Skocz do zawartości
Crusio

VGA Silencer Rev 3.0 ZABIJA RADEONY !!

Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??  

420 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??

    • Tak
      157
    • Nie
      284
    • Tak, ale przyczyna tkwila zupelnie gdzie indziej
      30


Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie silencer rev3 od listopada( tj teraz bedzie 3mies) przeszedłem na nim HL2, na high chodzi dopiero po przeczytaniu paru stron tego topika:), i nie widze problemów, choć tak jakby potencjał O/C się zmniejszył, tzn. powyżej 500 na core ani trochę iść nie chce;/...teraz boje sie ze po tym poście radek się zemści(oby nie)..dodam że na tym moim saphhirze są bodaj 4 konensatory( wiec nie ma sie zbytnio co przegrzewać) bo to wersja dla krajów 3 świata...dodam nr 2 że w budzie 2xwentyle...pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie zasilanie płynie do waszych radkow? Bo czytalem ze powinno byc 1,6V podczas gdy ja mam 1,5 i zwiekszyc niestety niemoge.

 

ps. jak na moj gust to padaja te malutkie uklady albo cewki, ktore po zalozeniu silencera i braku dodatkowego nawiewu sie przegrzewaja.

Edytowane przez Strongarm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na padł Szafir 9800Pro R350 na Silencer rev2. Pół roku temu

załozyłem szwajcarski wynalazek i miedziane (ciężkie) radiatory

Revolteca. Na początku pojwił się pewien problem, ponieważ

jeden z radiatorów stykał się z małym rezystorkiem (ale tylko po

nagrzaniu, gdy miedź minimalnie zwiększyła objetość). Szybko dosze-

dłem co i jak. Zakleiłem taśmą potencjalne miejsca styku i od tej pory

było OK. Karta chodziła stabilnie na 480/780. Oczywiście nie trzymałem

jej na stałe z takimi ustawieniami. Później w ogóle dałem sobie spokój

z O/C i pozostawilem ją na default. Komp chodził non-stop 2 tygodnie.

Budze się rano a tu blackscreen -_-. KARTA PADŁA... BEZ GWARY :(

 

Niedługo oddam ją do specjalistycznego serwisu w Koszalinie. Jeżeli

GPU jest sprawne to karta będzie uratowana. Gorsza sprawa jeśli

rdzeń jest niesprawy. A nie ukrywam, że radiator dowaliłem mocno.

Hmm... no ale chodziła bezbłędnie kilka miechów.

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu Waszych postow i ponownym przeanalizowaniu calej sprawy przychylam sie do tezy o tym, ze VGA Silencer Rev. 3 chlodzi na amen :lol:

Przy dobrym zasilaczu, bardzo dobrej pascie termoprzewodzacej i umiejetnym montazu usmiercil mi dwa radki 9800 PRO czyli ok 2000 tys. zl i teraz gdy dostane nowa karte juz go nie zaloze i bede szukal innego rownie efektywnego chlodzenia bo pod tym wzgledem bylem zaadowolony :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na padł Szafir 9800Pro R350 na Silencer rev2. Pół roku temu załozyłem szwajcarski wynalazek i miedziane (ciężkie) radiatory Revolteca.

To fabrycznie 9800Pro nie ma radiatorow na pamiecaich ? :blink: Edytowane przez Vincent de Marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fabrycznie 9800Pro nie ma radiatorow na pamiecaich ?  :blink:

1220785[/snapback]

Niestety nie...mialem dotychczas dwa Szafiry 9800 PRO, jeden na PCB standardowym i drugi na PCB z XT i zaden z nich nie mial radiatorkow na pamieciach :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem z serwisu nowego a trzeciego z kolei radka 9800 PRO i nie zakładam już na niego VGAS'a :angry:

Jeśli karta padnie to go uniewinnie :rolleyes:

Musze tylko cos wykombinowac z tym chlodzeniem bo te standardowe jest zdecydowanie za glośne :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam silencera pół roku i gites. Mam do was pytanko karta już pół roku chodzi pasta już pewnie znikneła albo zostały jakieś suche gluty czy myślicie że zmiana pasty nie jest konieczna nie chodzi o oc czy na takich suchych glutach można jechać 2 lata jak myślicie? pasta to arctic silver 3. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - bo ja mam już go też ok. pół roku i po przeczytaniu tego wszystkiego zaczynam robić pod siebie na myśl o zdjęciu silencera i ponownym jego założeniu :)

1222998[/snapback]

