Skocz do zawartości
berkut

extreme o/c xp1600

Rekomendowane odpowiedzi

hello all

 

wlasnie mecze tego antka xp 1600, chodzi chwilowo na 1.85V na 1.73ghz (166mhz fsb), chlodzenie powietrzem, jeszcze nie probowalem czy pujdzie na tyle przy nizszyn napieciu (pomyslalem sobie ze jak nie pujdzie na tych 1.85V to proc jest do [gluteus maximus] :/ )

prawde mowiac to niewiele wiem na temat tego xp (jak sie kreci), moglbym poprosic o jakies przyklady jak sie wam krecil? (w opcji szukaj znalazlo setki postow ale w zadnym nic konkretnego :/ )

 

aha, i poprosilbym adminow o nieprzenoszenie posta chociaz dzisiaj :mrgreen:

 

zara bede odblokowywal mnoznik i bede "rozgrzewal" mojego fc juz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wlasnie jako 1.8ghz, 1.85V chodzi, chlodzenie to wbk38 z delta 7100 rpm

Jednego z najlepiej podkręconych to ma Tristan- 1928 mhz jak się nie mylę

Na napięciu 2.05 i wodzie jechał...

A te 1,8 na powietrzu to już naprawdę dobry wynik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

męcz, go męcz właśnie sam przymierzam sie do zakupu tego A XP (ile dałeś ? jaka seria ?)

czekam z niecierpliwością na Twoje wyniki

moje są żałosne: A XP 1600+ agoia na ECS K7VTA3 266A nominalne napięcie - FSB 150, ale pamiatki na max 2-2-2

i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jotmar - skąd wziąłeś fsb150 na tym czymś??? koleś ma na kt266 i za cholere nie wie co z tym zrobić

na płycie jest zworka przełączająca na FSB 133 (czasami fajnie jest przeczytać instrukcję mobo :lol: )

Twój kumpel zapewne ma Duronka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut. Jaki masz HDD i jak ci on wytrzymuje takie fbs ( mobo czyba nie ma dzielnika 1/5, więc 166/4=41.5!!!) Pytam bo sma mam antka 1600+ i chodzi spox na fbs=145 bez zmiany vcore, a na fbs=150 jest nieco niestabilny (zobacze jeszcze jak się zachowa z mniej agresywnymi timingami RAM'u). Postuje nawet jako XP 2100+ ale potem reset. Możliwe że po zwiększeniu napiecia mógłbym wydusić coś koło tego, ale boje sie o moją Barracude IV 60 GB :(

Mam taki sam wentyl WBK 38 ale zaszedłem na 5600 obrotów bo na default to jest morderstwo dla uszu 8O

 

Jeszcze jedna myśl, po odblokowaniu proca jakia kombinacja mnożnik/fbs byłaby najlepsza, ale tak aby nie uśmiercić dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ma durnia - koleś to Fireman, ale zworka 100/133 nie ustawi 150!!!

ale dzięki temu właśnie, w biosie pojawia się dodatkowa możliwość ustawiania FSB

przy tych płytach ludzie mają problemy, bo bez przestawienia zworki na 133 ich super Athlony chodzą na fsb=100

dobry sprzedawca robi to odrazu, po konsultacji z klientem co tam będzie sobie siedziało ( D or A)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut. Jaki masz HDD i jak ci on wytrzymuje takie fbs ( mobo czyba nie ma dzielnika 1/5, więc 166/4=41.5!!!) Pytam bo sma mam antka 1600+ i chodzi spox na fbs=145 bez zmiany vcore, a na fbs=150 jest nieco niestabilny (zobacze jeszcze jak się zachowa z mniej agresywnymi timingami RAM'u). Postuje nawet jako XP 2100+ ale potem reset. Możliwe że po zwiększeniu napiecia mógłbym wydusić coś koło tego, ale boje sie o moją Barracude IV 60 GB :(  

Mam taki sam wentyl WBK 38 ale zaszedłem na 5600 obrotów bo na default to jest morderstwo dla uszu 8O  

 

