Skocz do zawartości
Gość

ATI Radeon X800 / XL

Rekomendowane odpowiedzi

dostalem dzisiaj w koncu x800xl by sapphire , wlaczam kompa i szok - wentylator na tej karcie  zaglusza pentagrama na full i wyjca na czipsecie -  musze zmienic chlodzenie na silencera , znowu wydatek  :angry:

1480023[/snapback]

 

zdarza sie

 

skrec go sobie uzywajac att

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem dzisiaj w koncu x800xl by sapphire , wlaczam kompa i szok - wentylator na tej karcie  zaglusza pentagrama na full i wyjca na czipsecie -  musze zmienic chlodzenie na silencera , znowu wydatek  :angry:

1480023[/snapback]

EEeee co Ty gadasz... Wiatrak wyje tylko na starcie a potem się wycisza... Dopiero przy mocniejszym obciążeniu zaczyna wiać mocniej, ale nie aż tak... Aczkolwiek do najcichszych napewno nie należy :) Ja mam silencera i wcale ciche niestety nie są... Jak chcesz cicho to tylko Zalman 700...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem, zamontowalem i zawylem :/

Trafil mi sie jakis felerny egzemplarz ktory przy max. obrotach ociera lopatkami o plastik dookola :(

Jak sie powygina go troche to jakosc lepiej ale i tak pewnie trza bedzie wypalic troszke plastiku

Po drugie glosnosc: zawiodlem sie bo wczesniej mialem x700pro tez na silencer i totalna cisza byla a tu nieprzyjemny dzwiek ktory jest niby cichy ale denerwuje :/

Dopiero po zmniejszeniu obrotow w ati tray tool do 20% jest ok :(

Temperatura w 2d to ok. 39-40 stopni wiec chyba tak moze zostac na tych obrotach

Niewiem jak w 3d - musze potestowac

W tym momencie zaluje ze go kupilem (w sumie tanio dalem to na pocieszenie) -drugi raz wybralbym zalmana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem, zamontowalem i zawylem :/

Trafil mi sie jakis felerny egzemplarz ktory przy max. obrotach ociera lopatkami o plastik dookola :(

Jak sie powygina go troche to jakosc lepiej ale i tak pewnie trza bedzie wypalic troszke plastiku

Po drugie glosnosc: zawiodlem sie bo wczesniej mialem x700pro tez na silencer i totalna cisza byla a tu nieprzyjemny dzwiek ktory jest niby cichy ale denerwuje :/

Dopiero po zmniejszeniu obrotow w ati tray tool do 20% jest ok :(

Temperatura w 2d to ok. 39-40 stopni wiec chyba tak moze zostac na tych obrotach

Niewiem jak w 3d - musze potestowac

W tym momencie zaluje ze go kupilem (w sumie tanio dalem to na pocieszenie) -drugi raz wybralbym zalmana

1495299[/snapback]

Ale przecież wiadomo że Silencer 5 rev. 2.0 nie nadaję siędo cichych kompów... Ceramiczne łożysko w nim lubi wydawać pewien nieprzyjemny rodzaj odgłosu... Jeśli chcesz ciszę to Zalman z seri 700 na minimum albo jakaś kanapka :) A jeśli plastyk Ci ociera to reklamuj!! Mówisz że tanio kupiłeś, w sklepie czy używanego? Bo w sklepie kosztuje 59zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalman jest taki dobry ? Hhhmm, nie wywala goracego powietrza poza bude....

1496019[/snapback]

Zalman jest cichy i tak jak napisał kolega powyżej owiewa cały spód karty... Co do wyciągania za obudowę, kwestia ustawienia wiatraków w obudowie :) BTW ja mam Silencera na moim x800, niestety do najcichcszych nie należy :) Ale na noc wyłączam całkowicie i temp w miarę spoko, do 70*C :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ustawilem ze go nie slychac prawie i temp w 2d jest ok 40 stopni

Jaka jest bezpieczna lub zalecana max temp w 3D ????

1496608[/snapback]

Na standartowym do 80 potrafi dobić więc myślę że coś koło tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zwodowałem" swojego kompa (zapraszam tutaj: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=139223), założyłem bloczek m.in. na GPU, kupiłem też miedziane radiatorki na pamięci grafiki. Przy pomocy Ati Tray Tools zacząłem testować możliwości OC karty.

