Skocz do zawartości
Gość

ATI Radeon X800 / XL

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieniłem chłodzenie na Pentagram XC-80 AlCu "PRAWIE" to samo co Zalman a 3/4 ceny :) .....spadek temperatury do 54 w stresie....radiatory na RAM też troche pomogły......Dzięki za porady...Pytanie tylko dlaczego GPU nie kręci dalej jak 440 MHz....temperatura jak wyzej 2 min zabawy i zwiecha..??

P.S. zmiana driverów na ATI War Catalist 5.10 podniosła 3D Marka 03 o 100 pkt :)

 

Ta temp to na obrotach na High czy na LOW?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zacznę swoje opowiadanie. Pewnego wesołego razu gram sobie w Q4 a tu sru wyskakują jakieś artefakty. Alt+tab, później powrót i przez jakieś 10 sekund jest dobrze. A później znowu i znowu. Wyłączyłem kompa na jakiś czas i efek jest następujący:

 

Mogę sobie chodzić po stronach i odpalać wszystkie programy, które nie wymagają, zaawasnowanych efektów 3d. Tak jak na tym forum mogę normalnie przebywać. Ale jeśli tylko włącze jakąkolwiek grę (nawet dosyć starą), która wykorzystuje efekty 3D to już bania. Może pokaże jak to wygląda. To jest plansza ładowania się testu 3dmark05.

Dołączona grafika

 

Nie wiem czemu tutaj cały obrazek jest zły. U mnie to wygląda tak, że plansza cała jest dobra, tylko komp stopuje i są te czerwone pasy (ale to niebieskie tło jest ok). Jeśli jeszcze raz nie włączy się czegoś co używa efetków 3D to można jeszcze później działać, ale jeśli np. jeszcze raz spróbuję odpalić 3dmarka to restart kompa.Czy możliwe aby karta się przegrzała?

 

Gigabyte X800XL (karta z chłodzeniem pasywnym), nieprzetaktowywana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to, że karta poszła się walić gdyż po instalacji Catalystów (niezależnie od wersji choć próbowałem tylko 5.10 i 5.5) wywala komunikat, że jest błąd przy ładowaniu CLI.exe. Instalują się tylko stery zktóre przyszły z kartą na płytce. Na całe szczęście karta jest na gwarancji :D

 

EDIT------

 

BTW jak sprawdzić (bez instalacji sterów, przyczyna: patrz wyżej) jaką temperaturę ma moja karta ?

Edytowane przez voxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wychodzi na to, że karta poszła się walić gdyż po instalacji Catalystów (niezależnie od wersji choć próbowałem tylko 5.10 i 5.5) wywala komunikat, że jest błąd przy ładowaniu CLI.exe. Instalują się tylko stery zktóre przyszły z kartą na płytce. Na całe szczęście karta jest na gwarancji :D

 

EDIT------

 

BTW jak sprawdzić (bez instalacji sterów, przyczyna: patrz wyżej) jaką temperaturę ma moja karta ?

 

A próbowałeś najpierw wywalic DRIVER CLEANEREM stary sterownik.....u mnie było podobne z tym CLI.exe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiem, że niestety nie będę przeinstalowywał windy gdyż...... zrobiłem to już wcześniej :D . Niestety nie podziałało. Dziś komp pojechał do serwisu i dali mi zastępczą kartę X600. Do piątku mają mi dać odpowiedź czy dadzą mi nową. Ale mam kolejne pytanie. Czym mogło być spowodowane takie nagłe przegrzanie się karty? W serwisie jak wyjmowali kartę to się o mało nie poparzyli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiem, że niestety nie będę przeinstalowywał windy gdyż...... zrobiłem to już wcześniej :D . Niestety nie podziałało. Dziś komp pojechał do serwisu i dali mi zastępczą kartę X600. Do piątku mają mi dać odpowiedź czy dadzą mi nową. Ale mam kolejne pytanie. Czym mogło być spowodowane takie nagłe przegrzanie się karty? W serwisie jak wyjmowali kartę to się o mało nie poparzyli :D

 

Czasami zasycha pasta między GPU a coolerem ...osobiście doświadczyłem tego na procku....może to byc jedna z przyczyn....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do temp. to everest posiada funkcje która pokazuje temp GPU

Hmm.. zainstalowałem i (jeśli jest taka funkcja to) jej nie znalazłem. Jeśli chodzi Ci o to miejsce gdzie jest temperatura proca i dysku, to tam tego nie ma. Chyba że grafa to jest AUX ale nie wydaje mi się. Teraz robię to wszystko na X600 (bo taką mi w serwisie dali na czas wymiany), więc może tam nie ma czujnika. Aha i jakby co to zainstalowałem tą wersję Freeware Everast'a (czyli Home).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej w tym temacie:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=101043&st=859#

 

Ale ten problem nie daje mi spokoju. Od tego czasu zmieniłem stery na Catalyst 5.5.

Nie chodzi tu już o wskazania i testy ATI Tray Tools, chodzi o to, że kiedy gram w gry na fabrycznych taktowaniach gry po prostu się zawieszają, robią się freezy. Dopiero, kiedy obniżę rdzeń do tych 388 które ATI Tray Tools wykryło jako stabilne, gry przestają się zawieszać. Z kolei potem, po dłuższej grze, zaczynają przegrzewać się pamięci, co objawia się artefaktami w teksturach podczas grania.

Wiem, że poradzicie, żeby zmienić chłodzenie i będzie ok.

