Skocz do zawartości
Gość

ATI Radeon X800 / XL

Rekomendowane odpowiedzi

1513427[/snapback]

Ja wiem ... "Nabywca pokrywa koszty transportu " Koleś wcześniej jakieś wędki i inne [ciach!]ły sprzedawał. Nagle się przebranżowił? Koleś z Torunia, obejrzeć nie da się. A czy ta gwarancja jest z polskiego sklepu ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pare pytańna temat tej karty. Od czwartku sobie na niej śmigam i działa zaje... ;] Na boxowym chłodzeniu poszła w ATT na 430/552MHz, myśle nad założeniem mojego bloku Abadon GPU Lite 3, ale jak tak sie karcie przyglądałem to on raczej nie bedzie pasował. Ma ktoś taki blok na tej grafie?? Poza tym jak zdjąc z pamięci te radiatorki bo mam "kwiatki" revolteca i wolałbym na grafie je a nie to małe byle co... :P ale nie wiem jak je zdjąc, a na siłę wole nie próbowac ;] Licze na waszą pomoc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pare pytań na temat tej karty. Od czwartku sobie na niej śmigam i działa zaje... ;] Na boxowym chłodzeniu poszła w ATT na 430/552MHz, myśle nad założeniem mojego bloku Abadon GPU Lite 3, ale jak tak sie karcie przyglądałem to on raczej nie bedzie pasował. Ma ktoś taki blok na tej grafie?? Poza tym jak zdjąc z pamięci te radiatorki bo mam "kwiatki" revolteca i wolałbym na grafie je a nie to małe byle co... :P ale nie wiem jak je zdjąc, a na siłę wole nie próbowac ;] Licze na waszą pomoc  :wink:

1515152[/snapback]

No więc:

po 1; Blok w/w na tą karte pasuje, ale śróbki z kompletu są za krótkie, więc trzeba nabyć dłuższe

po 2; radiatorki z pamięci na tej karcie zdejmuje się kręcąc je delikatnie na boki, aż się ukręcą i zostaną nam w ręce :P (kręcić raz w lewo raz prawo...)

No to tyle co mam do dodania ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc:

po 1; Blok w/w na tą karte pasuje, ale śróbki z kompletu są za krótkie, więc trzeba nabyć dłuższe

po 2; radiatorki z pamięci na tej karcie zdejmuje się kręcąc je delikatnie na boki, aż się ukręcą i zostaną nam w ręce :P (kręcić raz w lewo raz prawo...)

No to tyle co mam do dodania ;]

1518645[/snapback]

Można użyć suszarki do włosów do rozgrzania i rozmiękczenia pasty (?), która trzyma te radiatorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można użyć suszarki do włosów do rozgrzania i rozmiękczenia pasty (?), która trzyma te radiatorki

1518761[/snapback]

Można- ten sposób raczej zawsze się sprawdza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można użyć suszarki do włosów do rozgrzania i rozmiękczenia pasty (?), która trzyma te radiatorki

1518761[/snapback]

Można- ten sposób raczej zawsze się sprawdza ;)

1520019[/snapback]

Draak, znak zapytania odnosił się do "pasta" a nie całego stwierdzenia ... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i przesiadłem się na Sapphirka i oc lepsze - po bojach z gigabyte i powercolor to własne Sapphire najładnej się kręci - polecam !  B)

1525593[/snapback]

Jak zawsze, Sapphire i HiS rządzą w O/C ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od nie dawna jestem "szczesliwym " posiadaczem saphire radeon x800xl, w cudzyslowiu szczesliwym, poniewaz nie specjalnie mnie ta karta przeonuje do ceny jaka musialem za nia zaplacic. W Far cry grafika zabkuje przy rozdzielczosci 1024x760 przy wlaczonych wszystkich bajerach. W 1024x760 w battlefielda 2 z bajerami nie da sie grac. Moja konfiguracja sprzetowa:Barton 2600, Epox 8rda3+, 1024+256MB ram (kingston 400setki)

I wspmniany radeon x800xl sapphire. Windows XP. moze da sie z tym cos zrobic? moze to wina konfiguracji komutera? nie wiem...

bede wdzieczny za rade jak wycisnac z tej karty co sie tylko da, pod warunmiem ze to co juz mam nie jest wszystkim co da sie z niej wycisnac.

Edytowane przez Uzdrowiciel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to co piszesz. Na mojej karcie FarCry pomyka jak głupi a przeciez to okrojona wersja twojej ;) Co do BF2 to ta gra nie chodzi płynnie nia żadnej karcie, nie mówiąc o tym że wymaga 1,5GB ramu przy detalach na full żeby móc normalnie pograć.

Co można poradzić ? Najnowsze stery (najlepiej omegi) i podkręcenie karty przecież aż się o to proszą ;) Posprzątanie w systemie też nie zaszkodzi (defrag i porządki w rejestrze). I co to znaczy "1024+256MB ram" ? 2x512+256 ?

 

EDYT: Podaj może wyniki jakiś testów np 3Dmarka03 i 05 czy pomiary FRAPSem z BF2.

