Skocz do zawartości
Crusio

VGA Silencer Rev 3.0 ZABIJA RADEONY !!

Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??  

420 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy majac VGA Silencera rev 3.0 padla wam karta ??

    • Tak
      157
    • Nie
      284
    • Tak, ale przyczyna tkwila zupelnie gdzie indziej
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze:

...Według mnie, gdyby zrobić wątek pod tytułem KOMU PADŁ RADEON NA FABRYCZNYM CHŁODZENIU to wyniki z pewnością nie odniegałyby od tych z Silencerem v.3...

1547733[/snapback]

Być może byłoby to nawet z 20% użytkowników.

 

Po drugie:

74 z 74+153+17 to nie połowa tylko 30%. Biorąc pod uwagę że to wymaga własnoręcznej kombinacji przy karcie to nie jest AŻ TAK dużo.

 

Po trzecie:

Zrobić nową ankietę i zobaczyć ile kart padło na Silencerach, w których użytkownicy zadbali o punkty a, b, c, d podane w moim poprzednim poście. A ile padło na tych, które nie spełniały założeń. To będzie bardziej wiarygodne wtedy...

Edytowane przez mrwombat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.......

Po trzecie:

Zrobić nową ankietę i zobaczyć ile kart padło na Silencerach, w których użytkownicy zadbali o punkty a, b, c, d podane w moim poprzednim poście. A ile padło na tych, które nie spełniały założeń. To będzie bardziej wiarygodne wtedy...

1548369[/snapback]

a) Brak obiegu powietrza w niektórych częściach karty - do rozwiązania dobrym obiegiem powietrza w budzie lub dodatkowym nawiewem.

Uszkodzenie mechaniczne podzespołów karty/wygięcie płytki

Mam otwarta bude :) + wiatrak na dole , płytka była sztywna jak np to :) ______

 

c) Zwarcia podzespołów na karcie - j.w. wystarczy uważać przy montażu czego dotyka radiator /zapinka itp.

zwarcie na 100% nie mogło wystąpić, przed instalacja do portu AGP oglądałem karte ze wszystkich stron, przylegała równiutko do rdzenia

 

d) Gromadzenie się ładunków na Silencerze - w samej instrukcji pisze ze TRZEBA radiator uziemić.

jesli tak by miało być to szkoda ze producent zapomniał wspomniec o tym w instruckji !!! mam wersje Ati silencer 1 .. i za cholere nic nie pisze o jakimś uziemieniu !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem taką instrukcję tutaj.

W punkcie 5 jest mowa o uziemieniu.

To moim zdaniem chyba najbardziej prawdopodobna przyczyna wysypywania się Silencer'a. Ponieważ karty padały w baaardzo rozbieżnych terminach od montażu ni stąd ni z owąd, najczęściej w stresie, ale w stresie niekiedy działały miesiącami. Gromadzenie się ładunków jest bardzo różne w różnych warunkach pracy, stąd te rozbieżności.

Zatem.... jeśli oprócz tego że zamontowaliśmy dobrze chłodzenie i uziemiliśmy to karta nie powinna paść :)

Ktoś tu jeszcze mówił, że słyszał jakieś przeskoki iskier na karcie - takie coś może wystąpić tylko z powodu zgromadzonych ładunków elektrostatycznych (na przykład przebicie zwykłych 12V z zasilania na radiator na pewno nie zrobi nam przeskoku).

Edytowane przez mrwombat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby uziemić można podpiąć jakimś przewodem radiator Silencer'a do obudowy (jeśli już jej nie dotyka) lub lepiej do czarnego kabla (ground) w molexie.

 

Zapraszam na nową ankietę. Powinna rozjaśnić trochę sytuację...

Edytowane przez mrwombat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby uziemić można podpiąć jakimś przewodem radiator Silencer'a do obudowy (jeśli już jej nie dotyka) lub lepiej do czarnego kabla (ground) w molexie.

