Skocz do zawartości
Cyna

Pdkręcić Athlona 64 2800+.

Rekomendowane odpowiedzi

Eh no nie mam już do was siły… każdy procesor kreci się inaczej! I nawet jak byś podał dokładną serię procesora to i tak podawanie ci potencjalnych możliwości O/C takiego procesora przypominało by wróżenie z fusów…

 

Eh ale jako średnią chyba można przyjąć 2,4GHz ale mówię to tylko taki mój „strzał” a nie jakieś naukowe opracowanie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznie z tym bywa ja swojego A64 3000+ podkrecilem max do 2400MHz ale nie wiem czy to jest juz kres pamieci (chyba tak) czy kres procesora.

bo jakos nie moge ustawic pamieci np. na 200MHz a procka podnosci dalej, niby jest ta opcja w biosie ustawienia max FSB dla pamieci i jak dam 200MHz to i tak ustawia tak samo jak chodzi procek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

roznie z tym bywa ja swojego A64 3000+ podkrecilem max do 2400MHz ale nie wiem czy to jest juz kres pamieci (chyba tak) czy kres procesora.

bo jakos nie moge ustawic pamieci np. na 200MHz a procka podnosci dalej, niby jest ta opcja w biosie ustawienia max FSB dla pamieci i jak dam 200MHz to i tak ustawia tak samo jak chodzi procek

Ustaw pamięć na 166 lub 133 i popróbuj z samym procem, a później próbuj z procem+pamięci i wyciśniesz max. Ja swojego skatowałem na 2475 (9x275) a pamięci miały 225MHz czyli były ustawione na 333(1/11)

Odpowiedź do topicu: Ile sie da! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw pamięć na 166 lub 133 i popróbuj z samym procem, a później próbuj z procem+pamięci i wyciśniesz max. Ja swojego skatowałem na 2475 (9x275) a pamięci miały 225MHz czyli były ustawione na 333(1/11)

Odpowiedź do topicu: Ile sie da! :P

ale wiesz tutaj tkwi wlasnie problem bo jak niby ustawiam pamiec w biosie ze ma byc max 166 czy 200 to kurde i tak mi wskakuje ich szybkosc taka jak jest w procku - nie wiem moze bios mam walniety czy cos. Nic pokombinuje jeszcze i dam znac jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

bo to się nie ustawia, ża ma być max 166 czy 200 ,tyklo te wartości są przy taktowaniu proca na szynie 200, a jak podkręcasz proca to automatycznie i pamięci lecą w górę. Przy mnożniku 9 praca pamięci w trybie 200 = częstotliwość proca/9 a w trybie 166= częstotliwośc proca/11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz chyba masz racje sprawdze jak tylko wroce pracy do chatki, thx wielkie

 

na jakim napieciu taka szyne dales prockowi??? i mowisz ze wydajniej bedzie zmniejszyc szyne pamieci kosztem wiekszej dla procka???

generalnie chodzi mi o gry bo do pracy w windowsie mocy ten procek ma az nadto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...