Skocz do zawartości
berkut

extreme o/c xp1600

Rekomendowane odpowiedzi

nie mam kropelki zeby zalac te rowki w tym athlonie, s<span style="color:red;">[ciach!]</span>iele go tym laserem wystrzygli do samej miedzi :/ musze wpierw to ta kropelka zalac :/ potem po prostu olowek w raczke i :mrgreen:

Czyli lakier elektroprzewodzacy jest nie potrzebny??? Wystarczy zalac rowki klejem i potem olowkiem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli lakier elektroprzewodzacy jest nie potrzebny??? Wystarczy zalac rowki klejem i potem olowkiem???

Nieważne czym połączysz mostki (byle przewodziło prąd). Ważne jest aby zatkać te dziurki czymś co nie przewodzi prądu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakleilem rowki ale bydle nie da sie odblokowac, ma ktos w wawie taki lakier? :)

Moze zle polaczyles??? Sprobuj jeszcze raz :D. Ja dzis po 21 bede probowal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz 2 czy 3 razy probowalem

ale widze ze bez lakieru albo lutownicy tego nie zrobie

Berkut złapać sie na taką głupote.

Przecież dobrze wiadomo że na XP nie działa trik z ołówkiem.

BTW jak masz mienik to sprawdzaj jaka jest rezystancja między moskiem a masą powinno być około 260 omów.

A przy ołówku jak zejdziesz poniżej 1k to będe zaskoczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello all

 

wlasnie mecze tego antka xp 1600, chodzi chwilowo na 1.85V na 1.73ghz (166mhz fsb), chlodzenie powietrzem, jeszcze nie probowalem czy pujdzie na tyle przy nizszyn napieciu (pomyslalem sobie ze jak nie pujdzie na tych 1.85V to proc jest do [gluteus maximus] :/ )

prawde mowiac to niewiele wiem na temat tego xp (jak sie kreci), moglbym poprosic o jakies przyklady jak sie wam krecil? (w opcji szukaj znalazlo setki postow ale w zadnym nic konkretnego :/ )

 

aha, i poprosilbym adminow o nieprzenoszenie posta chociaz dzisiaj :mrgreen:

 

zara bede odblokowywal mnoznik i bede "rozgrzewal" mojego fc juz

czy mnoznik w XPeku odblokowywuje sie w ten sam sposob co w TH???? (czyli poprzez zamazanie nózek L1 grafitem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do <span style="color:red;">[ciach!]</span>a wafla, te mostki sa nie do zalutowania !! te gosc nie wiem jak to lutowal, jebie lutowanie, wlasnie zamawiam lakier... :/

Bo już myślałem, że poradzisz sobie z lutownicą. Ja gdy odblokowywałem to chciałem użyć cieńkiego drucika, ale jak zobaczyłem jake te mostki są małe to złapałem lakier do ręki i po sprawie - unlock :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do <span style="color:red;">[ciach!]</span>a wafla, te mostki sa nie do zalutowania !! te gosc nie wiem jak to lutowal, jebie lutowanie, wlasnie zamawiam lakier... :/

Eeee pewnie masz zla lutownice do tego rodzaju zadan 8)

Mnie sie udalo bez wiekszych problemow zalutowac mostki na moim TB. Zrobilem to sama cyna bez zadnych drucikow. BTW w Twoim przypadku to chyba nie jest za dobrze jak zlutujesz te mostki. Ujemne temperatury nie sa korzystne dla cyny. Moze pekac i odpadac.

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

durak mojej siostry jest zlutowany ale xp to wogole nie jest porownywalne... :/ cos mi sie zdaje ze bede mial zablokowany mnoznik dopuki lakieru nie dopadne ale trudno sie mowi, w sumie 200x10.5 to chyba max co moj nowy fc z tego proca moze wycisnac (prototyp ktory bede robil) :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sie skapnolem ze ten proc pracujac na 1.8ghz mial ponad 70C (wlaczylem w biosie opcje gaszenia kompa przy 70C) i odpalilem kompa.... wlaczam 3dmarka' przeszedl 1 test, 2..... nagkle komp zgasl

 

restart i widze temp. 65C... (tak przy okazji, nie wie nikt czy epox 8k3a+ obsluguje termistor w xp bo mam wrazenie ze tak, tem. zwawo sie zmeiniaja i sa bardzo realistyczne)

czyli te 1.8ghz to nie jest jego krec na AC i przy okazji wyjasnia sie czemu mi nie chcial powyzej 1.8gha dzilac za zadne skarby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się wydaje ze go przekręcisz bekrut....

facet pieprzysz coś ostatno od rzeczy - umiesz wogule polski?

ROTFL wogule pisze sie w ogóle buhaha .Znawca polskiego sie znalazł

nie chodzi mi o zasady ortograficzne, tylko o składnie zdaniam które w kilku jego postach nie dokońca zgadzają się z tym co mnie uczyli. w tym akurat jest w wszstko w porządku, tylko nie kapuje zwrotu "przekręcisz proca"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do <span style="color:red;">[ciach!]</span>a wafla, te mostki sa nie do zalutowania !! te gosc nie wiem jak to lutowal, jebie lutowanie, wlasnie zamawiam lakier... :/

Troche cierpliwosci ja zlutowalem mostki XP ale... pod mikroskopem i troche to trwalo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

durak mojej siostry jest zlutowany ale xp to wogole nie jest porownywalne... :/ cos mi sie zdaje ze bede mial zablokowany mnoznik dopuki lakieru nie dopadne ale trudno sie mowi, w sumie 200x10.5 to chyba max co moj nowy fc z tego proca moze wycisnac (prototyp ktory bede robil) :/

Czytalem gdzies na forum odpowiedz technika Epoxa że podobno obsluguje diode a termistor jest do TB, tweirdzil on zdecydowanie ze wlasnie ta wysoka temperatura pokazywana przez ta plyte jest efektem pomiaru temp. bezposrednio w jadrze. Jesli cie to bardzo interesuje to postaram sie odszukac tego posta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ma zapinka do oc to ja nie wiem :lol: ,ale nie kapuje tego że tak samo chodzi na 1,75 jak i na 1,85. no odblokuj tego dziada w końcu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...