Skocz do zawartości
zet64

SZYBKI TEMAT-WYBÓR PŁYTY Z KT880.POMÓŻCIE WYBRAĆ!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do wyboru kilka płyt i nie wiem co wybrać.

Gigabyte GA-7VT880L 260zł. 2 lata gwar.

EPOX EP-8VTAI 279 zł 2 lata gear.

ASUS A7V880 254zł 3 lata gwar.

Wszystko na chipsecie VIA bo chyba trochę taniej a stabilność podobno bdb. Różnice w wydajności z Nforce2 ultra 400 - o ile istnieją - nie mają dla mnie znaczenia.

I jeszcze jedno. Czy są starsze i nowsze wersje ASUS'aA7V880 ??? Pytam bo w sklepie zaproponowano mi płytę na której była naklejka : bios 2003. O co chodzi? Może do tego cholernego kraju przysyłają stare nieudane wersje , tak jak Epox 8RDA3I. Po czym poznać nową wersję???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O/C nie takie kijowe..Athlom mobile kręci się lepiej znacznie niż na NF7 : D.Na ABICIE bez drut moda nie hcial isc nawet na 2.3 ghz,na ASUSIE bez drut moda smiga mi po 2.5 ghz;)Ale te temp;/az 48;/za duzo...Bierz ASUSA nie pozalujesz,zresztą lada dzien powinien wyjsć bios 1008 ,zobacyzmy co zemienili:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus bierze niestety z 5v ,ale to w sumie zalezy jaki sie ma zasilacz - dla jednego lepiej 12v dla innego 5v

choc w sumie 12v jest lepsze do eksperymentow z zasilaczem - dla zwyklego uzytkownika to powiewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera, niektorzy z Was twierdza ze najlepszy do krecenia jest NF7, inni ze a7v880. A wiec co lepsze, zy wogole a da sie na to jednoznacznie odpowiedziec? o o tym musliie?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=35514773 ABIT

http://allegro.pl/show_item.php?item=35430541 ASUS

 

pozdo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raul:jasne ze sie da tylko to sa zupelnie inne plyty i nie ma co porownywac bo do kreceni nf7 jest oczywiscie lepsza - trojfazowe zasilanie z 12v, fsb nawet do 250 i czego chciec wiecej a na asusie max co widzialem to forest kila zbila i 227 co i tak jest dobrym wynikiem ale przy 250 nie ma porownania.

to ze do krecenia jest abit to nie ma 2 zdan tylko trzeba umiec to robic;)

UPDATE:

co niestety nie ma nic wspolngo z linkami ktore podales

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

johnyboy

a widziales tego Abita z linka?

to NF7-S2G

gdzie ty tam widzisz zasilanie trojfazowe? i gdzie tam fsb250 ludzie widzieli

ta plyta to padaczka ,to ja juz tego asusa wole (mimo ze jestem zwolennikiem Abita)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

johnyboy

a widziales tego Abita z linka?

to NF7-S2G

gdzie ty tam widzisz zasilanie trojfazowe? i gdzie tam fsb250 ludzie widzieli

ta plyta to padaczka ,to ja juz tego asusa wole (mimo ze jestem zwolennikiem Abita)

Przeczytaj co jest napisane na stronie abita o plytach z seri NF7-S2 . To jest zupelnie inna seria mobo nie mająca nic wspólnego z abitami nf7s , nf7 ani rev 2.0 tych płyt to zupełnie inna płyta

 

A jeśli chodzi o wybór abit nf7 a Asus to Abita mozesz miec juz za 270 zl ale bedzie to wersja najubozsza (brak sata , firewire , soundstormu) , natomiast Asus z racji tego ,ze jest zbudowany na kt880 bedzie lepiej wyposazony (nie mialem do czynienia z ta płyta ale wiem ze kt880 jest chciazby wyposazony w zintegrowany w mostku pd kontroler sata który w niektorych plytach na nf występuje jako dodatkowy kontroler , najczesciej silicon image lub promise o ile w ogole a najubozsze wersje plyt zbudowanych na chipsecie nVidii w ogóle go nie posiadaja ) . Abita mozna polecic jesli zalezy ci na OC gdyz w tym ta plyta jest doskonała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem asusa a7v880 i moje wrażenia są takie że chyba go oddam pomijam bios bo można wgrać nowy ale zapis do pamięci na fsb 215 wynosi 2300 a na epoxie 8krai wynosi 3050 przy podobnych timingach. Na epoxie fsb 215 2200 mhz 3dmark 2001 se 16800 a na tymże asusie fsb 215 2500mhz 17100 więc nie zaciekawie. Czy nowsze biosy rozwiązują problem tak lipnego odczytu. Na asrocku k7s8x i fsb 190 odczyt był o 2600 więc lipton na tym asusie. pzdr aha goodramy pieknie grają z płytką i jeszcze jedno spostrzeżenie jest takie że fajnie rozmieszczone elementy na płycie tylko strasznie wielkaaa ta płytka. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...