Skocz do zawartości
Crusio

VGA Silencer Rev 3.0 ZABIJA RADEONY !!

Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??  

420 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??

    • Tak
      157
    • Nie
      284
    • Tak, ale przyczyna tkwila zupelnie gdzie indziej
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Qrde! Im wiecej czytam tych postow, tym mniej wiem ktory cooler na GPU kupic... Najpierw myslalem o Silencer v3. Potem o ATI1 v2. Troche o Pentagramie nowym, ale drogo i bez DHES, a chodzi mi tez o zmniejszenie temp. w obudowie. To wszystko jest Pokrecone! Pewnie odloze kase i kupie Thermaltake Schooner Fanless za te 140zl :(

 

A jesli chodzi o ta panike, ze Silencer v3 jest seryjnym killerem Radeonow, to ktos wyzej slusznie napisal, zeby dac post STANDARDOWE CHLODZENIE ZABIJA Radeony... :wink:

Powodow tych usterek moze byc wiele... np: docisk (za maly or zbyt wielki), zwarcie, brak uziemienia, kiepski obieg w obudowie, i moj pomysl... rdzen otacza taka blaszka ktora jest tam po to aby cooler dobrze dolegal do rdzenia, ale oczywiscie nie jest ona konieczna. Eliminujac ja zwiekszamy doplyw powietrza do rdzenia, co moze zwiekszyc ryzyko uszkodzenia mechanicznego rdzenia przy zakladaniu coolera, ale jednoczesnie poprawic cyrkulacje powietrza przy nim. Swego czasu (ze 2 latka temu) znalazlem ta rade na sirius.pl w opisie modowania 9700PRO i musze przyznac, ze daje to wymierne efekty.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek nieźle się przestraszyłem tego Arctic Silencera rev. 3, ale jednak dzisiaj kupiłem to chłodzenie, założyłem i z duszą na ramieniu włączyłem zasilanie i WSZYSTKO DZIAŁA.

 

Podczas zakładania tego chłodzenia nie byłem zbytnio ostrożny, dokręciłem dość mocno, pasty użyłem tej co dawali razem z Silencerem.

 

Ale, jest coś....

 

Mam kartę GECUBE Radeon 9600 PRO rev 1.2, na standardowym radiatorku przyklejona była taka obwódka z jakiegoś materiału (otaczająca rdzeń karty, a co się z tym wiąże zakrywała te małe rezystorki wokół rdzenia i nie pozwalała im się stykać z radiatorem), oczywiście przekleiłem to na Arctica i teraz śmiga aż miło.

 

Może to wam pomoże w rozwikłaniu tajemnicy co wam karty zniszczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o shima, to była taka gąbka czy taśma w kształcie kwadratu z wyciętym środkiem ( żeby rdzeń był odkryty) i zasłania tylko te rezystorki naokoło rdzenia

Edytowane przez zaworek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt juz chyba tego nie kupuje, a opis montazu masz w pudełku

1608973[/snapback]

tak... w ktrórym zapomniano wspomnieć np. o uziemieniu... czytałeś wogóle co napisałem "dokładny opis z fotkami i wszystkimi koniecznymi czynnościami" założe się że jakby taki opis powstał byłoby mniej przypadków śmierci po kontakcie z Silencerem... to tylko taki pomysł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

hmm no to uziemic kazdy zakladajacy karte raczej potrafi, po co komu fotki do zakrecenia dwoch srobek ? :) btw: wole dolozyc i kupic pentagrama xc-80 alu niz tego smiecia vga silencer rev. 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj zastanówmy się... czy człowiek który pierwszy raz wogóle zajrzał do swojego "pieca" i postanowił pobawić się w OC karty graficznej... w tym celu kupił vga silencera bo są łatwo dostępne i tanie potrafi uziemić go odpowiednio... w instrukcji nic o tym nie mówią... więc pan X zakłada silencera możliwie poprawnie.. uważa żeby za mocno nie docisnąć włącza a tu ........... arty i syf.. i biegnie z kartą do serwisu albo pisze na forum "nie wiem co się stało... karta padła po założeniu silencera..." pan bart chyba zbyt wysoko ocenia polskie społeczeństwo... ale ok.. ja i tak tego nie kupie bo wole pentagrama (ładniejszy do moddingu i pasuje mi do budy na niebiesko robionej..)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem to chłodzenie żeby komputer wyciszyć, a z dostępnych na rynku to właśnie chłodzenie ma najlepszy stosunek możliwości do ceny (w Proline kosztuje 28 zł), więc myślę że wielu się skusi na to chłodzenie.

