Skocz do zawartości
Crusio

VGA Silencer Rev 3.0 ZABIJA RADEONY !!

Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??  

420 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??

    • Tak
      157
    • Nie
      284
    • Tak, ale przyczyna tkwila zupelnie gdzie indziej
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Dorzucę swoje trzy grosze do dyskusji. Właśnie kupiłem nową karte graficzną z fajnym chłodzeniem i silencer wyleciał z mojego radka 9600pro, gdyż sprzedaję karte znajomemu z oryginalnym chłodzeniem. Silencera rev.3 oskrażanego o seryjne morderstwa radków założyłem na kartę w listopadzie 2004 i chodziła z nim do wczoraj. W tym czasie cały czas chodziłą na HI wiatrak(całkiem cicho), a udało mi sie ją podkręcić do 495/760~770. I co?...nic, jak widać oskarżony nie zamordował mi radka i wszsytko było ok. Chłodzenie zdejmowałem kilka razy by ceramickiem przesmarować GPU, a mimo tego karta ma się dobrze. Piszę by uspokoić posiadaczy silent"killera". Można (chyba) spać spokojnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tolokan_PL

nie kazda karta padnie pod silencerem tak samo jak nie kazdy palacz umrze na raka...

Zastanawiałem się jak szybko ktoś mi odpowie w ten sposób. :)

Jasne że nie, poprostu chciałem podnieść na duchu tych którzy się martwią/obawiają. Ja sam od czasu gdy przeczytałem ten topic troche sie bałem, ale jak widać jest/było wszsytko OK.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wczoraj moj radek 9800pro@ultra chodzil z sailencerem ver3 + radiatorki na pamieciach i innych wekszych modulach :( Przychodze do domu (komp chodzi 24h na dobe) a tu wszystko chodzi ale piipczy i obrazu nie ma :( Dodam ze radek byl dowclocowany o jakies 50Mhz na pamieciach i rdzeniu w 2D, a ostatnio nie gram za duzo wiec raczej wiekszosc czasu spedzal na takim traktowaniu + obudowa otwarta!Trwalo to 2 lata bez jednego miesiaca (dletego mam jeszcze gwarancje) teraz musze cos zrobic by uznali mi gwarancje (wgrywalem inny bios) Jak myslicie da rade zareklamowac? ;)

 

Dopiero teraz po przeszukiwaniu watkow zauwazylem ten temat :( Polak madry po szkodzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka

 

ja mam to chlodzenie okolo rok i nie bylo z nim wiekszych problemow, dopiero od jakichs paru miesiecy zaczely sie problemy z kabelkiem, choc juz teraz nie wiem czy to kabelek nie laczy (mowa tu oczywiscie o dodatkowym zasilaniu 3pin na karcie), poczatkowo myslalem, ze kabel w zasilce uwalony, bo po zmianie na dodatkowy kabel zaczelo tyrac, ale ostatnio po zmianie plyty glownej, a takze zasilacza, to samo sie stalo przy wlaczaniu kompa, tylko raz, wiecej juz tak nie mialem na nowej plycie, ale juz teraz sam nie wiem od czego to sie dzieje? moze na karcie to dodatkowe gniazdo sie sypie? cos nie laczy? na to wyglada, albo cala karta sie powoli zaczyna sypac? oby nie :angry:

nie wiem co teraz zrobic, czy zmienic chlodzenie na poprzednie czy zostawic tak jak jest, ale mam zle przeczucie do tego silencera i po przeczytaniu tych opinii na forum :(

 

mam jeszcze 2 problemy, bardzo dziwne, ale postaram sie ponizej opisac konkretnie co sie dzieje :P

 

1. Problem

 

problem dotyczy ladowania systemu, a mianowicie, jak juz ma wchodzic ekran powitalny "Zapraszamy" :-? to wtedy wlasnie na monitorze pokazuje sie ciemnosc, a po chwili takie paski na calym ekranie, biale tlo i czarne paski poziomo, tak jakby to bylo cos od karty graficznej, ale nie zawsze sie tak dzieje, czasami, ale troche wnerwiajace i przewaznie wtedy, jak wlaczam kompa, ktory jest calkowicie zimny, wiec nie ma mowy o przegrzaniu czegokolwiek np. dzisiaj rano odpalilem kompa i jak juz mialo wchodzic do windy to sie zawiesilo cos, potem zresetowalem i jak juz powinien byc ekran powitalny to nic nie widzialem (monitor jakby w stand-by), a za chwile wlasnie te paski na ekranie i nic sie nie da zrobic, zauwazylem tez, ze winda nie wchodzi rowniez, naciskam na klawiaturze przyciski, ale nic nie reaguje, nie swieca sie diody na klawce !!