 

Z pamięciami dociągnęło do 558 MHz/1116 MHz:

Dołączona grafika

Widać max. temperatury rdzenia i MB grafiki

 

Zacząłem też sprawdzać możliwości rdzenia, dociągnęło do 458-459MHz ale mniej więcej w tym samym momencie zaczęło walić błędami GPU Recovery (czy jakoś tak), monitor zgasł i nie udało mi się przeprowadzić kompletnego testu jak prezentowany na screen'ie powyżej. Zrestartowałem kompa, wszystko działa

 

O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktos mi poradzić jakie chłodzenie kupica na Sapphire X800Xl PCI Express?? Tak żeby jeszcze jakieś radiatorki na pamięć weszły.

Kupiłem AC Silencer 5 rev. 2 i [gluteus maximus] blada nie wchodzi bo przeszkadzją 2 kondensatory. Prosze o pomoc bo temperatura jest tragiczna na standardowym chłodzeniu a o pamięciach juz nie wspomnę (oparzyć sie można) :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktos mi poradzić jakie chłodzenie kupica na Sapphire X800Xl PCI Express?? Tak żeby jeszcze jakieś radiatorki na pamięć weszły.

Kupiłem AC Silencer 5 rev. 2 i [gluteus maximus] blada nie wchodzi bo przeszkadzją 2 kondensatory. Prosze o pomoc bo temperatura jest tragiczna na standardowym chłodzeniu a o pamięciach juz nie wspomnę (oparzyć sie można)  :sad:

1502833[/snapback]

zalmanik bedzie ok i jeszcze dostajesz w komplecie radiatorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie VPU niewiele daje. Ati Tray Tools w okolicach 455 MHz artefaktów nie wykrywa ale monitor się wyłącza i trzeba reesetować pryz pomocy przycisku na obudowie. Czyli ok. 455 MHz jest kres tego GPU ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalmanik bedzie ok i jeszcze dostajesz w komplecie radiatorki

1502835[/snapback]

Tez myślałem nad Zalmanem ale te radiatorki do niego to lipa jakas (małe i wogóle). Czy pod "piuropusz" można zapodać cos wiekszego?? I jak u niego z głośnością??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndyN- vpu recovery nic nie daje... a u mnie dodatkowo nie mogłem przekroczyć 550MHz na rdzeniu. Jak to wyłączyłem, to 560 jest stabilne (8h grania w GTA non- stop ;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myślałem nad Zalmanem ale te radiatorki do niego to lipa jakas (małe i wogóle). Czy pod "piuropusz" można zapodać cos wiekszego?? I jak u niego z głośnością??

1503008[/snapback]

problem w tym ze gdyby byly wieksze to mogly by poprostu niewejsc. Co innego jesli chodzi o drugą strone karty, tam wejdą spokojnie, ale pod zalmana ciezko jest wsadzic cos innego niz te z kompletu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Zalmanik siedzi już na graficzce :lol: Temperaturka w stresie spadła z ponad 80 stopni na oryginalnym coolerku do nieco ponad 50 na Zalmaniku a o chałasie już nie wspomne. Moge polecić ten wentylek. Jest suuuper.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie o ile WC obliża temperatury X800XL

 

Oto co wycisnąłem z pamięci:

Dołączona grafika

Wszystkie wiatraki na full, proc na 9x200

 

Z GPU jest problem. W okolicach 456-458 (robiłem kilka prób) Ati Tray Tools wykrywa artefakty ale nie jest w stanie zakończyć testu, monitor gaśnie, muszę twardo resetować kompa. Myślę że granica jest mniej więcej tutaj:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN -> ładne temperaturki tylko szkoda że za bardzo nie wpływają na OC karty  :?  Ja na Zalmanie mam o ok. 10C wyzsze niż ty na WC wiec nie ma tragedii.

1512590[/snapback]

No niestety, na dobrym AC rdzeń można pewnie podciągnąć do tego samego poziomu. Może taki egzeplarz się mi trafił :? ...

 

A z pamięciami popróbuję jeszcze manualnie 3DMarkami a nie tylko ATT ...

 

Tyle, że mam wyraźnie ciszej .... W idle (wentyle na min, cool&quiet) można przy nim spać ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cisza przy WC to nizaprzeczalny plus. W sumie ja też nie narzekam na głosność. Na procku cisza, grafika ledwo słyszalny, w obudowie wentyle skręcone na low a jedynie co to chłodzenie chipsetu mnie wqrza.

Edytowane przez KazMax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...