 

A przyznam że jest wydajne i do tego siche (nie wspominając że wypycha ciepłe powietrze na zewnątrz komputera).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od 8 miesiecy ten cooler, niestety ostatnio coraz czesciej przy starcie "warczy" mi wentylator. Mial ktos podobny problem? Trudno jest wyczyscic i noliwic ten wentyl? Ewentualnie da sie kupic inny wentyl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od 8 miesiecy ten cooler, niestety ostatnio coraz czesciej przy starcie "warczy" mi wentylator. Mial ktos podobny problem? Trudno jest wyczyscic i noliwic ten wentyl? Ewentualnie da sie kupic inny wentyl?

1617738[/snapback]

Mam ten sam problem. I jak na razie - odpukac - tylko ten problem. Zastanawiam sie nad calkowita zmiana chlodzenia, np. na cos pasywnego. Odpadnie problem "pierdzacych" wiatraczkow ;) W mojej budzie jest niezly przewiew, wiec pasywne chlodzenie da sobie rade. Zastanawiam sie tylko jak mocno skomplikuje mi to konfiguracje na plycie glownej, bowiem np. wtyczki SATA mam dokladnie nad portem AGP (w strone procka). No i pozostaje kwestia trudnosci w zalozeniu pasywnego chlodzenia, ze w ogole o wybraniu konkretnego rozwiazania nie wspomne.

 

Wracajac do wiatraczka na killerskim Silencerze, to chyba dosc ciezko jest dostac sie do bebechow tego wentylka. Osobiscie staram sie raz na jakis czas przedmuchac sprzet sprezonym powietrzem. Niestety czuje, ze na pierdzenie juz niewiele poradze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i prawdopodobnie nic z tym nie zrobisz, mi też zaczął pierdzieć a że doprowadzało mnie to do białej gorączki wymieniłem pod wpływem tego wątku na CoolVivę (tandeta, nie polecam). Dostać się do wiatraka w silencerze nie można, nawet próbowałem dawkować olej do środka odpowiednio zakrzywionym drucikiem, ale nic się tam nie dostało, bo ryczał dalej. W Coolvivie przynajmniej jak wentylator zacznie mi warczeć, to można go naoliwić albo po prostu wymienić na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawilem ten wentyl na silencerze, musialem go rozkrecic. Z tylu wentyla jest nalepka odkleilem ja i wpuscilem tam kilka kropli oleju maszynowego do samochodow (Castrol magnetic). Potem przykleilem nalepke spowrotem. Narazie cichutko. Wydaje mi sie ze problemy z tym silencerem moga byc spowodowane tym badziewnym wiatraczkiem, po jakims czasie zaciera sie i cale chlodzenie przez to gorzej dziala. Karta przegrzewa sie i za jakis czas niewytrzymuje. To tyle tytulem mojej teori.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do wiatraczka na killerskim Silencerze, to chyba dosc ciezko jest dostac sie do bebechow tego wentylka. Osobiscie staram sie raz na jakis czas przedmuchac sprzet sprezonym powietrzem. Niestety czuje, ze na pierdzenie juz niewiele poradze.

1622216[/snapback]

pierdzący, lub zatarty wiatrak "naprawiasz" alkoholem izopropylowym, który penetruje bebechy i czyści ( nalewasz odrobinke do mechanizmu wiatraczka, ale nie z boku, hehe, tylko prze taki zasłonięty nalepką lub klapka otworek pośrodku na górze, w osi wiatraka ), musisz w tym celu go solidnie "przedmuchać" zeby się poobracał z tym alkoholem w środku ( smuchasz na skrzydła, wiatrak się obraca, a alkohol w środku robi swoje ), i robic to uczciwie długo, zeby był przeczyszczony solidnie, potem zaś odstawiasz na troszke, zeby alkohol odparował, po czym zapodajesz olej do maszym precyzyjnych, zalepiasz otworek i gotowe, powinno pomóc na każdy wiatraczek, a przynajmniej ja przetestowałem tę metodę z sukcesem. bo chodzi o to ze nie tylko nasmarowujesz wiatrak, co pomaga, ale czasami na krótko, tylko najpierw go, powtórzę, solidnie czyścisz, i dopiero na to - smarujesz. efekt jest po prostu trwalszy.