A po zdejmowac ? Pasty AS maja to do siebie, ze znikaja, 'integruja' sie z powierzchnia radiatora. Wydajnosc odprow.ciepla jest wtedy nawet wieksza niz w przypadku pasty swiezo nalozonej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie tak patrzylem na moja karte i silencera i sie okzalo ze karta jest wygieta do gory :/ nie zauwazylem tego wczesniej powodem byl sledz od karty albo i sam silencer bo powinni o tym pomyslec. Sledz w mojej karcie od spodu jest taki zagiety i silencer wyginal karte razem z tym sledziem dopiero obrobka reczna :) tego wygiecia na sledziu pozwolilo dobre dopasowanie karty i radiatora i juz jest oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

straszna lipa panowie... mój R9800PRO pochodził ze 2 tygodnie z REV 3 i padł przy słuchaniu winampa... po restarcie alert mobo i papa... odesłałem od kanady do głównego ATI bo kupiłem ją w USA i czekam aż mi odeślą... już raz mi padła, wysłałem i odesłali właśnie tą sztuke, nówke... tylko wtedy chodziła bez REV3 a teraz padła po jego instalce... dziwne, nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po zdejmowac ? Pasty AS maja to do siebie, ze znikaja, 'integruja' sie z powierzchnia radiatora. Wydajnosc odprow.ciepla jest wtedy nawet wieksza niz w przypadku pasty swiezo nalozonej.

1223285[/snapback]

Ja dałem AS, ale Arctic Silicone :) Przy moich zdolnościach srebną pastą na pewno udało by mi się coś pozwierać, więc pytanie jest jak najbardziej aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh tak obserwuje regularnie allegro i cos mi sie zdaje ze sprzedarz silencerow poszla w dol :D

Moze to przypadek, a moze widac tutaj wplyw tweak'a na sprzedarz :rolleyes: Nie zdziwilbym sie jakby niedlugo jakis sprzedawca zalozyl temat "Silencer uzdrawia radeony!" i zaczal opisywac jak karty wstawaly po zalozeniu silecera :)

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uwierzylbys w to gdyby ktos tak napisal ?? Bo ja na pewnio nie :lol:

1234386[/snapback]

:D ja tez

Ale to nie zmienia faktow ze silencer ma jak i wszytko inne nadal fanatycznych zwolennikow ktorzy zlego slowa powiedziec na niego nie dadza.

Mnie ciekawi jeszcze jaki % w tych zgonach kart to zgodny wynikajace z innych przyczyn: oc, wygiecie/naprezenie laminatu (to chyba wina tego kto za mocno dociska do rdzenia), zasilka, wypadek losowy, uszkodzenie przy zakladaniu, itd...

Bo jakby zapytac ludzi kiedy im w ogole karta padla, tak "bez przyczyny" to sadze ze byloby znacznie wiecej glosow, a inna sprawa ze malo kto wypowiedzialby sie w takim topicu nie uznajac go za interesujacy. Tutaj mamy konkretna sugestie i zbieraja sie "przypadki". Zgodze sie jednak ze pare osob dosc konkretnie uargumentowalo zwiazek silencera ze zgonem kart/y i to jest zastanawiajace. Ale wiekszosc to opowiesci w stylu strefy11: Kupilem silencera, minelo 47dni i 345min, kur zapial 3x i padla mi karta :) Pamietajmy ze nie wsytzko to musi byc powiazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na padł Szafir 9800Pro R350 na Silencer rev2. Pół roku temu

załozyłem szwajcarski wynalazek i miedziane (ciężkie) radiatory

Revolteca. Na początku pojwił się pewien problem, ponieważ

jeden z radiatorów stykał się z małym rezystorkiem (ale tylko po

nagrzaniu, gdy miedź minimalnie zwiększyła objetość). Szybko dosze-

dłem co i jak. Zakleiłem taśmą potencjalne miejsca styku i od tej pory

było OK. Karta chodziła stabilnie na 480/780. Oczywiście nie trzymałem

jej na stałe z takimi ustawieniami. Później w ogóle dałem sobie spokój

z O/C i pozostawilem ją na default. Komp chodził non-stop 2 tygodnie.

Budze się rano a tu blackscreen -_-. KARTA PADŁA... BEZ GWARY :(

 

Niedługo oddam ją do specjalistycznego serwisu w Koszalinie. Jeżeli

GPU jest sprawne to karta będzie uratowana. Gorsza sprawa jeśli

rdzeń jest niesprawy. A nie ukrywam, że radiator dowaliłem mocno.

Hmm... no ale chodziła bezbłędnie kilka miechów.