 

Zapraszam na nową 1548837[/snapback]

bo te całe Ati silencer ... to jedno wielkie [ciach!]o !! kto by pomyślał żeby np Zalmana uziemiać czy chłodzenie procesora .... :mur: :blink:

 

ODRADZAM ZAKUPU TEGO SHITU !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro producent zaleca uziemienie radiatora, to dlaczego go do tego nie przystosował ??? Na radiatorze powinno być w takim przypadku jakieś miejsce do dołączenia przewodu uziemiającego, a niestety nic takiego nie zauważyłem :( Za takie coś minus dla Arctica. Natomiast jeśli chodzi o wydajność, to na fabrycznym chłodzeniu miałem jakieś 8-10 stopni więcej i co jakiś czas włączał się VPU recover pomimo,że karta nie była kręcona. Z Silencerem jest oczywiście dużo ciszej ( chodzi na 1 biegu ), dużo chłodniej i zero VPU recover ( ustawienia jak w podpisie ). Ale widzę, że trzeba będzie pomyśleć szybciutko o uziemieniu radiatora. Lepiej dmuchać na zimne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi karta zyje i naprawde zastanawiam sie jak silencer moze "zabijac" karty...

Ja bym obstawial raczej blad uzytkownika, bo co przy poprawnym zamontowaniu moze sie stac ?

Moze ktos za dobrze dokrecil silencera ?

 

Przeciez sa na rynku karty z takim chlodzeniem i nie padaja...tylko przy instalowaniu "indywidualnym" padaly...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowalem karte poprawnie uwazajac na zbyt mocny docisk i wszelkie inne sprawy... w instrukcji dolaczonej do silencera nie bylo jednak nic o uziemieniu go przed wlaczeniem pcta no i w ten sposob karta nabawila sie uszkodzenia (tak mysle bo nic innego stac sie nie moglo... zadnego zwarcia, silencer nie stykal sie z niczym na karcie oprocz rdzenia...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie uziemilem i przy pierwszym wlaczeniu mi zabil karte :((( teraz chyba wezme coolvive...

1548942[/snapback]

Wybierz coś innego, bo może ta CoolViva chłodzi dobrze, ale wykonanie i montaż całości woła o pomstę do nieba (na zdjęciach gdzieś wcześniej w tym temacie). Poza tym czarno widzę kompatybilność z nowymi kartami, a właśnie również po to ją kupiłem (namyslam się powoli nad zmianą platformy na A64+PCI-E).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało masz tego na rynku? Zalmany, Pentagramy, Thermaltake itp... Za podobne pieniądze masz tego Pentagrama. Zakładasz w 3 minuty a nie prawie godzinę (tak, tak), wieje na całą kartę, ma jakieś tam radiatorki (nędza, ale lepiej niż nic) i pasuje na wszystko co jest na rynku - niestotne czy rdzeń ma położone normalnie czy skosem i jak ma rozmieszczone pamięci. Nad czym tu się zastanawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze TEN pentagram nie wyrzuca powietrza z obudowy,a tym samym nie obniza temp. w obudowie i na CPU... Ja tez nie wierze w to, ze silencer tak "sam z siebie" niszczy karty. Raczej wina zlego zamontowania i nie spelnienia punktow o ktorych mowa wyzej.

Ostatnio ciekawym rozwiazaniem jest Thermaltake Schooner Fanless VGA Cooler -0dB (CL-G0009), tylko ta cena - 145zl... :( ale mysle, ze to najlepsze z pasywnych chlodzen do 150zl...

AHA i moze niech ktos napisze co mysli o Arctic Cooling VGA Silencer ATI1 (Rev. 2) bo na jego temat to nic nie moge znalezc. Nikt o nim nie pisze tylko o v3. :huh:

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Ja mam ATI1 rev. 2 i sobie chwale, Tobie także polecam, lecz mówię Ci, że ten pentagram chyba będzie lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Nie, na nim nie padają. Jest dużo fajniejszy niz rev. 3.