Ale moim zdaniem producent, czyli Sapphire, musi zapewnić prawidłowe działania karty przy fabrycznych taktowaniach i chłodzeniu.

Tym bardziej, że kiedy karta była nowa, nie miałem z nią takich problemów.

Chcę tą kartę reklamować.

Jednak obawiam się jednej rzeczy, że nie uwzględnią reklamacji, bo odpalą na niej windę, albo nawet grę przez parę minut i powiedzą "przecież karta działa".

Co o tym sądzicie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej w tym temacie:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=101043&st=859#

 

Ale ten problem nie daje mi spokoju. Od tego czasu zmieniłem stery na Catalyst 5.5.

Nie chodzi tu już o wskazania i testy ATI Tray Tools, chodzi o to, że kiedy gram w gry na fabrycznych taktowaniach gry po prostu się zawieszają, robią się freezy. Dopiero, kiedy obniżę rdzeń do tych 388 które ATI Tray Tools wykryło jako stabilne, gry przestają się zawieszać. Z kolei potem, po dłuższej grze, zaczynają przegrzewać się pamięci, co objawia się artefaktami w teksturach podczas grania.

Wiem, że poradzicie, żeby zmienić chłodzenie i będzie ok.

Ale moim zdaniem producent, czyli Sapphire, musi zapewnić prawidłowe działania karty przy fabrycznych taktowaniach i chłodzeniu.

Tym bardziej, że kiedy karta była nowa, nie miałem z nią takich problemów.

Chcę tą kartę reklamować.

Jednak obawiam się jednej rzeczy, że nie uwzględnią reklamacji, bo odpalą na niej windę, albo nawet grę przez parę minut i powiedzą "przecież karta działa".

Co o tym sądzicie :?:

 

No pewnie, że musi działać na standardowym chłodzeniu! Reklamuj i niech odpalą 3DMarka w loopie na kilka godzin, to zobaczą o co chodzi. Ale jeżeli brałeś w sklepie który robi problemy z serwisem to faktycznie będziesz miał problem...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu mama przywiozla mi karte Ati Radeon x800xl. I jak sie teraz okazalo po zdemontowaniu chlodzenia karta jest na R480 !!!. Pamieci to samsungi 1.6 ns. Czy toznacze ze defakto mam karte x850 ??? Karty jeszcze nie testowalem bo nie mam plyty glownej. Karta posiada dodatkowe zasilanie PCI-E

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez akslow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ello wszystkim.

 

Czy ktoś z Was spotkał się z tymi karatmi. IMHO są to w 100% te same karty na tym samym chipie i takich samych pamięciach, tylko bios mają różny.

Czy tak jest faktycznie? Może ktoś mnie utwierdzi w tym.

Jakie pamięci mają te karty. Ile ns?

Zamówiłem sobie XL. Podobno jest szansa na podkręcenie jej rdzenia w okolice 550MHz! Czy ktoś się bawił jedną z tych kart i to potwierdza?

 

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16814102501

i

http://www.newegg.com/Product/Product.asp?...N82E16814102492

 

Dzięki za odpowiedzi. Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzien temu mama przywiozla mi karte Ati Radeon x800xl. I jak sie teraz okazalo po zdemontowaniu chlodzenia karta jest na R480 !!!. Pamieci to samsungi 1.6 ns. Czy toznacze ze defakto mam karte x850 ??? Karty jeszcze nie testowalem bo nie mam plyty glownej. Karta posiada dodatkowe zasilanie PCI-E

No proszę, XL na rdzeniu R480 :) Widac Ati pozbywa się zapasów chipów R480, szybka parą wchodząc w serię X1xxx. Jak dla mnie to bomba. R430 cieniutko fikał na rdzeniu - 450-470 góra w większości przypadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry jest Pentagram Freezone XC-80Cu do niego dodaja radiatory na pamięci, mizerne ale zawsze, albo Zalmana VF700-Cu.

Mam również pytanie zmieniłem serwowicher ze stockowego na pentagrama, nie miałem zadnej pasty więc użyłem tego białego g..wna co było z pentagramem i na tym co w podpisie stres dochodzi do 60 stopni w idle 38. Czy jak zmienie pastę na jakąś Arctic Silver 5 (lub podobną) to odczuje więkrzy spadek temperatury (pewnie tak ale czy będzie znaczący)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi napisać jakie według was jest najlepsze chłodzenie na tą karte? najlepiej żeby odrazu o pamięci chaczyło.

VF Zalman + AS5 + dobry przewiew w "budzie" ... krótka droga do sukcesu :).

 

U mnie działa bardzo dobrze ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem tego pentagrama Cu. Ale jak zciągnołem tamten i wyczyściłem rdzeń, to ukazał się napis:

____

Radeon x800

PRO

R430

 

Czy wszyskir XL mają napisane na rdzeniu że to x800 PRO??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chodzi mi o karte z tej recenzji http://www.neoseeker.com/Articles/Hardware...x800/print.html

tylko, ze w wersji AGP ;) Ktos jest w jej posiadaniu ? Z artykulu dowiedzialem, ze uzytkownik nie mogl ruszyc tych 400mhz na rdzeniu...o odblokowaniu dodatkowych 4 p mozna pewnie zapomniec, ale jak to jest z jej o/c ?

Szczegolnie o/c rdzenia mnie interesuje, wykonanie 0,11um wiec nie powinno byc zle, ale jak jest w praktyce ? ;)

Pozrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...