Skocz do zawartości
Gość

ATI Radeon X800 / XL

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... A dzisiaj byłem w Proline z myślą kupna tej karty(x800xl) i mi powiedzieli ,ze karty od X800 wzwyż w wersji AGP wchodza tylko na AGP X8 bo drivery nie uznaja AGP X4. Trochu sie zdziwiłem, skoro wszyscy mi mówią ,ze spokojnie mi wejdzie na AGP X4, a tu w sklepie że nie ma mowy. Normalnie bym powiedział ,ze brednie plecie (przecie jak moga przeszkadzac drivery? to jak nie zainstaluje ich to co? - bedzie mi chodzić :D), ale skoro tam pracuje to może jednak wie ,ze nie chodzi. Prosiłbym o odpowiedź!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... A dzisiaj byłem w Proline z myślą kupna tej karty(x800xl) i mi powiedzieli ,ze karty od X800 wzwyż w wersji AGP wchodza tylko na AGP X8 bo drivery nie uznaja AGP X4. Trochu sie zdziwiłem, skoro wszyscy mi mówią ,ze spokojnie mi wejdzie na AGP X4, a tu w sklepie że nie ma mowy. Normalnie bym powiedział ,ze brednie plecie (przecie jak moga przeszkadzac drivery? to jak nie zainstaluje ich to co? - bedzie mi chodzić :D), ale skoro tam pracuje to może jednak wie ,ze nie chodzi. Prosiłbym o odpowiedź!!!!!

1439423[/snapback]

Ja wkladalem swojego X800XT na plyte AGPx8, zmienialem na AGPx4 i wszystko dzialalo, ale na plycie obslugujacej tylko AGPx4 nie sprawdzalem wiec glowy nie dam.

 

Ponawiam swoja propozycje dla Ciebie:

zmien sobie plyte B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede zmienial plyty tylko dla agp x4 bo to nic nie daje, a skoro mam wszystko stabilne i proc sie podkręca nieźle to po co wydawać kase? Jednak tego X800XL, bo jak sie w sklepie okazało to był na PCI-Express to sie pytam czemu maja na necie ,ze na AGP? a on ,ze pomyłka, ale i tak by mi nie poszlo..... Teraz tylko qrczę mi problemu narobił bo jak bede chciał kupować w niedalekiej przyszłości to nie bede wiedzial czy mi pujdzie. Dlatego sie pytam jak to jest. Najlepiej, gdyby sie wypowiedzial ktos, kto ma plyte z AGP x4, karta typu X800xl/xt/pro albo nawet 6800/gt, ale malo takich osób :( Nie ma gdzieś jak sprawdzić, czy by działało, bo na stronie MSI nie daja żadnych informacji o mojej płycie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie pogadasz :D jak juz pisze ,że nie bede zmianial to zazwyczaj wyjadą ,żeby zmienić i to jeszcze na PCI-E :D. Ja chciałem dziś kupić karte, na którą i tak dałbym wszystko co mam i nie wchodzi w rachube wiecej niz 1200zł, wiec na plyte mi z pewnością nie wystarczy. I nie gadajcie, że to "przyszłościowy zakup", bo jak mi wróżka nie da/ w totka nie wygram/ sam nie zarobie a teraz to dopiero w 3 gim jestem, to w pszyszłości nie bede mial za co modernizować kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie pogadasz :D jak juz pisze ,że nie bede zmianial to zazwyczaj wyjadą ,żeby zmienić i to jeszcze na PCI-E :D.  Ja chciałem dziś kupić karte, na którą i tak dałbym wszystko co mam i nie wchodzi w rachube wiecej niz 1200zł, wiec na plyte mi z pewnością nie wystarczy. I nie gadajcie, że to "przyszłościowy zakup", bo jak mi wróżka nie da/ w totka nie wygram/ sam nie zarobie a teraz to dopiero w 3 gim jestem, to w pszyszłości nie bede mial za co modernizować kompa.

1439599[/snapback]

Z PCI-E się nie spiesz tak jak Ci niektórzy sugerują... Ja się ciut za szybko wpędziłem w to... Tzn. jak już zmienisz jest ok, ale fakt faktem spory koszt przeskoczenia, bo i proc i mobo i grafa... Wprawdzie na grafie troszke zaoszczędzisz, ale proc i płyta to nadrobią... Co do płyty, ja mogę tylko powiedzieć że wsadzałem 6600GT i 6800LE w AGP x4 i było zero problemów... W którym Prolinie się pytałeś o to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocławskim... Tam jakieś studenciny pracuja po informatyce, tylko co z tego, skoro sie nie znaja na sprzecie :D trochu to śmieszne, ale cóż...

