Skocz do zawartości
Gość

ATI Radeon X800 / XL

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba żartujesz że X800XL jest lepsze od 6800GT, chyba w snach :lol:

1387649[/snapback]

Grubo się mylisz albo masz ciekawe sny. Niby w czym GT jest wydajniejszy od XL? Jedyną zauważalną aplikacją, w której GT ma przewagę jest Doom3. Z kolei jedyną ewidentnie sprzyjającą XL jest HL2. Cała reszta dzisiejszych gier ( z markami włącznie) idzie łeb w łeb na obydwu kartach. Róznice nie wychodzą poza 1-2 % zależnie od testu. Zanim zaczniesz wydawać takie wyroki nabierz podstawowej wiedzy w temacie.....

 

Ja równiez miałem dylemat co do 6800GT, ale wybrałem za wiele mniejszą kasę kartę o porównywalnej wydajności. A to , ze nie będę miał wsparcia dla SM 3.0 mam głęboko gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no musze się przyznać do błędu, karty te idą łeb w łeb w testach, które znalazłem i dogłębnie przeanalizowałem. Cóż każdy może się mylić, wyszło na mnie, ale zawsze miałem w świadomości :blink: , że 6800GT jest lepsze, trzeba to zmienić :) . Dzięki, że postawiliście mnie do pionu. :wink:

 

A teraz z innej beczki, jak tam Zulusman zabawy z vmodem, ruszyły się coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wampir, jakiekolwiek inne chłodzenie niz ten standardowy shit będzie dobre. Jak pisałem na Zalmanie tempy w stress nie przekraczają bariery ~45 C. IMHO założenie np. radiatora z Volcano 12 i jakiś fajny , cichy Noiseblocker czy Papst i będzie jeszcze lepiej. Na Allegro mozna w fajnych cenach wyczaić takie radiatory, wiec jak masz chwilę czasu i nic nie stoi na przeszkodzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartezjusz - mozesz opisac jak sie sprawuje x800xl agp np. czy sa jakies problemy z powodu mostka Rialto z plytami Abita, dokad siega karta na dlugosc - do konca plyty czy do slotow pamieci, glosnosc, overclocking, jakosc obrazu. Musze w koncu wymienic ponad 3-letniego R8500, ktory juz ledwo dyszy w nowszych grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielka prosbe - czy mozecie mi powiedziec o tej karcie. Jest to X800XL firmowany przez blizej mi nieznana firme Rosewill, ktorego podstawowa zaleta jest cena, 269 $ (ok. 870 zl...). Matka jedzie do Stanow w przyszlym tygodniu i chetnie bym przez nia sobie to cudo sprowadzil. Z danych technicznych wynika, ze to normalny radek X800XL, a nie jakies dziwne cudo. Czyzbym sie mylil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wielka prosbe - czy mozecie mi powiedziec o 1403559[/snapback]

Całkiem normalny X800 XL. Nie zastanawiaj się tylko bierz. Jak masz kase to wyłóż na kilka sztuk więcej. Sprzedasz u nas z dużym zyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem normalny X800 XL. Nie zastanawiaj się tylko bierz. Jak masz kase to wyłóż na kilka sztuk więcej. Sprzedasz u nas z dużym zyskiem.

1403618[/snapback]

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź, znajomy zaraz złoży zamówienie, a rodzicielka odbierze w przyszłym tygodniu :). Co do większej ilości - ten sklep ma limit przynajmniej przy tej karcie, jeden klient - jeden produkt, więc sobie raczej nie zarobię. Nie mam poza tym zbytnio głowy do interesu (w zupełnie innej branży robię ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

Całkiem normalny X800 XL. Nie zastanawiaj się tylko bierz. Jak masz kase to wyłóż na kilka sztuk więcej. Sprzedasz u nas z dużym zyskiem.

1403618[/snapback]

nie byłbym taki pewien co do pewnego zarobku

 

bardziej jest pewne, ze celnicy dołożą do tych 870 zł 22% VAT+ koszt transportu (wysyłki) i wyjdzie drożej niż w Polsce

 

do tego jak się zepsuje to klops

 

ja z USA kupiłbym jedynie proca i ram

 

inne części to duże ryzyko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hanu ... dobijasz mnie .. czemu mój procek tak nie chula ...

PS: Jak ci się sprawują A-Daty ?

1413802[/snapback]

Hmm, procek jest raczej średni :) A-Daty są na TCCD i fikają spokojnie w Dualu na 2,9V 307 2,5-4-3-7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat ;]

 

Siedze sobie teraz na Radku 9800Pro (r350) no i zastanawiam sie czy go nie sprzedac i zakupic jakies nowe cudenko . Jednak cenowo nie moze przekraczac 1000zl . Czyli bedzie to na 100% X800Pro -> mialem juz okazje kupic nawet za 950zl ale sie wstrzymalem .

