Skocz do zawartości
Gość

ATI Radeon X800 / XL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadaczy radka X800XL jako że dołączyłem niedawno do grona ich posiadaczy. :-P

Może najpierw przedstawię wyniki z podkręcania:

max co mi się udało osiągnąć na miedzianym chłodzeniu zalmana VF700-CU to: rdzeń: 440 MHz, pamięci: 580 MHz. Myślę że to dość dobry wynik i jestem zadowolony z tej karty. Tyle że dziwi mnie jedna sprawa. W Evereście tuż po przerwaniu 4 testu 3dmarka 2k3 miałem temp ~62*C.  :blink: Czy to aby nie za dużo jak na tą kartę? Jaka jest max bezpieczna temperatura dla takiej grafiki?

1556831[/snapback]

U mnie ze standardowym chłodzeniem ten sapphire miał czasem ponad 75 stopni :blink: Byłem w szoku. Blacha ścianki bocznej obudowy na wysokości grafiki robiła się ciepła :D

 

Pamięci o jakim czasie dostępu masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci o jakim czasie dostępu masz?

20 - ostatnie cyferki na kości czyli wygląda na to, że 2.0ns.

A co, x800xl są z pamięciami o różnych czasach dostępu? Ja mam te lepsze czy gorsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 - ostatnie cyferki na kości czyli wygląda na to, że 2.0ns.

A co, x800xl są z pamięciami o różnych czasach dostępu? Ja mam te lepsze czy gorsze?

1556955[/snapback]

Czy są z różnymi? Nie wiem, tak zapytałem. Udało Ci się je pociągnać dalej niż ja swoje, stąd pytanie. Czym testowałeś OC karty? Jakim softem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są z różnymi? Nie wiem, tak zapytałem. Udało Ci się je pociągnać dalej niż ja swoje, stąd pytanie. Czym testowałeś OC karty? Jakim softem?

1556971[/snapback]

 

3dmark 2003 & 2001 i wypatrywałem uważnie czy nie ma artefaktów.

Edytowane przez lyzkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menedzer urzadzen wykrywa nie znane urzadzenie na radeon x800xl i wyszukuje sterowniki do tegoz. O co chodzi? Probowalem ze sterownikami w roznych wersjach.

Dzieje sie tak zarowno na catalistach jak i omegach.

pozatem, od czasu do czasu komputer wychodzi mi z gry do pulpitu.

Mam plyte epox8rda3+, barton2600, twardy dysk sata raid (samsung) 160gb,

512+512+256 DDR 400, oraz te nieszczesna karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem sobie x800xl firmy sapphire karta na boxowym chlodzeniu leciala 435 Mhz na rdzeniu, po zalozeniu bloku 465 Mhz, niestety pamieci leca max 525Mhz bez dodatkowego chlodzenia, sa tylko te radiatorki oryginalne na tylnej czesci karty.

Interesuje mnie jedno, o ile ktos to sprawdzal :), o ile pamieci beda sie lepiej krecic po zalozeniu radiatorkow ? - bo moze nie warto nawet sobie zawracac glowy ;)

 

Na tych ustawieniach karty czyli 465/525 - jakosc testur high quality w 3dmarku 2005 wynik 5650 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupilem sobie x800xl firmy sapphire karta na boxowym chlodzeniu leciala 435 Mhz na rdzeniu, po zalozeniu bloku 465 Mhz, niestety pamieci leca max 525Mhz bez dodatkowego chlodzenia, sa tylko te radiatorki oryginalne na tylnej czesci karty.

Interesuje mnie jedno, o ile ktos to sprawdzal  :), o ile pamieci beda sie lepiej krecic po zalozeniu radiatorkow ? - bo moze nie warto nawet sobie zawracac glowy ;)

 

Na tych ustawieniach karty czyli 465/525 - jakosc testur high quality w 3dmarku 2005 wynik 5650 pkt.

1563063[/snapback]

Zobacz w moją sygnaturę (jeszcze będę próbował wycisnąć coś więcej)

 

Radiatory po zamontowaniu wyglądają tak:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Kupowane tutaj: http://mcs.pc.pl/produkt289.html

Co za bloczek założyłeś?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za bloczek założyłeś?

1563074[/snapback]

Mowisz ze powinienem miec wiecej jak zaloze radiatorki ?

 

A blok mam Abadon GPU PRO ten za 140 zl z mcs

 

Dołączona grafika

 

Pamieci karty sa natomiast takie:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez KruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz ze powinienem miec wiecej jak zaloze radiatorki ?