Wsadziłeś w jaki model płyty ,jeżeli wolno mi zapytać? Wolno? :D

Jeżeli GF6xxx chodza n AGP X4 to raczej mi sie zdaje ,ze ATI też wchodza na to bo byloby śmiesznie gdyby nie. I jeszcze najlepsze to: Jak już sie tak dla pewności zapytalem czy mi wejdzie na agp x4 to on mi gada, ze to na pci-e. Gapie sie na pudlo a to faktycznie, ale jak skoro na necie macie ,ze to na AGP to czemu tu na PCI-E. On powiedzial ze to nie jego wina a pozatym i tak mi nie wjedzie bo mam agp x4. to ja gadam ,ze wchodzi napewno ,a on ,ze drivery nie pozwalaja (jak one to robią?- wierze na słowo :D) a pozatym nawet jakby weszlo to i tak mam dwa razy mniejsza wydajnosc przez przepustowosc złącza i sie śmiać zaczął (chyba ze mnie bo sie nie znam :D) to poszedłęm i tak sobie mysle ,że jak koles nie zna podstaw i nie wie, ze to 1GB/s w złaczu całkowicie starczy , grafa i tak więcej RAM na pokładzie niz jej trzeba do gier, a i tak nigdy tego nie wykorzysta, to tacy ludzie robia w sklepie, skoro ja małe 15-letnie wyśmane dziecko wiem więcej niz oni( współpracownicy przyznawali mu racje) :D ? Smiechu warte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrocławskim... Tam jakieś studenciny pracuja po informatyce, tylko co z tego, skoro sie nie znaja na sprzecie :D trochu to śmieszne, ale cóż...

No ja bym tak o nich nie mówił... Znają się w miarę chłopaki, może nie super ale wiedzę mają. Z którym rozmawiałeś? Które stanowisko? Patrząc od lewej 1 2 3.

 

Wsadziłeś w jaki model płyty ,jeżeli wolno mi zapytać? Wolno? :D

Nie wolno ;) Żebym to ja wiedział, hmm, MSI, albo na KT3 albo KT4, ale pewny nie jestem.

 

Jeżeli GF6xxx chodza n AGP X4 to raczej mi sie zdaje ,ze ATI też wchodza na to bo byloby śmiesznie gdyby nie.

 

No tak tak, wiadomo :)

 

I jeszcze najlepsze to: Jak już sie tak dla pewności zapytalem czy mi wejdzie na agp x4 to on mi gada, ze to na pci-e. Gapie sie na pudlo a to faktycznie, ale jak skoro na necie macie ,ze to na AGP to czemu tu na PCI-E. On powiedzial ze to nie jego wina a pozatym i tak mi nie wjedzie bo mam agp x4.

Co do netu to nie jego wina, bo to centrala ustala to co jest na stronie Proline'u, bo to na całą polskę jedna strona, tylko jak wybierasz dany przedmiot masz stan w danym mieście. Co do wejścia na agp x4, nie kłamał, PCI-E napewno nie wsadzisz w AGP x4 ;) (chociarz polak to wszystko potrafi ;))

 

to ja gadam ,ze wchodzi napewno ,a on ,ze drivery nie pozwalaja (jak one to robią?- wierze na słowo :D) a pozatym nawet jakby weszlo to i tak mam dwa razy mniejsza wydajnosc przez przepustowosc złącza i sie śmiać zaczął (chyba ze mnie bo sie nie znam :D)

Wydaje mi się że to był ironiczny śmiech :)

 

to poszedłęm i tak sobie mysle ,że jak koles nie zna podstaw i nie wie, ze to 1GB/s w złaczu całkowicie starczy , grafa i tak więcej RAM na pokładzie niz jej trzeba do gier, a i tak nigdy tego nie wykorzysta, to tacy ludzie robia w sklepie, skoro ja małe 15-letnie wyśmane dziecko wiem więcej niz oni( współpracownicy przyznawali mu racje) :D ? Smiechu warte...