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o ram, to jest dokladnie tak jak napisales czyli 512+512+256, omegi mam najnowsze, moze maly nie porzadek na dysku. wyniki z aqa marku 47.803. szlag mnie trafia doprawdy. w jaki sposob uruchomic, FRAPS, jezeli to odgadne, podam wyniki ;)

Edytowane przez Uzdrowiciel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o ram, to jest dokladnie tak jak napisales czyli 512+512+256, omegi mam najnowsze, moze maly nie porzadek na dysku. wyniki z aqa marku 47.803.  szlag mnie trafia doprawdy. w jaki sposob uruchomic, FRAPS, jezeli to odgadne, podam wyniki  ;)

1535351[/snapback]

 

Podaj wyniki z 3dmarka... Potem FRAPS, on służy do pomiaru klatek, poprostu go instalujesz i włączasz i Ci pokazuje :) A robiłeś reinstalkę systemu po poprzedniej grafie? Chyba że też ATi miałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frapsa instalujesz. Wchodzisz do gry i gdy się rozkręci wciskasz F11, trochę grasz (im więcej tym lepiej) i znowu F11. Wychodzisz z gry i w katalogu frapsa masz pomiary. Najlepiej wcześniej w konfiguracji ustawić żeby zapisywał też min, max i średnią.

Aqua marka dawno nie używałem i już nawet niewiem jak interpretować wynik ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze tutaj sie popytam. Otóż czy isntnieje jakiś programik wymuszający działanie jakiejś aplikacji (gry :lol: ) w konkrektnej przez użytkownika rozdzielczości ? Bo np. granie w arcanum mnie zaczyna denerwować przy 800x600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczesniej rowniez mialem karte ati, konkretnie: excalibur radeon 9600 pro, wiec systemu nie reinstalowalem,

pomiar z 3dmark 2005 - 4678 czy to duzo?

Sory ze tak "naiwnie" pytam, ale spodziewalem sie czegos wiecej po takiej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze tutaj sie popytam. Otóż czy isntnieje jakiś programik wymuszający działanie jakiejś aplikacji (gry :lol: ) w konkrektnej przez użytkownika rozdzielczości ? Bo np. granie w arcanum mnie zaczyna denerwować przy 800x600

1535964[/snapback]

Po pierwsze to widziałeś jaki temat ma ten wątek ? :rulez:

Po drugie żeby zwiększyć rozdzielczość ponad tą obsługiwaną to trzeba by przeprowadzić interpolacje każdej klatki obrazu. Nie sądze żeby istniał program który to robi (dla gier), ani komputer na którym dało by się jeszcze grać po takim manewrze.

 

Uzdrowiciel :arrow: Wynik wydaje się być prawidłowy i jest pewnie z 3x wyższy niż dla tego 9600 więc raczej dobrze :) Optymalizacja systemu (a nawet reinstalacja) może dać jeszcze trochę pary no i podkręcić nie zaszkodzi jak ci mało ;)

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze tutaj sie popytam. Otóż czy isntnieje jakiś programik wymuszający działanie jakiejś aplikacji (gry :lol: ) w konkrektnej przez użytkownika rozdzielczości ? Bo np. granie w arcanum mnie zaczyna denerwować przy 800x600

sprobuj tym

http://www.communitymanuals.com/shiii/inde...play_Resolution

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za slowa otuchy :wink: , do jakiej bezpiecznej czestotliwosci mozna podkrecic pamiec i rdzen manualnie?, bez zabaw w wyszukiwanie automatyczne.

to chyba juz moje ostatnie pytanie z tej serii. dzieki za rady, pozdrawiam.

aha.. no i pomiar z 3dmark2005: 4688

Edytowane przez Uzdrowiciel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuje się że 10% OC powinien wytrzymać każdy element. Ale warto się pomęczyć w reczne lub automatyczne wyszukanie. Na zachęte dodam że moja karta poszła z 390/350 do 480/515 :) Czyli ~25%rdzeń i ~50%memy :D

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników Zalman VGA VF700.

1. Gdzie podłączacie zasilanie: do karty czy do konektora dołączonego do chłodzenia ??? (chyba lepiej do karty bo będzie sobie regulowała obroty, więc po co ten konektor w zestawie)

2. Jakich radiatorów na pamięci używacie ??? (bo te od Zalmana wyglądają jakoś słabo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Moj Zalmanik jest podpiety do gniazda FAN 2 na plycie, moge sobie monitorowac obroty i sterowac wiatrakiem w SmartGuardian

2. Radiatorki z kompletu są ok, inne <wyzsze i bardziej masywne > niewejda ci pod wiatrak od strony rdzenia.Jedyne co to mozna dac cos lepszego z drugiej strony karty.

 

PS. Z tego co sie orientuje to trudno jest podpiac zalmana do tego oryginalnego gniazda na karcie......poprostu mają inne styki.....i wlasnie po to masz koncowki na 12v i 5v

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Moj Zalmanik jest podpiety do gniazda FAN 2 na plycie, moge sobie monitorowac obroty i sterowac wiatrakiem w SmartGuardian

2. Radiatorki z kompletu są ok, inne <wyzsze i bardziej masywne > niewejda ci pod wiatrak od strony rdzenia.Jedyne co to mozna dac cos lepszego z drugiej strony karty.

 

PS. Z tego co sie orientuje to trudno jest podpiac zalmana do tego oryginalnego gniazda na karcie......poprostu mają inne styki.....i wlasnie po to masz koncowki na 12v i 5v

1536331[/snapback]

Dobry pomysł co do podłączenia, tylko nie mam żadnego wolnego gniazda na płycie (najwyżej chłodzenie CPU wyłączę :wink:).

Szkoda że nie można podłączyć do karty, mógł Zalman o tym pomyśleć, nie trzeba by było kombinować, tylko samo by się wszystko ładnie regulowało.

 

A może jakieś inne chłodzenie polecacie na X800XL (od Club3D, ale to chyba nie ma znaczenia) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...