(...)

Myślę, że pójdą wyżej. Plus nawiew na radiatory albo dobry przeciąg w budzie?

Czym testowałeś pamięci? Jak sprawdzałeś że nie ma artefaktów po podkręceniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pójdą wyżej. Plus nawiew na radiatory albo dobry przeciąg w budzie?

Czym testowałeś pamięci? Jak sprawdzałeś że nie ma artefaktów po podkręceniu?

1563245[/snapback]

Ogolnie to opcja wykrywania artefaktow z ati tray tools, niby rdzen idzie bez artow do 475 Mhz ale nie do konca :), dlatego zapuszczam 3dmarka w 1600x1200 z AA i anizo, jesli nie ma artow ani znikajacych textur podczas testu 3dmarka to moge uznac dana wartosc za stabilna - umnie ta wartoscia dla rdzenia jest wlasnie 465 Mhz pamiec puki co slabe 525 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , to moj pierwszy post, chce kupic ta karte ; http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=16030&sid=1 , to szafirek x800 256mbddr3 vivo agp , tylko nie wiem czy to r430 czy 420, jest na razie w kilku sklepach i tam zero komentarzy, czy r430 lub r420 (ktorys z nich jest blokowany lasrem) jest modowalny biosem na wyzsze modele ??DDR 3 wydaja sie miec spory potencjal na oc, nie wiem jak rdzen.Skoro to jakas nowa rewizja karty to moze montuja r430?? tak jak kiedys r360 w 9800pro?? Moze ktos ma ta karte, jak glosny jest wiatrak , w sumie i tak zaloze bloczek wodny na gpu , ale pochodzi pewno troche na wiatraku :D Z gory dzieki za szybka odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to opcja wykrywania artefaktow z ati tray tools, niby rdzen idzie bez artow do 475 Mhz ale nie do konca :), dlatego zapuszczam 3dmarka w 1600x1200 z AA i anizo, jesli nie ma artow ani znikajacych textur podczas testu 3dmarka to moge uznac dana wartosc za stabilna - umnie ta wartoscia dla rdzenia jest wlasnie 465 Mhz pamiec puki co slabe 525 :)

1563417[/snapback]

To mnie się w takim razie trafiła karta ze słabym egzemplarzem GPU (bloczki mamy właściwie identyczne-te same spody). Testowałem AtiTrayTools. Przy 458 nie wykrywa artefaktów ale po chwili testowania ekran gaśnie i trzeba resetować kompa :blink:

 

Myślę, że u Ciebie radiatory na pamięci+nadmuch powinny jeszcze dać trochę MHz

 

Masz gdzieś zdjęcia całego WC -> na mój PW?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem AtiTrayTools. Przy 458 nie wykrywa artefaktów ale po chwili testowania ekran gaśnie i trzeba resetować kompa  :blink: Myślę, że u Ciebie radiatory na pamięci+nadmuch powinny jeszcze dać trochę MHz

1563485[/snapback]

Mam podobnie. ATT lata sobie ładnie do 464, a "Marki" powyżej 460 łapią czarny ekran i resecik tylko pomaga.

A co do radiatorów to bardzo dużo dają. Bez nich miałem na mem 550, a po założeniu dodatkowych na spodzie karty dochodzę stable nawet do 590.

 

Kruk, z tego co widzę Sapphire znów idzie "po kosztach". Najpierw dawali Samsungi, a teraz widze Infineony. Prawie zawsze najlepsze kości są w pierwszych seriach kart, a potem dają "jak leci", byleby specyfikację trzymały. Przynajmniej na trzech modelach róznych kart jakie miałem była idento sytuacja - najpierw pamięci Samsunga, a jak jakaś mi padła i dostawałem nową, bądź też jak sporo później kupowałem dla kogoś innego taki egzemplarz to juz były zdecydowanie gorzej kręcące się Infineony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki motyw - 440/560 - ok

daje na 445 i freez w 3dm05 - choć temperatura rdzenia się nie zmieniła

brakuje prądu? taknei?  B)

1563772[/snapback]

Raczej tak, może vmod? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co malowanie nie działa ??

 

ps.

 

Kwalifikacje

 

1. Kimi Raikkonen (Finlandia/McLaren-Mercedes) 1.14,320 :D

2. Jenson Button (W.Brytania/BAR-Honda) 1.14,759

3. Fernando Alonso (Hiszpania/Renault) 1.14,904

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN:

 

Zrobilem kilka fotek, podam same linki - nie mensu zasmiecac topicu :D

 

foto1

foto2

foto3

foto4

foto5

 

 

Hanu : to juz były zdecydowanie gorzej kręcące się Infineony.