1439796[/snapback]

Tutaj nie do końca jestem przekonany czy nie znają podstaw, raczej wyglądało mi to na próbę nakierowania na droższy model ;) Aczkolwiek nie wiem jak Ci nowi, wiem że jeden ma wiedzę, 2óch pozostałych średnio poznałem do tej pory ;) Wiesz im płacą za bełkot marketingowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm..... ty to masz znajomości. :D rzeczywiście chciał mi potem "zasugerować" R9800Pro (tanio ,ale jak juz mam kupic to dobrze), a z tym wejściem to mu chodziło o to ,ze nawet gdyby ten XL był na AGP to tylko na AGP X8, a to raczej by mnie nie zwabiło bo kupna karty, skoro wiedzial ,ze ja mam "tylko" X4. Jeżeli nie wiesz co masz za plyte to polecam niezly program Aida32 "znaczy sie sugeruje żebys zobaczył i mi podał jaka to :D W każdym razie ma tylko X4 czy poprostu zmieniles z X8 na X4? Tak tylko sie pytam dla pewnośći (zreszta w biosie masz mozliwosc zmieniania i tam zobaczysz iczy amsz mozliwosc na X8). Ja tam do nich nic nie mam bo nie wiem jacy są osobiście tylko gadam jak bylo w sklepie, a było jak było... czyli dosyć niestandardowo (chocirz musze przyznać ,że pokazał płyte, pozwolił obejrzeć itp.):D Wrcze ludzie ja mam teraz na zastępstwie Riva TNT2 Pro i gdzie by było cos w stylu/lub lepiej X800XL/6800GT w cenie do 1200zł? tylko nie napewno Asusa GT niepełnego. A tak mi sie ten X800XL podobał. Buuu.... biednemu zawsze wiatr w oczy :D

Ale weź nie gadaj, że ja coś tam gadałem bo chciałbym tam jeszcze moze coś kupić i być tam mile widzianym :D

Edytowane przez Jet4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

@Jet4 NIE ROZUMIEM cIEBIE CAŁKOWICIE :unsure:

 

po co do przestarzałęgo kompa wsadzać x800XL??

 

przecież to obłęd!!!

 

każdy kto zna się na sprzęcie wie,ze komputer dobry musi być zbilansowany, a nie jest dobrze gdy ma świetną kartę graficzną a reszta to już zabytek

 

dozbieraj sobie na mobo+proc+k. graficzna i będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm..... ty to masz znajomości. :D rzeczywiście chciał mi potem "zasugerować" R9800Pro (tanio ,ale jak juz mam kupic to dobrze), a z tym wejściem to mu chodziło o to ,ze nawet gdyby ten XL był na AGP to tylko na AGP X8, a to raczej by mnie nie zwabiło bo kupna karty, skoro wiedzial ,ze ja mam "tylko" X4. Jeżeli nie wiesz co masz za plyte to polecam niezly program Aida32 "znaczy sie sugeruje żebys zobaczył i mi podał jaka to :D W każdym razie ma tylko X4 czy poprostu zmieniles z X8 na X4? Tak tylko sie pytam dla pewnośći (zreszta w biosie masz mozliwosc zmieniania i tam zobaczysz iczy amsz mozliwosc na X8). Ja tam do nich nic nie mam bo nie wiem jacy są osobiście tylko gadam jak bylo w sklepie, a było jak było... czyli dosyć niestandardowo (chocirz musze przyznać ,że pokazał płyte, pozwolił obejrzeć itp.):D Wrcze ludzie ja mam teraz na zastępstwie Riva TNT2 Pro i gdzie by było cos w stylu/lub lepiej X800XL/6800GT w cenie do 1200zł? tylko nie napewno Asusa GT niepełnego. A tak mi sie ten X800XL podobał. Buuu.... biednemu zawsze wiatr w oczy :D

Ale weź nie gadaj, że ja coś tam gadałem bo chciałbym tam jeszcze moze coś kupić i być tam mile widzianym :D

1439890[/snapback]

