Skocz do zawartości
Crusio

VGA Silencer Rev 3.0 ZABIJA RADEONY !!

Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??  

420 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??

    • Tak
      157
    • Nie
      284
    • Tak, ale przyczyna tkwila zupelnie gdzie indziej
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Pasta AS Ceramique, dokręcony był porządnie ile się dało; teraz to raczej bym zdjął tą metalową ramkę z rdzenia no ale mądry ... po szkodzie.

1377003[/snapback]

No to juz jestes nastepna osoba ktora dokrecila na maxa i mu Radek padl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

W czwartek padł mój drugi Radeon 9800SE z Silencerem na pokładzie. Obydwie karty chodziły jakieś 3 miesiące. Na pewno nie założę już Silencera na następną kartę.

 

Pozdrawiam

1377045[/snapback]

Znow sie bede powtarzal: jak mocno dokreciles i jakiej pasty uzyles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znow sie bede powtarzal: jak mocno dokreciles i jakiej pasty uzyles?

1377061[/snapback]

Pierwsza karta PowerColor

Pasta Arctic Silver 5 i dokręciłem dość mocno

 

Druga karta Sapphire

Pasta Arctic Silver 5 i tu już dokręciłem z umiarem, na tyle aby radiator się nie ruszał

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde radiator nie ma prawa sie ruszac nawet jak lekko dokrecisz, chyba ze powiekszyles dziury na sruby w PCB :lol: a zdjales shima bo jak nie to radiator nie dotykal do rdzenia. Masz dwa wyjscia

1. zdjac shima

2. wlozyc miedziana blaszke miedzy silencer'a a GPU

Edytowane przez keiename

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza karta PowerColor

Pasta Arctic Silver 5 i dokręciłem dość mocno

 

Druga karta Sapphire

Pasta Arctic Silver 5 i tu już dokręciłem z umiarem, na tyle aby radiator się nie ruszał

 

Pozdrawiam

1377119[/snapback]

A to byl juz ten Arctic nieprzewodzacy prad? Czy miales ta metalowa ochronke na chipset?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Poke

Nie wiem czemu ale wydaje mi sie ze chcesz udowodnic ze karty padaja nie przez Silencera ale przez blad uzytkownika (niewlasciwy montaz itp.), ale na pewno po moich wlasnych doswiadczeniach wiem ze to nie byl niewlasciwy montaz. Karty padaja po prostu przez zla konstrukcje Silencera i tego juz nikt nie zmieni. Ogolnie rzecz biorac VGA Silencer to najgorsze chlodzenie na rynku i w zadnym wypadku nie warto go kupowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Poke

Nie wiem czemu ale wydaje mi sie ze chcesz udowodnic ze karty padaja nie przez Silencera ale przez blad uzytkownika (niewlasciwy montaz itp.), ale na pewno po moich wlasnych doswiadczeniach wiem ze to nie byl niewlasciwy montaz. Karty padaja po prostu przez zla konstrukcje Silencera i tego juz nikt nie zmieni. Ogolnie rzecz biorac VGA Silencer to najgorsze chlodzenie na rynku i w zadnym wypadku nie warto go kupowac.

1377174[/snapback]

Ze co? Ja po prostu staram sie dowiedziec gdzie lezy przyczyna. Czy to dziwne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytając ten temat przeraziłem sie poniewaz moj Silencer jest w drodze no ale troche sie pocieszam poniewaz wszyscy piszą tylko o radkach no a ja mam gf titanium 200 i pytam sie czy jest mozliwość ze moze mi sie on zjarać jesli zapne Silencera??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to byl juz ten Arctic nieprzewodzacy prad? Czy miales ta metalowa ochronke na chipset?

1377146[/snapback]

Ten Arctic według producenta nie przewodzi prądu.

Nie zrywałem blaszki wokół chipa

 

Karty nie były kręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Arctic według producenta nie przewodzi prądu.

Nie zrywałem blaszki wokół chipa

 

Karty nie były kręcone.

1377245[/snapback]

Thx za info. Robie sobie statystyke. I powiem Ci ze na razie dwie rzeczy sa najbardziej podejzane: blaszka i sila dokrecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde radiator nie ma prawa sie ruszac nawet jak lekko dokrecisz, chyba ze powiekszyles dziury na sruby w PCB :lol: a zdjales shima bo jak nie to radiator nie dotykal do rdzenia.

1377144[/snapback]

nic nie rozwiercałem :-P

po zdjęciu radiator był umazany pastą (na chipset dałem niedużą ilość) więc wydaje mi się że dotykał rdzenia

 

Masz dwa wyjscia

1. zdjac shima

2. wlozyc miedziana blaszke miedzy silencer'a a GPU

1377144[/snapback]

nie bardzo chciałbym ingerować w budowę karty bo z gwarancją mogą być problemy, ale z tą blaszką to ciekawy pomysł.