1219865[/snapback]

Jako ze prv ci nie dziala:) to kieruje to do ciebie:

Witam. Napisales w temacie ze swoja karte bedziesz odsylal do jakiegos specjalistycznego serwisu w Koszalinie moglbys mi cos wiecej na ten temat powiedziec? Co prawda jutro bede wiedzial co sie stalo z moim 9700 Pro. U mnie siadl ten radek no tez nie wiadomo czemu ale mial zalozonego silencera i sluchalem winampa i nagle czarny ekran, oddalem do elektryka i kolo powiedzial ze tylko 3 ukladziki z tylu karty sa uszkodzone (chyba tylko 3 pewnosci nie ma bo poprostu na nich nie bylo napiecia) wiec skolowalem uszkodzonego 9500 Pro i dzisiaj oddalem na servis, ale jak koles nie pomoze to chcialbym wiedziec gdzie jeszcze mozna odeslac ta karte. Prosil bym o jakis kontakt z tym servisem no i ile to by mnie kosztowalo:D Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam

Tu opisalem co dokladnie jest uszkodzone http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=1119793

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze prv ci nie dziala:) to kieruje to do ciebie:

Witam. Napisales w temacie ze swoja karte bedziesz odsylal do jakiegos specjalistycznego serwisu w Koszalinie moglbys mi cos wiecej na ten temat powiedziec?

1239586[/snapback]

http://www.pccenter.pl/ - to jest ta firma z Koszalina. Naprawiałem tam Abita SA6R, wymiana kondensatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiem wam cos co moze was smieszyc mi rev3 uzdrowił r9500@pro z sapphire. na standardzie po softmodzie maks 300.600z czyms i arty duze, po zmianie na rev3 400dla rdzenia i w niektórych grach znikneły arty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie sadzicie ze tak w ogole to Silencer w trybie 'low' to w zasadzie chlodzi jakby chcial a nie mogl ? U mnie grzeje sie nawet w 2D i dopiero jak dam na 'high' to wtedy czuc jak wywala gorace powietrze.

Chyba go wywale ... przez niego radiatorki na ramach nie oddychaja nic a nic. I jak tu @ w takich warunkach ???

Edytowane przez Vincent de Marco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego Silencera musiąłem dość mocno "ulepszyć" żeby dobrze pasował do kartu (zeszlifowanie w kilku miejscach+równanie bo było toto na styku GPU wklęsłe) dodałem radiatory na pamięci i lekką cyrkulację ze ściany i chodzi dużo lepiej i ciszej niż oryginalne chłodzenie

ZeroSuper pisał, że z każdym razem powodem awarii była spalona cewka stabilizatora napięcia GPU. Wniosek - w określonych konfiguracjach karta nie radzi sobie ze stabilizacją i przetwarzaniem napięć. Ciekawe jest też to, że Radeony 9800 z dodatkowym zasilaniem z molexa padają sporadycznie.

TO MOŻE BYĆ TO

Skoro problemem jest nie radiator silencera, zasilacz, karta to może to być... wadliwy wentylator. Starczy że będzie miał jakieś przebicia (czy zwarcia) żeby przepalić układ zasilania nawet dobrej i niekręconej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, że nie ma topicu CoolViva zabija radeony, albo Zalman zabija Radeony. Jakiś problem jest, radeony i silencer, a w szczególności Rev3, to nie najlepsza para :cry:

Ja usmierciłem trzy Radki, właśnie Silencerem Rev 3, w między czasie zmieniałem mobo, zasiłkę i inne drobiazgi. Objaw zawsze taki sam, nie zależny od OC, włączam kompa - ciemność, gram sobię - stop klatka i ciemność.

Od pół roku mam CoolVive, i święty spokój. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy komus padl Radeon 9800 HIS ICE Q ? Przeciez ta karta ma oryginalnie montowane to chlodzenie, a nie sadze zeby taka firma jak HIS montowala coolera, ktory po pol roku usmierca karte. Zwyczajnie by im sie to nie oplacalo.

Po pierwsze, nie mozna przykrecac Silencera 'do oporu'.

Po drugie zakladanie miedzianych radiatorow pod Silencera, to kopanie dolka pod soba.

Ja przez rok mialem Silencera na Radku 9700 ( zakladalem go i sciagalem chyba z 10 razy w tym czasie), a teraz mam X800 i tez mam Silencera i nie sadze, by byl on kilerem dla mojej karty.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy komus padl Radeon 9800 HIS ICE Q ? Przeciez ta karta ma oryginalnie montowane to chlodzenie, a nie sadze zeby taka firma jak HIS montowala coolera, ktory po pol roku usmierca karte. Zwyczajnie by im sie to nie oplacalo.

Po pierwsze, nie mozna przykrecac Silencera 'do oporu'.

Po drugie zakladanie miedzianych radiatorow pod Silencera, to kopanie dolka pod soba.

Ja przez rok mialem Silencera na Radku 9700 ( zakladalem go i sciagalem chyba z 10 razy w tym czasie), a teraz mam X800 i tez mam Silencera i nie sadze, by byl on kilerem dla mojej karty.

1253155[/snapback]

hmmm sadze ze na HIS'ach jest troche inna konstrukcja tego radiatorka zreszta porownam ze znajomy po obejzeniu zdjec uwazam ze sie troche roznia.

U mnie dalej nie wiem co padlo na radku 9700pro z Silencerem ; / mialy byc 3 uklady a koles przez tydzien nie moze przelutowac(zalatwilem te uklady) wiec czekam dalej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...