SKomentuje to tak, nie ucz ojca dzieci robić... Ja tylko ulepszałem na zamówienie platformę... Nie pamiętam poprostu co było w środku i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bachus81 jasne że sobie uzbieram. Ba! całęgo kompa se kupie bo mi sie rulony gotówki walają wszędzie. A tak poważnie to z procka wyciagam 3.2GHz napewno, wiecej zobacze ale myślę ze do 3.6 dobije, wiec co widzisz starego "zabytkowego" w tym sprzecie to ja nie wiem. Może sobie zmieniasz co rok kompa (bo na to wychodzi), lecz mysle że mi wystarczy nowa grafa i po problemie. Teraz to każdy wyjedzie z textem ze jak sie ma słabego proca to kompa nowego. Jak procek sie kreci, pamieci dobre wyrabiaja, bedzie nowa grafa, to po co do cholery zmieniac mobo i proca i grafe? Sensowny powód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak co za bzdura, że karta z AGPx8 nie wejdzie na AGPx4,.. poszedłbym tam osobiście i wyśmiał w żywe oczy ,.. ale to troche daleko ode mnie a ostatnio ceny benzyny poszła do góry,.. :P

Ja miałem ostatnio (nie)przyjemności wysłać swoje mobo do serwisu i dali mi jakiegoś solteka w zamian na AGPx4 i jakoś mój X800XT nie burkał,.. :) ale może się nie znam i przeżyłem fatamorgane ,.. a mamusia mówiła, że za dużo gram, i mi się oczka popsują ,.. ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Według mnie to na 100 % powino chodzić na AGP4X. A jak nie bedzie, to chyba padne ze smiechu :D:D

 

A co do X800XL to powiem coś madrego :P

Według mnie jest to obecnie najlepsza karta cena/jakość

Nie warto bulić na X850XT po jak ktoś gra w 1024-768 to wogóle nie zobaczy różnicy. Dopiero w 1600-1200 może ale też raczej są to znikome różnice. Dziwią mnie ludzie którzy sie jaraja że kupią sobie X850Xt i są super.

 

Po co wydawać tyle kasy jak na jesień wyjdzie 520 i to dopiero bedzie hym - hiper mega rakieta.

 

I wtedy kupować nowe kompy a nie teraz - zaduże ceny :D Warto troche poczekać i się pomęczyć na starym kompie :D

 

I jeszcze jedno. Powiem ty którzy uwarzają żę PCI-E jest lepsze od AGP 8X. Wcale na razie nie jest lepsze :P Ale napisze w skrócie że na X800Xl na PCI-E nie ma ( ale to zależy też od firmy - teraz ASUS wypuści jaki hard core X800XL do podkręcania - ale jeszcze go nie ma w polsce ) dodatkowego zasilania :P:P I jak czytałem na różnych serwisach karty na PCI-E praktycznie sie nie podkręcają bo nie mają już zkąd pobierać prądu bo PCI-E im już nie wystarcza. A na AGP jest inaczej :P:P Dlatego naszczęscie ma AGP 8X ( Barton 3200 XP , 1 GB ramu, ABIT NF7, 120 GB i niestety 9700 :P ale już nie długo :P ) i da sie z X800Xl troche jeszcze wystrzepać mocy. Podobno jak się trafi na dobry model na AGP to można dojść z zegarami do X800 PE albo lepiej :D:D:D

 

Wiem że niektórzy zaraz z formu powiedzą po co podkręcać takie grafy a ja powiem tak - BO LUBIE :P:P

 

No ale kończąc tylko czekam jak uzbieram kase 1200 zł i lece do sklepu :P

 

Bo ta grafa jest super !!!!

 

Pozdrawiam wszystkich i kupowaćtyko grafy ATI :P:P ( bo GF jest do bani :P:P:P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Powiem ty którzy uwarzają żę PCI-E jest lepsze od AGP 8X. Wcale na razie nie jest lepsze :P Ale napisze w skrócie że na X800Xl na PCI-E nie ma ( ale to zależy też od firmy - teraz ASUS wypuści jaki hard core X800XL do podkręcania - ale jeszcze go nie ma w polsce  ) dodatkowego zasilania :P:P I jak czytałem na różnych serwisach karty na PCI-E praktycznie sie nie podkręcają bo nie mają już zkąd pobierać prądu bo PCI-E im już nie wystarcza. A na AGP jest inaczej :P:P Dlatego naszczęscie ma AGP 8X ( Barton 3200 XP , 1 GB ramu, ABIT NF7, 120 GB  i niestety 9700 :P ale już nie długo :P ) i da sie z X800Xl troche jeszcze wystrzepać mocy. Podobno jak się trafi na dobry model na AGP to można dojść z zegarami do X800 PE albo lepiej  :D:D:D

 

 

1445920[/snapback]