Jeszcze jedna myśl, po odblokowaniu proca jakia kombinacja mnożnik/fbs byłaby najlepsza, ale tak aby nie uśmiercić dysku?

moj hdd 47.5 wyrabia.. i nie mam wrazenia ze usmiercam go

 

a epox 8k3a+ ma dzielnik 1/5 wiec z tym tez nie ma problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut. Jaki masz HDD i jak ci on wytrzymuje takie fbs ( mobo czyba nie ma dzielnika 1/5, więc 166/4=41.5!!!) Pytam bo sma mam antka 1600+ i chodzi spox na fbs=145 bez zmiany vcore, a na fbs=150 jest nieco niestabilny (zobacze jeszcze jak się zachowa z mniej agresywnymi timingami RAM'u). Postuje nawet jako XP 2100+ ale potem reset. Możliwe że po zwiększeniu napiecia mógłbym wydusić coś koło tego, ale boje sie o moją Barracude IV 60 GB :(  

Mam taki sam wentyl WBK 38 ale zaszedłem na 5600 obrotów bo na default to jest morderstwo dla uszu 8O  

 

Jeszcze jedna myśl, po odblokowaniu proca jakia kombinacja mnożnik/fbs byłaby najlepsza, ale tak aby nie uśmiercić dysku?

Ależ jego mobo ma oczywiście dzielnik 1/5. Toż to epox na kt333. 8k3a a on oczywiście ma 1/5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wlasnie jako 1.8ghz, 1.85V chodzi, chlodzenie to wbk38 z delta 7100 rpm

Jednego z najlepiej podkręconych to ma Tristan- 1928 mhz jak się nie mylę

Na napięciu 2.05 i wodzie jechał...

A te 1,8 na powietrzu to już naprawdę dobry wynik...

wcale nie berkuta bedzie lepszy!!! BO MOJ MAX NA AC + 1.85v SZEDL TYLKO @1714mhz @fsb 163mhz (cos w tej granicy) a 1705mhz przy 1.85V bylo juz super rocked stable!. Tak wiec seria wcale dobra nie jest!!! ALE JAK SIE WLOZY W NIA SERCE I DOSWIADCZENIE TO JEST WYNIK!.

pozdro bero bedzie mial wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berkut. Jaki masz HDD i jak ci on wytrzymuje takie fbs ( mobo czyba nie ma dzielnika 1/5, więc 166/4=41.5!!!) Pytam bo sma mam antka 1600+ i chodzi spox na fbs=145 bez zmiany vcore, a na fbs=150 jest nieco niestabilny (zobacze jeszcze jak się zachowa z mniej agresywnymi timingami RAM'u). Postuje nawet jako XP 2100+ ale potem reset. Możliwe że po zwiększeniu napiecia mógłbym wydusić coś koło tego, ale boje sie o moją Barracude IV 60 GB :(  

Mam taki sam wentyl WBK 38 ale zaszedłem na 5600 obrotów bo na default to jest morderstwo dla uszu 8O  

 

Jeszcze jedna myśl, po odblokowaniu proca jakia kombinacja mnożnik/fbs byłaby najlepsza, ale tak aby nie uśmiercić dysku?

Ależ jego mobo ma oczywiście dzielnik 1/5. Toż to epox na kt333. 8k3a a on oczywiście ma 1/5
i dla scislosci PLL wlacza go dopiero po przekroczeniu 166mhz wlacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr00bY Mazur"]No nareszcie... Mam nadzieje, że przez weekend dojdziesz do 2GHz :)

Jak to już Tristan stwierdził na podstawie swojego procka nie będzie z tym problemów. Bo szybko analizując procek Berkuta na powietrzu osiąga o 100 mhz więcej więc na freonei i napięciu ok. 2V powinien mieć bezproblemowo 2 ghz a może i 2,1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam kropelki zeby zalac te rowki w tym athlonie, s<span style="color:red;">[ciach!]</span>iele go tym laserem wystrzygli do samej miedzi :/ musze wpierw to ta kropelka zalac :/ potem po prostu olowek w raczke i :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...