Skocz do zawartości
XPit

Podkręcanie pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Pit76 zmienił sie w XPit'a bo miał duże kłopoty z logowaniem :(

 

Na ile jest niebezpieczne podnoszenie napięcia pamięci ? Mogą mi się spalić czy najwyżej zawiesi mi sie komp. Myśle tu o wartościach do 3 V. Mam Elixiry CL 2,5 czy mam szanse zmienić ten parametr na CL 2 przy podniesieniu napięcia ? Normalnie nie chcą...

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko looz. Ja katowałem swoje Microny napięciem 3.0 i nic złego się nie działo. Jednak, żadnych korzyści z tego nie było ;D

Spróbuj spokojnie.

Tylko czy jak popracuje się z takimi ustawieniami miesiąc albo dłużej to też im nic nie będzie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila patrzalem w biosie, spruboj zwiekszyc PRECHARGE Active

na 3 i w ogole wszystkie ACTVE i mozesz jeszcze sprobowac COMMAND RATE na 2 (przy tym samym napieciu czyli 2,5)ale szczerze mowiac to chyba nic nie pomoze, to chyba wina pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Pit76 zmienił sie w XPit'a bo miał duże kłopoty z logowaniem :( 

 

Na ile jest niebezpieczne podnoszenie napięcia pamięci ? Mogą mi się spalić czy najwyżej zawiesi mi sie komp. Myśle tu o wartościach do 3 V. Mam Elixiry CL 2,5 czy mam szanse zmienić ten parametr na CL 2 przy podniesieniu napięcia ? Normalnie nie chcą...

Pozdrowienia

Na jakiej czestotliwosci te Twoje Elixiry nie chca chodzic na CL2? Mi chodza na CL2 i 1T do czestotliwosci 155 przy 2,7V - jednak po kilkunastu minutach programy ( 3DMark) sie wywalaja - najprawdopodobniej pamieci sie grzeja. Ale chyba juz nic nie bede kombinowal z radatorami na pamieci - tylko zmienie na DDR 333 albo 366.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz bios na tym 8KHA+. U mnie tylko z najnowszym (chyba) beta 8khi2314.bin Sandra pokazuje ze mam CL2 na kilku starszych biosach CL2,5.

U mnie na cl2 działały wszystkie BIOS'y oprócz jednego z srii 22xx, gorzej było z 1T to działa tylko w tym ostatnim 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam najnowszy bios napięcie 3V ( namniej tez chodza ale dla picu dałem 3 ) wszystkio ustawione na najszybciej jak się da i chodzi bez problemu jak najbardziej stabilnie a Pamięci mam XELO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jak popracuje się z takimi ustawieniami miesiąc albo dłużej to też im nic nie będzie :wink:

Heh działały całe 3 miechy na 8KHA+ a potem 2 miechy na DVR2. Nic złego się nie działo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...