Nie jest lepsze? Otóż jest, problem tkwi gdzie indziej, jeszcze nie są wykorzystywane jego możliwości, bo na AGP nie uzyskasz dwukierunkowo tak dużej przepustowości. Co do zasilania, bullshit... Nie kręcą się na PCI-Express? Toś mnie chłopie rozbawił :) Ciekawe dlaczego rekordy w każdym marku są na PCI-Express i rekordy w samym kręceniu też, bo im napiecia brakuje tak?? Powiem Ci tyle, że narazie nie ma karty która by była w stanie w pełni wykorzystać moc (W) dostarczaną przez pci-e... Jakoś mój radek X800 kręci się bardzo ładnie, z 390/700(350) na 470/1140(570)... Bezsensu jest kłótnia, ale nie mów że gdzieś wyczytaleś takie bzdety, bo to jest IMO poprostu śmieszne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Według mnie to na 100 % powino chodzić na AGP4X. A jak nie bedzie, to chyba padne ze smiechu :D:D

 

A co do X800XL to powiem coś madrego :P

Według mnie jest to obecnie najlepsza karta cena/jakość

Nie warto bulić na X850XT po jak ktoś gra w 1024-768 to wogóle nie zobaczy różnicy. Dopiero w 1600-1200 może ale też raczej są to znikome różnice. Dziwią mnie ludzie którzy sie jaraja że kupią sobie X850Xt i są super.

 

Po co wydawać tyle kasy jak na jesień wyjdzie 520 i to dopiero bedzie hym - hiper mega rakieta.

 

I wtedy kupować nowe kompy a nie teraz - zaduże ceny :D Warto troche poczekać i się pomęczyć na starym kompie :D

 

I jeszcze jedno. Powiem ty którzy uwarzają żę PCI-E jest lepsze od AGP 8X. Wcale na razie nie jest lepsze :P Ale napisze w skrócie że na X800Xl na PCI-E nie ma ( ale to zależy też od firmy - teraz ASUS wypuści jaki hard core X800XL do podkręcania - ale jeszcze go nie ma w polsce  ) dodatkowego zasilania :P:P I jak czytałem na różnych serwisach karty na PCI-E praktycznie sie nie podkręcają bo nie mają już zkąd pobierać prądu bo PCI-E im już nie wystarcza. A na AGP jest inaczej :P:P Dlatego naszczęscie ma AGP 8X ( Barton 3200 XP , 1 GB ramu, ABIT NF7, 120 GB  i niestety 9700 :P ale już nie długo :P ) i da sie z X800Xl troche jeszcze wystrzepać mocy. Podobno jak się trafi na dobry model na AGP to można dojść z zegarami do X800 PE albo lepiej  :D:D:D

 

Wiem że niektórzy zaraz z formu powiedzą po co podkręcać takie grafy a ja powiem tak - BO LUBIE :P:P

 

No ale kończąc tylko czekam jak uzbieram kase 1200 zł i lece do sklepu :P

 

Bo ta grafa jest super !!!!

 

Pozdrawiam wszystkich i kupowaćtyko grafy ATI :P:P ( bo GF jest do bani :P:P:P )

1445920[/snapback]

w wiekszosci zgoda

z tym ze 800xl nie podkrecisz nigdy do wartosci 800xt na rdzeniu (bo pamieci krecą sie mniej wiecej identycznie)

wartosc max. na rdzeniu jaka jestes w stanie osiagnac na AC nie stockowym to 470/480 - wiecej nie ma szans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja coś napisze żeby nie było więcej takich głupot....

 

AGP x8 przepustowość w OBIE strony 2132 MB/s i zasilanie do 42W (110W dla AGP PRO)

 

PEG/PCI Express x16 przepustowość w JEDNĄ stronę 4000 MB/s i zasilanie do 75W a za pomocą dodatkowego połączenia (nowe zasilacze mają taką wtyczkę 6pin) można doprowadzić kolejne 75W energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ikar13 tylko ja juz chyba 2 raz móię ,ze to jest tam KARTA x800xl NA AGP!!!!!!!! TYlko maja na necie pomyłke i włąśnie dlatego poszłem i sie rozczarwałem. zAuwaź, ze tam jest opis X800XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do podkręcania to niewiem jak to jest. ale w cD-action miali test x800xl agp/pci-e i na wersji agp mieli wyniki w stylu 4700 w 3Dmark05 a na pci-e niecałe 4200 albo moze cos niamieszalme bo nie mama tej gazety, ale w każdym racie wyniki bez podkrecania byly wieksze na AGP, z czego to bylo duko pkt. i raczej to nie dzieki lepszej mobo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do podkręcania to niewiem jak to jest. ale w cD-action miali test x800xl agp/pci-e i na wersji agp mieli wyniki w stylu 4700 w 3Dmark05 a na pci-e niecałe 4200 albo moze cos niamieszalme bo nie mama tej gazety, ale w każdym racie wyniki bez podkrecania byly wieksze na AGP, z czego to bylo duko pkt. i raczej to nie dzieki lepszej mobo.

