Skocz do zawartości
Gość

ATI Radeon X800 / XL

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :) Mam pytanko do ludzi bystrzejszych ode mnie! :)

 

Czy można zainstalować Catalyst Control Center bez .NET Framework?

Czy w ogóle da się jakoś przyspieszyć dostęp do tego panelu sterowania, bo się to muli... Kiedyś (kilka wesji Catalystów temu) tak nie było. O nco chodzi?!

 

THX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie

 

 

ps.

na jakich taktach chodzi ci ta karta ze dajesz w podpisie X800XL@XT-PE

możesz podać orby do tych wyników z 3dmarka??

bo nie chce mi sie wierzyć że uzyskałeś na xl 520MHz core, 560MHz mem.

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta to orginalny ATI - All In Wonder X800XL (oparta jest o R420). Tak, więc tu tkwi mój sekret :) Chłodzę go Pentagramem Freezone XC-80Cu.

 

A taktowania mojej karty, to: 520 core i 550 mem - 100% stabilne w AtiTool.

 

A tutaj ciekawostka:

http://forumz.tomshardware.com/hardware/Pu...pict169901.html

 

Z resztą w grudniu pisałem na tym wątku o obu tych kartach:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=101043&st=870

Edytowane przez wojs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem karte sapphire radeon x800xl i nie wiem jakie stery do niej najlepiej zainstalowac i skąd ? Obecnie jade na tych dodanych przez producenta ale są dosyc stare. jakie najlepiej zainstalowac ? wyniki na karcie na standardzie to 3dmark03 10500pkt i 3dmark05 4700pkt czy to w normie ? Czy na standardowym chlodzeniu warto stosowac o/c na karcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie che cię martwić ale zrobiłeś marny interes ;(

karta ta praktycznie nic się nie podkręca, dysponuje marnym, głośnym chłodzeniem i na dzień dzisiejszy jest droga.

lepszym rozwiązaniem jest GTO2 :)

co do sterów wgraj 5.13 i będzie spoko

np. te

http://www.tweaksrus.com/index.php?option=...=158&Itemid=41/

 

wyniki są raczej w normie po instalce nowych sterów powinieneś mieć 03-11k a w 05-5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie che cię martwić ale zrobiłeś marny interes ;(

karta ta praktycznie nic się nie podkręca, dysponuje marnym, głośnym chłodzeniem i na dzień dzisiejszy jest droga.

lepszym rozwiązaniem jest GTO2 :)

co do sterów wgraj 5.13 i będzie spoko

np. te

http://www.tweaksrus.com/index.php?option=...=158&Itemid=41/

 

wyniki są raczej w normie po instalce nowych sterów powinieneś mieć 03-11k a w 05-5k

Ja tą karte kupiłem za 700zł full box i gwaracja na rok czy to zły interes? :D GTO2 niestety jest conajmniej 120zł droższe jak nie lepiej. Wgrałem te stery 5.13 i odrazu wyniki są lepsze w 3dmarku05 teraz mam 5127pkt wiec nie tak zle :P sprawdze jeszcze jak z o/c karty, mysle ze do 5500pkt dobije.

 

sprawdziłem jak tam z o/c karty i rzeczywiście o/c rdzenia to padaczka zaledwie 30MHz więcej da sie ustawic aby artow nie bylo, z pamiecią troche lepiej bo ustawiłem 50Mhz wiecej i wynik mi podskoczył do 5560pkt w 3dmark05, jeszcze troche pokombinuje i mysle ze pod 5800pkt dam rade.

Edytowane przez Speo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam schematow Vmoda i Vmem do Sapphire X800XL na PCI-E R430...

 

 

Jak na razie zatrzymalem sie na 460/580 http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1667591

 

Mam zamiar troche pomeczyc karte az pojdzie w odstawke [;

 

U nas max wynik na Xl to 6300 , world record to 7400 chyba , ale to na rdzeniu R420 i z tego co obserwuje na orbie to max wynik na R430 to chyba 6,5k .