 

Tzn do ilu one mi moga poleciec na tych radiatorkach ?

 

Powiem wam jeszcze ze z tym gasnacym ekrnanem podczas testow to jak sprawdzalem jeszcze na boxowym chlodzeniu to karta przy 440 mi sie wylaczyla, na bloku leci wyzej i nie mam tego problemu.

Jak by ta pamiec mi tak poleciala 580 to bym mial calkiem niezle wyniki :)

Edytowane przez KruK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie. ATT lata sobie ładnie do 464, a "Marki" powyżej 460 łapią czarny ekran i resecik tylko pomaga.

A co do radiatorów to bardzo dużo dają. Bez nich miałem na mem 550, a po założeniu dodatkowych na spodzie karty dochodzę stable nawet do 590.

 

Kruk, z tego co widzę Sapphire znów idzie "po kosztach". Najpierw dawali Samsungi, a teraz widze Infineony. Prawie zawsze najlepsze kości są w pierwszych seriach kart, a potem dają "jak leci", byleby specyfikację trzymały. Przynajmniej na trzech modelach róznych kart jakie miałem była idento sytuacja - najpierw pamięci Samsunga, a jak jakaś mi padła i dostawałem nową, bądź też jak sporo później kupowałem dla kogoś innego taki egzemplarz to juz były zdecydowanie gorzej kręcące się Infineony.

1563685[/snapback]

 

Ja kupowałem 2 tygodnie temu na www.imperium.net.pl i dostałem wersję z samsungami 2.0. Widocznie mieli jeszcze ze starych dostaw.

 

 

mam taki motyw - 440/560 - ok

daje na 445 i freez w 3dm05 - choć temperatura rdzenia się nie zmieniła

brakuje prądu? taknei?  B)

1563772[/snapback]

 

Ja mam to samo powyżej 440 się wiesza tyle że nie wiem co z temperaturą ale raczej mam niską bo mam wydajne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp. musi być ewidentnie niski, by przeskoczyć te 450 na rdzeniu w większości kart Sapphire. Dla przykładu jak zimą robiłem "Marki" to rdzeń leciał bez zająknięcia na 462 przy temp. według ATT 19C.

 

Mam natomiast ciekawy motyw - może i u Was wystąpił? Otóż niezależnie od sterów , przy mocno podkręconej grafie, po kilku minutach dowolnego 3DMarka cały ekran pokrywał się kolorowymi kwadracikami. Po restarcie wszycho wracało do normy. Co ciekawe objaw ustępował jak wyjąłem/ włożyłem kartę ponownie i już mogłem przejść testy. Kilka dni później znów się powtórzyło. Mieliście tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny objaw. Białe kwadraciki (ok 5mm) na przemian z kwadracikami z obrazem. Lecz występuje to w Sims2 :D Co do marków to nie wiem od dawna nie odpalałem :)

 

EDYT: Co ciekawe po wyjściu do windy kwadraciki nie ustępowały i pojawiały się na niektórych elementach interfejsu :) Dopiero reset pomagał :) Przy czym nie udało mi się stwierdzić co je wywołuje, wydają się pojawiać losowo. Oczywiście obniżenie taktowania pomogło (przydał by się peltier i wydajniejszy blok ;)).

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest wina przegrzanej grafy :(

miałem tak raz, braciak sobie gra w guilwars, a tu patrze zonk(karta nic nie kręcona) i sobie myślę wtf i jeszcze do tego jak by mało było wiatrak na CPU się nie kręcił

myślę cuda na kiju

wyłączam grata i wyjmuje grafe, a tu wiatrak się męczy bo w żeberkach radiatora pełno kurzu, więc wyczyściłem i jest ok

ale zastanawia mnie dlaczego wiatrak na procku się nie kręcił ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdobylem 4 sztuki radiatorkow miedzianych revolteca od znajomego :) i zalozylem je na pamieci, tylna czesc katy pozostawilem z radiatorkami by sapphire, dalem rowniez nawiew i niestety pamieci nie ida wiecej :cry:

Chyba ze te oryginalne radiatorki sa takie slabiutkie ze wstrzymuja caly potencial karty...w co watpie.

Rdzen natomiast smiga pieknie bez artow na 472 Mhz, a pamiec te marne 527 Mhz.

Max wynik jaki osiagnalem w 3dmarku2005 to:5777 pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...