 

dodam ze neistety nie wiem dokladnie jak zbudowany jest Silencer, bo takowego nie posiadam, ale jesli jednak uda ci się dostać do jego "bebechów" to ta metoda powinies byc w stanie przeczyścić i wyciszyć wiatraczek, zeby dzialal jak nowy.

Edytowane przez slimeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe:) LOL wiellkie Napisałem już wcześniej o moim przypadku ale...: Kolega miał 9700Pro (Build By ATI z Kanady pamiatki 3.3ns) Zarzucilismy na niego silenzera rev 3 i pewnego dnia mu siadł nie wiem hmm 3 miesiące n/m. Wysłałem karte do naprawy(swietny serwis!!) i okazało sie ze jedna pamieć BGA i pare przetwornic było uszkodzonych karta wróciła kolega w miedzy czasie kupił sobie 9800SE modowalnego na 8 potoków a ja do tej pory mam 9700Pro z pierwotnym chłodzeniem i lepszymi radiatorami memorki(revolteka miedziane takie fajne duze:) trzeba bylo tylko 2 troszke spiłowac bo sie nie mieściły pod silenzera:) ) karta działa od roku bez problemów ladnie sie kręci wiec... :)

A wracając do kolegi który kupił 9800SE to mu siadł 2 tygodnie temy tym razem na ATI 1 dopiero jest w naprawie więc dowiem się niebawem co w nim siadło.

Ktoś wyżej wspominał o pentagramie nie mówie że jest zły ale jak każdy wie to tańszy klon zalmana i jak mi dużo ludiz z serwisu mówilo mogą sie trafiać modele w których siadaja wiatraki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam ten caly post czytam wiec zasiegnelem rady ojca ktory sie zna na alektronice... odrazu po pokazaniu mu tego silencera i opisaniu padania kart nie wiadomo z jakich przyczyn powiedzial ze wine ponosi mocowanie tego badziewia a mianowicie ten klips plastikowy... jak dobrze pamietam to uslyszalem tylko tyle ze to cos przerywa sciezki... a roznice w czasie dzialania tego gowna i padania kart sa dlatego ze te sciezki pod naprezeniem i dodatkowo wysoka temp sie rozsciagaja i wkocu sie przerywaja... jedym szybciej innym dluzej wytrzyma... to jest moim zdaniem najbardziej prawdopodobne twierdzenie... jeszcze tez moga dosc zwarcia z jakimis ukladzikami ale to na 2 miejscu... takze moj zakup silencera poszedl w las... no chyba ze jest jakas wersja ktora nie psuje i rownei wydajna na r9550 ??

Edytowane przez ki3x3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm..., wydaje mi się , że może to być prawdopodobne , ale ten klips plastikowy to tylko ozdoba , mocowanie polega na przelozeniu dwoch srubek , przez otwory w pcb karty i wkreceniu w otwory w silencerze , z tym ze te srubki nie przylegaja bezposrednio bo pcb , ale sa miedzy nimi podkladki gomowe , a wlasnie nie chodzi o to by mocno dokrecic to wszystko razem , tylko z wyczuciem . zreszta mocowania blokow wodnych sa podobne , a zdaje mi sie ze taki Zallman miedziany jest cierzszy bo ma 918 gram ,a jednoczesnie ludziom nie pada grafa , przecierz Silencer ma raptem 278 gram , wiec raczej nie wydaje mi sie zeby silencer powodowal wygiecie pcb , bo jest za lekki w porownaniu do innych coolerow na grafe , ale oczywiscie nie mozna tego wykluczyc ;) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

ten dzyndzel przeciez to jest pod radiatorem i plastykowy bardzo mozliwe, ze te sciezki wyniszcza w sumie to jest tylko kawałek plytyki i polutowane w c*** rzeczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale cholera ja stawiam na te sciezki kazde pieniadze... no bo co innego niby... by pasowalo to najbardziej gdyz wielu osoba padla karta przy wlaczaniu kompa... czyli siezki podczas pracy pod wplywem temp sie rozciagaly... komp wylaczony temp spadla i trzasly :)... bo nie wierze w to ze cos tam niby sie przegrzewa skoro tak silencer extra temp redukuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...