 

Zobaczymy co zdzialam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tu masz full boxa no i ten model chyba sie lepiej podkreci. Kumpel go kupil i na stokowym chlodzeniu poszedl na 560/625 , kto wie ile jeszcze w nim siedzi. Zreszta to GTO2 sa jeszcze 3 na stanie (1 BOX i 2 OEMy) ,a dystrybutor zwietrzyl o co chodzi i podniosl cene w hurcie o ponad 100zl. Wiec jak ktos ma zamiar kupic niech sie lepiej spieszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMFG przeczytalem te 40str. tematu na techpowerup i juz wszystko wiem -_-

 

Jak wroce na chate to zacynam krzesac iskry ! :lol:

 

Swoja droga jak na Xl-a to te 460 na rdzeniu nie jest takim zlym wynikiem...

 

Zobaczymy co powie na vgpu :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMFG przeczytalem te 40str. tematu na techpowerup i juz wszystko wiem -_-

 

Jak wroce na chate to zacynam krzesac iskry ! :lol:

 

Swoja droga jak na Xl-a to te 460 na rdzeniu nie jest takim zlym wynikiem...

 

Zobaczymy co powie na vgpu :twisted:

Jak coś zdziałasz to napisz :) może i ja bym jakiegoś vmoda zrobił.

 

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie chłodzenia gdyż standardowe jest dosyć głośne chce zamienić na coś lepszego i najmniejszym kosztem do 40 max 50zł jaki coolerek najlepiej ? Myślałem nad pentagramem xc-80al czy może być ? z testów wiem że jest dosyć cichy a jak z wydajnością ? Będzie ciutke lepszy od standardowego ?

Edytowane przez Speo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT : podbilem memki do 600Mhz , w canyon flight zaczely sie pojawiac drobne kwadraciki , ale przeszedl [; http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1676765

 

Powyzej 460MHz na rdzeniu lapie regularny zwis gpu . Mialem dzisiaj zastosowac opcje "chlodnica za okno" ale zona sie buntuje , ze zimno w mieszkaniu , wiec musze odczekac do weekendu :lol: Za vgpu i vdd/vddq zabiore sie jak tylko dorw lutownice kolbowa bo moja transformatorowka sie raczej nie nadaje do modow :? No chyba , ze wczesniej dogadam sie ze znajomym elektronikiem i mi to ladnie polutuje , chociaz roboty za duzo przy tym nie ma... Pozostaje jeszcze kwestia radiatorkow na memki bo obecne OCZ-bga alu sa dobre ale do stockowych zegarow...

 

Jak wszystko dobrze pojdzie to moze wydlubie jakis maly rekordzik , przyznajmniej w klasie R430 :wink:

 

EDIT 2 : tutaj screen z taktowan bo nie wiem czemu ale orb nie pokazuje taktowan na XG Warcats 5.9 XT Klyk

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle te memki. U mnie chodzą do 595. Rdzeń idento - powyżej 460 kupa wielka. Niestety jutro karta zmienia własciciela i jakiegos fajnego wyniczku juz nie zrobię ( ostatnio robione jeszcze na Cat. 5.3 - 5790 , a od tego czasu z lenistwa nic nowego nie robiłem. A szkoda, bo Cat. od 5.9 w góre dają kopa ok 300-350 pkt w górę w 3dmark05....)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nieźle te memki. U mnie chodzą do 595. Rdzeń idento - powyżej 460 kupa wielka. Niestety jutro karta zmienia własciciela i jakiegos fajnego wyniczku juz nie zrobię ( ostatnio robione jeszcze na Cat. 5.3 - 5790 , a od tego czasu z lenistwa nic nowego nie robiłem. A szkoda, bo Cat. od 5.9 w góre dają kopa ok 300-350 pkt w górę w 3dmark05....)

