Skocz do zawartości
Gość

ATI Radeon X800 / XL

Rekomendowane odpowiedzi

A własnie miałem pytać - czy sapphire x800xl ma podpięcie zasilania dodatkowego na karcie? bo z tego co słyszałem to chyba nie, a mój powercolor ma takie podpięcie  <_<

1475208[/snapback]

wszystko zalezy X800Xl na AGP ma dodatkowe zasilanie

PS.Widze ze wszyscy zignorowali moje wczesniejsze pytanie :sad:

Edytowane przez xymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy X800Xl na AGP ma dodatkowe zasilanie

PS.Widze ze wszyscy zignorowali moje wczesniejsze pytanie :sad:

1475254[/snapback]

ale co zależy, przecież ja mam grafe na PCI-E a podobno serii X800 wystarczy zasilanie z samego gniazda <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Kucyk :D Wielu producentów na początku robiło gniazda dodatkowego zasilania i wszyscy (a przynajmniej większość) się z tego wycofała bo po prostu są one niepotrzebne. Skoro je masz to się ciesz ale nie licz na to że ono cokolwiek da, powód jest prosty PCIE daje prawie 2x tyle soku co AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te radiatorki: 1475836[/snapback]

 

20x20 mm? Przecież to jest 2x2cm, to robią takie wielkie BGA? Chyba, że to są jakieś inne pamięci. A tak w ogóle to te freezery s ą 20x20mm więc nawet jak te pamięci są tak wielkie to i tak będą pasować...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze tak patrze na foty http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/rade.../karta-gora.jpg i http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/pila/rade.../karta-spod.jpg i chyba coś źle zmierzyłeś, przecież one nie mogą mieć 2cm (chyba), wg mnie to góra 12mm? Czyżbym się mylił? Nie mam tej grafy więc to tylko spekulacje, więc ktoś mógłby to sprostować.

Aha i pamiętaj, że do miedzianych radiatorów to dobrze mieć nawiew bo one "nie lubią" gdy go nie ma. Nawet ktoś tu na forum usmażył sobie ramy pod miedzią (chyba na 9500@pro albo @9700).

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podrzuccie jakiegos linka z opisem do moda z olowkiem...

 

a odnosnie chlodzenia sapphire x800xl to zapodac mu vf700-cu czy alcu, duza roznica w wydajnosci bedzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) One mają 2*2cm

2) Wchodzą bez problema, wiem bo mam taką grafe i te radiatorki :)

3) Oczywiście że lepiej na nie dmuchać ale nowe pamięci znacznie mniej się grzeją więc raczej ich nie upieczesz :D

1476184[/snapback]

 

Ad1.O w qrde, to sporawe są :zonk:

Ad3.Lepiej dmuchać na zimne :wink:

pozdr

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myslicie o Gigabyte X 800 XL VIVO ?

warto by zmienic 6600GT gaiwarda

mysle o karcie która wytrzyma tak z 1-2 latka .

Mam dość już cigłych zmian nie wiem czy zostawić sobie tego 6600GT czy juz ostatni mraz mzienić na X800XL w końcu 16 potoków robi swoje + 256 MB 256 bit . . .

 

ogólnie ten Gigabyte to spoko karta ?? ma chłodzenie pasywne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcę ją pojechać ołówkiem, ale nic nie rozumiem z arta którego ktoś wyżej zapodał, można jaśniej?

 

Dołączona grafika

 

If there is no resistor installed (like in our picture) you have to make a pencil bridge between the contacts of the empty solder pad, otherwise draw directly on the resistor.

Ten po lewej mam obrysować?

W tym po prawej mam połączyć te dwa piny?

 

czy dobrze rozumiem? <_<

czy ma to wyglądać tak?

 

Dołączona grafika

 

<_<

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od chęci, możliwości i potrzeb. Nikt ci nie powie "KUPUJ BEZWARUNKOWO".

Jeśli chodzi o wydajność to karta jest poziom lub dwa wyżej niż 6600GT (zależy czy podkręcasz).

A chłodzenie pasywne - niejest ;) Ponieważ żeby mieć rozsądne temp i tak musisz dać nawiew na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie to raczej:

Czy gigabyte X800XL różni się technicznie od sapphira itp?

Czy przez to chłodzenie pasywne przypadkiem nie ma obniżonego taktowania albo coś?

1477136[/snapback]

http://www.neoseeker.com/resourcelink.html?rlid=97452

 

As usual we started with the core overclocking first, cranking the card up past its default 398Mhz. We easily passed 410 MHz but we couldn't get much further then that. In the end we settled for 421 MHz. Anything higher and 3DMark2001 would lock up when it ran the Nature demo.

 

By default Gigabyte clocks the 2ns Samsung DDR3 BGA modules at 1 GHz. We didn't get much of an overclock from the memory either as it topped out at 1026 MHz.

ja bym ise mocno zastanowil przed kupnem tej karty :

 

The X800 XL core temperature reached as high as 105 degrees Celsius, according to RivaTuner's built in monitoring feature (figure in some +/-10 error on that figure).

105 C !!!

Edytowane przez YrC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taaa i sie porobilo. mialem miec "dfi lp ut ultra-d", ale nie bylo wiec dostane "sli-d" i tu sie robi problem, bo mam juz sapphire x800xl, ale zwazywszy na sli zastanawiam sie teraz nad kompletem WinFast PX6600 GT TDH Extreme SLI Premium Pack

 

karty moge miec w tej samej cenie co sapphire, wiec sie zastanawiam. nie chce tutaj rozpetac wojny ze ati lepsze czy nvidia, szukam tylko lepszego wyboru. mam lcd 17 wiec rodzialka 1280x1024 a i przydalo by sie wlaczyc jakies AA i AF... jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcę ją pojechać ołówkiem, ale nic nie rozumiem z arta którego ktoś wyżej zapodał, można jaśniej?

 

Dołączona grafika

 

If there is no resistor installed (like in our picture) you have to make a pencil bridge between the contacts of the empty solder pad, otherwise draw directly on the resistor.

Ten po lewej mam obrysować?

W tym po prawej mam połączyć te dwa piny?

 

czy dobrze rozumiem?  <_<

czy ma to wyglądać tak?

 

Dołączona grafika

 

<_<

1477018[/snapback]

Tam gdzie jest rezystorek to ciagniesz olowkiem po nim a nie obok, a tam gdzie nie ma to tak jak narysowales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już go pobazgrałem i kupa, nic nie dało, ale czytałem posty gościa na tym forum któremu zamalowanie tych rezystorków też nic nie pomogło, mówi się trudno <_<

jutro będzie sapphire'k to sobie jego pomaluje :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem dzisiaj w koncu x800xl by sapphire , wlaczam kompa i szok - wentylator na tej karcie zaglusza pentagrama na full i wyjca na czipsecie - musze zmienic chlodzenie na silencera , znowu wydatek :angry:

Edytowane przez YrC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...