Skocz do zawartości
Gość

ATI Radeon X800 / XL

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hydro2

Wy mowicie,ze tamto to kiszka? To jak mozna tak oszukac ludzi.Tam moze laminat wygladal jak wygladal ale karta miala wydajnosc xl.Tutaj mamy to samo ale prawie za 2x wiecej http://www.allegro.pl/item91230626__potwor...wka_3l_gw_.html i poparzcie ile ludzi sie bralo.Ja zdecydowanie wole swoja karte a Ci jeszcze pisza,ze nie ma szybszej na AGP.Co byscie woleli,zaplacic 770 za tamten model czy 1400 za ten? No.Albo macie moja karte i to AiW za ponad 200zl mniej,panowie,olejcie laminat i wydajcie 2x mniej i zakupcie tamta xlke palita.To jest moje zdanie

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

po co zeby nie krecic? ten paluit pewno 10mhz wiecej na gpu nie wytrzym i bedzie trza go remontowac:/

ja swojego xl zmieniam na x800pro @ xt pe za friko

chyba sie opłaca nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

No - za 654 to by byla wyjebista okazja,ale nie za 1400.5.03.92 - nie oplaca Ci sie.X800pro ma 12 potokow a ikselka 16.Nawet pro,ktory ma 16 potokow nie oplaca sie odddajac ikselke.Najbardziej oplacalna karta to moja bez AiW bo dostaniecie ja za 950 zl a jest - mowie Wam - koooosa wydajnosc.Ja bralem AiW bo nie bylo innych a chcialem miec koniecznie dzisiaj,a poza tym jak doplacilem DoGF6800GX tylko 250 zl to czy mi nie nie oplacalo? Raz,ze Ati :D 2,ze 3krotnie szybsza,3 za smieszne pieniadze jak na taka wydajnosc,4 nie mam kropek na filmach w koncu,5,ze to AiW (chociaz nie potrzebuje,ale czasem radia eska poslucham :D)6,to Ati a 7 bo to Ati :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

heh moze normalne dla palita

nie chce Cię przybijać ale palit to palit

ja bym tego nie kupil

pozdr

 

moze za bardzo karte przykreciles?? a moze po prostu palit nie mogl bardziej na kondensatorach oszczedzac <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dochodze ;) do grona szczęśliwych (lub mniej ;)) posiadaczy X800XL :) umnie siedzi ASUS kupiony za 660zł z przesyłką nóweczka...:) cooler cos nie tego bo "cyka" ale ujdzie :)

Edytowane przez Axl2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dochodze ;) do grona szczęśliwych (lub mniej ;)) posiadaczy X800XL :)

Też jestem od jakiegoś czasu szczęśliwym posiadaczem XL'ki ale wczoraj mocno się zdziwiłem. Znalazłem w kącie Sim City 4 i okazało się, że praktycznie nie da się w to grać! Gra nie ma dużych wymagań - grałem w nią na tym samym kompie co teraz tylko z Radkiem 9600pro. Teraz przy przesunięciu planszy czy z miastem czy jeszcze takiej z samymi drzewami wydajność spada do zera fps, tak, że przesuwać się praktycznie nie da... Coś jak w Cywilizacji 4 na największych mapach - tylko, że tam problemem jest ilość ramu, tu nie...

 

Macie może jakiś pomysł czemu na 9600pro nie było żadnych problemów z płynną grą w Sim City 4 (przynajmniej do czasu zbudowania dużego miast ale wówczas po prostu budynki były wolniej rysowane ale przewijać ekran się dało), a na X800 XL się nie da grać ? Może to wina najnowszych sterowników ? Miło by było gdyby ktoś miał tę kartę i tę grę i mógł sprawdzić jak to wygląda u niego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na Bit -Tech'u (być może było...) "...Bogus reports – don’t believe them!

 

While we were reading around for information on typical overclocks achieved on various X800 XL’s, we came across a number of reports that cropped up on several forums. The report was stating that the Radeon X800 XL was capable of being BIOS modded to a Radeon X850 XT. We would just like to clarify that these rumours are not true. If you believe the rumour, more fool you for believing it. The two cores are based on different manufacturing processes, and the R480 (Radeon X850 XT) GPU has additional power-saving technologies in its architecture in order to improve its efficiency.