No wlasnie Hanu zastanawia mnie jedna rzecz , bo ostatnio zagladalem do Hall of fame i widze , ze ty przy identycznych taktowaniach masz strate 200pkt. Przy czym proca mamy tak samo na 2.7GHz no i ja nie mam memek 1:1 tylko na 270MHz 2.5 3-4-7

 

No chyba , ze te stery , ktorych uzywam dodaja sztucznie tyle punktow , ale pracuje na nich od dawna i nie zauwazylem roznicy w jakosci wyswietlanej grafiki w porownaniu do np Catalyst :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówiłem, mój wynik robiony był jeszce na Cat.5.3 i Winchesterze na 2,7 GHz. Twoja różnica punktowa "in plus" wynika z uzycia nowszych sterów, i nie ma znaczenia , ze sa to WarCatsy, bo na najnowszych Catalystach byłoby podobnie.

 

Obadaj ten link: http://www.tweaktown.com/articles/857/3/pa...rk05/index.html

 

Ten test ładnie pokazuje jak rosła wydajność Catalystów. Zobacz na x850xt, bo tej karcie chyba najbliżej z tego testu do x800xl. Między 5.3 a 5.13 jest prawie 600 pkt róznicy! Dziś na procku Venice 3GHz z nowymi Cat. spokojnie fiknąłbym ok.6200. No , ale jak mówię, karta ma już od jutra nowego właściciela i raczej dziś nie znajdę czasu na ostatnie testy.

 

Tak czy inaczej życzę Ci powodzenia w kręceniu tego maleństwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec byla okazja na otwarte okno , wiec jak moglbym nie skorzystac :lol:

 

Czasu bylo malo a i po drodze pare zonkow wyszlo no ale wyniczek troszke podskoczyl .

 

Temp gpu 12 C :lol: Procek 18 C

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1684914 482/590

 

Oczywiscie dalej nie ma vgpu i innych modow . Zastanawia mnie fakt , ze zjechanie w dol z temp tak przeklada sie na potencjal o/c rdzenia... I teraz tak sie zastanawiam czy jak zrobie mody to przypadkiem nie bedzie tak , ze wyzsza temp gpu przelozy sie na prawie zerowy efekt o/c (poprawcie mnie jesli sie myle , bo to akurat wazna kwestia :huh: )

 

Co do wyniku to hmm... Mialem tylko godzine , ogolnie malo czasu spowodowalo iz podjalem rozpaczliwa walke o 490/600 ale po tym jak 3 razy wywalilo mi blad 3dmarka po tym jak skonczyl sie trzeci test to zrezygnowalem... Po prostu rece mi opadly . W dodatku zero artow , za kazdym razem ten sam blad 3dmarka , nie jakis tam freez czy res , po prostu czysty lolowy blad z "raportowaniem" :lol:

 

W sumie to co bez modow pokazala ta grafa nastawia mnie optymistycznie do dalszych prob... Postaram sie z modami wstrzelic w okolice 520/620 i mysle , ze jest to realne... A moze uda sie wiecej :lol:

 

Stay tuned... [;

 

EDIT: Wlasnie zauwazylem , ze mialem procka caly czas ustawionego na 2.8GHz :mur: :lol: No to juz chyba znalazlem sprawce...

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez troche poczytalem i ogolnie jest pare sposobow na to :wink:

 

Z tego co zrozumialem to poza vgpu jest jeszcze igpu . Igpu reguluje zakres napiecia przy ktorym gpu sie resetuje , wiec modyfikujac to mozna troszke zwiekszyc zakres "pozytywnego" vcore :lol:

 

Wiekszosc osob pisze , ze to niepotrzebne . No ale w takim razie po co ktos sprawialby sobie trud wymyslenia takiego moda jakby nic to nie dawalo ? :wink:

 

Ogolnie plan jest taki , zeby chociaz do tych 520 na rdzeniu dojechac i mysle , ze podbijajac vgpu z 1.4v do 1.7v powinno sie udac (biorac oczywiscie pod uwage wyniki bez modow) . Co do pamieci to hmm tutaj owszem przydaloby sie wiecej MHz'ow ale z tego co obserwuje to podbicie memek o 10Mhz = + 50pkt natomiast + 10MHz na rdzeniu to juz 100pkt wiecej :wink:

 

Wszystko wyjdzie w praniu , moze szybciej niz mi sie wydaje pozbede sie tej grafy :lol: A moze zaskoczy mnie pozytywnie .