 

Tak czy owak na karcie już nie zamontuje Silencer'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mNie w zeszłym tygodniu się zjebał Szafir 9800PRO na silencerze3. Normalnie dokręcany. Ramka nie zdejmowana. Karta poiszła na gware.

1378460[/snapback]

 

Czyzby wiec ramka? Ciekawe czy komus sie spalil Radek mimo zdjectej ramki, pasty nieprzewodzacej i niezbyt mocnego dokrecenia. Jezeli znalazlo by sie takie combo to zglupieje.

 

Ale teraz 99% stawiam na ramke w wiekszosci przypadkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni Sailencer działa i nic sie nie złego nie dzieje....temp. niska, ale ciekawi mnie czy aby wiatrak kreci sie w dobrym kierunku :mellow: ....No ale skoro wszystko działa to zapewne wszystko jest OK.

 

jak Silencer "яozjebie" grafe to dam znać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyzby wiec ramka? Ciekawe czy komus sie spalil Radek mimo zdjectej ramki, pasty nieprzewodzacej i niezbyt mocnego dokrecenia. Jezeli znalazlo by sie takie combo to zglupieje.

 

Ale teraz 99% stawiam na ramke w wiekszosci przypadkow.

1378550[/snapback]

A powiedz mi co ramka ma do tego? Przecież jak jest standardowy radiator to też jest ramka i wszystko jest ok... Zauważ,że padały grafy zarówno na pastach ze srebrem jak i bez, kręcone i nie kręcone, mocno i słabo dokręcone, przegrzewające się i nie przegrzewające się... Jak na moje to już nie ma innych możliwości, po prostu coś z silencerem jest nie tak...

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi co ramka ma do tego? Przecież jak jest standardowy radiator to też jest ramka i wszystko jest ok... Zauważ,że padały grafy zarówno na pastach ze srebrem jak i bez, kręcone i nie kręcone, mocno i słabo dokręcone, przegrzewające się i nie przegrzewające się... Jak na moje to już nie ma innych możliwości, po prostu coś z silencerem jest nie tak...

pozdr

1379281[/snapback]

"coś z silencerem jest nie tak" - wybacz sarkazm ale to niezwykle odkrywcze stwierdzenie. Zastanowmy sie co: moze kolor radiatora? Moze rozmieszczenie lopatek na wtatraczku? Albo ooo.... wiem! Niekompatybilna dlugosc kabelka do zasilania.

 

Tu nei ma cudow - musi byc konkretna przyczyna i ja chcialbym sie dowoiedziec jaka ona jest. Pasta - owszem - jak ktos posmarowal przewodzaca prad to mogla byc pasta, ale byly wypadki nieprzewodzacej wiec generalnie odpada. Dokrecenie - owszem, w kilku wypadkach, ale nie zawsze wiec generalnie rowniez odpada. Teraz chcialbym zbadac "sprawe" ramki.

 

W przypadku takich dziwnych sytuacji pozostaje jedynie metoda eliminacji.

Edytowane przez Poke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"coś z silencerem jest nie tak" - wybacz sarkazm ale to niezwykle odkrywcze stwierdzenie. Zastanowmy sie co: moze kolor radiatora? Moze rozmieszczenie lopatek na wtatraczku? Albo ooo.... wiem! Niekompatybilna dlugosc kabelka do zasilania.

 

Tu nei ma cudow - musi byc konkretna przyczyna i ja chcialbym sie dowoiedziec jaka ona jest. Pasta - owszem - jak ktos posmarowal przewodzaca prad to mogla byc pasta, ale byly wypadki nieprzewodzacej wiec generalnie odpada. Dokrecenie - owszem, w kilku wypadkach, ale nie zawsze wiec generalnie rowniez odpada. Teraz chcialbym zbadac "sprawe" ramki.

 

W przypadku takich dziwnych sytuacji pozostaje jedynie metoda eliminacji.

1379418[/snapback]

 

No a karty padają tylko na rev3 czy na starszych też??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noze powiem co mnie zastanawia.....

 

Dziwne wydalo mi sie np. to ze kabel zasilajacy trzeba wsadzic odwrotnie w gniazdo na grafie - troche zonk.... :blink:

 

Pasta srebrna hmm... nie bardzo mi sie widzi na grafie-ryzykowne to troche... :unsure:

Moim zdaniem:

Przyczyną zwałek kart moze byc nadmierne dokrecenie srubek mocujacych; zauwazcie co sie dzieje: dokrecasz w momencie -jak sądze- gdy karta i radiator są raczej chłodne. Radiator to metal a co sie dzieje z rozgrzanym metalem? rozszerza sie...