za 3x sie udalo odpalic system poprawnie, z tym ze jak juz odpale system to praktycznie nie mam zadnych problemow (jak do tej pory nie zauwazylem nic niepokojacego, chociaz raz mialem zanik ekranu przez moment i byl czarny, ale za chwile powrocil do normalnego stanu, testowalem wtedy prime i bylo bardzo goraco), dzieje sie to wtedy, kiedy juz ma doslownie wchodzic do systemu i czasami zonk, hmm co to moze byc? spotkal sie ktos z Was juz z takims czyms? moze od podkrecenie proca? obecnie mam na 2.6Ghz bez podnoszenia napiecia, ale testowalem prime, super pi i 3dmark, everest i nic sie nie wywalalo, ogolnie to chodzi na tym ustawieniu bardzo dobrze w windzie, zadnych problemow, tylko wlasnie jak ma wejsc do windy to cos sie czasem krzaczy icon_neutral2.gif

a moze jest to od tego dodatkowego kabelka zasilajacego karte graficzna 3pin ?

 

karta grafiki taka jak w podpisie, nie krecona (krece ja, ale tylko jak gram w gry lub testuje), ale ma odblokowane potoki programowo,

dodam, ze na starym kompie tak mi sie nie dzialo, ale byly problemy z kabelkiem zasilajacym i bios krzyczal, cos nie laczylo czasami

 

2. Problem

 

problem bardzo dziwny i nie wiem czy ktos sie spotkal z takim czyms, chodzi o to, ze jak np mam na pulpicie 85Hz i gram w gry, przy takim samym odswiezaniu co puplit i wychodze z gry to w windzie tak wszystko dziwnie sie zachowuje, plywa tak dziwnie np wchodze w dyski i zamykam okno i odswieza tak lipnie, plywa :9 dopiero jak zmienie na 60Hz i dam jeszcze raz na 85Hz to jest juz dobrze!! zawsze po wyjsciu z gry, ale nie kazdej gry, bo tylko na niektorych( natomiast gry dobrze chodza) a jesli chodzi o 3dmark2001 i 2003 to na 2001 nie ma takich objawow, nawet jak jest 85Hz pulpit i 3dmark tez 85Hz, natomiast 3dmark2003 dzieje sie podobnie jak opisalem powyzej!! jak konczy sie test i wchodzi do windy to plywa dziwne obraz, a najgorsze jest to ze test Mother Nature sie bardzo dziwnie zachowuje, tylko ten test !! w niektorych momentach klatkuje, przewaznie na poczatku i na koncu, ale to cos z odswiezaniem chyba tez zwiazane, bo pamietam na starej plycie byly identycznie objawy z tym problemem z tym, ze jak pozmienialem i zrobilem np 60hz puplit i 85Hz gry lub 3dmark to bylo dobrze wszystko, a test Mother nature w 3Dmarku2003 wypadal dobrze i nic nie cielo, natomiast teraz na nowym sprzecie nie pomaga nawet taka kombinacja i test Mother Nature wypada fatalnie i nie wiem dokladnie ile wzrostu pkt w 3dmarku2003 mam na nowym kompie!! bo wlasnie cos jest nie tak i nie wiem co i dlaczego,? moze to od monitora CRT stary Hyundai 15' bo przy przelaczaniu czestotliwosci odswiezania sie tak krzaczy, w niektorych grach i 3dmarku np 2003 z tym, ze teraz na nowym kompie wogole test nature jest skopany, ale jest to raczej wina karty nie plyty, bo to z nia sie dzieja dziwne rzeczy, powtorze, ze na starym kompie dzialo sie podobnie, tylko test Nature przechodzil po kombinacji z odswiezaniem dobrze :)

 

dodam,ze stery do Softmod Catalyst 5.5, stare ale dobrze chodza, kiedys pamietam probowalem instalowac nowsze, ale to samo sie dzialo wiec wykluczam wine sterow :unsure:

