Skocz do zawartości
sinus

Czy ktoś pomoże mi znaleźć tranzystory do Helixa???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Prosze, o pomoc, jezli ktos mialby dostep do tranzystorow T20NF oraz T19PF... (lub ewentualnie zamiennikow)

Niestety spaliły się w moim Helixie HXA 400, a nie nigdzie nie umiem znaleźć nowych...nawet na gieldze w czesciach z odzysku szukałem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takich tranzystorów. To co podałeś są to jakieś skróty trudne do rozszyfrowania albo kody producenta, ale na pewno nie ma trajtków o dokładnie takich symbolach. Pstryknij ich zdjęcia i zdjęcia miejsca gdzie się znajdowały na płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img.allegro.pl/photos/oryginal/32/3...5481/32548187_1

 

To tranzystory z jednego z kanalow, niestety nie wiem ktorego, bo wzmacniacz jeszcze leży u elektronika znajomego....

Oczywiscie chodzi o te z puszeczkami, czyli bipolarne chyba? ;)

 

Nie wiem, czy sa takie, czy nie ma... az tak sie na elektronice nie znam niestety :(

Wiem, ze sie spalily, i firma Helix nie udostepnia czesci :?

 

Na nich nie pisze nic wiecej poza tymi oznaczeniami i logiem Helixa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz, rozumiem że piszesz o tych w metalowych puszeczkach po prawej górnej i dolnej stronie zdjęcia.

Hmmm. Mi też wydaje się, że to są bipolarne, zresztą to dość lłatwo sprawdzić. ja bym pokusił się o wstawienie tam jakichś innych tranzystorków. Poszukałbym czegoś o prądzie powyżej 15A, napięciu tak do 80V i mocy strat minimum 100W. w tej chwili trudno mi coś Ci zaproponować, musiałbym pogrzebać po katalogach. Firma faktycznie sobie w kulki leci, nie ma co.

Zapytaj się jeszcze tutaj:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum7.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...