..i tym samym radiator "rosnąc" naciaga sruby....a pomiedzy radiatorem a klamrą mocujaca jest GPU... Moze wskutek nadmiernego naprezenia GPU pada....? :huh:

 

Taka jest moja teoria. A chcemy rozwiklać tą zagadke.

Pozdrawiam aLL.

 

PS. A jaki jest problem z ramka (jezeli macie na mysli ramke naokolo GPu...)?

Ja bym jej nie ruszał.

Edytowane przez Palacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam radeona 9800pro ice-q od lipca zeszlego roku i wszystko sunie bez najmniejszego problemu(jakby co to nie ma tam zadnej aluminiowej blaszki blisko sledzia). Cóz po przeczytaniu wszytskich postow stwierdzam, żę wina nie jest to wspaniałe chlodzenie :D tylko nieumiejetnosc w zakladaniu go no i oczywiscie jakies kosmiczne podkrecanie rdzen na 500mhz (moze to nie kosmos ale troche z umiarem) ludzie zastanowcie sie troche. Ostatnio gadalem z gosciem ktory plul sie na VGA silencera bo mu pamieci na radku spalil z powodu braku obiegu powietrza(tak twierdzil), a jak spytalem na ile wykrecil te pamieci i czy mial na nich radiatory to sie okazalo ze pamieci wykrecil na 820mhz(sic) :mur: , bez jakiegokolwiek chlodzenia.Wogole bez komentarza. Oczywiscie nie uzywam mojego radka do pracy w paincie tylko caly czas daje mu wycisk najnowszymi gierkami doom3 H-L2. A jesli chodzi o zasilke i obudowe to mam: zasilka rubikon 300w ok 3.5roku razem z obudowa codeshit(oczywiscie rownie stara) bez dodatkowych wentyli czesto zamknieta buda. Wniosek z tego taki ze w wiekszosci karty siadają po podkreceniu lub zlym zamontowaniu chłodziwa i tyle. Mozliwe jest to ze HIS firmowo je montujac moze cos dodatkowo usprawniac w tym chlodzeniu(dodatkowe radiatory etc.). Po co tez wogole sciagacie shimy pzrzeciez bez powodu go nie zamantoawli na karcie i przygladajac sie mojej firmowej shim jest na swoim miejscu. A wiec POLECAM TO CHLODZIWKO JEST SUPER :) I POZDRAWIAM WSZYSTKICH KTORYM NIBY KARTY OD NIEGO PADLY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"coś z silencerem jest nie tak" - wybacz sarkazm ale to niezwykle odkrywcze stwierdzenie. Zastanowmy sie co: moze kolor radiatora? Moze rozmieszczenie lopatek na wtatraczku? Albo ooo.... wiem! Niekompatybilna dlugosc kabelka do zasilania.

 

Tu nei ma cudow - musi byc konkretna przyczyna i ja chcialbym sie dowoiedziec jaka ona jest. Pasta - owszem - jak ktos posmarowal przewodzaca prad to mogla byc pasta, ale byly wypadki nieprzewodzacej wiec generalnie odpada. Dokrecenie - owszem, w kilku wypadkach, ale nie zawsze wiec generalnie rowniez odpada. Teraz chcialbym zbadac "sprawe" ramki.

 

W przypadku takich dziwnych sytuacji pozostaje jedynie metoda eliminacji.

1379418[/snapback]

Człowieku shim jest też przy innych chłodzonkach (też przy standardowym, które przez pewien czas miałem przykręcone na śruby,więc mocno przylegało).

W jak to nazwałeś odkrywczym stwierdzeniu,że z "silecerem jest coś nie tak" dałem wyraz,że jest strasznie dużo przypadków padających kart w całkowicie odmiennych konfiguracjach i tyle...

 

Moim zdaniem:

Przyczyną zwałek kart moze byc nadmierne dokrecenie srubek mocujacych; zauwazcie co sie dzieje: dokrecasz w momencie -jak sądze- gdy karta i radiator są raczej chłodne. Radiator to metal a co sie dzieje z rozgrzanym metalem?  rozszerza sie...

..i tym samym radiator "rosnąc" naciaga sruby....a pomiedzy radiatorem a klamrą mocujaca jest GPU... Moze wskutek nadmiernego naprezenia GPU pada....? :huh:

 

Taka jest moja teoria. A chcemy rozwiklać tą zagadke.

Pozdrawiam aLL.

 

PS. A  jaki jest problem z ramka (jezeli macie na mysli ramke naokolo GPu...)?

Ja bym jej nie ruszał.