 

moze te problemy nie sa zwiazane z chlodzeniem, ale bardzo bym chcial, aby ktos pomogl mi je rozwiazac, bo juz nie wiem co robic :mur:

 

z gory dzieki wszystkim za pomoc :)

pozdro

Edytowane przez ThRuSt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A testowałeś kartę bez odblokowywania potoków ?? Zainstaluj zwyle stery, lub po prostu wyłącz programowo te dodatkowe 4potoki, i sprawdź jak chodzi. pozdro

nie testowalem jeszcze, ale zawsze mi dobrze chodzila ta karta z odblokowanymi, dopiero na nowej plycie taki objaw, dzisiaj znowusz to samo :( wlaczam kompa rano, calkowicie zimny, no bo dopiero wlaczylem, wiec nie ma mowy o jakimkolwiek przegrzaniu, system sie laduje, pasek ladowania przechodzi i potem monitor slychac, ze przelacza rozdzielczosc na taka jaka w pulpicie, ale nie ma obrazu!! monitor wchodzi w stan stand-by, a po chwili pojawia sie bialy obraz z czarnymi paskami i pozostaje tylko reset!!

hmm mozliwe, ze to cos ze sterami, zmniejszylem taktowanie proca na 2.2Ghz zobaczymy czy cos pomoze, jesli nie zbadam jakies inne stery, a opcja Fast Writes powinna byc wylaczona raczej? ja mam wylaczona, moze ja wlaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz moze jeszcze kabel od monitora i gniazdo na karcie

 

kabel i gniazdo wporzo, przeinstalowalem stery na jakies najnowsze oficjalne ati bez odblokowywania potokow i narazie dziala wszystko OK, wiec chyba to byla wina sterow, uzywalem troche stare Softmod 5.5 :P

 

jakie polecacie stery, od razu przerobione, ktore odblokowuja potoki, np softmod, omega ?

 

a 2 problem ktos wie, czemu tak sie dzieje? na tych sterach oficjalnych tak samo, a wiec nie jest to wina sterow!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam tez silencera, ale oryginalnie zalozonego przez His'a. Problem polega na tym, ze od jakiego czasu karta sypie artefaktami, mozna to rozwiazac obnizajac taktowanie pamieci z default na nizsze. Czy silencer moze byc tego przyczyna bo jak juz wspomnialem skopane sa raczej pamieci. Innym problemem jest co jakis czas(czasem co chwile) reset grafy przez vpu recover. Co o tym sadzicie??

Witam mam ten sam problem co luki2,po pol roku gdzies,wczesniej kto inny mial karte bo zakupilem ja na allegro...

Wali artami jak niewiem co,prawie nic niewidac na pulpicie,co moze byc przyczyna?Da sie ja uratowac czy raczej na stracenie idzie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopywanie tematu rlz :D

 

ma ktoś zdjęcia parki - silincer rev3 + gigabyte 9550? bo się zastanawiam czy nie zakupić

chyba że macie inne propozycje na tego radka (no cóż chcę go trochę bardziej podkręcić niż w podpisie :] - może ponad 400 na rdzeniu?) co przykryje gpu i memki :]

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tolokan_PL

nie kazda karta padnie pod silencerem tak samo jak nie kazdy palacz umrze na raka...

 

no właśnie;]

 

 

 

o ile pamietam to silencer nie przykrywa memek

niby przykrywal ale nie dzialalo to tak jak powinno-nie bylo styku wystarczajacego do chlodzenia kosci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojego radka 9200 tez nie zabił :) standardowy radiator nie wyrabiał i były resety przy dluzszym graniu... ac poprawiło jego prace :)

co lepsze kilka tygodni temu zdjałem zaslepke sledzia ktory blokował wylot powietrza :D :D takty z 200/160 powedrowały na 280/220 (nie na stałe) ale zeby zobaczyc czy karta wyrobi przy takich ustawieniach i nie było problemów.

Edytowane przez S1Sweet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój temat został zamknięty, a nie uzyskałem końcowej odpowiedzi i zostałem przez szanownego moderatora odesłany tutaj :)

http://forum.purepc.pl/Ati-f52/Radeon9800s...18#entry3317218

 

Mam, a raczej już miałem R9800 z silencerem i radiatorkami na memkach. Obecnie pisk i czarny ekran. Po przejrzeniu tematu nie wróży to dobrze.

Rozumiem że już nic się z tą kartą nie da zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...