 

Ogolnie obserwujac tematy o R430 widze ,ze osiagniecie 460MHz to juz spory sukces , wiec te moje "prawie" 490 napedza mnie pozytwnie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde że też ja nie mam chłodzenia wodnego.

W 3D2k5 się jeszcze nie bawiłem bo nie miałem kiedy. Musze cału komputer pod okno transportować. Ja 3D2k3 robiłem na 470/595 i procku na 2835.

Narazie chcę wyciągnąć ponad 14000 w 2k3, ale nie mam kiedy.

490 na gpu też mnie napędza pozytywnie. Chyba jutro powalcze z moją XL'ką :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde że też ja nie mam chłodzenia wodnego.

W 3D2k5 się jeszcze nie bawiłem bo nie miałem kiedy. Musze cału komputer pod okno transportować. Ja 3D2k3 robiłem na 470/595 i procku na 2835.

Narazie chcę wyciągnąć ponad 14000 w 2k3, ale nie mam kiedy.

490 na gpu też mnie napędza pozytywnie. Chyba jutro powalcze z moją XL'ką :wink:

A twoja XL-ka tez na R430 ? :>

 

Bo jak tak , to wynik zapupisty jak na AC . Mi na WC powyzej 460 na rdzeniu juz kleka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R430 jak nic. Na standardowym poszedł tylko 455, ale jak zarzuciłem mu XC-80Cu to dostał kopa. Bezproblemowo przechodzi 3D2k3 jak mam otwarte okno i temp. rdzenia nie przekraczającą 52C. inaczej nie sprawdzałem. Jak bede miał troche czasu to się pobawie z nią ale z kompem na parapecie.

 

EDIT: Strone wcześniej nawet pisałem że mi pisze na rdzeniu R430 (PRO) Ty tesz maż napis PRO?

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem , musze sprawdzic czy jakies Pro tam mam :lol:

 

Sprawdze jak bede wyciagal karte do modow bo na razie siedze w rekawiczkach przed kompem bo troszke zmarzlem podczas benchingu :lol:

 

Nie baw sie w 3dm03 :P Poscigaj sie ze mna w 3dm05 :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnym oszacowaniu możliwości karty w 2k5:

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1685839

 

Stwierdziłem że moge powalczyć, ale tylko przy otwartym oknie bo 56C a rdzeń to już troche za dużo jak na 470mhz. :wink:

Bench robiony na zasyfionym systemie z prockiem na 2.2 i pamięciami na 220mhz.

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

6231 pkt. Zdjołem bok obudowy i postawiłem tak żeby mi wiatrak centralnie na karte wiał. Max 46C i zero artów.

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1688915

 

Sorki że dwa posty pod sobą, ale pochwalić się chciałem. :mrgreen: A i tak temat prawie stoi w miejscu.

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update.

6231 pkt. Zdjołem bok obudowy i postawiłem tak żeby mi wiatrak centralnie na karte wiał. Max 46C i zero artów.

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1688915

 

Sorki że dwa posty pod sobą, ale pochwalić się chciałem. :mrgreen: A i tak temat prawie stoi w miejscu.

No ladnie , ladnie :wink:

 

Zobaczymy co ja dzisiaj zdzialam :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety max karty to 475gpu i 600mem z lekkimi artami na max 44C (idle 28).

Narazie wodnego nie mam w planach, ale chyba muszę pomyśleć nad tym :wink:

6267

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=1689303

Może jak proca podciągne to będzie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...