 

Pytanie do was -> brac go czy nie ? Czy wzrost wydajnosci pomiedzy moim obecnym a tym X800pro bedzie na tyle widoczny ze oplaca sie dokladac 500zl ?

 

-> czy moj chieftec 360 DF wytrzyma konfig z tym radziem ? Obecnie nie ma najmniejszych problemo , nawet katujac proca 2v z miernikiem w rece nie bylo wachan napiec...

 

-> czy ewentualnie kupic cos z konkurencyjnej stajni ? (chociaz sentyment trzyma mnie przy ATi)

 

-> nie mam mozliwosci dozbierania do wersji XL :( (i tak mnie zona zabije za nowa grafe :mrgreen: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przy pomocy Speedfana można monitorować temeperatury X800XL (PCI-E)?

Jak skonfigurować program?

 

Jeśli to pytanie już było, przepraszam, powiedzcie tylko na której stronie go szukać

1416874[/snapback]

raczej sie nie da

 

ale wszystko to robi doskonale Ati Tray Tool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej sie nie da

ale wszystko to robi doskonale Ati Tray Tool

To prawda ale chciałbym wszystko mieć w jednym miejscu .... Wygodniej

 

EDIT

 

Mailowałem z autorem Speedfan'a. Twierdzi, że pracuję nad możliwością odczytu temperatury X800XL

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat ;]

 

Siedze sobie teraz na Radku 9800Pro (r350) no i zastanawiam sie czy go nie sprzedac i zakupic jakies nowe cudenko . Jednak cenowo nie moze przekraczac 1000zl . Czyli bedzie to na 100% X800Pro -> mialem juz okazje kupic nawet za 950zl ale sie wstrzymalem.

Mam dokladnie taki sam dylemat :) Za 950 PLN bym bral w ciemno. Mowimy o wersji AGP ? Jaka jest oficjalna cena sklepowa ?

A jesli chodzi o wzrost wydajnosci to 'zwykly' X800 Non-Pro jest chyba gdzies 2 razy szybszy od 9800XT nie ?

Edytowane przez Vincent de Marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat ;]

 

Siedze sobie teraz na Radku 9800Pro (r350) no i zastanawiam sie czy go nie sprzedac i zakupic jakies nowe cudenko . Jednak cenowo nie moze przekraczac 1000zl . Czyli bedzie to na 100% X800Pro -> mialem juz okazje kupic nawet za 950zl ale sie wstrzymalem .

 

Pytanie do was -> brac go czy nie ? Czy wzrost wydajnosci pomiedzy moim obecnym a tym X800pro bedzie na tyle widoczny ze oplaca sie dokladac 500zl ?

 

-> czy moj chieftec 360 DF wytrzyma konfig z tym radziem ? Obecnie nie ma najmniejszych problemo , nawet katujac proca 2v z miernikiem w rece nie bylo wachan napiec...

 

-> czy ewentualnie kupic cos z konkurencyjnej stajni ? (chociaz sentyment trzyma mnie przy ATi)

 

-> nie mam mozliwosci dozbierania do wersji XL :( (i tak mnie zona zabije za nowa grafe :mrgreen: )

1416804[/snapback]

Tak szczerze powiedziawszy nie widze sensu zmieniania twojej grafy, bynajmniej teraz, radoslaw 9800 pro jest jeszcze bardzo wydajny w obecnych czasach, no chyba ze zamiast 50 fps to chcesz miec 90. A jezeli juz tak bardzo chcesz qpowac nową grafe to poczekaj, w maju r520 wychodzi to 800setki spadna i cie bedzie stac na wersje xl :P na ktora zreszta tez mam chrapke :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh widzisz , jak tylko mam czas to grzmoce w sourca ;] Jak jest wieksza sieczka to fpsy spadaja nawet do 25 ;] Poza tym lubie wodotryski i dlatego szukam czegos mocniejszego . Myslalem o GF6 ale jakos przy ati mnie dalej trzyma . Moglem kupic X800Pro HIS Iceq za 950zl ;] Ogolnie to na allegro ponizej 1000zl mozna z paluszkiem w pupci wyrwac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh widzisz , jak tylko mam czas to grzmoce w sourca ;] Jak jest wieksza sieczka to fpsy spadaja nawet do 25 ;] Poza tym lubie wodotryski i dlatego szukam czegos mocniejszego . Myslalem o GF6 ale jakos przy ati mnie dalej trzyma . Moglem kupic X800Pro HIS Iceq za 950zl ;] Ogolnie to na allegro ponizej 1000zl mozna z paluszkiem w pupci wyrwac

1418422[/snapback]

HEAT to jak grzmocisz w CS to po co wogóle myślisz o GFach? Przecież one mają mniejszą wydajność w Sourcie :) Pozatym w poniedziałek Cię zniszczę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...