1380083[/snapback]

Możesz mieć rację z tym rozszeżaniem się metalu, ale moja grafa się w ogóle nie uruchomiła więc jeszcze się nic nie zdążyło rozgrzać. Poza tym niektórym działało przez kilka miesięcy więc to raczej nie to, bo gdyby to był powód to by od razu padały...

 

A ja mam radeona 9800pro ice-q od lipca zeszlego roku i wszystko sunie bez najmniejszego problemu(jakby co to nie ma tam zadnej aluminiowej blaszki blisko sledzia). Cóz po przeczytaniu wszytskich postow stwierdzam, żę wina nie jest to wspaniałe chlodzenie :D  tylko nieumiejetnosc w zakladaniu go no i oczywiscie jakies kosmiczne podkrecanie rdzen na 500mhz (moze to nie kosmos ale troche z umiarem) ludzie zastanowcie sie troche. Ostatnio gadalem z gosciem ktory plul sie na VGA silencera bo mu pamieci na radku spalil z powodu braku obiegu powietrza(tak twierdzil), a jak spytalem na ile wykrecil te pamieci i czy mial na nich radiatory to sie okazalo ze pamieci wykrecil na 820mhz(sic) :mur: , bez jakiegokolwiek chlodzenia.Wogole bez komentarza. Oczywiscie nie uzywam mojego radka do pracy w paincie tylko caly czas daje mu wycisk najnowszymi gierkami doom3 H-L2. A jesli chodzi o zasilke i obudowe to mam: zasilka rubikon 300w ok 3.5roku razem z obudowa codeshit(oczywiscie rownie stara) bez dodatkowych wentyli czesto zamknieta buda. Wniosek z tego taki ze w wiekszosci karty siadają po podkreceniu lub zlym zamontowaniu chłodziwa i tyle. Mozliwe jest to ze HIS firmowo je montujac moze cos dodatkowo usprawniac w tym chlodzeniu(dodatkowe radiatory etc.). Po co tez wogole sciagacie shimy pzrzeciez bez powodu go nie zamantoawli na karcie i przygladajac sie mojej firmowej shim jest na swoim miejscu. A wiec POLECAM TO CHLODZIWKO JEST SUPER :)  I POZDRAWIAM WSZYSTKICH KTORYM NIBY KARTY OD NIEGO PADLY.

1380404[/snapback]

Stary to,że masz zmajomego, który bierze się za kręcenie nic nie wiedząc to nie śwuadczy o tym,że wszyscy tacy są. Jesteś twardzielem bo nie montowałeś sam chłodzenia. Nawet jeżeli to jest błąd w montażu (w co wątpię, bo ludzie różnie je montowali i też im padał), to i tak źle świadczy o silencerze, bo takie chłodzenie którego montarz zajmuje ok 3minuty nie powinno sprawiać właśnie w montarzu problemów. Zalmana zakładałem ok 1,5h i wszystko było ok.

pozdr

P.S. Przestańcie obrażać osoby którym padły radeony bo chyba nie o to chodzi.

EDIT: Pazy tym nawet jeżeli to jest problem z montażem to też jest to wada konstrukcyjna. Przecież śmieszne jest to (jeżeli wina leży w dokręceniu) że jest taki problem z dokręceniem, co my qrwa mamy mieć miernik w rękach. Nie rozśmieszajcie mnie...

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to nie jest moj znajomy tylko koles ktory mnie zaczepil na czacie i mi chcial udowodnic ze dni mojego radka sa policzone. Po drugie nie zgrywam twardziela gdyz wiem ze moglbym miec porblemy z montazem tego cacka, ale jednoczesnie zaznaczylem ze HIS mogl wprowadzic jakies usprawnienia w tym chlodziwie i dlatego ice-q nie padaja(chyba ze jest inaczej??). Nikt tu nikogo nie obraza sam bym sie zle czul gdyby mi radek padł, ale narazie jest wszystko dobrze. Chociaz gdyby mi padl dostal bym moze zwrot kasy ok. 1200zł i dolozylbym ze 150zł kupilbym x800XL :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku shim jest też przy innych chłodzonkach (też przy standardowym, które przez pewien czas miałem przykręcone na śruby,więc mocno przylegało).

W jak to nazwałeś odkrywczym stwierdzeniu,że z "silecerem jest coś nie tak" dałem wyraz,że jest strasznie dużo przypadków padających kart w całkowicie odmiennych konfiguracjach i tyle...

1380443[/snapback]

No jak z ta blacha to jeszcze nie wiadomo - ja nie wiem, za malo osob sie wypowiedzialo na ten temat.

 

Ogolnie dobrze by bylo porownac serie Silencerow - tzn kiedy ludzie z padnietymi Radeonami kupowali swojego Silencera. Moze sie okaze ze zbiegnie sie to w czasie.

Edytowane przez Poke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...