1446063[/snapback]

 

eeee akas bzdura

 

PCI-E i AGP kreca sie mniej wiecej tak samo i daja takie same wyniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra co do rdzenia się zgodze. To prawda. Max to 480 :P

 

Ale nie zgodze sie z Pane Outlander który chce nam pokzać wyszość PCI-E.

 

Dobra PCI-E jest lepsze ale rzadna ( jeszcze ) karta graficzna tego nie wykorzystuje. A wydajność DZISIEJSZYCH kart na AGP i PCI-E jest praktycznie tak sama. Nieraz wygrywa AGP nieraz PCI-E.

Oczywiście nie będę pisał że AGP Jest super bo jak na dzisiejsze czasy jest hym troche przestarzałem i PCI-E jest lepsze ale jak mówiłem rzadna karta graf. jeszcze nie wykorzystuje takie " mocy " PCI-E. Może PCI-E wykorzysta nowy R520 albo coś od NVIDIA ale nie byłbym taki pewny :P Co do prędkości PCI-E żeby to wszystko wykorzystać musisz mieć super proc i pamięci bo co z tego że 4 GB w jedną strone jak reszta " niedaje rady " . Ale co tam nie będę sie kucił. Moje zdanie to moje. Jakie Wy macie to już mi bez różnicy :P

 

Co to jest AGP PRO ??????? :blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:

Bo nie wiem :P:P AGP X12 :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tak: jak szukałem na kilku serwisach internetowych (w tym zagranicznych) to narazie jest bardzo mało gier (zaledwie kilka), które potrzebuja wiecej niz agp x4 i to tylko na na jakies poł sekundy (ze jak mam agp x4 to mam zadko 1fps mniej niz mialbym na agpx8), czyli w praktyce nie ma róznicy pomiedzy agp x4 a x8. Jezeli juz agp x8 ma dwa razy wiecej przepustowości niz agp x4 to chyba przez nastepne kilka lat nie bedzie gry/programu, ktora bedzie wymagac pci-e, a juz wtedy pewnie znowu wprowadza bez potrzeby jakies nowe PCI-E z X32 albo cos w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ikar13 :arrow: Po pierwsze nie próbuje wykazać wyższości PCIE nad AGP bo to oczywiste :P Po drugie podałem te dane żeby wykazać że to co mówisz o braku dodatkowego zasilania jest jawną bzdurą ponieważ PCIE po prostu go nie potrzebuje. Po trzecie jeśli nie wiesz co to jest AGP PRO to mało wiesz :P Co do wydajności kart AGP i PCIE to jest taka sama bo to te same karty !! A co do wyższości X800XL na AGP nad tymi na PCIE to szczerze wątpię żeby producenci (tu ATI) selekcjonowali układy i dawali lepsze do kart AGP :P

 

EDYT:

Po czwarte naucz się korzystać z przycisku "EDYTUJ".

Po piąte staraj się pisać po polsku w końcu to Polskie forum.

 

Jet4 :arrow: Masz rację ale nie do końca bo: PCIE x32 istnieje od początku tyle że nikt go nie daje bo i po co, PCIE zostało wprowadzone żeby pozbyć się wąskiego gardła w postaci PCI a karty graficzne trafiły na nie niejako przy okazji :D

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AGP x8 przepustowość w OBIE strony 2132 MB/s

w jedna strone w danej chwili, nie moze przesylac i odbierac...albo to, albo to...

 

PEG/PCI Express x16 przepustowość w JEDNĄ stronę 4000 MB/s

tak tyko, ze taka przepustowosc wynosi wtedy 8GB/s(fullduplex), a w obie strony - 4GB/s z "i" i "do", dlatego wlasnie mogly powstac takie tech. jak TurboCash nvidii i HyperMemory Ati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...