Myślę, że dlatego nie padają ponieważ zajmuje dużo mniejszą część PCB karty graficznej i jest lepiej skonstruowany. Ma ulepszony klips mocujący, jest dużo lepiej wykonany i ma fajną plastykową przezroczystą obudowę poprzez, którą nie ma mowy o zwarciach, dużo lepiej wygląda i najważniejsze jest to, że jest wydajniejszy, cichszy etc.

Jednym słowem - polecam.

Edytowane przez Bart17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

A ja mam takie pytanko - czym się różni ten silencer:

1557820[/snapback]

NO to ja ci odpowiem troche inaczje. Jeden koleś posiadający r9550 miał tego silencera przez 3 dni, potem mu padł radek. Okazało się że klips jest tak skonstruowany że podczasz przykręcania koleś ukruszył rdzeń :blink: Ja osobiście mam Rev. 3 i narazie grafa dobrze chodzi :) ale rób jak chcesz :wink:

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Ogólnie to nie jest znów ten ATI 1 rev. 2 spopulyrazowany pod karty 9550, ale skoro gość sobie założył to jego sprawa jak dokręcić nie umie dwóch śróbek prosto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... zastanawiam się jeszcze nad kupnem tego freezone'a tego:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19590

bądź tego, troche droższego:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19589

Myślicie, że jest duża różnica w chłodzeniu pomiędzy nimi?

 

A co do tematu: :P

Kumpel kupił silencera (rev. 3) około 2 miesiące temu, jednak w serwisie założyli go na karte za dopłatą 5 zł :D Jak narazie jest wszystko ok, radeon 9600pro żyje, pożyjemy, zobaczymy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Radka 9550 Gigabyte'a i tego coolera. Mam pytanie: jak mam uziemić ten cooler (bo tam nie ma miejsca na kabelek :/ i dokąd go doprowadzić) i czy żeby zapewnić dobry obieg powietrza wystarczy mieć otwartą z jednej strony obudowę ? :P

 

EDIT: Ten cooler to oczywiscie AC Silencer rev. 3 :-)

Edytowane przez ole-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ miałem jeszcze w 2004 roku Radeona 9700/9800PRO z Silencerem, więc postanowiłem się tutaj "dopisać". Ale od początku.

Pierwsza karta na której "siedział" VGA Silencer to Hercules Radeon 9700PRO. Instalacja prosta i wszystko przebiegło ok. "Cuda" zaczęły się dziać jakieś 3-4 miesiące po instalacji Silencera. A to komp "zaliczał" zwisa w biosie, albo wiatraczek nie startował na grafie! :mur: . Miałem pewne "pomysły" co do przyczyn problemów. Ściągnąłem z karty Silencera i dokładnie wyczyściłem rdzeń. Okazało się, że radiator nie dociskał dobrze do rdzenia. Silencera wymieniłem na pasywnego Zalmana i karta nadal działa wyśmienicie u kolegi, któremu sprzedałem kartę. :-P Później kupiłem sobie Radka 9800PRO i Silencera w rev 3.0. Wszystko działało dobrze przez jakieś 2 miechy. Karta poszła na gwarancję - oficjalny "komunikat" z karty gwarancyjnej głosił - karta uszkodzona fabrycznie :blink: . Miałem dostać nowy model 9800PRO. Ale dopłaciłem jakieś 150zł i kupiłem grafę His IceQ 9800PRO Platinum. I tutaj nie działo się nic złego z Silencerem. Wydawało mi się, że "inne" Silencery idą do sklepów, a inne na grafy ICeQ. Do sklepów jakieś badziewia, a dla His-a "najlepsze okazy". :lol:

Karta do dziś śmiga u kogoś komu ją sprzedałem. :D

A teraz mam 6800GT z Zalmanem i NIKOMU NIE POLECAM VGA SILENCERÓW "ze sklepu". B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde! :blink:

 

A ja jakieś pare godzin temu zamówiłem sobie tego Silencera na allegro!

 

No to teraz mam problem...

 

Pierwszy raz będę montował cooler na karcie graficznej. Do tego mam r9600pro. Nie, no chyba będę musiał sprzedać gdzieś tego silencera i kupić coś lepszego. Tylko co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...