Skocz do zawartości
w1sh

Krecenie Herculesa R8500 LE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialem troche przykrecic swojego radka (reszta sprzetu w podpisie ;]). Zakupilem wiec Zalmana NB32J i zamontowalem go na rdzen, pozniej radiatorki na pamieci Cooler Mastera. Ze standardowych taktowan (250/238) udalo mi sie przejsc na 270/500. Mysle ze to nie zadzuo, szczegolnie ze wyniki (np. w 3DMarku) nie sa jakos znacznie wyzsze ... Wogole, mam standardowe sterwniki (i najlepiej jakbym mogl przy nich pozostac, al zmienie, jesli bedzie to konieczne do dalnszego oc). No i generalnie potrzebuje osoby, ktora poprowadzi mnie ... prawei ... od poczatku, chce uzyskac lepsze wyniki w grach, testach etc.. Oczywiscie nie oczekuje cudow, ale nie wierze ze to co zrobilem to max ;D Moze jakies podmiany biosa, nie wiem, co tam poleciacie, najlepiej, gdyby pomogla mi osoba, ktora sama jest/byla posiadaczem tkiej karty i uzyskala jakies dobre wyniki. Prosilbym o rozpisywanie sie, bede sobie czytac, poglebiac wiedze :D itd

 

64 mb na 128 bitowej szynie, pamiec - Hynix (tylko nie wiem czy 4 czy moze 3,6 ns, moze jeszcze cos innego ;d)

 

Licze na pomoc z Waszej strony, poniewaz szukalem, ale nie znalazlem nic konkretnego w jednym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisze tego posta zeby "odswierzyc" a przy okazji zaprezentowac Wam moje ... okrutnie marne wyniki, nie wiem o co w sumie chodz bo ludize o podobnych konfiguracjach i z taka smaa grafika miewali kolo 10 k :<

 

3DMark 2001

3DMark 2003

 

tego 2003 to juz wogole nie czaje ... ten wynik to juz jest chyab ponizej ... normy ? nie wiem jak to nazwac, sami ocencie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie poglebiania wiedzy...tematow o hercu bylo juz naprawde na tym forum multum nie wspominajuz juz o np http://www.rage3d.com/board

 

Wynik rzeczywiscie bardzo slaby, na palomino 1800mhz mialem ostatnio 11500 smarkow tak wiec cos jest nie tak z twoim konfigiem. Pewnie system juz stary i wolny, stery niefortunnie dobrane - jesli calezy ci na klatkach to polecam catalysty 3.2 , 3.4 lub 3.7 tylko czasem wystepuja problemy w nowszych grach typu znikajace tekstury :wink: . Standardowe biosy herculesa nie nadaja sie do podkrecania jutro wrzuce ci moj na ktorym mam 310/340. Twoja plyta jest na kt400 a kisisz fsb 133 zrob cos z tym :) Poszukaj topicu o zwiekszaniu napiec na karcie olowkiem, to sie zawsze przydaje. 3Dmark03 nie nadaje sie do testowania tych kart ale wynik winien byc ok 1600-1700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety wersja 64MB sie troche rozni :(

 

Tez mam takiego Herca (64MB) i mam dokladnie takie same wyniki co w1sh - nawet sprzet podobny (ja mam mobo A7V333). :)

 

A kreci sie toto zalosno-tragicznie - u mnie max to bylo 255/275 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki Wam, Taipan, system mam ... idealnie czysty, zawsze dbam o porzadeczek, w trayu mam raptem 3 ikonki, msconfigim wywalilem z autostartu duzo shitu i mam poprostu ... no ... czysto :D No walsnie z tym fsb ... chce zminic, zara sobie poszukam, tlyko nie wiem jak bedzie z reszta ... nie moiwe juz nawet o chlodzeniu, bo temperature procka mam stala (po siekaniu 1 h w HL2 ) 45 C, mowie raczej o zasilaczu ... nie wiem czy sam oc pozera wiecej pradu, ale slyszlaem, ze z reguly nalezy zminic rowniez napiecia, a zasialacz mam 300 :< Bardzo bym Cie prosil o tego biosa, naprawde bylbym nbardoz wdzieczny, moge Ci zmontowac jakies ftp, albo mozesz mi zapodac w jakims packu na maila, badz przez gg, zglosze sie jak cos ;] Co do sterow, to wlansie masz racje z tymi txturami, dlatego wg. mnie te sterowniki ktore mam teraz (najnowsze, pobrane ze stronki ati, bo te od herculesa jakies ... nie wiem , dziwne :D) i raczej wolal bym ich nie zmieniac, ano i jeszcze cos, czy ten bios ktorego uzywasz, jest od jakiegos innego modelu radeona, czy poprostu upgrade do 8500 ? :]

 

W sumie powiem szczerze ze torche bym sie zawiodl gdybym wydal prawie 40 zl (zalman nb32j i radiatorki na pamieci), tlyko po to zeby ładnie wygladala karta

 

CO do metody oowkowej to slyszalem o niej, ale wolalbym raczej z niej nie kozystac i jezeli jest to zbedne to bym sie cieszyl ;d

 

Ostatnie pytanie, czy konieczna bedzie instalacja OMEG do dalszego oc ? : ] z gory dzieki, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie powiem szczerze ze torche bym sie zawiodl gdybym wydal prawie  40 zl (zalman nb32j i radiatorki na pamieci), tlyko po to zeby ładnie wygladala karta  

Bo pewnie tak będzie. Sterowniki do chipsetu (VIA Hyperion) masz zainstalowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam zainstalowane, wiem ze bez Hyperiona to kicha jest, z tym ze nie wiem czy jest to nowa wersja, w kazdym razie zaraz sobie ciagne to co jest najnowsze, moze bedzie lepiej ;] Ciagle czekam na tego biosa Taipan 3mam Cie za slowo ;]

 

EDIT: Odrazu mowie, jednak z tym wszystko bylo ok ... ale zainstalowlaem nowa wersje zeby miec pewnosc i wynik co do punktu taki sam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taipan naipsał, że miał 11500pkt na Palomino 1800MHz i tym Radku, ale pewnie Radek był podkręcony wysoko, a ty masz 270/250. Poza tym 3DMark jest czuły na FSB i pamięć. Taipan pewnie miał FSB 200+ i ostre timingi jak robił ten wynik. Może twój wynik jest po prostu normalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma taki wynik na sprzecie: Athlon XP2200+ (1800MHz), Asus A7V333, 512MB RAm, Hercules R8500LE 64MB; nic nie jest krecone.

 

Wiec chyba jest mniej wiecej norma dla sprzetu tej klasy...

 

Dodam, ze podkrecenie Radka na 255/275 nic nie wnioslo, jesli chodzi o wyniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa ha ;] thx, u mnie wnioslo ... cale 300 pkt :D Jutro mam zamiar zrobic cos z tym fsb ... ale narazie jestem na etapie doczytywania. Chyba ze ktos by mi doradzil, wiem ze to temat o grafice, ale jesli podnosze fsb do powiedzmy 150, to czy pamieci automatycznie tez ida w gore ? i czy temaperatura duzo rosnie, przy np. przejsciu z 133 na 150 ;] I czy niezbede beda radiatorki na pamieci przy zmienianiu timeingow i podniesienu (nieduzym) fsb ? : ] zreszt ide czytac, ale jakby ktos napisal, to bym sie napewno nie obrazil ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...