzily to procek tez musisz. A co do wymiany to bardzo dobra wymiana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mozliwosc zamienienia swojej plyty glownej i procka:

intel celeron 2 giga => amd athlon xp 2000+ 1,66; asus a7s333

 

i przy tym zostaje przy moich 500zl, bo po prostu kradne bratu sprzet ;]

To kradnij :D Jak ten athlon jest 0,13um to go niezle pokrecisz nawet na tej plycie :wink:

Do tego wezmiesz jakas grafe np.9600pro gigabyte i go @@@ i bedziesz mial spoko sprzecik :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym też zamienił sie na to amd(tylko chociaż piwko postaw bratu ;-) )

co do grafy to weź sobie radka 9550- po podkręceniu na 400/500 jest niewielw wolniejszy od 9600pro a kosztuje poniżej 300zl. Za gf4mx dostaniesz pewnie ok100zl(ja 2 miechy temu swojego za 110 opchnąłem ). Nie warto obecnie kupować 9600 pro bo to tylko 4 potoki za spore pieniądze... Za pare miesięcy powinny sie pojawić za te pieniądze karty z co najmniej 8 potokami i wtedy sobie sprzedasz 9550 i kupisz coś lepszego. a na razie a2000+ + r9550 powinno wystarczyć do gry w 1024X768 . Tylko doom 3 to 800X600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh kup gre zagraj a zobaczysz :/, jakbys troche poczytal watki o Half Life 2 to bys wiedzial ze Source jest malo wymagajacy i nawet przestarzale sprzety chodza na LOW bez przycinki. Trudno odpowiadac na takie pytania najlepiej przekonac sie samemu, ale sam zobacz

- procek masz nie najgorszy

- ramu masz wystarczajaco

- karta graficzna moze byc szczegolnie po podkreceniu

Sam wyciagnij wnioski.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien co wybrac radeona 9550 czy 9600. troche szperalem w tematach ale tylko pojawilo sie wiecej watpliwosci  :?  Wolalbym zeby karta zostala na troche dluzej, a z drugiej strony niedlugo swieta i kasa sie przyda... help!

Na Radeonie 9600 ale PRO jeszcze trochę posiedzisz i da się grać. Tyle tylko, że musisz poszukać jakiejś stosunkowo taniej, bo za 600 to nie opłaca się brać - lepiej poczekać 3 miesiące aż 9800pro stanieje.

 

PS Czy na kartach Nvidii HL2 rzeczywiście się Wam tak ślimaczy jak w testach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien co wybrac radeona 9550 czy 9600. troche szperalem w tematach ale tylko pojawilo sie wiecej watpliwosci  :?  Wolalbym zeby karta zostala na troche dluzej, a z drugiej strony niedlugo swieta i kasa sie przyda... help!

Bierz R9550, jako ze to to samo co R9600 (obniżona częstotliwość Core o 75MHz ) więc wykręcisz ją spokojnie do podobnych wartości co R9600 a kasa która zaoszczedzisz będziesz miał w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobylem na jakis czas radeona 9550 wlozylem go od razu za mojego geforca 4, zmiana sterow i... wynik na 3dmarku 2001se - 6k okolo... Sadzilem ze bedzie troche lepiej (moj kumpel na 9500 osiagal 12k). Jak poprawic wynik? (jestem narazie na moim intelu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobylem na jakis czas radeona 9550 wlozylem go od razu za mojego geforca 4, zmiana sterow i... wynik na 3dmarku 2001se - 6k okolo... Sadzilem ze bedzie troche lepiej (moj kumpel na 9500 osiagal 12k). Jak poprawic wynik? (jestem narazie na moim intelu)

No, ale formata nie raczyles zrobic :? albo chociaz driver cleaner'em usunac "resztki" sterow nVidii. Chyba, ze tak zrobiles tylko nie napiseles. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podstawa....

Jak mozesz to zrob formata.. + najnowsze stery do wszyskiego ;)

A jak nie to "kradnij" bratu juz sprzet + format i wtedy masz 9k :D Podkrecic tez mozesz troche karte, ale jak to jest pozyczona to ja bym sie bał :P

Jesli nie chcesz formata to tak jak radzi Szklak wyczysc system Drver Cleanerem... ale imho to za dzuo nie pomoze.. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobilem formata, bo jak mi sugerowano wczesniej przyblizam sie do kradziezy procka bratu, a wtedy format bedzie niezbedny - po prostu nie chce mi sie robic 2 pod rzad 8) A co do tego programu, to jak mowilem na samym poczatku, jestem poczatkujacy i nawet nie wiedzialem ze takie narzedzie istnieje (przyznam sie ze jeszcze nie przebrnalem przez faq - ah ta nauka :evil: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...