Skocz do zawartości
The_Structor

Unix File System

Rekomendowane odpowiedzi

Taki jest temat mojego referatu, ktory musze przygotowac na przyszly tydzien, mam problem z jednym podpunktem:

 

Omowic poszczegolne typy partycji uniksowych i ich opcje podczas instalacji.

 

Nie wiem dokladnie o co kolesiowi chodzi. Nie chodzi bynajmniej o strukture katalogu, bo tak brzmi nastepne polecenie :/ CZy chodzi mu o ext,ext2 etc... ? Czy w ogole o cos innego?

 

Jak zobaczylem to: http://www.tldp.org/HOWTO/Filesystems-HOWT...TO-1.html#ss1.3 to mnie przerazilo, moglby mi ktos pomoc i powiedziec (napisac :>) ktore FS'y warto scharakteryzowac ? Bo korzystalem tylko z ext2/3 i swap :P (linux). Nie chodzi mi o charakterystyke, ale po prostu o wymienienie najwazniejszych FS'ow ;]

 

TIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydaly by sie jeszcze reiserfs3 i nowa edycja reiserfs4. Sporo znajdziesz w manualach, np "man fs" powinien ci wyswietlic liste systemow plikow oraz krotki opis. Z tymi opcjami instalacji to moze mu chodzic o wyjasnienie parametrow programu, do formatowania partycji w konkretnym systemie plikow (mkfs.ext2/3 mkfs.reiserfs).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, ale mam nadzieje ze wiesz iz tutaj chodzi o UNIX (nie linux)

 

znalazlem poki co cos takiego:

 

Berkley FS

UFS (unix File System)

UFS2

nastepnie wspomnialbym o linuksie:

Minix

ext

ext2

ext3

reiferfs

xfs

jfs

proc (wg man - pseudo FS :))

iso9660

nfs

smb

 

 

tylko sie boje ze przesadze troche z konkretnym info o linuksie a zabragnie ogolnych FSow dla uniksow :/

 

i tak sie zastanawiam czy to by bylo okej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co miał na myśli autor tych pytań, bo każda odmiana uniksa ma swoją specyfikę obsługi FS i nie bardzo da się to uogólnić. Jeśli chodzi o linuksa, to te "typy partycji" mogą oznaczać po prostu FS i swap i zasady ich rozmieszczenia na HDD. Ale to tylko tak sobie strzelam, bo pewnie tylko autor wie, co miał na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...