 

It is possible to flash the X800 XL with an X850 XT BIOS, but you will see absolutely no benefits in overclocking. You are most likely to see display corruption, as the increased clock speeds on the Radeon X850 XT are more than likely to be out of reach, even with an ATI Silencer 5. That is, of course, unless the lap of the Gods is in your favour, and they deliver you an R430 from outer Heaven. We also do not recommend flashing a Radeon X800 XL with an X850 XT BIOS, as this will, without doubt, void your video card’s warranty too."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywalili mnie tutaj ... A czy komuś z was trafił się Palit x800XL? Generalnie mówi się, że "beeee", ale czy są ku temuś jakieś przesłanki oparte na doświadczeniach innych niż tylko wyniki w 3DMarkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na Bit -Tech'u (być może było...) "...Bogus reports – don’t believe them!

 

While we were reading around for information on typical overclocks achieved on various X800 XL’s, we came across a number of reports that cropped up on several forums. The report was stating that the Radeon X800 XL was capable of being BIOS modded to a Radeon X850 XT. We would just like to clarify that these rumours are not true. If you believe the rumour, more fool you for believing it. The two cores are based on different manufacturing processes, and the R480 (Radeon X850 XT) GPU has additional power-saving technologies in its architecture in order to improve its efficiency.

 

It is possible to flash the X800 XL with an X850 XT BIOS, but you will see absolutely no benefits in overclocking. You are most likely to see display corruption, as the increased clock speeds on the Radeon X850 XT are more than likely to be out of reach, even with an ATI Silencer 5. That is, of course, unless the lap of the Gods is in your favour, and they deliver you an R430 from outer Heaven. We also do not recommend flashing a Radeon X800 XL with an X850 XT BIOS, as this will, without doubt, void your video card’s warranty too."

sprawdzał to ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz żal o jedną literówkę to przepraszam najmocniej, bo chyba do tego pijesz. Szukam ludzi, którzy są w stanie rzeczowo odpowiedzieć na pytanie. Tracenie czasu na tego typu zabawę nie ma sensu i lepiej poczekać na ogólnopolskie dyktando w TVN.

 

Ludzie, ale z tego nie za wiele wynika. Mi chodzi o Wasze doświadczenia konkretnie z karta Palita X800XL, jeśli nie macie to nie piszcie. Szkoda energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz żal o jedną literówkę to przepraszam najmocniej, bo chyba do tego pijesz. Szukam ludzi, którzy są w stanie rzeczowo odpowiedzieć na pytanie. Tracenie czasu na tego typu zabawę nie ma sensu i lepiej poczekać na ogólnopolskie dyktando w TVN.

 

Ludzie, ale z tego nie za wiele wynika. Mi chodzi o Wasze doświadczenia konkretnie z karta Palita X800XL, jeśli nie macie to nie piszcie. Szkoda energii.

:blink: Chyba sobie tematy pomyliles jak odpisywales ? Bo inaczej nie wiem o co Ci chodzi...

 

A co do Palita to jak juz Ci pisalem na PW , jak ma takty normalne i wszystkie potoki to go bierz . To , ze kumplowi cos tam zacina tzn , ze albo ma system zasyfiony albo stare sterowniki i tyle...

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złodziej, a czy sam masz Palita? Ja własnie nabyłem i wygląda na to, że jest ok, ale mam wrażenie, że nie jest to bezproblemowa karta. Na jakich sterownikach "pracujesz"?

Część kart Palita jest certyfikowana przez ATI. XL'ka chyba nie, ale rzecz w tym, że nie jest to taka firma krzak jakby sie niektórym wydawało. Ot instrukcji chyba nadal nie dają do kart :) , ale jakość obrazu czy chłodzenia box jest w porządku. Może kiedyś było gorzej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo od dawna nie byłem w temacie o pc... mam na zbyciu radeona x800xl + pentagram na nim aluminiowy full box jeszcze na gwarancji ale nie mam pojecia za ile to pojdzie. Czy za 500zł da rade to opchnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo od dawna nie byłem w temacie o pc... mam na zbyciu radeona x800xl + pentagram na nim aluminiowy full box jeszcze na gwarancji ale nie mam pojecia za ile to pojdzie. Czy za 500zł da rade to opchnąć ?

Powinno pojsc z tego co widzialem na allegro spokojnie 500 zeta wyciagaja.

 

A ten Palit to przypadkiem nie jest XL z 512 MB pamieci ale o zanizonym taktowaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...